maasstad Gophers speelt om titel tegen Biento 'Ik wil dit seizoen iedereen individueel beter laten spelen' Uitdagend werk in een verfrissende omgeving? flnnnDsr maasstad sportflitsen wm Verlies voor Excelsior-M Coureur mist de totaalzege Start CHESS Menken Drinks Operators (ploegendienst) Storingmonteurs (ploegendienst) Teamleiders (ploegendienst) Surf naar: www.werkenineenverfrissendeomgeving.nl Geul Techniekloop Zwaluwen verspeelt voorsprong Eerste punt DVO'32 RKWIK verliest op valreep De Groot tweede in Spijkenisse Holy wint weer eens 50 jaar TSF Schaakcursus Royement ingetrokken Woensdag 12 September 2007 wx 55 Excelsior-prof Sieme Zijm trainer bij sc Victoria'04 VLAARDINGEN - Dat spe- ler van Excelsior Rotterdam, Sieme Zijm op zondag op de bank zit als trainer van de zon- dagselectie van sc Victoria'04 is zonder discussie een opval- lend gegeven. De voetbalprof vindt het zelf wat minder bij- zonder. „Ik ben hier gewoon ingerold. Victoria'04 mij ge vraagd en ik ben gezwicht voor het enthousiasme van de club. Daarnaast is het eenvoudig te combineren met het zelf voet- ballen bij Excelsior." Badmintonvereniging The Smashing Fellows bestaat 50 jaar Dit vieren wij zaterdag 22 September aanstaande, op ons vaste speeladres: Tennis- en badmintoncentrum Kethelhaghe aan de Zoomweg 4 te Schiedam. 30 koopappartementen Noordhave te Ridderkerk (Bolnes); reeds 80% verkocht! Na de bouw, door Kanters Bouwbedrijf, van "Het Vij- verhof" aan de Vechtstraat heeft Woonvisie het initiatief genomen om de appartementen op de hoek Noord- straat/Maasstraat te herontwikkelen. De betreffende herontwikkeling "Noordhave" aan de westzijde behelst 30 koopappartementen en 45 huurappartementen, verbonden doormiddel van een loopbrug aan het bestaande zorg-/wooncomplex Het gebouw, ontworpen door architectenbureau Baart uit Ridderkerk, bestaat uit een ronde vleugel met vier verdiepingen en een rechthoekige vleugel met vijf verdiepingen. Het vormt inmiddels de tweede uitbrei- ding van het reeds bestaande complex Noordhave. Het gebouw is o.a. door de aanpasbaar gebouwde appar tementen en een compleet servicepakket uitermate ge schikt voor senioren en zorgbehoevende mensen. Maar ook als u het comfort wenst van een luxe koopapparte- ment is het nieuwe Noordhave een uitstekende keuze. Op 21 februari 2007 is er een start gemaakt met de bouw doormiddel van het slaan van de officiele eerste paal. De oplevering staat gepland voor eind 3e kwartaal van 2008. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Van Vliet Makelaars Tel: 0180-488888, Website: www.vanvliet.net Kanters Projektontwikkeling B.V. Tel: 0180 - 645 000, Website: www.kantersbouw.nl 41* ATLETIEK - Atletiekvereniging Fortuna heeft zaterdag 15 September de 18e Geul Techniekloop op het programma staan. De wegwedstrijd maakt deel uit van de populaire Topreis Loopserie en gaat over de afstanden 1, 5 en 15 kilometer. De 1 kilometer is bestemd voor jeugd van 6 tot 12 jaar en wordt vanaf 14.35 uur op de baan gelopen. De 5 en 15 kilometer starten om 14.30 uur bij de atletiekbaan van sportcentrum Polderpoort aan de Wa- tersportweg 11a in de Vlaardingse Broekpolder. Deelnemen kost 7,50 euro (15 kilometer) of 6,00 euro (5 kilometer). Jeugd tot 16 jaar loopt gratis mee. Voor de 5 en 15 kilometer wordt voor de huur van de verplichte Champi- onchip een toeslag gevraagd van 1,50 euro. Meer informatie: (010) 475 00 76 of www.avfortuna.nl. VOETBAL - Zwaluwen startte voortvarend in de uitwedstrijd tegen Noot- dorp. Doelpunten van Kevin Liefhebber, Daniel Spencer en Fared Emara zorgden voor rust voor een 1-3 voorsprong. Nootdorp deed alleen vanaf de strafschopstip iets terug. Na rust was het beeld van de wedstrijd volledig omgedraaid. Zwaluwen faalde opzichtig en het op stoom gekomen Noot dorp boog de achterstand om in winst, 4-3. VOETBAL - DVO'32 en het voor hen onbekende DSVP uit Pijnacker maakten er zaterdag aan de Marathonweg een aanvallend duel van. In de eerste helft kwam DVO'32 driemaal op voorsprong, 3-2. De tweede helft was van minder gehalte. Waarschijnlijk eiste het hoge tempo van de eerste helft zijn tol. DVO'32 kon in een gele kaartenfestijn ternauwernood de eerste punten van dit seizoen veiligstellen, 3-3. VOETBAL - Het leek er lang op dat het Vlaardingse RKWIK drie punten zou overhouden aan de wedstrijd tegen het Schiedamse sc Spaland. Vlak voor rust scoorde RKWIK uit een door Erik Sneek genomen vrije trap. In de persoon van spits Sanin Stupac deed Spaland pas in de slotminuten van de wedstrijd wat terug. Om precies te zijn in de 82e minuut en diep in blessuretijd, 1-2. Thuisclub RKWIK oogstte lof voor haar frisse spel maar bleef dus op de valreep met lege handen. TRIATLON - Triatleet Richard de Groot beleeft een succesvolle rentree in de triatlonsport. De Schiedammer heeft na acht weken intensieve training alweer drie podiumplaatsen achter zijn naam staan. De Groot nam afge- lopen zaterdag deel aan een sterk bezette triatlon in Spijkenisse. Na 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen kwam de Schiedamse triatleet slechts 17 seconden tekort op concurrent Matthijs van Scheijen om de overwinning op te eisen. Komend weekeinde reist Richard de Groot naar Deventer om deel te nemen aan een topwedstrijd over de halve afstand. HONKBAL - Na een reeks nederlagen boekten de honkballers van sc Vlaardingen Holy afgelopen zondag weer eens twee winstpunten. In Breda hadden de Vlaardyigers geen moeite met Jeka 2, 4-11. Donny Zandbergen en Raymond van der Zanden deden het goed op de werpersheuvel en aan slag blonken Tim Voorend en Richard Franke uit. BADMINTON - Badmintonvereniging The Smashing Fellows bestaat 50 jaar. De Schiedamse club viert dit heuglijk feit op zaterdag 22 September op sportcentrum Kethelhaghe aan de Zoomweg 4 in Schiedam. Het feestje kan van 15.00 tot 18.00 uur door iedereen worden meegevierd. Na 20.00 uur wordt het jubileum in besloten kring met leden, oud-leden en genodig- den voorgezet. SCHAKEN - Schaakvereniging Het Zwarte Paard Schiedam start op maandagavonden een schaakcursus in Klubhuis Schiedam-Zuid, Dwars- straat 42 in Schiedam. Aan de cursus kunnen ook thuisschakers meedoen. Er wordt gebruikgemaakt van de stappenmethode en een werkboek. Stap 1 is geschikt voor schakers die weinig ervaring hebben en nog helemaal niet kunnen schaken. In het werkboek staan extra aanwijzingen en daarmee kunnen thuis schaakproblemen worden opgelost. Cursisten kunnen vanaf 19.00 uur terecht in Klubhuis Zuid en de schaak- partijen beginnen om 19.45 uur. De kosten bedragen 4,60 euro voor het werkboek. Meer informatie: (010) 470 12 15. DAMMEN - Damclub Van Stigt Thans kan komende zaterdag bij de start van de competitie in de ereklasse gewoon beschikken over topspeler Anatoli Gantwarg. Stille diplomatic heeft ertoe geleid dat het eerder uitge- sproken royement van Gantwarg door de Nederlandse dambond teniet is gedaan. Het Schiedamse team geldt samen met het Amsterdamse Hiltex, damvereniging VBI uit Huissen en Witte van Moort uit Westerhaar als de grootste kanshebbers op de landstitel. Nieuw in het Van Stigt Thans-team is Michiel Kloosterziel. De dammer vervangt Fransman Arnaud Cordier die wellicht wel een aantal wedstrijden als invaller meespeelt. Van Stigt Thans begint de competitie met twee uitwedstrijden. Komende zaterdag wordt in Drente gespeeld tegen Hijken DTC en twee weken later in Culem- borg tegen Denk en Zet. Op 13 oktober is de eerste thuiswedstrijd tegen Heijmans Excelsior. Gophers versloeg zondag in eigen huis Wizards of Boz. Foto: Roger van der Kraan MAASSLUIS - De honkballers van Gophers spelen komende za terdag een beslissingswedstrijd om promotie tegen Biento. Beide ploegen eindigden in de competitie met 28 punten uit 16 wedstrijden en delen daarmee het kampioen- schap in de derde klasse C. Omdat slechts een van beide ploegen kan promoveren naar de tweede klasse wordt zaterdag 15 September op het veld van sv&hv Schiedam aan de Burgemeester Verveenstraat 29 in Schiedam (in de wijk Bijdorp nabij sporthal Margriet) een extra wed strijd tussen Gophers en het Leidse Biento gespeeld. Gophers krijgt de kans om na twee seizoen terug te keren in de tweede klasse omdat ook zondag weer werd gewonnen. Middenmoter Wizards of Boz maakten het eerder dit sei zoen de mannen van trainer/coach Piet Bouts behoorlijk lastig maar ditmaal was de promovendus uit de vierde klasse geen hindernis van betekenis. De Maassluizers ken- den het belang van de wedstrijd en speelden scherp. Er werd zelfs ruime overwinning behaald, 13-5. Het duurde wel tot de vijfde inning voordat Gophers enige afstand van de Wizards namen maar daarna kwam de thuisclub niet meer in gevaar. MAASSLUIS - Hoofdklassser Ex celsior Maassluis heeft afgelopen af gelopen zaterdag haar eerste thuis wedstrijd verloren. Tegenstander bvv Barendrecht dat vorig jaar pro- moveerde vanuit de eerste klasse, maakte in de eerste helft de enige treffer, 0-1. In de navolgende 80 minuten (inclusief bizar lange extra tijd) probeerde Excelsior-M het tij te keren maar dat bleef zonder succes. De Maassluizers misten net een tik- keltje scherpte en creativiteit om de partij naar zich toe te trekken. De komende week moeten de Maas sluizers thuis tegen Ter leede op jacht naar de eerste punten van dit seizoen. De ploeg uit Sassenheim won de eerste twee wedstrijden van het seizoen. Geen eenvoudige pot dus. Het duel uit de hoofdklasse A begint om 14.30 uur. VLAARDINGEN - Wielervereniging De Coureur drukte afgelopen week einde een zwaar stempel op de Ronde van Rotterdam Vreewijk. Deze ronde bestaat uit een puntenkoers, een af- valrit en een rit-in-lijn. In alledrie de onderdelen ging de winst naar een lid van de regionale wielerclub. Vlaardinger John Brand won zondag de puntenkoers voor Frank Niewold uit Lisse. Maassluizer Jaco Tettelaar schreef de afvalrit op zijn naam. Eveneens voor Niewold. En in de af- sluitende rit-in-lijn was Quentin Mar tin uit Hoek van Holland de knappe winnaar. Hij bleef bij de amateurs A Hagenaar Erik de Niet voor. In het eindklassement was er ondanks als dit Coureur-succes geen overwin ning voor de Vlaardingse club. Frank Niewold bleek de meest regelmatige renner van de dag. Tettelaar werd in de totale rangschikking tweede Brand derde en Martin vierde. Peter Jordaan ook een renner van De Cou reur reed zich eveneens in de top tien met een achtste plaats. VLAARDINGEN - CHESS heeft onlangs een start gemaakt met het schaakseizoen. De schaakclub is iedere maandagavond aanwezig in sportcentrum Polderpoort. Weke- lijks wordt om 18.45 uur gestart met jeugdschaak en schaakles. Jeugdleider Tamme Dijkstra start op 1 oktober ook weer een nieuwe schaakcursus voor de jeugd. Om 19.45 uur spelen vervolgens de senioren hun partijtjes. Dat gebeurt op verschillende niveaus. Met meest gevorderden spelen in de selectie. CHESS 1 speelt evenals vorig jaar in de eerste klasse van de Rotter- damse schaakcompetitie. Voor meer informatie over de Vlaar dingse schaakclub kan gebeld wor den met Ron Burgerhout: 06-124 11 809. Of gekeken op de website: www.chessvlaardingen.nl door Norbert Veringmeier Sieme Zijm maakte vorig jaar ken- nis met sc Victoria'04 tijdens een stage voor zijn trainerscursus. „Jan Struis vroeg mij daarna de D-pupil- len bij Victoria'04 te gaan trainen want Victoria bleek nogal enthou- siast over mijn trainingsstof. Toen de trainer van de zondagselectie, Ruud Spierings aangaf te vertrek- ken, werd vervolgens gevraagd of ik geen hoofdtrainer wilde worden. Voor dat moment had ik daar zelf geen moment aan gedacht maar omdat de club weer zo enthousiast was, heb ik er wel serieus over nagedacht. Het bleek ook goed te combineren met het zelf voetballen. Bij Excelsior Rotterdam speel ik tachtig procent van de wedstrijden op zaterdagavond dus daarom kan ik hier gewoon op zondagmiddag op de bank zitten. Daarnaast train ik zelf overdag en wordt hier twee keer in de week's avonds getraind. Ook dat is dus geen enkel pro- bleem. Ik zie het juist als een goede afleiding." De nieuwe trainer van sc Victo ria'04 bedong echter wel dat het voetballen bij profclub Excelsior altijd op de eerste plaats komt. „Daarom werk ik bij Victoria ook met twee assistenten. Herman Zoet- mulder en Cees Bouman kunnen het ten alien tijde van mij overne- men als ik verhinderd mocht zijn. Sowieso gebruik ik dit jaar om te kijken of het echt iets voor mij is." Victoria'04 neemt wel enig risico met het aanstellen van Sieme Zijm als hoofdtrainer. Zijm had voor dit seizoen nog geen ervaring met het trainen van senioren. Daarnaast is hij nagenoeg onbekend met het amateurvoetbal. Sieme Zijm is de eerste om dat toe te geven. „Ik ken dit wereldje inderdaad nauwelijks en ik weet ook dat ik hier op een andere manier moet werken dan bij Excelsior. Deze jongens doen het voor hun plezier. Willen bij- voorbeeld ook een biertje drinken Van 15.00 tot 18.00 uur toegankelijk voor iedereen. Van 20.00 tot 0.00 uur houden we een feestavond bedoeld voor alle leden, oud-leden en genodigden. Van links af: Sieme Zijm met assistenten Herman Zoetmulder en Cees Bouman op de bank bij sc Victoria'04. en roken nagenoeg allemaal. Dat zijn dingen die je moet accepte- ren. Maar ik probeer het voetbal wel zo professioneel mogelijk te benaderen. Als er getraind wordt, wil ik dat goed doen en volgens de juiste oefenvormen. Gelukkig staat de groep daar voor open. Ik merk tot nu toe dat zij graag wat willen leren. Maar ook voor hen is het natuurlijk wennen. Vorige week zag de spits het bijvoorbeeld even niet meer zitten. En dat is niet ver- wonderlijk want vorig seizoen was het hier nog alle ballen naar voren en dan moest hij gewoon proberen te scoren. Nu moet hij denken in balbezit en balverlies. Dat is natuur lijk even lastig." Sieme Zijme heeft echter het volste vertrouwen dat de groep zijn visie gaat oppakken. „Ik wil dat wij verzorgd voetbal gaan spelen en van achteruit opbouwen. Daarbij wil ik ook iedereen indivi dueel beter laten voetballen." Dat laatste is meteen Zijms be- langrijkste doel dit seizoen. Samen met het bouwen aan een nieuw team. „Na de degradatie van vo rig seizoen zijn veel jongens naar andere clubs gegaan. Victoria'04 wil vanaf dit seizoen aan een her- kenbaar team bouwen met een echt Vlaardings gezicht. Aan het kampi- oenschap wordt voorlopig niet ge dacht. Natuurlijk wordt er ook naar het resultaat gekeken en dus zijn wij niet echt tevreden met de start van het seizoen. In de eerste wedstrijd speelden wij niet goed tegen ODB. Maar de eerste helft van afgelopen zondag tegen SVDPW was al een stuk beter. Helaas maakten wij het ons zelf in de tweede helft toch weer moeilijk en kwam SVDPW op Foto: Roger van der Kraan gelijke hoogte (1-1)." De onbekendheid met het amateur voetbal maakt ook dat Sieme Zijm de sentimenten niet kent die rond sommige wedstrijden en met name de derby's hangen. Komende zon dag wacht bijvoorbeeld de uitwed strijd tegen stadgenoot VFC. „Voor mij is dat een wedstrijd als alle anderen waarbij ik het liefste zie dat wij vooral op voetballend vlak goed presteren. Maar ik merk natuurlijk wel dat zo'n wedstrijd bij de spelers extra leeft. En dat is natuurlijk al leen maar goed." ENERGY DRINK MET VITAMINE Menken Drinks is onderdeel van Refresco Holding, een van Europa's grootste producenten van vruchtensappen en frisdranken voor A-merk fabrikanten en grote retailers en eigen merken waaronder Wicky, Fruxano en Rodeo. Refresco heeft vestigingen in o.a. Belgie, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannie, Spanje, Finland en Polen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 11