maasstad ©®irwo©(§ Astrid van der Star beschrijft bewogen jeugd in boek 'Van lief naar lef' Van lief naar lef Havenbeelden in LP II i Cursusmarkt in de hal van de Centrale Bibliotheek weekbladen ru Ll 4000 m. 1200«vt2 maasstac goed urn €312 Win een weekend of midweek op Rekreatiepark 't Kuierpadtien! r r r r 0909 - 50 10 699 Smakelijke lezersaanbieding Astrid vim der Star Genieten van zowel het eten als het uitzicht bij Brasserie cDe Kroon1 op een nostalgische locatie Assepoester bij Gergiev Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard TUIN- SERREMEUBELEN \Maatojj STOPPEN MET ROKEN? fSHSSh, Woensdag 12 September 2007 tx 63 weekbladen Een jeugd in de jaren vijftig Ter kennismaking bledt Brasserie 'De Kroon' u het 3-gangenmenu aan van €19,50 voor slechts 14,75 p.p. INTERESSE OM HIER TE ADVERTEREN? Voor informatie bel 010 - 4004.391 Bungalowpark de Lindenberg te Holten DE GR00TSTE COLLECTIE VAN NEDERLAND uct (Mxvntuzd Cevendkuvi! Lasercentra N.O. vestiging Rotterdam Bel: 0900- 4378 678 0900- gestopt Zo doet u mee! t Wmffkm jfi a door Vincent Wernke ROTTERDAM - Astrid van der Star schreef 'Van lief naar lef met een lach en een traan en ze hoopt dat het zo ook gele- zen wordt. In haar eerste boek beschrijft ze haar jeugd in de jaren vijftig en zestig, waarin nogal wat gebeurd is. Van de scheiding van haar ouders, via haar eigen mislukte huwelijken tot de geboorte van haar kinde- ren. 'Van lief naar lef vertelt niet alleen haar persoonlijke geschiedenis, maar schetst te- vens een mooi tijdbeeld van Rotterdam. „In Crooswijk hebben veel kinde- ren een bijnaam: de rooie, de schele, de dikke. Ik ben die lange witte." Net op weg in 'Van lief naar lef - een jeugd in de jaren vijftig' lijkt dit boek een nostalgische terugblik te worden op het Rotterdam van de jaren vijftig. Maar al snel duikt Oom Herman op, die de buurt- kinderen op schoot neemt tijdens het schommelen en dan een steeds snellere ademhaling krijgt en moet kreunen. Dan is al duidelijk dat Astrid van der Star in dit boek niet alleen mooie herinneringen gaat ophalen, maar zeker ook de minder rooskleurige kanten van haar leven laat zien. Gaandeweg het boek blijkt dat ze nogal wat heeft meegemaakt. Zo gingen haar ouders scheiden, wat in de jaren vijftig een regelrechte schande was. Zo erg dat de moeder van haar vriendin Mieke niet meer wilde dat Astrid en haar doch- ter met elkaar omgingen: „Ik ben een kind van gescheiden ouders en dat is verkeerd volgens het ka- tholieke geloof." Toen Astrid later zelf trouwde met Cor (een moetje) liep ook dit huwelijk al snel op de klippen. Hij stond zo onder invloed van zijn streng gereformeerde moe der, dat het wel verkeerd moest aflopen. Later trouwde Astrid voor de twee- de keer, met een Griekse zeeman. Ze krijgen samen een kindje, maar ook nu loopt het huwelijk vast. Zo blijkt Jorgo er nogal verkeerde vrienden op na te houden. De situ- atie wordt na de scheiding zo drei- gend, dat Astrid en haar kinderen moeten onderduiken. „Ik ben er- achter gekomen dat ik veel talenten heb, behalve als het om de liefde gaat", concludeert Van der Star aan het eind van haar boek. „Het zij zo, ik heb me erbij neergelegd. Mijn leven is goed zoals het is." Denk overigens niet dat het alleen maar somberheid troef is in 'Van lief naar lef. Er valt gelukkig ook genoeg te lachen. Over de vloekende bokser Bep van Klaveren in Croos wijk, de belevenissen van Astrid in een schoenenzaak, als barmeisje en als vertegenwoordiger voor een farmaceutische firma. Ze was vol gens haar toenmalige baas de eerste vrouwelijke vertegenwoordiger in Nederland. Tevens verhaalt ze over de voorzichtige stappen die ze in de model lenwereld zette alsmede de rol die ze heeft gespeeld in de carriere van zanger Nico Haak ('de zingende autospuiter uit Delft'). Astrid van der Star vertrouwde haar levensverhaal in eerste instantie voor haar nageslacht aan het papier toe. Het eerste deel van haar per soonlijke memoires werd onder de titel 'Ogen als schoteltjes' in eigen beheer uitgegeven en in Rotterdam werden 500 exemplaren van haar boek verkocht. „Op een dag kreeg ik een telefoontje uit Amsterdam van iemand die had gehoord dat ik aan deel 2 was begonnen. Dat bleek iemand van Uitgeverij De Boekerij en zij waren gei'nteresseerd om het samen met het eerste deel onder een nieuwe titel uit te geven." „Ik heb een roerig leven gehad", verklaart de schrijfster. „Omdat ik van schrijven houd, ben ik alles op een gegeven moment gaan opschrij- ven. Het grappige is dat ik bij mijn afstuderen al het advies kreeg: als het niets wordt, kun je altijd nog een boek gaan schrijven. Dat heb ik nu dus gedaan. Natuurlijk heb ik er goed over nagedacht om dit verhaal te publiceren, je geeft nogal wat van jezelf bloot. Ik heb het er ook met mijn kinderen over gehad. Het boek stopt bewust op het punt waar ik 32 ben en net uit een diep dal ben op- gekrabbeld. Wel heb ik een laatste hoofdstuk toegevoegd over hoe het iedereen daarna is vergaan." „Soms heb ik tijdens het schrijven hard zitten huilen, vooral als ik gebeurtenissen beschreef die nog steeds veel pijn doen. Zoals de scheiding van mijn ouders en het feit dat ik mijn vriendin niet meer mocht zien omdat mijn ouders uit elkaar gingen. Soms moest ik even twee weken stoppen met schrijven. Maar gelukkig heb ik ook veel kun- nen lachen. Daarom schrijf ik ach- terin het boek dat het is geschreven met een lach en een traan. Dat is echt zo. Mijn kinderen vonden het boek erg mooi, eerlijk en pijnlijk. En dat is ook zo." Nu haar eerste boek in de winkels ligt, heeft Astrid van der Star de smaak van het schrijven te pak- ken. Op dit moment werkt ze aan een nieuw boek: „Ik heb twintig jaar bij justitie gewerkt en daarover gaat mijn volgende boek. Ook dat is autobiografisch, ik beschrijf al- lemaal gebeurtenissen die ik zelf heb meegemaakt. Mensen hebben allemaal een mening over justitie, maar weten niet hoe het nou echt is. Daarom wil ik daarover schrijven. Ik hoop het in de winter af te ron- den en dan moet het volgend jaar verschijnen." 'Van lief naar lef' van Astrid van der Star (Uitgeverij De Boekerij) is voor 16,95 euro verkrijgbaar in de boekhandel. Vierhavens, 1962. ROTTERDAM - In LP II in pak- huis Las Pal mas is de komende tijd de tentoonstelling 'Port Images, 100 Jaar Rotterdamse Haven in beeld' te zien. De expositie laat zien hoe de haven in de loop der tijd is veranderd. Iedere Rotterdammer zal het be- vestigen: de haven van Rotterdam is een wonder van arbeidskracht, menselijk vernuft en technische vernieuwing. De Rotterdamse haven is constant in beweging en dat brengt Port Images in beeld met werk van ze- ventig Nederlandse fotografen en cineasten uit de afgelopen 100 jaar. In Port Images zijn de uiteenlo- pende toepassingen van fotografie foto Aart Klein, Collectie Nederlands Fotomuseum en film te zien. De tentoonstelling zoomt in op de aanleg van ha vens, kaden, industriegebieden en in het bijzonder op de dagelijkse bedrijvigheid van havenbedrijven en havenwerkers. Veel fotografen en filmers werkten in opdracht van havenbedrijven, overheid, uitgevers of omroepen. Carl Emil Mogle bijvoorbeeld maakte voor de gemeente Rot terdam het fotoalbum 'Havenwer- ken van Rotterdam 1899'. Cineast Herman van der Horst financierde de documentaire 'Rotterdam aan de Slag' in 1945 met geld van het Ministerie van Wederopbouw. Aart Klein fotografeerde voor het Havenbedrijf het Jaarverslag van 1978. Anderen werkten jaren ach- tereen voor verschillende haven bedrijven, zoals Francois van Dijk voor de RDM en Daniel van de Ven voor de Holland- Amerika Lijn. Zij waren wekelijks in het havengebied te vinden, net als de fotografen Freek van Arkel en Ben Wind nu. 'Port Images, 100 Jaar Rotterdam se Haven in beeld' is tot en met 28 oktober te zien in LP II in Las Palmas. Openingst i jden: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Maandagen is LP II gesloten. Kijk voor meer infortmatie op www.lp2.nl. ROTTERDAM - Op zaterdag 22 September 2007 organiseert Bi bliotheek Rotterdam van 12.00 tot 17.00 uur de jaarlijkse cursusmarkt in de hal van Centrale Bibliotheek, Hoogstraat 110. Belangstellenden kunnen kennis maken met organi- saties die in het komende seizoen cursussen aanbieden op het gebied van inburgering, taal en vrije tijd. Je wilt een cursus sieraden maken volgen, maar je weet niet waar je zijn moet? Je kent iemand die niet zo goed leest en schrijft die je wilt helpen, maar je weet niet hoe? Of je twij- felt over een cursus Duits, maar je wilt er eerst meer over weten? Kom dan naar de cursusmarkt van Bibliotheek Rotterdam! Tijdens de cursusmarkt vindt er ook een aantal andere activiteiten plaats in de Centrale Bibliotheek. Heb je ideeen hoe Rotterdammers hun stad kunnen verbeteren? Kom dan van 13.00 uur tot 14.30 uur naar het debat 'Participatie, be- trokken Rotterdammers' en praat mee! Om 15.30 uur wordt in de hal het programma 'Lees en schrijf feestelijk gelanceerd. Dit is een laagdrempelige en effectieve ma- nier voor laaggeletterde volwas- senen om te leren omgaan met alledaagse lees- en schrijftaken. Meer informatie over de cursus markt en de overige activiteiten is te vinden op www.bibliotheek. rotterdam.nl of in het programma- boekje van September, te verkrij- gen in een van de 24 vestigingen van Bibliotheek Rotterdam. Ruim 3 maanden geleden opende Brasserie "De Kroon" haar deuren op een uniek plekje in het aloude Delfshaven. Ter hoogte van de ingang van het haventje van Schiemond, direct langs de Nieuwe Maas, vindt u nu de ideale knusse plek voor een prima lunch, diner, borreluurtje of high-tea. Tevens heeft u een prachtig uitzicht over de rivier op de plaats waar ooit het aloude 'heen en weer1 pontje van Sluisjesdijk-Heijplaat- Schiemond aanmeerde. Bij mooi weer kunt u genieten van 'De Kroons' trots, het beschutte terras, direct aan de waterkant met op de achtergrond de molen van Delfshaven. U kunt kiezen uit: Voorgerecht: garnalenspies of soep van de dag Hoofdgerecht: varkenshaas met saus naar keuze of twee slibtongetjes in de roomboter gebakken Nagerecht: Dame Blanche of Brusselse wafel met vanille-ijs en slagroom Deze actie is geldig t/m zondag 28 oktober 2007 Reserveren noodzakelijk onder vermelding van Maasstad weekbladen lezersactie! Tel. 010 - 476 29 10 Tot ziens bij Brasserie 'De Kroon' Schiemond 40B te Rotterdam g vanaf 12.00 uur. dE/dtauette cfc •Sfibioon ROTTERDAM Voldoende GRATIS parkeerruimte! maasstac HOTEL KUIK gelegen aan natuurpark Dwingelerveld 3-daags arrangement, 2 ovemachtingen, vanaf €120,- p.p. Ideaal om te fietsen/wandelen over het natuurpark.Ook Solex- vertiuur. Tel. 0522-471237 Brink 15,7963 AA Ruinen. Info: hotelkuik.nl Rust, sfeer en ruimte voor u en de "klein"kinderen LET OP: EXTRA OKTOBER KORTING tot 19 oktober! <Qt> Tevens geldt hier nog steeds 50+ en jonge gezinnen korting www.delindenberg.nl 0548 365 365 ROTTERDAM - Op 15 September is er een speciale voorstelling van Assepoester voor kinderen tijdens het Gergievfestival. Het Gergiev Festival is een festival random de beroemde dirigent Valery Gergiev. Op 15 September van 11.00 - 15.00 uur is speciaal voor kinderen een leuk doe- en luisterprogramma ge- organiseerd. Gratis toegankelijk en iedereen is welkom. Het begint met een concert door verschillende orkesten en ensem bles. Tijdens dit concert hoor je het sprookje Assepoester. Assepoester en de prins zijn uiteraard zelf ook aanwezig. Aansluitend ga je zelf instrumenten uitproberen en kun je knutselen in de knutselhoek. Daarna spelen 40 pianisten in de pianocarrousel en aansluitend is het groot Kinder- dansgala waarbij je de Weense wals leert dansen. Voor het exacte programma kijk op www.gergievfestival.nl of op www. skvr.nl. Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg7 tel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakernaat.nl Verstand van slapen tutu- e*t H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL 010-41850 79 www.stigter-tuinmeubelen.nl Professionele ondersteuning nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld!!! Kosten 135,- waarvan 75% vergoed door o.a Zilveren Kruis denkwijze nooit ophoudend plaats in Utrecht letterlijke aanhaling Christus land in Zuid- Amerika uitvegen onbespreek- baar schaatsen sergeant en vierde deel niet deze houding kunstmatige mens sterrenbeeld geestigheid cijferwerk geneeskun- aige dienst bezetbng onwetend plas dal planeet *~T~~ lofdicht neon T- Eoropees riviermond zangvogel oostnoord- oost elk roofdier mobiele telefoon werpanker aanwijzend voomaam- woord dunne stof redactie klooster berg op Kreta Scandinavier Frans lidwoord domina -~T~~ gifslang plant rekenkundig getal werkplaats Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zorgt voor het zieke kind! iussen ziekenhuis en thuls In de mooie bos- en heiderijke omgeving van Drenthe ligt Rekreatiepark't Kuierpadtien. De ideale locatie voor een korte vakantie voor het hele gezin. U kunt heerlijk relaxen, wandelen of gebruik maken van de diverse sport- en spelfaciliteiten die het park te bieden heeft. Drie winnaars verblijven een weekend of midweek met max. 6 personen in een comfortabele bungalow. Bedlinnen, een handdoek- en keukenset, belastingen en de eindschoonmaak zijn inbegrepen. Kijk voor meer informatie op: www.kuierpadtien.nl Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 12 t/m dinsdag 18 September 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. De oplossing uit nummer 29 is: draai- boek. Een Transformers Classic De Luxe pakket van Hasbro is gewonnen door: R. Hoyer, Capelle aan den IJssel; M. Grund, Numansdorp; J. Buijsman, Rhoon; S. Heerema, Spijkenisse; T. Dorst, Strijen. Een Transformers Optimus Prime pakket van Hasbro gaat naar: T. Dubbeld, Hellevoetsluis; J. Smit, Ridderkerk.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17