Bestuursvergadering ROGplus RflGP'us OGP,u VAC Schiedam advies- commissie wonen zoekt nieuwe leden Informatiemarkt 55+ en wonen Historische films in het Jenevermuseum www.schiedam.nl Groenoord zomerfeest een feest! Expositie 'Moeders Zonen' Wijkoverleg Schiedam Zuid gemeente Schiedam ROE NOOI Week 36 Woensdag 5 September 2007 ■feterdaq 3 September, G mis het niet! Sloopzaken J Kennisgeving Monumentenwet 1988 Gemeenteberi Groenoord staat op 8 September in het teken van muziek, sport en genieten tijdens het Groenoord Zomerfeest, dat van 11.00 tot 22.00 uur wordt gehouden. Actieve bewoners en diverse organisaties uit de wijk hebben de krachten gebundeld en verzorgen een vol programma. Op het hoofdpodium aan de Laan van Bol'es kondigt Quintis Ristie oyerdag diverse optredens aan, waaronder dat van Sugar Lee Hooper, diverse shantykoren, een linedancegroep en een interculturele modeshow. In de avonduren biedt het hoofdpodium bands als Male Jordan, Tony Wattimena, DJ Kid Kaio en Caribbean Punch. Even verderop in het Oreliopark praat Jack Kerklaan alle doldwaze sportonderdelen van de Zeskamp aan elkaar, terwijl de teams hun krachten meten op de zeephelling, de hindernisbaan en het levend voetbalspel. Kinderen kunnen uit hun dak gaan aan de Johan Wagenaarstraat met clown Ricky, Theater Femus, een kinderzeskamp, schminken, skelteren, blikgooien en nog veel meer. Verder kun je op het Groenoord Zomerfeest genieten van heerlijk multicultureel eten, een braderie, een rommelmarkt, diverse ouderenactiviteiten en terrasjes om even op adem te komen. Kortmo, er zijn tal van leuke, mooie en gezellige activiteiten te beleven in Groenoord en alles is gratis toegankelijk voor zowel Schiedammers als bezoekers uit de regio. Groenoord Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van ROGplus Nieuwe Waterweg Noord vergadert op donderdag 20 September 2007 om 8.30 uur in het stadhuis van Maassluis, Koningshoek 93050, zaal De Logger. De vergaderstukken liggen vanaf 13 September 2007 ter inzage bij het secretariaat van ROGplus Nieuwe Waterweg Noord, stadhuis Maassluis. Wat is de VAC? VAC Schiedam, Advies Commissie Wonen, is een werkgroep van vrijwilligers, die op dit moment bestaat uit 10 enthousiaste leden. Het is een commissie, die kritisch kijkt naar de praktische bruikbaarheid en toegankelijkheid van nieuwbouw- en renovatiewoningen. De commissie adviseert de opdrachtgever van woningbouw- of wijkplannen. Dat kan de gemeente, een woningcorporatie of een projectontwikkelaar zijn. Wat doet de VAC? De VAC bekijkt voor de start van de bouw de bouwplannen en toetst de gebruikskwaliteit en het comfort van de woningen of het woongebouw. Vervolgens geeft de VAC (schriftelijk) advies en komt zo op voor het woonplezier van de (toekomstige) bewoners. Door cursussen en scholing bij het landelijk kenniscentrum VACpunt Wonen wordt de praktische en theoretische kennis van de leden actueel gehouden. Bent u een kritische woonconsument m/v die: gei'nteresseerd is in bouwen en wonen mondeling en schriftelijk kan rapporteren overweg kan met een computer dan is VAC Schiedam Advies Commissie Wonen iets voor u! Wilt u meer weten over de VAC, kom dan naar de Informatiemarkt 55+ en Wonen op zaterdag 8 September 2007 van 10.00 tot 14.00 uur (zie elders op deze paginas). Het Secretariaat van de VAC Schiedam is telefonisch te bereiken op nummer 010-473 1852 en per e-mail via vacschiedam@gmail.com. De gemeente Schiedam houdt op zaterdag 8 September van 10.00 tot 14.00 uur de Informatiemarkt 55 en Wonen in de Grote of Sint Janskerk ingang Lange Kerkstraat in Schiedam. Wegens het succes van de voorgaande drie edities staat ook dit jaar de markt weer op het activiteitenprogramma van de gemeente Schiedam. Het wordt opnieuw een informatiemarkt met kraampjes, waar de bezoekers informatie kunnen krijgen over allerlei zaken rondom wonen, zorg en welzijn voor 55-plussers in Schiedam. De informatiemarkt is een initiatief van de afdeling Wonen samen met het Platform Wonen waarvan wethouder Yorick Haan voorzitter is. Deelnemende organisaties zijn: Woonplus Schiedam, de Frankelandgroep, Stricklede, Careyn, de Argos Zorggroep, het Woon Informatie Centrum Schiedam, Stichting Ouderenwerk NWN, Ooms Makelaars, de VAC-Schiedam, Vereniging Groepswonen van Ouderen Schiedam, samenwerkende ouderenbonden, SGBB, SOBO, Tandprotheticus Veringmeier, Hartpatienten Nederland, Vrijwilligerswerk Schiedam De informatiemarkt is gekoppeld aan de landelijke Open Monumentendag die ook op 8 September wordt gehouden. Met de vertoning van het complete drieluik van de documentaires die filmer Jan Schaper in de late jaren 50 en 60 van de vorige eeuw maakte van de drie gemeenten Vlaardingen, Rotterdam en Schiedam, geeft het Jenevermuseum op 8 September 2007 met een uniek project invulling aan Open Monumentendag. In zijn films 'Vlaardingen koerst op morgen', 'Rotterdam, stad zonder hart' en 'Schiedam kiest voor het water', legde Jan Schaper op indringende wijze vast vanuit welke gedachte de drie steden de gigantische wederopbouwopdracht, uitvoerden. Zowel Vlaardingen als Rotterdam en Schiedam maakten in die periode een stormachtige ontwikkeling op alle gebieden door, cultured, economisch en stedenbouwkundig. Schaper, die landelijke bekendheid genoot door zijn televisiefilms, waaronder de registratie van het allereerste televisie-interview van Koningin Juliana, was een maatschappelijk geengageerd filmer die in thematiek en benadering zonder meer vergelijkbaar is met bijvoorbeeld Van Gasteren, Van der Keuken en Van der Elsken. Dit maakte dat zijn grote documentaires niet door iedereen met enthousiasme werden ontvangen. De altijd fraaie beelden zijn zeker niet kritiekloos. Dit maakt echter dat alle drie de films tot op de dag van vandaag hun zeggingskracht behouden hebben. Jan Schaper maakte zijn films voor bioscoopvertoning op het projectiescherm. Om die reden wordt de Northwoodzaal van het Jenevermuseum daarom op Open Monumentendag ingericht als bioscoopzaal en worden de films op scherm vertoond. Uitgegaan wordt van drie vertoningen van de gehele reeks waarbij tussen de verschillende films steeds een korte pauze zal zijn. Bij de receptie wordt aangegeven hoe laat de verschillende films worden gedraaid. De toegang op deze dag is gratis. Voor de films van Jan Schaper is de gehele bovenverdieping van het museum gereserveerd. In het proeflokaal draait op televisie het gerestaureerde fragment van de bijzondere documentaire van Jan Schaper 'De laatste man'. Deze film over de legendarische keeper Jan van Beveren maakt Jan Schaper naar een scenario van de toenmalige hoofdredacteur Joop Niezen, die ook nauw bij de montage betrokken was en de interviews met de keeper voor zijn rekening nam. Robert Collette werkte aan deze film mee als cameraman. Elders in het museum zullen historische (film)fragmenten worden getoond uit de collecties van het Jenevermuseum en het Gemeentearchief Schiedam. 11 September 2007 t/m 21 december 2007 Met trots en plezier presenteren de EVA's, Emancipatie van Vrouwen van Allochtone herkomst in Schiedam en COS Rijnmond Midden Holland de expositie 'Moeders en zonen, boodschappen voor de toekomst'. De opening vindt plaats op: dinsdag 11 September 2007 om 17.00 uur, Stadswinkel, Stadskantoor gemeente Schiedam, Stadserf 1 Schiedam. Het programma start stipt om 17.00 uur. Wethouder mevrouw C.A.C. Daskalakis opent het programma. Stand up comedian Amar El Ajjouri treedt op als 'zoon van zijn moeder'. Tegenwoordig wordt er veel gediscussieerd over samen leven en samen opgroeien. In dit verband wensen Schiedamse moeders met uiteenlopende culturele achtergronden zichzelf en de opvoeding die ze hun kinderen meegeven zichtbaar te maken. Zij stelden zich indringende vragen. Welke boodschappen hebben wij meegekregen van onze ouders? Welke hebben wij behouden en welke hebben wij overboord gezet? Wat zijn onze dilemma's, problemen, keuzes? Welke boodschappen geven wij op onze beurt mee aan onze kinderen in deze snel veranderende tijden? Dit project werd in Schiedam mogelijk gemaakt door Stadsregio en gemeente Schiedam met ondersteuning van Stichting Welzijn Schiedam wijkwerk. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvraag van 27 augustus 2007 t/m 30 augustus 2007 Sloopaanvraag/sloopmeldingen: Broersvest 68, 3111 LJ/Herenpad 15-17, 3111 LN D-Winkels gevel van Broersveld 68 en de woningen aan Herenpad 15-17 slopen Burg, van Haarenlaan 1370, 3117 GA A. Spruit asbest verwijderen Nieuwe Maasstraat 5, 3114 TA M. Streng asbest verwijderen Rietkraag 17, 3121TC L. Rosdorf asbest verwijderen Verleende sloopvergunning: Verzonden 23 augustus 2007 Broersvest 33A, 3111 EB Breevast Vastgoed gedeeltelijk slopen van kantoor en winkelgebouw op de binnenplaats N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Bewoners van de wijk Zuid zijn van harte welkom op het eerste wijkoverleg van de wijk Zuid. Datum: maandag 17 September 2007. Locatie: de Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10. Aanvangstijd: 20.00 uur. Belangrijkste agendapunten zijn: Stand van zaken in de wijk, doorlopen agenda en verslag; Bespreking uitgaven wijkbudget; Thema jongeren. Indien u voornemens heeft deze vergadering bij te wonen of voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling wijkzaken, telefoonnummer: 010-2465590. Ontwerpbeschikking Algemeen Voor ingrepen aan beschermde monumenten is een vergunning vereist. Het is verboden zonder of in afwijking van een vergunning: een beschermd monument af te breken, te verstoren, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen; een beschermd monument te herstellen, te gebruiken of te laten gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Een vergunning moet ex. art. 12 lid 1 van de Monumentenwet 1988 worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 1 februari 2007 is een aanvraag ontvangen van L. Kapoen C.D. van Lith om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Noordvestsingel 83 A/B, 3119 DC Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het realiseren van een appartement op de verdieping en het inrichten van een zelfstandige bergruimte op de begane grond. Daarnaast wordt er een dakterras op het pand gerealiseerd. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 6 September 2007 tot en met 18 oktober 2007 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00-20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt op de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 18 oktober 2007 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachte wisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 551 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiiigheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 2