schiedam m pi krijgen APK I 11 1 Excelsior'20 deelt mee in transfer Koevermans 1 SCHIEDAM Westmolenstraat weer ter discussie ftf Van der valk vakantles Iff Rollators ZONDAG 9 SEPTEMBER GEOPEND ISDE Feest bij opa en oma ORCOM Boshoek wil Poort tot Midden-Delfland zijn stad <2fj/ ALUS MOE! WIG! Geld voor jeugd en nieuwe toiletten maassta GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT Naar rechter wegens bomenkap D& Si WStov Ahoy. Oil' Wm ■k P Kabouters Streekmarkt natuurcentrum Portemonnaie met 1000 euro terug Blazen voor de Molen Eerste Schiedamse Boekenmarkt Quads in beslag genomen EXCURSIEREIS IN TSJECHIE Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Schiedam Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 5 September 2007 14e Jaargang nr 36 Gratis afhalen SCHIEDAM - Excelsior'20 is in een klap zo'n 270.000 euro rijker. De Schiedamse voetbalclub strijkt dit bedrag op als tege- moetkoming in de opleidingskosten van Danny Koevermans. De spits werd vorige week door PSV overgenomen van AZ. Het geld wordt naar verluid gestopt in vervanging van de toiletten in het hoofdgebouw. Ook zal een deel worden besteed aan de jeugdop- leiding. djkuots A,// 7/ 30 november t/m 2 december 2007 Ahoy Rotterdam rt hetwaagat M^t57 www.kwaliteitsbedden.nl Kijk op Yorcom.nl of bezoek onze showroom. SCHIEDAM - In de gebiedsvi- sie voor Midden-Delfland staat de aanbeveling om 'Poorten' te realiseren, die niet alleen de overgang tussen stad en land markeren, maar die tegelijk een recreatief en informatief centrum vormen voor de stede- lingen die het polderlandschap in trekken. Natuurcentrum De Boshoek wil dolgraag zo'n Poort tot Midden-Delfland zijn. ONS COMPLETE ASSORTMENT lak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Vertrouwd, verzorgd en voordelig www.vandervalkvakanties.nl Hoom 166-170.2m hk Aipnen 1 V ~l weekbladen WBekbladd Bij deze adressen: Woont Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikuebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtinq Hoefnagel St. Luduinastraat 96A VAN 12.00 UUR TOT 17.00 UUR W&T: De regels van de internationale voetbalbond schrijven voor dat voorgaande clubs een percentage van de transfersom krijgen als voor spelers transfergelden worden ont- vangen. Op die manier wordt ge- probeerd goede opleidingsclubs te behouden. Excelsior'20 toucheerde eerder al een aardige som toen Danny Koe vermans van Sparta naar AZ ver- huisde. Dat geld ging toen voor een deel naar de gerenoveerde tri bune van de Thurledeclub. Ook de jeugdafdeling profiteerde op dat moment. Wat er nu met de 270.000 euro gaat gebeuren, is nog niet tot op de cent nauwkeurig berekend. Ge- dacht wordt in ieder geval weer aan de jeugdopleiding, omdat het geld van Koevermans zo weer terug kan vloeien naar de jeugd, maar ook aan verder opknappen van het verou- derde complex van Excelsior'20. Afgelopen zondagavond in het pro- gramma 'Studio Voetbal' ging het verhaal dat het geld wordt gestopt in de toiletten van Excelsior'20. „Iedereen weet dat die slecht zijn", meldde voetbalanalist Hugo Borst. Gast Koevermans beaamde dat hij dat verhaal ook had opgevangen toen hij eerder die dag in Schiedam de wedstrijd tussen zijn oude club Excelsior'20 en RKAVV bekeek. door Frank Willemse SCHIEDAM - 15 jaar geleden werd een prijsvraag uitgeschreven voor een bouwplan voor de omgeving Westmolenstraat. Het grapje gaat rond dat de prijswinnende architect inmiddels met pensioen is. Zolang staat de omgeving Westmolenstraat al leeg. Daar moet snel een einde aan komen, volgens wethouder Sil- jee die hoopt dat begin volgend jaar (eindelijk) de eerste paal de grond ingaat. Een enkele bewoner houdt dit tegen. 'Frusterend' noemt Siljee dat maar hij is van plan door te zetten met een aangepast bouwplan en extra parkeerplekken voor de buurtbewoners. De grond, waar vroeger wasserij Edelweiss was, is zwaar vervuild. Een hoge kostenpost voor de ge meente die de grond bouwrijp moet maken. De eerdere plannen voor woningbouw werden gefrustreerd door een enkele buurtbewoner. Die maakte, volgens Siljee, vooral be- zwaar tegen de bouwhoogte en de weinige parkeerplekken. Na jaren- lang gesteggel en juridische proce- LSI presents Exclusief in Nederland! De oudste en beroemdste rijschool ter wereld Reserveer nu uw kaarten! i Kassa Ahoy: 0900 235 2469 - Ticket Service: 0900 300 1250 (be.de 45 cpm) Rangen en toegangsprijzen: www.spaanserijschool.nl dures is aan die bezwaren tegemoet gekomen. Het eerste plan is van de baan en een tweede plan, nu met 55 hofjeswoningen van drie hoog, vol- doet wel aan de eisen. Zo ook met de extra plekken in de ondergrondse garage. Omwonenden raken hun plekken kwijt omdat er op gebouwd gaat worden maar mogen dan ook ondergronds parkeren. Toen dit plan gepresenteerd werd heeft de raadscommissie haar toe- stemming gegeven. Alleen kwamen er wat kritische geluiden van Coby de la Rie die de kleur steentjes te donker en somber oordeelde. Nu moet de grond snel, 'Ik hoop na half december', bouwrijp gemaakt worden. Maar -hoe frustrerend- daar is de oude bezwaarmaker weer op tegen. Die stapte vorige week naar de rechter. En maakte bezwaar tegen de bomenkap voor het toe- komstige Walvisplein als ingang van het bouwproject. Daarnaast maakte zij ook bezwaar tegen de 'lelijkheid' van de huizen die saai en monotoon zouden zijn. „Het gaat niet om mooi of lelijk", aldus Siljee die na al die jaren wil dat er eindelijk wat gebeurt in het westelijk centrumgebied. „De wel- standscommissie, die over mooi of lelijk gaat, heeft de bouwplannen goedgekeurd", aldus de geprikkelde wethouder. ^Rolluiken nodig Broersveld 127 Schiedam Tel. 473 33 16 Anonreme OV-chiplcaart Binnenkort is in de metro alleen de OV-chipkaart geldig. Stap nu over! Kijk op www.ret.nl SCHIEDAM - De scholen zijn weer begonnen. Na zes weken vakantie was het afgelopen maandag gedaan met het luie leventje. Om half negen gingen de meeste scholen in Schiedam weer aan en zo te zien hadden de kinderen daar best weer zin in. De zomervakantie van 2007 gaat niet de boeken in als een van de meeste zonnige. Met een beetje droge dag moest je dit jaar al tevreden zijn. En zelfs uit het warme Zuiden kwamen berichten van regenbuien en grauwe luchten. Nu is het hopen op een lekker najaar, zodat er op het schoolplein nog lekker gespeeld kan worden. Foto: Rob Kamminga SCHIEDAM - In Frankeland was het de afgelopen week weer tijd voor de jaarlijks terugkerende kin- dermiddag. Alle kleinkinderen van de bewoners en kinderen van het personeel zijn op deze middag Lekker geslapen, op een boxspring tijdens uw vakantie 7 en wilt u dit thuis nu ook 7 Bij ons kiest u uit 5 boxspringmerken! kwalitaitsbod dort Vl38rding©n Foto: Bart Bos hoofdgast. De middag werd op- gevrolijkt met een goochelaar die de kinderen met de ene true na de andere verbaasde en daarna werd er een spannende poppenkastvoorstel- ling gegeven. Natuurlijk was er ook aan wat lekkers gedacht. Bij een poffertjeskraam werden de heerlijk- ste poffers geserveerd, waarschijn- lijk de grootste attractie voor deze doelgroep. SCHIEDAM - Voetbalclub HBSS zet haar project met Kaboutervoet- bal ook dit seizoen voort. De Schie damse club biedt jongens en meisjes vanaf 4 jaar de kans op de vroege zaterdagochtend te spelen. Op die manier kunnen voetballers in de dop vrijblijvend en zonder kosten ervaren of de voetbalsport iets voor hen is. Aanvang 08.30 uur. OOMPUTClia 6. GOMPONCNTCN.... Yorcom Computers Hoogstad 265-267 3131KX Vlaardingen Tel: 010 44 55 400 15,4 inch scherm - Intel M440 processor - 512mb werkgeheugen - SOgb hardeschijf Dvd brander Wireless netwerk 29,95 Windows Vista Basic -> Extra 512mb Toshiba geheugen: -> Tosiba laptoptas, muis en hubje: -> TV Kaart Conceptronic DVB-T USB pocket remote Prijzen zijn inclusief 19% BTW en zolang de voorraad strekt. door Kor Kegel Met de streekmarkt van aanstaande zondag wordt aan die ambitie per fect invulling gegeven. „Op een soortgelijke dag kwamen vorig jaar liefst 3500 mensen af, uit Schiedam en uit de omliggende steden. Dit- maal gaan we er opnieuw met veer- tig vrijwilligers van verschillende verenigingen tegenaan om er een feest van te maken," zegt Wout van der Schalie, een van de drijvende krachten achter De Boshoek. Op de streekmarkt, zondag van 11.00 tot 17.00 uur, zullen alle na- tuurproducten van Midden-Delf land te proeven en te koop zijn. Te gelijk is er een grote roofvogelshow, waarbij Ruben en Eva van Maaren demonstraties geven met een con dor, kerkuilen, gieren, valken, bui- zerds, oehoes en een zwarte gier. Ondertussen kunnen kinderen ui- lenballen pluizen, kabouters verven en aan een natuurquiz meedoen. ..Kortom, een leerzaam dagje," zeggen Wout van der Schalie en Hans Lelieveld, die bovendien nog wijzen op het open huis van na- tuur- en milieucentrum De Harre Wegh, speelotheek Ikkie, Ineke's Workshop en de voorbeeldtuinen van De Groene Raat. Met die voor- zieningen in de directe nabijheid kan De Boshoek stevig invulling geven aan het concept Poort tot Midden-Delfland. Onlangs schaarde de Schiedamse gemeenteraad zich achter een voor- stel van PvdA-raadslid Mari Din- genouts, al jaren vriend van De Boshoek, om de Schiedamse Poort tot Midden-Delfland verder te ont- wikkelen. In de Gebiedsvisie 2025, klein die voor het oerhollandse polder landschap tussen Rotterdam, Delft, De Lier, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam gemaakt is, wordt ge- sproken van zes Poorten, die als een soort bezoekerscentrum kunnen fungeren, waar recreanten meer te weet kunnen komen over het land- schap, het ontstaan ervan, de flora en fauna en de bezienswaardighe- den. De Boshoek, met het grootste diorama van Zuid-Holland - er zijn tweehonderd opgezette dieren te zien - en met zijn educatieve tuin, groene (boek)winkel en exposities, begint al behoorlijk te voldoen aan de eisen die aan een bezoekerscen trum gesteld mogen worden. Burgemeester Arnoud Rodenburg van de gemeente Midden-Delfland zei onlangs veel van de Poorten te verwachten. Ze zullen de interesse in het officiele stiltegebied vergro- ten. De Zweth, Hodenpijl, 't Woudt, het zijn logische locaties op de rand van stad en platteland om zo'n poort inhoudelijk vorm te geven. Het bijzondere van De Boshoek, opgericht in 1988, is dat het meer in de bebouwde kom staat dan in de openheid van Midden-Delfland, gesitueerd immers tussen flat 5 van het Bachplein en de Harreweg, de aloude verbinding tussen Kethel en Delft. Je moet nog een aan- tal woonwijken passeren (links de Botenbuurt en de Feministenbuurt, rechts De Akkers en De Velden), voordat je via park Kethel in de open ruimte van de polders bent. Dat De Boshoek toch die spilfunc- tie kan vervullen, komt door een ingenieuze ingeving van toenmalig PvdA-wethouder Chris Zijdeveld. Waar de Schiedamse stadsuitbrei- ding in Woudhoek en Spaland in de jaren tachtig bepaald niet on- omstreden was, kreeg Zijdeveld het tenminste voor elkaar om tussen de geplande woonwijken door de oor- spronkelijke landwegen te behou den. Dat was toen onder planologen een revolutionaire gedachte. Het gevolg is dat de Harreweg ondanks de bebouwing aan weerszijden een groene corridor is. Met meer dan 20 vakzaken altijd bij u in de buurtl SCHIEDAM - Een 63-jarige Rotterdamse vrouw heeft afge lopen donderdag een portemon naie gevonden met hierin een bedrag van zeker duizend euro en ingeleverd bij het Schiedamse politiebureau. Ze had de portemonnaie ge vonden op het fietspad van de Nieuwe Damlaan. Naast de duizend euro en enkele dollarbiljetten bevatte de beurs ook enkele bankpasjes en een identiteitskaart. Na een tijdje meldde ook de man die zijn portemonnaie was verlo- ren zich op het bureau. SCHIEDAM - Het orkest van St. Radboud geeft zaterdag 8 September om 14.00 uur een concert achter Museummolen De Nieuwe Palmboom aan de Noordvest 34 onder de noemer 'Blazen voor de Molen'. Een uur lang zal een gevarieerd repertoi re ten gehore worden gebracht. De toegang is gratis. Dat het concert plaatsvindt op zaterdag de achtste is geen toe- val. Het is dan Open Monu- mentendag. Veel monumenten zijn die dag opengesteld voor publiek, waaronder een aantal Schiedamse molens. Zo zijn mo len De Noord (Noordvest 38), De Drie Korenbloemen (Vel- levest 5) en De Walvisch (West- vest 229) gratis te bezoeken. Bo vendien heeft de laatstgenoemde molen een pannenkoekenter- ras. Museummolen De Nieuwe Palmboom hanteert de normale toegangsprijs. SCHIEDAM - In de historische binnenstad van Schiedam or- ganiseert Winkeliersvereniging Hoogstraat zaterdag 15 Sep tember van 10.00 tot 17.00 uur de eerste Schiedamse Boeken markt. Boekenliefhebbers kunnen daar rondstruinen langs kraampjes met (vooral) tweedehands boe ken, waaronder Nederlandse en buitenlandse literatuur, kin- derboeken, strips, thrillers, kunstboeken, biografieen, kook- boeken, geschiedenisboeken, (streek)romans en boeken over de regio. De boekenmarkt wordt gehou- den op de Hoogstraat (tussen de Grote Markt en de Korte Dam), de Korte Dam en de Lange Ha ven/Dam (voor de Korenbeurs). Op de Grote Markt is op 15 September ook de jaarlijkse Versmarkt en op de Lange Ha ven organiseert het Nationaal Cooperatiemuseum activiteiten rondom het 30-jarig bestaan. SCHIEDAM - Twee quads zijn zondagmiddag op de Carolus Lin- naeusborg in beslag genomen. De politie kreeg rond 16.45 uur een melding binnen dat twee jongens op een quad door de wijk reden. Toen de politie ging kijken trof ze twee 6-jarige jongens aan. De beide voertuigen bleken onverze- kerd, waarna zij in beslag werden genomen. Een heerlijke busreis naar het schltterende Tsjechische Reuzengebergte! We verblijven op de heenreis 1 nacht in Duitsland en verder 6 nachten in het gezellige Sporhotel Bohemia van waar we excursies maken naar o.a. het Boheemse Paradijs, een rondrit door het I 8-daagse busrei Beuzengebergte, De Vredeskerk in Polen en d 299S natuurlijk de stad Praag. Vertrekdata: 22/9,29/9,6/10 en 13/10 slechts Reisscode:Z07170 Voor meer Inlormatle/boekingen 0172 - 48 96 96 ol kijk op: 6m Rlln SCR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1