L2 maasstad 'En nu willen we een eigen tak van de stichting in Nederland beginnen' V De Roze Olifant nieuw op Zomerterras Zomerterras ook op zondag sfeervol Lezersactie van de lezer CHEQU vtaardin boekbeeld Snel veer naar Rotterdam Beestenboel Donderdag 23 augustus 2007 wx 53 Sponsorloop levert 36.601,54 euro op voor Sepilok Orang Utan Rehabilitation Centre VLAARDINGEN - Met een cheque van 36.601,54 reisden Eveline Schuette-Ratha en An gelina Muller afgelopen juli af naar Borneo, Maleisie. Geld bij elkaar gelopen tijdens de marathon van Rotterdam voor het Sepilok Orang Utan Re habilitation Centre in Sabah. Het begon met een kerstwens, maar nu willen de dames uit Vlaardingen en Barendrecht een eigen tak van de stichting voor de apen. „We gaan hoe dan ook verder." I 1 mm.... lili Van klassiek ochtendconcert tot clownesque kinderprogramma VLAARDINGEN - Dat het Vlaardingse Zomerterras een veelzijdig feest is met voor elk wat wils bleek ook afgelopen zondag weer. Het klassieke ochtendconcert mag zich elke zondag verheugen in een grote schare liefhebbers die al vroeg uit de veren komt om van een goed ensemble te genieten, ter- wijl Circus Hannes Co daar na de hele dag een trekpleister is voor de kleintjes. Ook voor de jazz van Wouter Hamel kwa men de liefhebbers graag naar het Grote veld in het Hoft. MehLhi VERSUS vettenoordse polder De OV-chipkaart i*v1 - 9 milieubericht week34 DCMR Rijnmond WATERWEG - Tijdens de We- reldhavendagen, dit jaar op za- terdag 8 en zondag 9 September, komt er weer een razendsnelle en attractieve veerverbinding van de Waterweggemeenten naar hartje Rotterdam. De veerdienst is een logisch gevolg op het suc- ces van 2006, toen honderden passagiers van de verbinding ge- bruik maakten. Het beiooft dit jaar een extra bijzonder evenement te worden want het Rotterdamse Havenbe- drijf bestaat 75 jaar. Bovendien viert de organisatie van de Wereldhavendagen het 30-jarig bestaan en het laat zich raden dat er daarom veel extra activiteiten worden georgani- seerd. De kaartverkoop wordt weer verzorgd door de regionale en lokale VVV's, waar een plekje (verplicht) gereserveerd kan worden: VVV Schiedam, tel. 473 30 00, VVV Vlaardingen, tel. 434 66 66 en TIP Maassluis, tel. 592 34 69. Net als in 2006 kan de fiets eenvoudig mee op het speciaal ingerichte fietsendek. Het schip vertrekt vanaf de Waternetsteiger. De prijzen varieren van 1,50 voor een enkele reis tot 7,50 voor een retour. Voor kinderen en 65+ ers geldt het reductietarief. VLAARDINGEN - Daisy is een zwart-witte poes van vier jaar oud die is afgestaan omdat het niet klikte tussen haar en het kind in huis. Daisy is een binnenkat en kan goed met an- dere katten. Ze kan prima alleen thuis zijn en is ook zindelijk. Als ze eenmaal aan je gewend is vindt zij het heerlijk om te kroelen. Wie komt eens naar Daisy kijken? Meer informatie over Daisy en de andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaar dingen. Het dierentehuis is ge- opend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010 - 434 53 35. a Tijdens vakantie vorig jaar in Ma leisie, stond het opvangcentrum voor Orang Utans, onderdeel van het Sabah wildlife department, op het programma. „We waren onder de indruk van wat ze daar allemaal voor de dieren doen", vertelt Eve line. Sepilok vangt, al sinds 1964 Orang Utans op en probeert de dieren vervolgens voor te bereiden op hun terugkeer in het wild. Als werkneemsters van Unilever dienden Eveline en Angelina eind 2006 hun kerstwens in, een jaar- lijks onderdeel van de kerstviering van het bedrijf. Een sponsorloop voor Sepilok met het bedrijf, dat moest het worden. „En onze wens was, dat Unilever het bijeen gelo pen geld zou verdubbelen", vertel len de dames die hun wens tijdens het kerstfeest als grote kerstwens verkozen zagen. De inschrijving voor deelname aan een van de loopafstanden die tijdens de dag van de marathon gelopen zouden worden, werd ge- opend. 'Wij dagen je uit om mee te lopen voor de Orang Utans' luidde de wervingsleus op de borden die Eveline en Angelina in de lift en het restaurant van Unilever pos- teerde. Maar al te veel reclame was hele- maal niet nodig, zo bleek al snel. „En dat we niet twee rijke dames waren met een zak geld, maar er juist heel veel werk ingestopt hadden, dat sprak erg aan.' „Eigenlijk was iedereen vanaf het begin enthousiast. Na een week zaten we al over de honderd in- schrijvingen", vertellen de dames. En het werden er nog veel meer. „Uiteindelijk zo'n 250 a 260 to pers", schatten ze. Ook Unilever raakte enthousiast voor het project, vertellen Ange lina en Eveline. „Vooral omdat iedere deelnemer er echt iets voor moest doen. Niet alleen maar wat geld doneren, maar zelf in actie komen." Sponsors werven, trainen en uiteindelijk de loop volbrengen. Er werden shirts gedrukt en er kwamen loopclinics. Afgelopen juli bezochten Eveline en Angelina het Rehabilitation Centre opnieuw. Dit keer om er de cheque te overhandigen. „De dankbaarheid was groot", vertel len ze. „Mensen in het hotel die naar je toe komen", „en dat we niet twee rijke dames waren met een zak geld, maar er juist heel veel werk ingestopt hadden, dat sprak erg aan." De Borneo Post en ook het ge- renommeerde dagblad de Daily Express besteedde aandacht aan de actie van Eveline en Angelina. „De Borneo Post zelfs twee keer en de Daily Express met een special report en full page verhaal met foto's, dat was wel bijzonder", stelt Angelina. Met het geld zal medische appara- tuur worden gefinancierd voor in de nog te bouwen nieuwe centra (nurseries) voor de opvang van de apen. En Eveline en Angelina wil- Foto: Eveline en Angelina len er nu mee doorgaan. „Een eigen tak van Orang Utan Appeal UK in Nederland opzetten, een stichting die een groot deel van het geld voor de opvang in Maleisie genereert", vertellen ze. „De Orang Utan is een bedreigde diersoort. Als er geen actie ondernomen wordt sterft zij uit in het wild." Voor meer informatie, zie: www. orangutan-appeal.org.uk of tel. 0620444257 (Eveline Schuette- Ratha) VLAARDINGEN - Het derde weekeinde van het Zomerter ras in Vlaardingen heeft naast, de muziek en cultuur van de af gelopen weken, nu ook voor de filmliefhebbers wat in petto. Op de donderdagen 23 en 30 augustus is het filmterras terug van weggeweest. Om 21.45 uur op 23 augustus draait de eerste film 'Belle de Jour' met onder meer Catherine Deneuve in de hoofdrol. Het Zomerterras-programma biedt donderdag vanaf 19.00 uur ook De Roze Olifant in't Hof/Oranjepark. Dit is een nieuw onderdeel. De Roze Olifant is een talkshow vol in fotainment. Als gasten zijn aange- kondigd: Wim Kerkhof (Amazing Stroopwafels) en Martin van Waar- denberg ('Dat zeg ik... Gamma'). De muziek wordt verzorgd door Fado-zangeres Maria Fernandes Y Os Solitarios. Zoals inmiddels bekend opent het Zomerterras dit jaar op vrijdag en zaterdag om 19.00 steevast met een optreden van de huisband. Rein Godefroy (piano), Salle de Jonge (drums) en Hugo Dirkson (contra- bas) worden ditmaal bijgestaan door gasten Richard Beukelaar (vrijdag) en Eelco Stuy alias DJ Conrrata (zaterdag). Vrijdag 24 augustus tussen 20.30 en 21.30 uur speelt de band The Great Bertholini's. Deze Duitsers zijn moeilijk te plaatsen in het muzikale spectrum en hebben een publiek dat niet vies is van sopraansax, banjo, electrische gitaar en bas, drums, trombone en tenorsax. Om 21.30 start het Nederlands/Belgische Compagnie Doedel met de specta- culaire slagwerkact 'Hit and run'. De avond wordt daarna afgesloten met een optreden van de Duitse 10- koppige big band Mardi Gras.BB. Ruut van Hooft speelt zaterdag 25 augustus vanaf 18.00 uur doorlo- pend zijn alter-ego ingenieur Maart van Splundert. Het is voor de arge- loze bezoeker beter aan deze 78- jarige man in een rolstoel geen aan dacht te besteden. The Phat Groove Phoundation vrolijkt de boel tussen 20.30 en 21.30 uur in het Vlaar- dingse park weer wat op met een dansbare mix van soul en urban. Het Duitse straattheatergezelschap Bangditos betreedt om 22.00 uur het Zomerterras. De ervaren festi- valacteurs kun je wel om een bood- schap sturen als het gaat om het maken van veel 'luidruchtigheid'. Nueva Manteca sluit tussen 22.30 en 23.45 uur de zaterdag af met Latin Jazz. Op zondag 26 augustus staat Circus Hannes Co van 13.00 tot 17.00 uur weer paraat om de kinderen te vermaken en om hen kennis te laten maken met verschillende circusonderdelen. De kids kunnen vanaf 13.30 uur eveneens genieten van een muzikaal kinderavontuur van 'Si, Si Musici'. En tot slot is er om 15.00 uur de Magic Kids Show De vrijdagavond van het derde weekeinde Zomerterras wordt afgesloten met een optreden van de Duitse 10- koppige big band Mardi Gras.BB. Foto: Mardi Gras.BB merterras-concerten gegeven. Zon dag 26 augustus om 19.00 uur treedt hier het Estudiantina Ensemble op en woensdag 29 augustus is er om 19.00 uur jazz van Sax Vibes. Meer informatie: www.zomerter- ras.nl. Bij regen worden voorstellin- gen en concerten, indien mogelijk, verplaatst naar de theatertent. van comboy Robert Blake. Voor de ouderen die houden van ontspan- nen en dansbare Cubaanse muziek treedt op zondag om 16.30 uur het Estudiantina Ensemble op. De bandwedstrijd die aan het Zo merterras is gekoppeld, is ook nog altijd gaande. Inmiddels hebben Vinnie's Vice en hiphop-duo Holy Eyes zich geplaatst voor de finale op 31 augustus. 20 augustus werd de derde voorronde gehouden en op maandagavond 27 augustus staan Portray (akoestische frisse muziek), Tricky Business (jazzy) en Junior Eats Atone (pop/rock) tegenover elkaar in cafe D'oude Stoep. In het Delta Hotel worden ook Zo- door Peter de Jong Wat vooral aan de zondag opvalt is de rust en kalmte waarmee vele honderden bezoekers zich op hun gemak amuseren. 't Optater The ater en het Farkas Quintet hadden 'geen kind' aan het jonge publiek en de ouders die de voorstellingen goed konden waarderen. 'Peter en de Wolf en 'De T van Tarzan' zijn dan ook helemaal op hun plaats in het Hoft. In de circusschool van Hannes had den de kleintjes alle gelegenheid om aan de hand van pa of ma hun evenwicht te vinden op de grote rode bal of de trampoline. De enige dissonant leek eigenlijk de ongenode clown die op zijn knet- terende minibrommertje meer la- waai produceerde dan het in alle rust genietende publiek bij elkaar. Locatie manager Jarno Bekkering -■£, - De enige dissonant leek eigenlijk de ongenode clown die op zijn knetterende minibrommertje meer lawaai produceerde dan het in alle rust genietende publiek bij elkaar. Foto: Roger van der Kraan kon verder tevreden vaststellen dat het Zomerterras de hele dag vol- stroomde met liefhebbers die niet alleen uit Vlaardingen maar ook uit Schiedam en Maassluis de weg naar het Zomerterras op zondag weten te vinden. Brigadier Lamot en zijn collega's hadden aan een enkele kleine vermaning genoeg om van een heel rustige zondag- dienst te kunnen spreken.Ook Rafet Terzi van Trent security had aan de kleurrijke poort geen problemen om de huisregels uit te leggen. Slechts een enkele hondenliefhebber was teleurgesteld dat het Zomerterras verboden terrein is voor de trouwe viervoeters. De Toko-Antik naast de poort bleek voor vele Vlaardingers een leuke pleisterplaats om nieuwtjes uit te wisselen of herinneringen aan vroe- door Peter de Jong ger te delen met oude en nieuwe stadsgenoten. Dat het maar goed is dat de mensen van de eerste hulp tot het einde toe paraat blijven, kan de kleine onge- luksvogel bevestigen die na afloop van de dag nog met een lelijke snij- wond aan zijn gezicht in de hulp- post gebracht werd. Na een ade quate eerste hulpbehandeling kon de kleine met de direct gearriveerde ambulance afgevoerd worden. Ho- pelijk zal hij volgende week weer gewoon van het zondagse feest kun nen komen genieten. Het regenbuitje dat aan het eind van de dag opdoemde was niets anders dan een buitje voor het stof, wat de laatste gasten eigenlijk alleen maar voldoende reden gaf om nog even gezellig met elkaar in de kleine zaaltent te blijven schuilen. MEEB ROOD IN DE WIJKEN 2 JUNI 2007 der Lugt Dat er om een state ment te maken niet altijd een hele dikke literaire of documen- tarische pil of pren- tenboek nodig is, bewijst Dennis van de Lugt met zijn verslagje over de Vettenoordse Pol der. Dennis doet in een folder, een boekje van acht pa- gina's open over de staat van de Vet tenoordse Polder. Het is een verslag over een wande- ling door de wijk op zaterdag 2 juni waarbij de hele kleine on- genoegens en ergernissen wer den vastgelegd waar de bewo- ners zoal over struikelen in hun woonom- geving. Op elke bladzijde illustreert een foto met een korte tekst wat er tout is en wat er aan gedaan zou kunnen worden. Overvolle vuilcontainers, vervuilde tuinen, parkeerproblematiek, verwaarloosde panden en de vraag om meer toezicht en handhaving komen heel in het kort maar wel direct aan bod. Als PvdA gemeenteraadslid weet Dennis op deze manier de directe link te leggen van bewoners uit de wijk naar de beleidsbepalers op het stadhuis. Het boekje heeft zijn impact dan ook al bewezen met de toezegging van het college van B&W dat er extra aandacht geschonken zal worden aan de toestand in de wijk. Een rolstoelopritje en een speeltoestel zullen door het wijkteam direct worden aangepakt, terwijl ook op andere vragen direct antwoordt werd gegeven door partijgenoot wethouder Attema. Met het folderboekje als persoonlijk initiatief van een partijpoliticus be wijst Dennis van de Lugt dat raadsleden meer kunnen doen dan alleen in de raadszaal debatteren over hun stokpaardje, maar hun positie juist actief in kunnen zetten door 'de wijk in te gaan' en hier ook een daadwerkelijk vervolg aan te geven. Het boekje van Dennis van de Lugt, 'Verslag van de Vettenoord se Polder', is een uitgave van de PvdA en is gratis verkrijgbaar bij de stand waarmee de partij elke eerste zaterdag van de maand op de markt op het Veerplein staat. De winnaar van de gehele trilogie van Tim O'Connor: 'No Hotel' en twee delen 'Frantic Roman tic' is Caroline Bot (le van Ley- den Gaelstraat, Vlaardingen). Zij krijgt de boeken binnenkort thuis gestuurd. Mevrouw De Jong uit Vlaardingen reisde vorige week met de OV-chip kaart. Hieronder het relaas: „Ik ben er van de week mee weggeweest, maar vind het maar niets. Vooral voor oudere mensen, die weten er helemaal niets van. Zo zitten ze nog longer achter de geraniums. Laat de strippenkaart gewoon zijn werk blijven behouden. Daar is iedereen mee gebaat. Al die verandering is geen verbetering. Hoe moeten de ouderen bij een station komen waar je de OV-chipkaart moet activeren? Het zou dan verstandig wezen om diverse contactadres- sen in Vlaardingen te laten komen. Hoe moet het er aan toe gaan als het druk is in de bus? De ene heeft nog meer haast dan de andere. Heb het zelf al meegemaakt dat de OV-chipkaart uit je handen geduwd wordt. N. de Jong Wilt u ook vertellen over uw ervaringen met de OV-chipkaart. Laat het ons weten via waterweg@maasstad.nl Mevrouw Van der Velden die vorige week haar relaas in Maasstad deed heeft ons laten weten inmiddels vier euro teruggestort te hebben gekregen van de RET, vergezeld van een excuusbrief. De DCMR werkt al 35 jaar aan een leefbare en veilige Rijnmond Van 13 tot 20 augustus behandelt de DCMR Milieudienst Rijnmond een gemiddeld aantal meldingen van 463. Rijnmondbewoners kunnen overlast van stank, stof en lawaai 24 uur per dag melden. Afhankelijk van de ernst van de situatie onderneemt de DCMR actie om de overlast te stoppen. Meer weten over het werk van de DCMR en de ontvangen meldingen? Kijk op www.dcmr.nl. STANK IN VLAARDINGEN EN SCHIEDAM VAN BESTR1JDINGSMIDDELENFABR1EK Maandagmiddag 13 augustus behandelt de meldkamer van de DCMR binnen een half uur 19 meldingen over een chemische en chloorlucht. De stank komt van bestrijdingsmiddelenfabriek Nufarm in Rotterdam-Botlek. Door een defect in de fabriek is onverwerkte chloor en zwaveldioxide vrijgekomen. Daarom is de fabriek tijdelijk stilgelegd. BRAND IN ZWEMBAD GR0EN00RD IN SCHIEDAM Dinsdagavond 14 augustus is brand ontstaan in zwembad Groenoord in Schiedam- Noord. 0m kwart over tien geeft de brandweer het sein brand meester. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt elf meldingen van bewoners met vragen over de brandlucht. Chemisch Advies van de DCMR constateert geen bijzonderheden; er zijn geen chemicalien vrijgekomen. BAVARIA CITY RACING IN ROTTERDAM RUSTIG VERL0PEN Afgelopen zondag 19 augustus heeft in de binnenstad van Rotterdam het evenement Bavaria City Racing plaatsgevonden. Ook zijn op verschillende plaatsen bijbehorende festiviteiten georganiseerd. De DCMR ontvangt slechts enkele meldingen over de geluidoverlast van het evenement en over de muziek van het eindfeest op het Strand aan de Maas. m milieudienst MELDKAMER: 010 473 33 33 (DAG EN NACHT) www.dcmr.nl/milieuklacht

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 6