maasstad wmk ©in 'Van mij mag het nog wel even doorgaan' Files bij gratis rollatorkeuring ODFJELL KWF hoopt geen last te hebben van colporteur Duizend wafels voor de haringrit NK Tonnetje Steken stuk van de maand Filmhuis Beestenboel Zomerterras 2007 voorbij gevlogen 'Rollators zijn net nieuwe benen' MEC Promotions: 'Vrij he id van meningsuiting' milieubericht week36 DCMR Donderdag 6 September 2007 VLAARDINGEN - Een avond- je Zomerterras begint eigenlijk nog voordat je ook maar een stap in het Hof hebt gezet. Het geroezemoes of de band die speelt is al van verre te horen. Is dat hoofdact Johan al?, denk je terwijl je je pas versnelt over de donkere paden naar het fes- tivalterrein. „Want het klinkt al wel erg goed." door Frank Willemse SCHIEDAM - De volgende patient, mevrouw Alberts-Et- man (90) is aan de beurt. „Hoe lang heeft u hem al?", vraagt de monteur in donkerblauwe overall. „Weet niet precies. Vijf jaar?", antwoordt mevrouw Alberts vragend. ,,1997 staat op het frame", leest de mon teur hardop. Onderwijl keuren zijn handen frame, banden en remmen van de rollator. „U krijgt een nieuwe. Deze is af- gekeurd." DAGOPZICHTER wx 53 SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 6 September de film Inland Empire. Actrice Nikki Grace heeft zojuist een rol gekregen in een nieuwe film. Een vreemde buurvrouw met onheilspellende gaven waarschuwt haar voor de filmrol. De film blijkt een remake te zijn van een eerder in Polen gemaakte film, gebaseerd op een duister zigeunerverhaal. Tij- dens de productie wordt het voor Nikki steeds moeilijker onderscheid te maken tussen haar eigen persoon- lijkheid en het karakter Susan, dat ze in de film moet vertolken. In dit weekend wordt in heel Schie dam Open Ateliers gehouden. Het Filmhuis haakt daarop in met twee activiteiten: op vrijdag 7 en zater- dag 8 September wordt 's avonds Goya's Ghosts van Milos Forman vertoond. Spanje, 1792. Het land wordt nog steeds op meedogenloze wijze onder de duim gehouden door de Inquisi- tie. Ines, de muze van kunstenaar Goya, wordt valselijk beschuldigd van ketterij en in de gevangenis gegooid. Ze komt terecht bij broeder Lorenzo, een meedogenloze inqui- siteur. Goya smeekt zijn vriend Lo renzo om haar genade te schenken. Pas jaren later komt Ines vrij. Ze zoekt Goya op. Hij confronteert vervolgens Lorenzo met zijn daden, en dan lijken de rollen omgekeerd... Zaterdag 8 en zondag 9 September wordt's middags Avant le Depart, een documentaire over Constant Nieuwenhuys vertoond. Doorlo- pende voorstelling van 14.00 tot 17.00 uur. Reserveren via de VVV Schiedam, tel. 473 30 00. VLAARDINGEN - Dit is Gizmo, een mooie cyperse kater van vijf jaar oud. Gizmo moet je eerst even leren kennen en dan is het een echte kroelkat. Tegenover vreemden men- sen is Gizmo wat schuw. Gizmo kan met andere katten en ook met hon- den goed overweg. Heeft u een huis met een tuin en vindt u zijn blaas- gruis dieet geen probleem? Kom dan eens naar Gizmo kijken. Meer informatie over Gizmo en de andere dieren uit het asiel is ver- krijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het dierentehuis is geopend van maan- dag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uurtel. 010 - 434 53 35. aan door Bart van Zessen Maar midden op het festivalterrein komt het Zomerterras pas echt tot leven. „Het recept van Hete Blik- sem voor twee personen", roept Kok Marc Muy Difi Cil, hij komt maar net boven de muziek van band 'Junior Eats alone' (dus nog geen Johan) uit. En wat klinkt dat bandje uit Leiden goed. „Het wedstrijdniveau eigen lijk al een beetje ontgroeid", oor- deelt later de popterrasjury die de band uitroept tot winnaar van de editie 2007. „Tijd -voor het echte werk", en dan zijn die cheque van 500 euro, een studio opname een videoclip mooi meegenomen. Wat een brandgevaarlijke kok is die Marc Muy Difi Cil. Echt alles wat hij aanraakt vliegt in de fik. Hij opent de menukaart en flasj, een steekvlam, een beetje zout erop en oei het zomerterras ligt even op. Dat al die mensen zo rustig om hem heen blijven staan? Zijn restaurant maar beter mijden! Wethouder van cultuur Jan Rob- beregt heeft ook een vrije avond en staat lekker wat mee te deinen op de liedjes van Johan. Wim Kerkhof Futuristische stelt topers 'vliegen' laag over het terrein. Foto: Roger van der Kraan (Amazing Stroopwafel) is druk in gesprek. Futuristische stelt lopers 'vliegen' laag over het terrein. Het veld leent zich uitstekend voor een zomers feest. De grote bomen rond het terras in verschillende kleuren verlicht. Het maantje dat net boven de kruinen uit wat mee gluurt. De grote toegangspoort door kunstenaars vervaardigt, een echte entree naar het zomerterras toe, en de hekken? Ze vallen eigenlijk geen eens op. Mick (12) is ieder weekend wel geweest. „De vuurshow van vorig week vond hij het best. „Nog veel meer vuur dan vanavond", vertelt hij. „Van mij mag het nog wel even doorgaan", stelt Marion (22) uit Schiedam en Jeroen (24) gaat op zaterdag zeker nog wel even naar de afsluitende disco. „Moet je ook komen." Het loopt storm donderdag bij de rollator APK-keuring in het Vliet- land ziekenhuis. Al voor aanvangs- tijd krioelt het van de rollators die de hele entree van het ziekenhuis blokkeren. In de hal krijgen de bezoekers koffie of thee met iets lekkers. Even later gaan ze in groe- pen naar de 'garage'. In dit geval de afdeling Revalidatie waar de gang en de behandelkamers zijn ingericht als keuringstation. En waar als in een garage het 'loop- hulpmiddel' helemaal nagekeken en gerepareerd kan worden. Even later loopt mevrouw Alberts uit Huize Frankeland trots weg met een splinternieuwe rollator. Gekregen van de zorgverzekeraar. Medewerkers van Careyn regelden dit 'even' met de DSW. Hierna gaat ze op voor haar rijexamen. De fysio- en ergotherapeuten kijken of de bestuurder wel recht achter het looprek loopt. En zij geven de mensen raad: kijk uit met losse kleedjes en niet tillen als je een stoep opgaat. Vlietland heeft de APK-keuring georganiseerd na berichten dat rollators veel technische gebreken vertonen. Uit recent onderzoek Grote drukte in de gang van het ziekenhuis. Je moet geen haast hebben bij de gratis APK-keuring. bleek dat elf van de dertien rolla tors gebreken vertonen. Volgens de aanwezige monteurs is het vooral 'gewoon onderhoud' waar het aan schort. Dat doen ze nu wel even. Binnen enkele minuten vervangen zij die stroeve kogellager, stellen ze zwenkwielen af en maken ze defecte remmen. Zo worden in twee uur tijd bijna honderd rolla tors gekeurd. Mevrouw Clausing (83) woont al- leen in Nieuwland waar het, vol gens haar, wemelt van de rollators en kinderen. Ze nam de oude- rentaxi om haar rollator te laten keuren. Die is vijf jaar oud en komt wdl door de keuring. Na wat afstel- len, krijgt ze hem terug met de mededeling dat niet iedereen een nieuwe krijgt. Mevrouw Clausing zit daar niet mee. Tips legt ze naast zich neer. Zij tilt, sterk in haar armen, nog Foto: Roger van der Kraan steeds haar karretje de stoep op en over de drempel. Voor haar geen speciale rollator. Zoals die super- lichtgewicht of een die speciaal voor slechtzienden is in hemelswit met rood biesje. „Als hij maar lekker rolt", zegt zij over wat zij noemt 'haar nieuwe benen'. Odfjell Terminals (Rotterdam) B.V. is een op- en overslag- bedrijf voor minerale olien en chemicalien, gevestigd te Botlek Rt. De totale opslagcapaciteit van onze terminal bedraagt 1.500.000 m3 verdeeld over ca. 300 tanks. Naast het opslaan van minera le olien en chemicalien, bestaan de belangrijkste activiteiten uit het beladen en lossen van (zee-)schepen, tankauto's en treinwagons. Odfjell Terminals (Rotterdam) B.V. heeft tevens de beschik- king over een eigen distillatie- plant (PID) en water- zuiveringsinstallatie. Odfjell Terminals (Rotterdam) B.V. is een voiledige dochter van het Noorse Odfjell ASA. Het hoofdkantoor is gevestigd in Bergen, Noorwegen. Met ingang van heden is Odfjell Terminals (Rotterdam) B.V. op zoek naar een voor de dagdienst (38,75 uur per week) In deze uitdagende functie ligt het hoofdaccent op het op hoog niveau voorbereiden van de werkvergunningen. De Dagopzichter ontvangt functionele en hierarchische leiding van de Terminal Manager. Hij geeft functioneel leiding aan de Coordinator Brandwacht en vervangt deze bij zijn afwezigheid. Uiteenzetting van de werkzaamheden: Bereidt werkvergunningen voor (dagdienst) in al de daar aan gekoppelde facetten ten behoeve van geplande werkzaamheden op de terminal (incl. vergunning "betreden besloten ruimten"); Zet brandwachten in op "hete" werkzaamheden en draagt (indirect) zorg voor de kwaliteit ten aanzien van benodigd materiaal en deskundigen; Draagt zorg voor, indien de werksituatie daar naar vraagt, een "Gasvrij certificaat" en schakelt daarvoor een extern controlebureau in; Draagt zorg voor gerelateerde administratieve activiteiten, zoals die als gevolg van inhuur externe krachten, bijhouden van dossiers (certificaten) etc.; Overige gerelateerde werkzaamheden. Om in deze functie succesvol te zijn, beschikt u over: Afgeronde MBO-opleiding, richting techniek; Middelbare Veiligheidskunde (MVK); Kennis van op- en overslaginstallaties is een pre; Kennis van milieu- en veiligheidsvoorschriften; Kennis en affiniteit met de implementatie van administratiegegevens in moderne software programma's; Aantoonbare coordinerende capaciteiten; Oplettendheid is in de functie een must; Goede sociale en communicatieve vaardigheden. Arbeidsvoorwaarden: Uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Een assessment kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Voor meer informatie over de functie kunt u zich wenden tot de Terminal Manager, de heer L. Bleeker, 010-2953600. Uw sollicitatie met curriculum vitae kunt u voor 14 September a.s. rich ten aan R.F. Kok, afdeling HRM. U kunt ook per e-mail reageren: personeelszaken@odfjell.com Botlek-Rt, 4 septembeer 2007 ODFJELL TERMINALS (ROTTERDAM) B.V. Postbus 5010,3197 XC Botlek Rt., Home page: www.odfjell.com door Kor Kegel SCHIEDAM - Uitgerekend vlak voor de grote collecte van deze week voelt het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) zich in de wielen gereden door de stichting Leven Met Kanker. Jarenlang is er in het Schiedam 'beneden de spoorlijn' niet gecol- lecteerd voor de kankerbestrijding. En nu was er eindelijk weer een initiatief - een groep vrouwen heeft van de gemeente vergunning ge kregen om voor het KWF in te zamelen - en dan gaat er net een week eerder een colporteur huis aan huis om kaarten te verkopen, waarvan de opbrengst bedoeld is voor een speelgoedtoer voor kan- kerpatientjes. „Maar de stichting Leven Met Kan ker heeft daarvoor geen vergunning gekregen," zegt een gemeentevoor- lichter. Echter, nadere informatie leert dat er wel een ventvergunning is verleend aan MEC Promotions, dat dit jaar voor de stichting Le ven Met Kanker loopt. De KWF- promotor van Zuidwest-Nederland, Jacques Daamen, is er echter niet gelukkig mee dat de stichting uitge rekend dezer dagen in zijn vaarwa- ter zit. „Onze collecte in Schiedam is dinsdag van start gegaan, maar we zullen zondag pas weten of we aan een gemiddelde opbrengst komen. Je kunt vrezen dat mensen zeggen: ik heb vorige week al ge- geven." De in Hengelo gevestigde stichting Leven Met Kanker krijgt een deel van de opbrengst van het project Cards For Care dat door MEC Pro motions wordt uitgevoerd. Dit be- drijf in Barendrecht traint studenten en scholieren in beleefdheid en re- presentatie, als zij onaangekondigd aan de deur ansichtkaarten komen verkopen. MEC Promotions zegt dat er vaak een meningsverschil is, of er een ventvergunning nodig is. Voor de verkoop van producten en goederen aan huis moet dat nor- maliter wel, maar het gaat hier om drukwerk. MEC beroept zich op artikel 7 van de Grondwet, waarin vrijheid van meningsuiting en vrij- heid van drukpers worden genoemd. Het verkopen van kaarten langs de deur is daarom zonder vergunning toegestaan, zegt MEC. Voor de zekerheid kijkt het bedrijf er meestal wel de Algemene Plaat- selijke Verordening (APV) op na. Soms wordt wel vergunning aan- gevraagd, zoals in Schiedam. De colporteur, die in Schiedam-West rondging, is een beleefde Marok- kaan. Vriendelijk vraagt hij of hij even naar de wc mag. Hij kan zich identificeren. Voor zes euro verkoopt hij kaarten, waarop staat; 'Gefeliciteerd' of 'Hoera een baby'. Je kunt het amper meningen noe- men, die MEC onder de vrijheid van meningsuiting wil laten vallen. En de vrijheid van drukpers is ook niet bedoeld om dit soort algemeen- heden te debiteren. En dan onder- vangt een ventvergunning alles. Het is voor een goed doel, zegt MEC. „Dit jaar lopen wij voor de stichting Leven Met Kanker." Deze stichting heeft drie hoofddoelen heeft: hulp geven aan nabestaan- den, kankerpatienten doorverwij- zen naar de juiste hulporganisatie en een speelgoedtoer organiseren, waarbij bekende Nederlanders ca- deautjes uitdelen. Een heel andere functie dus dan het KWF heeft. Doel van het KWF is in de eerste plaats de kankerbestrijding. Anders dan de student, die in Schie- dam-West colporteerde, krijgen de collectanten van de KWF geen ver- goeding voor hun inzet. Tot nu toe wijst niets erop dat de collectanten minder krijgen, omdat iemand ze voor geweest is. „Ik geef toch wel," zeggen bewo- ners van West. „Hulp aan kanker patienten vind ik net zo'n sympa- thiek doel als het bestrijden van kanker. Maar het zou natuurlijk wel handig zijn, als de verschillende organisaties hun activiteiten op el- kaar afstemmen. Nu lijkt het wel concurrentie." Het plateelbord vertelt het verhaal van bakker De Jong. Foto: Roger van der Kraan VLAARDINGEN - Het prachtige plateelbord uit 1932 dat momenteel in het streekmuseum door Jan An derson speciaal onder de aandacht van de bezoekers wordt gebracht vertelt het verhaal over 'confiseur cuisinier' De Jong. De in 1896 geboren Gerardus Johannes de Jong hield een nauwgezette administratie bij van al het werk dat hij als ban- ketbakker in de eerste helft van de 20e eeuw uitvoerde in de banket- bakkerszaak die zijn vader in 1892 was begonnen. In vijf aantekenboeken beschreef hij tot in details de gepresenteerde catering waarmee hij de recepties verzorgde voor allerlei Vlaardingse families, instanties en evenemen- ten. Recepties aan huis bij de 'bon ton' families als IJzermans, Hak- bijl of Biiren van Heijst in hun villa Jugendheim aan de Schiedam- seweg, maar ook op locaties bij evenementen als de Paardenmarkt, de Remonstrantse zomerdag, bij tewaterlatingen van loggers, het onafhankelijkheidsfeest in 1913 of tijdens verkiezingen. De reders hielden copieuze diners voor soms wel veertig mensen, waarbij 'Tarbot Hollandaise' en oesters als gewaar- deerde delicatessen opgediend wer- den. Maar ook op de stembureaus werd in 1913 heel wat meer gepre- senteerd dan de huidige lunchdoos. Daarnaast geven de aantekeningen een beeld hoe de zaken gingen. In 1931 noteerde hij; 'Zeer slappe tijd, veel werklozen, slecht in de winkel, prijzen verlaagd.' Een van de boeken bevat alle re- cepten die de Jong in zijn loopbaan verzamelde en gebruikte. Van 'Sin- terklaasjes' tot het alfabet in cho- coladeletters. In een volgend boek houdt hij nauwkeurig notitie van alle bestellingen die hij plaatste bij zijn leveranciers. De namen van vele slagers, groenteboeren, bakkers en andere middenstanders klinken nog steeds bekend in de oren, al verdwe- nen ze allemaa uit het Vlaardingse straatbeeld. Jan Anderson weet ze dankzij zijn enorme kennis van de Vlaardingse constellatie echter nog steeds te herkennen en te duiden. Dankzij zijn ervaring en opleiding als banketbakker kan hij bovendien de recepten en menu's ook goed begrijpen en wanneer nodig uit het Frans vertalen. De Jong hield zijn aantekeningen bij tot in de jaren '50. Zo bleek hij aan de duizend wafels voor de Ha ringrit in 1951 nog te kort te komen en leverde hij op 28 mei een taart voor de VI 16. De aantekeningen eindigen met de taart die hij in 1956 voor de Doggers opmaakte ter ere van de best verzorgde haring. Het Streekmuseum Anderson aan de Kethelweg 50 is elke zaterdag en le zondag van de maand geopend van 14.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Voor de 23e keer wordt zondag 16 September het 'NK Tonnetje Steken' gehouden. Van heinde en ver komen enthou- siaste ringstekers naar Schiedam- Kethel om te strijden om een plaats op het erepodium. En dat zoiets niet zonder slag of stoot gaat, hebben de afgelopen edities wel bewezen. Tij dens de voorrondes gaat het er nog gemoedelijk aan toe, maar zodra de final isten klaar staan voor de laatste beslissende ronde komt het fanatisme boven borrelen en ont- staat er een geweldige machtstrijd om de titel. Tonnetje Steken is een oud volks- vermaak. Deelnemers rijden in een karretje van een helling en proberen onderweg een ring te steken die on der een tonnetje hangt. Uiteraard is de ton gevuld met water, wat tot ge volg heeft wanneer men mis steekt, de inhoud van het tonnetje over de deelnemer neerdaalt. Tonnetje Steken wordt gehouden op het Kerkplein aan de Kerkweg. En er is meer te doen dan alleen kijken of zelf meedoen. Er zijn op het terrein tegenover de Jacobus- kerk nog vele attracties, zoals een kinderhoek, springkussen en een schiettent. Het evenement wordt traditioneel geopend met muziek door het or- kest van de organiserende muziek- vereniging St. Radboud om 10.30 uur. Omstreeks 17.30 uur wordt de finaleronde gespeeld. De DCMR werkt al 35 jaar aan een leefbare en veilige Rijnmond Van 27 augustus tot 3 September heeft de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond 495 meldingen ontvangen over de overlast van stank, stof en lawaai. Meer weten over het werk van de DCMR en de ontvangen meldingen? Kijk op www.dcmr.nl. MEESTE MELDINGEN OVER DRIE V00RVALLEN EN KLEINE EVENEMENTEN In de nacht van 28 op 29 augustus ontvangt de DCMR meldingen van bewoners van Vlaardingen over een brandlucht. In brand gestoken hooibalen aan de Marathonweg veroorzaken de stank. Woensdagmorgen 29 augustus melden bewoners van Heenvliet en een bedrijf in Rotterdam-Botlek een gasachtige lucht. De uitrukdienst van de meldkamer heeft ondanks uitgebreid onderzoek geen eenduidige oorzaak van de stankoverlast kunnen aanwijzen. Vrijdag 31 augustus veroorzaakt het zeven van vochtige compost bij de composteerinstallatie van afvalverwerker AVR in de Botlek stankoverlast in Vlaardingen, Schiedam en Pernis. Een verstopte zeef en het kortstondig openen van de haldeur hebben mogelijk aan de overlast bijgedragen. De DCMR ontvangt een tiental meldingen over evenementen in de regio, zoals de Parade in Overschie, de Uitmarkt in Rotterdam en Bruisend Brielle. Voor deze evenementen zijn vergunningen gegeven. MELDKAMER DCMR KRIJGT VOICE RESPONSE SYSTEEM Vanaf 11 September gebruikt de meldkamer een voice response systeem. Wanneer u de meldkamer belt, kunt u van verschillende mogelijkheden gebruik maken. Toets 1 is bestemd voor het indienen van een melding over geluidsoverlast van vliegtuigen, toets 2 voor meldingen over muzieklawaai en toets 3 voor overige meldingen. Een van de voordelen van het voice response systeem is de mogelijkheid om bij grote incidenten direct informatie te geven. Onveranderd blijft het online indienen van uw melding via www.dcmr.nl. jeuiuirv 11idKcii m milieudienst Rijnmond MELDKAMER: 010 473 33 33 (DAG EN NACHT) www.dcmr.nl/milieuklacht

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 9