maasstad Is een atelier een werkplaats, inspiratiebron of winkel? Vier horecakandidaten voor Monopole 0 Het Zonnebloemlied klinkt uit alle kelen m Schiedam-West onderzoekt behoefte aan fietsenstalling I ..JmLl m krant Nog even sporten voor school weer begint maasstad Altijd al goed SALSA wiilen leren dans en i 'SwmjzTfiiL GRATIS PROEFLESSEN Het Jenever- museum draait door Feestweek in Zuid Open dag De Teerstoof Inbraken in kantines westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam maasstad weekbladen SCHIEDAM Woensdag 5 September 2007 xq 52 Jubileum: 10 jaar Open Ateliers Deur blijft dicht voor Fair Play SCHIEDAM - Geen amuse- mentshal komt erin. En ook sloop is door hoge kosten van de baan. Duidelijke taal sprak wethouder Siljee over het hoofdpijndossier Monopole op de Hoogstraat. De zomermaan- den is de gemeente de boer op gegaan met in de aanbieding de voormalige bioscoop. De gemeente wil het pand, casco of opgeknapt, verkopen. Maar niet aan iedereen. Kandidaat Fair Play is een gepasseerd station, maakte de wethouder duidelijk. MUSEUM OP DESCH0P NOG 40 LEUKE WINKELS VERDER0P Lichtblauwe winkels Wijkcentrum DE ERKER organiseert: Zotldag 9 September: PARANORMALE DAG Woensdag 12 September: 2 x BINGO Kom dan ook dansen bij Vincent's nieuwe Salsa dansschool! Su(saVanctShmo Voor Beginners en Gevorderden Start Cursus MAAIUDAG 10 SEPTEMBER SCHIEDAM - Het jenevermuseum is zaterdag 8 en zondag 9 September de plek voor liefhebbers van film en geschiedenis. Onder de noemer 'Het Jenevermuseum Draait Door' worden het hele weekend unieke films vertoond over Schiedam en haar gedistilleerd verleden. Het thema voor de Open Monu- mentendag 2007 is 'Moderne Mo- numenten'. Hierop is de unieke Jan Schaper retrospectief gebaseerd in de - als bioscoop ingerichte - Northwoodzaal van het Jenever museum. In de jaren '50 en '60 van de vorige eeuw legde Jan Schaper voor de nog jonge televisie het dagelijks leven in Vlaardingen, Rotterdam en Schiedam vast tegen de achter- grond van de grootse plannen van dat moment. Op de Kruidenzolder wordt de his- torische film van H. Kiela 'Echo's uit het verleden' vertoond. De films worden vanaf 13.30 uur doorlopend getoond, toegang op 8 en 9 September is gratis. SCHIEDAM - Deze maand bestaat wijkcentrum Zuid 20 jaar. Voor alle leeftijden is een feestelijk pro- gramma samengesteld. Voor de Samenspelkinderen en peuters wordt er een besloten feestje gegeven en voor de kinderen van de basisschool is er een programma op woensdag 12 September. Circus Hannes komt dan langs en met elkaar gaan de kinderen een voor- stelling maken. Wie deel wil nemen moet van te voren een gratis toe- gangskaart afhalen in Wijkcentrum Zuid. Op woensdagavond 12 September is er van 18.00 tot 21.00 uur een spe- ciale inloop voor iedereen. Op donderdag wordt er in de Dwars- straat een wijklunch gehouden van 12.00 tot 14.00 uur. Ook hiervoor moet een gratis deelnemerskaart worden afgehaald bij het wijkcen trum. Vrijdag is de afsluiting met een receptie. Om 16.00 uur wordt de tentoonstelling 'wijkcentrum Zuid 20 jaar terug en vooruit' geopend. 's Avonds is er voor de volwasse- nen een bingo-dansant vanl9.30 tot 23.00 uur. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: F. van der Giessen Telefoon 06 10921009 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@rnaasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 B. van Zessen Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: E. Meijer Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. door Frank Willemse SCHIEDAM - Wat is een kunstenaarsatelier? Is dat een werkplaats voor de kunste- naar waar al zijn materialen in goede volgorde liggen te wachten op gebruik? Of is het atelier juist een noodzakelijk inspiratiebron; de plek waar de kunst opborrelt of is het atelier gewoon een winkel waar vraag en aanbod fysiek bij elkaar komen? Zelf deze vragen beantwoorden kan op 8 en 9 September in Schiedam. Als er voor de tiende keer een Open Atelierroute is. Dan staan de deuren wijd open bij 27 ateliers van 44 Schiedamse kunstenaars. Ook zijn er lezingen met als on- derwerp 'het Kunstenatelier'. In de aula van het Stedelijk Museum Schiedam is er's avonds om 20.00 uur bijvoorbeeld een aantal presen- taties over dit onderwerp. Kunsthis- toricus Louk Tilanus zal vertellen over de rol van het atelier in de I9e eeuw. Jolande Bosch praat over haar promotieonderzoek naar 'het strategisch atelier'. En uit de prak- tijk is daar Carlo van Driel die ver- haalt over zijn kunstproject Station Rotterdam Noord. 's Middags van 11.00 tot 17.00 uur is publiek meer dan welkom in alle Schiedamse ateliers. Het centrale vertrekpunt is Pand Paulus waar ook een overzichtstentoonstelling te zien is van alle deelnemende kun stenaars. En natuurlijk een gratis kaart hoe naar de ateliers te gaan. Bang voor ver lopen? Neem dan de Velotaxi die bezoekers gratis naar de werkruimten buiten het centrum brengt. Twee centra waar meerdere kun stenaars werken hebben speciale attracties. In de Westmolenstraat is er de romantische theetuin waar je kunt verpozen of met de kunstenaar kan praten over kunst of het weer. En in het andere kunstenaarscollec- tief in de Zalmstraat, in de Gorzen, wordt de bezoeker getrakteerd op zalmhapjes. Als verwennerij wor den vanuit Pand Paulus handige dorstlessers meegegeven. Inmiddels is het een traditie dat ko- pers van kunst een extra verassing krijgen. Dit jaar een kunstwerk van Marcel van Warmerhoven. Het is een kaars in de vorm van een ijsbeer op een afbrokkelende ijsschots. Als je het kunstwerk aansteekt krijg je licht en warmte, maar gaat de kunst wel verloren. Een dilemma dat door de geengageerde kunstenaar wordt verbeeld. Dit jaar doet ook de Filmclub Schiedam mee met de open dagen. 's Middags met een documentaire rond de Cobrakunstenaar Constant. Maar ook in de avonden met het reguliere programma waar de his- torische thriller 'Goya's Ghoast' wordt gedraaid. Het is duidelijk dat de Open Ate lierroute naast een traditie ook een heus evenement is geworden. Twee dagen met kunst. En dat terwijl in Schiedam die dag dan ook de cul- tuurborrel in het Julianapark wordt gehouden en de Open Monumen- tendag op zaterdag. Met het Rondje Schiedam laten hetzelfde weekend ook allerlei culturele instellingen, als zangkoren en theater, zich op straat zien. Voor alle info www.ontdekschie- dam.nu door Frank Willemse Uit een 14-tal gegadigden zijn een viertal ondernemers geselecteerd. Geen exploiteurs van amusements- hallen maar mensen die daar wel een horecazaak wiilen beginnen. Een groot restaurant of grand cafe met erboven kantoren of apparte- menten. Op het prikbord achter zijn bureau hangen foto's van het interieur van de onttakelde bioscoop uit 1921. Het monumentale pand van archi tect A. Stahlie is totaal verpauperd. Binnen staan slechts vier muren en een verweerd plafond. Buiten vertonen de muren grote scheuren. Vorige week heeft de gemeente de voorgevel laten onderstutten met stempels. Een desolate toestand waar een beetje projectontwikke- laar ''doorheen' kijkt, volgens de wethouder. Het pand is door het vorige college gekocht uit strategische overwegin- gen. Mogelijk als opslag van kunst van het Stedelijk Museum. Inmid dels is het Stedelijk voor miijoenen opgeknapt en staat het in schril contrast met de overbuurman. Ki. ii isIMinitCis h id c« >yY.yt /J. f Wij mogen Menno Siljee feliciteren. Hij heeft de oplossing bedacht voor de leegstand in Schiedam-Centrum. De wethouder heeft een bestem- ming gevonden voor de lege winkels, die het Spinhuispad zo'n naargees- tige sfeer bezorgen. Het is aan Hans Waltman, het hoofd ad interim van de afdeling vastgoed en grondbedrijf om met de eigenaar over de huur te onderhandelen. Als de huur omlaag kan, wordt de Lichtblauwe Brigade er gehuisvest. Deze LBB kwam op donderdag 3 mei plotseling op straat te staan, nadat door kortsluiting in de apparatuur de voormalige Stadsarmenschool op het Broersveld uitbrandde. Maar de parkeerwachters en toezichthouders kunnen niet de hele godganse dag op straat lopen, zo veel blauw op straat is ook niet goed, dus er moest onderdak voor ze worden geregeld. Het Spinhuispad zal er een stuk veiliger door worden. Maar zorg wel dat je genoeg chipt voor een parkeerticket! De controleurs hijgen in je nek. Ik duim voor Hans Waltman dat het hem lukt, want er is nog veel meer leegstand. Dan doen we de bewonersvereniging Schiedam-Centrum in de leegstand op de Broersvest, we geven alle kunstenaars een atelier op de Hoogstraat, we maken van de leegstand op het Stadserf een buiten- verblijf voor burgemeester en wethouders en het Centrummanagement mag gratis gebruikmaken van de leegstand in de Oranjestraat, waar we tegelijk Proosje een hoofdkantoor geven voor de promotie van Schie dam. Zijn er verder in Schiedam nog organisaties dakloos en schaar- loos? Bel wethouder Siljee! „Met Fair Play. Nu de Monopole aan onze neus voorbijgaat, hebt u voor ons wellicht een alternatief? Wij vernemen dat de brandweerkazerne aan de Breedstraat vrijkomt..." En wat zullen we eens gaan doen met het ABN-Amro-gebouw aan de Gerrit Verboonstraat? En met Iramasuka aan de Lange Nieuwstraat bij de Westvest? En met mouterij De Goudsbloem? En met de Stadstim- merwerf? Wat jammer dat Hans Waltman a.i. is. Kor Kegel De Monopole is totaal verpauperd. Vier kandidaten hebben zich gemeld die iets moois van de overbuurman van het Stedelijk Museum wiilen maken. Foto: Roger van der Kraan In de raadscommissie Ruimtelij- ke Ordening kreeg de wethouder (nog) twee maanden de tijd om met serieuze kandidaten te komen. Met als voorwaarde dat die er geen amusementshal van wilden maken. Nu komt de wethouder met een viertal kandidaten. De eerste is horecaondernemer Smol die in de Witte de Withstraat een hotel ex- ploiteert. Hij wil van de Monopole een restaurant of grand cafe ma ken. Net als de tweede kandidaat Remmers Retail die nauwe banden heeft met het Rotterdamse horeca- concern Dudok. De derde kandidaat zijn enkele lo kale ondernemers die er een Kunst- proeverij wiilen beginnen. Met een galerie in de oude bioscoopzaal met daarbij een Indisch of Azi- atisch restaurant. Voor de kleine bovenverdieping is kantoorruimte voor bijvoorbeeld een architect ge- pland. Een vierde kandidaat is een projectontwikkelaar uit Schiedam die in de Monopole een congres- centrum annex zalencentrum wil beginnen. Zij zijn bezig om een hotel in Schiedam van de grond te krijgen en zien de Monopole met zalen en hotelkamers als een aanvulling daarop. Al deze kandidaten zijn volgens Siljee serieuze gegadigden die het pand wiilen opknappen en als daghoreca wiilen exploiteren. De gesprekken met de kandidaten zul len tot in november verder gevoerd worden. Waarbij de wethouder niet verhult dat er subsidiemogelijkhe- den zijn voor de nieuwe eigenaar. Eerder heeft de gemeente immers al een potje bestemd voor de Mo nopole en de oude stadswerf aan de Korte Haven. Foto: Bart Bos SCHIEDAM - Voordat de school- deuren weer open gingen kon de jeugd zich nog even uitleven op de Vlaardingerdijk. Stichting Welzijn Schiedam heeft de vakantiedagen nuttig besteed voor de jeugd uit de stad. Samen met TOS waren zij vijf dagen per week te vinden onderaan de dijk met verschillende activiteiten op het gebied van sport en spel. Afgelopen donderdag en vrijdag werden deze activiteiten afgeslo- ten met een survivalbaan met hin- dernissen voor de sportieve jeugd, het laatste onderdeel van 'Summer Madness', zoals de zomerevene- menten van SWS werd genoemd. De deelname hieraan was helemaal gratis. Na de laatste hindernisbaan was het tijd voor de kids om het zweet af te vegen en zich te gaan voorbereiden om weer vijf dagen per week stil te zitten in de schoolbanken en te dromen van de afgelopen weken van sport en spel. SCHIEDAM - Jeugdtheaterschool De Teerstoof houdt zondag 9 Sep tember Open Dag van 13.00 tot 15.00 uur. Jeugdtheaterschool De Teerstoof is een feest voor kinderen vanaf 7 jaar die zelf een keer op het podium wiilen staan. Bij de jeugdtheater school krijg je iedere week les in toneel, dans en zang en sta je zelf op het podium aan het eind van het cursusjaar. De Teerstoof is te vinden in de Nieuwstraat 12. Voor meer info: 246 59 32. door Kor Kegel SCHIEDAM - Begeleid door de vaste Zonnebloem-pianist Gerard van der Linden zongen alle 175 gasten luidkeels het Zonnebloemlied mee, tijdens de feestdag in scholengemeen- schap Spieringshoek. In de ver- nieuwde aula werd zaterdag het 25-jarig bestaan van de Zonne- bloem Regio Schiedam gevierd met veel lekkers en muziek. Het jubileum viel samen met de Na- tionale Ziekendag, een extra reden voor twintig vrijwilligers om eens leuk uit te pakken. Uiteraard lieten de gebakjes een grote marsepeinen zonnebloem zien, met een 25 van chocola, en na de lunch werd er getrakteerd op mega-bonbons van De Bonte Koe, eveneens met het opschrift 25. De gasten voelden zich uitermate verwend. 's Ochtends zorgde het 11:00 tot 16:00 uur. Toegang gratis. Consult 5,00 www .paranorm ale-dag ,nl wwwwelzijnschieda m ,nl KINDERBINGO: van 15:30 tot 17:00 uur. Kosten: 1,20 BINGO: 's avonds van 20:00 tot 22:30 uur. Kosten: 6,50 voor een boekje van tien ronden. Beide bingo's: elke tweede en vierde woensdag van de maand. Jan van Avennesstraat 32 3117 PR Schiedam 010-4267767 duo Double Dutch voor op de doel- groep afgestemde zang en muziek. 's Middags trad het duo Diaboliques op en hierbij ging het om meer dan zang en muziek, want er werden ook acrobatische toeren uitgehaald met de diabolo's. Hierbij werden de gasten betrokken. Een 82-jarige dame wist nog met de diabolo om te gaan alsof ze een jong meisje was. En toen later de als Fred Astaire uitgedoste zanger een vrouw in de zaal vroeg om even zijn Ginger Rogers te zijn, werd het een verte- derende dans sur place. Een oudere heer pinkte zelfs een traantje weg. Tussendoor was het steeds de 'huis- pianist' die de vaart erin hield - Gerard van der Linden is de echt- genoot van een der Zonnebloem- vrijwilligers. Nadat Diaboliques de middag afsloot met liedjes van Toon Hermans, stonden er buiten veel teletax-bussen klaar om de gasten huiswaarts te brengen. Ondertussen moesten alle ballon- nen eraan geloven, want de vrijwil ligers ruimden de aula leeg alsof er geen feest geweest was. Aan niets konden de scholieren maan- dagochtend zien dat er een knalfuif had plaatsgevonden. „De televisie is zelfs geweest," zei een vrouw, helemaal onder de indruk. Look TV zendt eerdaags een interview uit met waarnemend regiovoorzitter Lieuwe van Tricht van de Zon nebloem Schiedam en met activi- teitencoordinator Hermien van der Giezen. door Kor Kegel SCHIEDAM - Met een huis- aan-huisonderzoek hoopt de bewonersvereniging Schie dam-West (BVSW) een vol- ledig beeld te krijgen van de behoefte aan fietsenstallingen in de wijk. Er is in West een aparte stichting, die reeds enkele stallingen beheert, en de indruk is dat er meer stal lingen nodig zijn, verspreid over het westen van de stad. De stichting is voortgekomen uit, althans opgericht door de BVSW. Bestuurslid Els Klepke van de be wonersvereniging zegt dat er bij de verschillende fietsenstallingen wachtlijsten bestaan, maar hier en daar lijkt de informatie verouderd, omdat bewoners verhuisd zijn. De vereniging wil een actuele indruk krijgen van de nood en daarom is de enquete niet alleen onder de leden verspreid, maar op alle adres- sen in de wijk afgeleverd met het verzoek om uiterlijk 28 September te reageren. Ook als bewoners geen fiets hebben of geen behoefte aan een stalling, vindt de BVSW het nuttig dat ze reageren, omdat dan duidelijk zicht wordt gekregen in welke buurten het best een nieuwe stalling gereali- seerd kan worden. Met de gemeente is afgesproken dat de stallingen wor den bekostigd en geplaatst, waarna ze in beheer komen bij de stichting. De BVSW, die zich ten doel stelt de leefbaarheid in West te verbeteren, weet dat er veel bewoners zijn, die hun fiets op lastige plaatsen veilig moeten stellen tegen diefstal, zoals hangend aan de trapleuning of soms zelfs in de huiskamer. Programma: Beginners: 20.00 uur - Gevorderden: 21.00 uur aanmelding tijdens deze proeflessen 5,- korting op de cursus! SCHIEDAM - In de nacht van vrij dag op zaterdag is er ingebroken bij twee sportcomplexen van tennisver- enigingen aan de Stadhouderslaan. Gei'nventariseerd wordt wat er pre- cies weg is. De recherche stelt een onderzoek in. O Voor meer informatie: WWW.SWING2THIS.NL info@swing2this.nl 06-46.12.42.52 Woensdag S September: Zaal In De Gouden Ree, Rotterdam Donderdag 6 September: Zaal In De Gouden Ree, Rotterdam Zondag 9 September: Zaal In De Gouden Ree, Rotterdam Kosten: 12 lessen voor maar 90,- p.p. Zaal In De Gouden Ree Cairostraat 83 30^7 BB - Rotterdam (NW bedrijvenpark) 010 - 273 22 91

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4