maasstad wiik eri ©teste Dierenbescherming zal ambulance alleen voor de noodhulp gebruiken 'Er zijn veel meer dingen dan er op zestig pagina's passen' Supermarkt duurder, dan belasting omlaag Eerste schooldag wordt een feest Slidings, passes en lobjes op de dijk krant Groene: 'Groenelaan net zo belangrijk als Spaiand' Zomeravond op de beiaard Op zoek naar vlinders De Spirit van Mundo Landelijke fotowedstrijd met thema huisdieren SP speelt in op recycling afval Open kerk Kerkweg Kleurrijke kunstwand Woensdag 22 augustus 2007 maasstad weekbladen SCHIEDAM xq 52 SCHIEDAM - De afdeling Schiedam van de Dierenbe scherming is hard aan het sparen voor een nieuwe am bulance. De huidige dieren- amulance voldoet niet meer aan de eisen, de wagen gaat al elf jaar mee en vertoont kuren. „Maar een nieuwe Renault komt al gauw boven de 30.000 euro uit en dat hebben we nog niet bijeen," zegt secretaris Evelien van der Kooij. Verschillende particulieren hebben al financiele ondersteuning toege- zegd en ook Renault-dealer Dorzo wil wel een deel sponsoren, maar om de nieuwe dierenambulance meteen ook om te bouwen voor een optimale inrichting, die nodig is voor het vervoer van zieke en ge- wonde dieren, is meer geld nodig. „We kunnen elk tientje gebrui ken," zegt Evelien van der Kooij. Uiteraard komt er een bijdrage van de Vrienden van de Hargahoeve. In deze voormalige boerderij aan de Sportlaan bevindt zich al zo'n dertig jaar het dierenasiel, vroeger SCHIEDAM - Vorige week werd hij bij iedereen in de bus gestopt. Het programma 2007-2008 van de Stichting Welzijn Schiedam of SWS. Een fraaie ogende brochure in full colour Erin alle activitei ten van de vijf wijkcentra. Alle cursussen, sport, creativiteit en gezelligheid voor het komende seizoen: van beatballet, koken en kinderdisco tot schaken, Sinterklaas en praktische fi- losofie. Meest markante horeca-wat? SCHIEDAM - Klassieke en moder- ne beiaardcomposities klinken nog twee zomerse donderdagavonden door de binnenstad van Schiedam. Stadsbeiaardier Gerard de Waardt en gastbeiaardier Geert Bierling be- spelen de 38 carillonklokken die zich in de Grote- of Sint Janskerk bevinden op een hoogte van 150 traptreden. Het publiek kan genieten van de beiaardbespelingen tijdens het win- kelen op de koopavond, of neer- strijken op een van de heerlijke luisterplaatsen zoals de banken en terrassen op de Grote -Markt en bij de Oude Sluis. Er wordt gespeeld van 19.30 tot 20.30 uur. SCHIEDAM - De heemtuin in het Beatrixpark bestaat 25 jaar. Ter ge- legenheid van deze verjaardag wordt zondag 26 augustus een zoektocht naar vlinders georganiseerd. Alweer 25 jaar geleden werd er be- gonnen met het aanleggen van een heemtuin op een nieuwe locatie. In- middels is het een fantastische plek voor vele bomen, planten, vogels, insecten en vlinders. Zondag 26 augustus wordt er daar- om op zoek gegaan naar de vele vlindersoorten in en om de heem tuin. Om 13.30 uur is er een rondleiding voor volwassenen. Voor kinderen is er een speurtocht uitgezet. Van rups tot vlinder en ailes wat daarbij hoort komt aan de orde. Na de speurtocht wordt een mooie vlinder gemaakt die mee naar huis kan worden geno- men. Alle activiteiten beginnen bij het heemtuinhuisje en zijn gratis. SCHIEDAM - Leuk, spannend, verrassend, actief, sportief. Zo kun- nen de 'Spirit van Mundo'-weken het beste omschreven worden. Nog tot en met 24 augustus worden de kinderen van de BSO's van Mundo opgevangen op het terrein van hoc- keyvereniging Spirit aan de Harga- laan, waar ze een programma dat bol staat van de activiteiten, wordt aangeboden. Ook alle andere kinderen van Schiedam mogen meedoen. De ac tiviteiten vinden plaats van 10.00 tot 16.00 uur. Deelname kost drie euro per keer. Aanmelden kan door een mail te sturen naar: philippena- lice@hotmail.com. Je hoort dan zo snel mogelijk of er nog plaats is. De kinderen kunnen genieten van verschillende thema's: Circus, Olympische Spelen en Survival en Piraten. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 B. van Zessen Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: E. Meijer Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze ultgave worden ultdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. mm door Kor Kegel gehuisvest in een bouwval aan de Sint Annazusterstraat. Dierenbescherming Schiedam wil de nieuwe ambulance uitsluitend inzetten voor noodhulp. „Niet voor commerciele ritten, zoals het transport van dode dieren naar het crematorium, want dat doen twee organisaties in Rotterdam en Vlaardingen al," zegt Van der Kooij. De Schiedamse ambulance vervoert voornamelijk zieke en gewonde honden en katten, maar ook vogels, die dan naar Vogelklas Karel Schot in Rotterdam worden gebracht, „want daar hebben ze de expertise." Giften worden graag tegemoet gezien op rekening 50.35.47.719 ten name van Dierenbescherming Schiedam, onder vermelding van: nieuwe dierenambulance. Ondertussen zijn de vrijwilligers van de afdeling Schiedam druk bezig met de organisatie van een fotowedstrijd, waaraan iedereen in Nederland kan deelnemen. Voor de derde keer alweer houdt de Dierenbescherming deze fotowed strijd. Onder de noemer Fauna 2007 is het thema ditmaal: huis dieren. Vorig jaar was het aantal inzendingen al meteen verdubbeld naar meer dan vierhonderd fo- to's. De winnaar met de mooiste cliervriendelijke foto van zijn of haar huisdier ontvangt de foto af- gedrukt op canvas terug. Voor de tweede en derde prijswinnaar stelt Foto Van der Waal in de Rembrandtlaan cadeaubonnen be- schikbaar. Inzendingen kunnen analoog of digitaal worden opgestuurd, ui- terlijk op maandag 10 September, waarna een deskundige jury de foto's beoordeelt. De prijsuitreiking is op de Open Asieldag, zaterdag 6 oktober om 13.45 uur in dierentehuis Hargahoeve. door Frank Willemse „En dat is nog niet eens de helft van ons programma", zegt Bart de Leede, precies een jaar directeur van de stichting. „Er zijn veel ac tiviteiten die spontaan opkomen en die tijdens het seizoen georga niseerd worden. Bijvoorbeeld een voetbaltoernooi tussen straten en wijken door onze buurtsportwer- kers. Of een gespreksavond als er wat in de wijk is gebeurd. Dat staat niet in de kleurenbrochure. Boven- dien willen we mensen zelf met plannen of ideeen laten komen. Die voeren wij, als het even kan, graag uit. Al met al zijn er veel meer activiteiten dan die op de zestig bladzijden passen." Bart de Leede ziet het directeur- schap als een 'volstrekte buiten- kans'. Hij is telg van een beroemd geslacht van Gorzenese melkboe- ren. En was acht jaar, 1990 tot 1998, wethouder Welzijn namens GroenLinks. Hij kijkt moeizaam als hij zegt dat 'het langzaam de goede kant opgaat in Schiedam. Hij ziet lichtpuntjes, vooral in de bevolkingssamenstelling. „Je moet de diversiteit van de bevolking be- nutten. Juist ondanks tegenstellin- gen als arm en rijk of allochtoon en autochtoon." Die gemeleerde bevolking is juist de kracht van Schiedam, volgens hem. De vijf wijkcentra, die Schiedam telt, noemt hij de parels van waar- uit contact met de buurt wordt gemaakt. 'Wijkgericht werken' is Er zijn jaarlijks steeds meer activiteiten in de buurthuizen. Ook voor jongeren, zoals hier dit muziekfestival. ook speerpunt van dit college. „Zo dicht mogelijk werken met men- sen uit de wijk, dat is ons doel." Bart de Leede praat met vuur en passie over zijn beroep. Ook over de problemen die Schiedammers opleveren. „Neem de hangjongeren. Natuur- lijk zorgen die voor overlast. Die zoeken de grenzen op. Maar de- den wij niet vroeger hetzelfde? Als mensen elkaar leren kennen dan is de helft van het probleem al opgelost." Vanuit die gedachte zet de SWS dit seizoen een cursus op: 'Omgaan met hangjongeren'. Bedoeld voor iedereen, dus zo- wel voor de buurtbewoners als de hangjongeren zelf. Zo probeert SWS maatschappe- lijke problemen te tackelen. Een goed voorbeeld zijn de sport- en spelploegen van de TOS. Thuis op Straat betekent dat er elke vrije middag medewerkers de straat op gaan gewapend met een bus vol speelgoed en sportspullen. Een groot succes want in elke wijk en bij mooi weer wordt de jeugd bezig gehouden. Ook in de vakantie. Met 'Sum mer Madness' probeert de SWS de jeugd te vermaken tijdens de laatste weken van de vakantie. 'Via flyers en acties de jeugd overtuigen dat er maar een plek is waar wat te beleven valt in Schiedam: Het speelveldje onder aan de Vlaardin- gerdijk'. 'Daar gebeurt het; de hele maand augustus' volgens hem. Voorkomen is beter dan genezen. De Leede hield een pleidooi bij Schiedamse politiek en politie. „Het accent moet weer naar vo6r- komen gaan. We zijn doorgeslagen met de handhaving. Het is een slingerbeweging die nu weer terug moet gaan naar preventie." De Leede is blij met Pechtold- geld voor Nieuwland waardoor een speciale jongerenwerker betaald wordt. Die moet jongens die afglij- den weer op de rails krijgen. Een experiment met jeugdhulpverle- Foto: Roger van der Kraan ning die boefjes weer op het rechte pad moet krijgen. Een kans geven waardoor narigheid kan worden voorkomen met individuele bege- leiding. En de jeugd een perspec- tief biedt met veel begeleiding. Heeft de SWS dan geen wensen meer? Dat moet je hem geen twee keer vragen. De Stichting wil dat het opbouwwerk in de wijken on der de SWS-paraplu valt. „Een uitbreiding met buurtwerk want wij hebben veel contacten in de wijk. Een volgende wens is meer naschoolse opvang. Wij hebben de ruimte en outillage en zij - als Komkids en de school- de leerlin- gen en de expertise." door Kor Kegel SCHIEDAM - Sinne Tolsma heeft als winkelier veel afval. En hij is niet te beroerd om kartonnen dozen, plastic en an- der verpakkingsafval apart te houden voor de gescheiden af- valinzameling. Hij is niet tegen het akkoord tussen het rijk, be- drijfsleven en gemeenten over de recycling van verpakkings- materialen. Maar een gevolg is dat de super- markten de extra kosten voor het scheiden van afval verdisconteren in hun artikelen, waardoor de con- sument een gemiddelde prijsstijging van een procent tegemoet kan zien. „Daar moet iets tegenover staan," zegt Sinne Tolsma. In zijn hoeda- nigheid van gemeenteraadslid voor de SP vraagt hij om een belasting- verlaging. Tolsma wil van burgemeester en wethouders van Schiedam weten hoeveel procent verlaging van de afvalstoffenheffing de Schiedam- mer tegemoet kan zien - en met in- gang van welk belastingjaar, vraagt hij ook. In zijn vragen klinkt geen enkele kritiek door op het akkoord. dat minister Jacqueline Cramer (Milieu) met het bedrijfsleven en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) heeft bereikt, maar hij vindt eenvoudig dat de consu- ment niet de dupe mag worden. Toch lijkt het niet zo vanzelfspre- kend dat een prijsstijging aan de ene kant wordt gecompenseerd met een lastenverlichting aan de andere kant. Het zou er helemaal van af- hangen hoe het verpakkingsafval straks wordt opgehaald. Indien dat gebeurt door Irado, die ook het huisvuil ophaalt en de glas-, papier- en GFT-containers leegt, zou het kunnen zijn dat Irado er extra kos ten voor moet maken. De afvalberg verkleint namelijk niet, maar het afval moet in andere proporties en samenstellingen worden verzameld. Dat Sinne Tolsma er nu schriftelijke vragen over stelt, kan erop duiden dat er in het gemeentebestuur nog geen eensgezindheid over belas- tingverlaging bestaat. SCHIEDAM - Elke derde zater dag van de maand is de St. Jaco- buskerk aan de Kerkweg 51 open van 14.00 uur tot 16.00 uur. Een prachtig gerestaureerd mo- numentaal gebouw van meer dan 125 jaar oud. Het kan bezichtigd worden of er kan een moment van rust in de kerk worden ge- nomen. Dielemans aan de slag met de tekeningen. Foto: OBS De Kring SCHIEDAM - Kunstenaar Niko- laj Dielemans heeft tekeningen van de kinderen van OBS De Kring met het thema 'Vakantie' samen- gevoegd tot een vrolijke, kleurrijke wandversiering van 10,5 x 1,5 me ter. Deze zal aan de muur van het kleine plein aan het Frans Halsplein bevestigd worden. De kunstwand is een van de laatste onderdelen van een groter plan om het plein te op te knappen, met de hulp van sponsoren. Op maandagmiddag 3 September wordt om 13.30 uur deze kunstwand onthuld door wethouder Daskalakis. Ik ben nog niet tevreden. Op woensdag 29 november 2006 schreef ik op deze plaats, dat Schiedam een voorbeeld moest nemen aan de Vlaar- dingse horecaprijs, de UITblinker. Inderdaad is er nu in Schiedam ook zoiets gaande, maar veel horeca-exploitanten weten dat zelf nog niet. Het is de verkiezing van de meest markante horeca-onderneming van Schiedam. De actie loopt tot donderdag 31 januari 2008. De actie ging van start op donderdag 21 juni, gelijktijdig met de pre- sentatie van een nieuw horecagidsje over Schiedam, waarvan het eerste exemplaar door Proosje werd uitgereikt aan wethouder Menno Siljee. Bij het gidsje horen ansichtkaarten met anderhalf glas wijn. Op de achterzijde staat dat je samen met een vakjury de meest markante ho reca-onderneming kunt kiezen. De kaarten liggen in het ene cafe wel, in het andere niet, in het ene restaurant wel, in het andere niet. „Ik weet van niks," zegt Rob van Vliet van bistro 't Sterrebos. „Het is allemaal centrum, centrum, centrum." Maar zelfs in het centrum liggen ze niet overal. „We moeten er nog een heleboel verspreiden, maar we hebben een aantal maanden de tijd," zegt Kees Janse vanuit het z-onnige Spanje. Hij is eigenaar van zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat en secretaris van de Horeca Schiedam. Maar, zegt hij: „Staat er meest markante horeca-onderneming? Dat moet meest markante horeca-ondernemer zijn. Zo hebben we het afge- sproken." Het blijkt bij de wedstrijdvoorwaarden op de website van Ontdekschie- dam.nu wel goed te staan: ondernemer. Maar die kaarten kunnen dus de prullenbak in, want de meest markante ondernemer hoeft niet automa- tisch de baas van de meest markante onderneming te zijn. En die vakjury is er ook nog niet. Gisteren heeft de gemeente Schiedam ook contact gezocht met Kees Janse in Spanje en volgens een woordvoer- der heeft de secretaris laten weten dat er tot december de tijd is die jury samen te stellen. Ik moet zeggen: dat is in Vlaardingen beter geregeld. Daar was de UITblinker een initiatief van de gemeenteraad, die na al die regels en verordeningen eens iets aardigs wilde terugdoen voor de horeca, en daar was de jury onder leiding van burgemeester Tjerk Bruinsma van meet af aan bij alle voorbereidingen betrokken. Ik kan dat weten, want ik zit er zelf al vanaf de oprichting in 2004 in. In Vlaar dingen worden alle horecazaken ook tegelijkertijd ge'informeerd. Wat hebben we trouwens aan een verkiezing in Schiedam van de meest markante horeca-ondernemer? Gaan we ook de meest markante straat- veger kiezen? De meest markante winkeljuffrouw? Het gaat toch uitein- delijk om de onderneming, die het meest bijdraagt aan het uitgaan in de stad? Of zijn de Schiedamse horeca-ondernemers bang dat de uitverkie- zing een hunner tot onderlinge concurrence leidt? Laat het dan aan een ander over, zoals in Vlaardingen een onafhankelijke jury. Het is daarom dat ik wat mopper. Ik had de Schiedamse horeca zo dui- zend tips kunnen geven. Maar ze moeten zonodig zelf het wiel uitvinden. Het duurt zo te zien wel even voor dat wiel rond is. Kor Kegel SCHIEDAM - Als straks de scholen weer beginnen, komen veel leerlin- gen helemaal fit aan de start. TOS, SWS Kinderwerk en Speeldam heb ben namelijk begin deze week een voetbaltoernooi georganiseerd voor jongens en meisjes van 7 tot 12 jaar op het kunstgrasveld aan de Vlaar- dingerdijk. Maandag werden de voorrondes ge speeld, waarna op dag twee volgens Foto: Roger van der Kraan een knock-out systeem de finales werden afgewerkt. s' Morgens kwa- men de 7 tot 9-jarigen in actie, 's middags de 10 tot 12-jarigen. Naast het voetbaltoernooi stonden er verschillende voetbalonderdelen klaar op de voetbalkermis waar- bij punten konden worden gehaald. Ook daar kon de jeugd dus met elkaar een wedstrijdje aangaan. door Kor Kegel SCHIEDAM - Er is geen sprake van dat de Groenelaan op herbe- strating moet wachten, omdat het geld is opgegaan aan verbeteringen in de Hof van Spaiand. „Volstrekte onzin," zegt Maarten Groene over de suggestie die het AOV heeft gedaan in het ledenblad. „Het geld is gereserveerd, het staat keurig in de begroting en het is bepaald niet zo dat we met potjes hebben zitten schuiven, waardoor de Groenelan moet wachten. Flagrante nonsens," aldus wethouder Groene. „De enige relatie, die ik zelf heb gelegd tussen de Groenelaan en de Hof van Spaiand, is dat ze allebei belangrijk zijn voor een groot deel van de Schiedamse bevolking en dat ik dus hoop dat ze er beide op korte termijn goed uitzien," zegt Groene. „Dat is alles. Ik ga toch niet Zuid benadelen om Noord voorrang te geven? Dat zou ik trouwens an- dersom ook niet doen." Groene heeft een heel andere ver- klaring voor de vertraging, die de reconstructie van de Groenel aan heeft opgelopen. „Wij kregen aanvankelijk een voorstel op tafel, waarvan de deskundigen zeiden dat we er spijt van zouden krijgen. Dat was het voorstel om nieuwe bomen kruisgewijs aan weerszijden van de Groenelaan te plaatsen. Dat zou volgens de deskundigen een rom- melig straatbeeld opleveren." Groene: „Daarom zijn wij terugge- gaan naar de wijk en hebben we de bewoners en de winkeliers gevraagd er nogmaals over na te denken. Toen kwam er een wijziging, die veel beter lijkt, met de bomen aan een zijde en de lantaarnpalen aan de overkant van de winkelstraat. Netter en veiliger. Nu is het een kwestie van plan ning." Volgens de afdeling wijk- zaken, die onder Groene valt, is het niet verstandig in het najaar te beginnen met de reconstructie, als eind november de werkzaamheden alweer moeten worden stilgelegd om het winkelend publiek in de Sinterklaas- en kerstperiode niet te hinderen. De vraag is nu wat er voor September eventueel nog kan ge- beuren, of dat de Groenelaan in een stroom wordt verbeterd in 2008. De werkgroep Groenelaan, waarin gemeente, bewoners en winkeliers vertegenwoordigd zijn, verwacht hierover binnenkort te kunnen be- raadslagen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4