maasstad 'Hard Gras on Tour' in het Oude Luxor Theater Een curieus festival, maar o zo gezelliq RCTH viert 20-jarig bestaan met heet hangijzer lUH7 IN ROTTERDAM I Win kaarten! 1GB Ipod A Apple 1 79 99 audio .MP3 Multimedia luidsprelters m Ipod met geneugen Open doos modellen Philips 1 GB MP3/WMA speler PHILIPS S Zondag 16 se BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 12 September 2007 tx 51 Win met Maasstad www.uitburo.nl/rotterdam I [U"T nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Prinsekerk Theater Zuidplein Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u alles op het gebied van draagbare audio apparatuur en compacte audio systemen. Een ruime keuze in stereo radio-cassettespelers met of zonder CD-speler, MP-3 spelers, wereldontvangers, portable CD-spelers en klokradio's zijn er te vinden. Vakkundige verkopers staan u met raad en daad terzijde en geven u een persoonlijk advies. 449T- Artnr. 319373 -299T- :hpa erSci .25".- in 12.00-17.00 uur r door Vincent Wernke ROTTERDAM - Het voetbal- tijdschrift voor lezers, Hard Gras, is sinds de eerste uitgave in 1994 uitgegroeid tot een vaste waarde op de sportaf- deling in de boekhandel. De auteurs die regelmatig voor het tijdschrift schrijven, stonden de afgelopen jaren ook verschil- lende keren op het toneel. Dit seizoen staat voor het eerst een theatertour op het programma. Op 22 September staat 'Hard Gras on Tour' in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Het belooft volgens hoofd- redacteur en oprichter Henk Spaan een amusante avond te worden. Voetbalbladen waren er genoeg toen Henk Spaan en Matthijs van Nieuwkerk in 1994 het plan opvat- ten voor Hard Gras. Een voetbal- tijdschrift voor lezers (bedoeld voor mensen die net als zij van voetbal houden en van boeken Iezen) was echter nieuw. „Wij werden door de uitgever gevraagd om te adviseren bij te publiceren boeken. Wij zei- den daarop: laat ons een eigen blad beginnen. Dat vonden ze een goed idee. Het eerste nummer verscheen net na het WK in 1994 en voor dat eerste nummer hadden wij schrijver Ronald Giphart naar Amerika ge- stuurd. Het was meteen succes." De inspiratiebron voor Spaan en Van Nieuwkerk was het Engelse boek 'My Favourite Year', samen- gesteld door schrijver en Arsenal- fan Nick Hornby. „Hij had een aantal collega-schrijvers gevraagd om een verhaal te schrijven over het favoriete jaar van hun voetbalclub. Wij vonden dat een goed idee en namen dat boek als uitgangspunt voor Hard Gras. We zijn nu dertien jaar verder en het blad loopt nog steeds heel erg goed." Onlangs verscheen nummer 55 van Hard Gras, dat onder meer gaat over de legendarische PSV'er Willy van der Kuijlen. Samen met Hugo Borst, die in- middels ook deel uitmaakt van de hoofdredactie van het voetbaltijd- schrift, stonden Henk Spaan en Matthijs van Nieuwkerk al verschil- lende keren op het toneel met Hard Gras. „We hebben een paar keer iets gedaan in de bibliotheek in Rot terdam en een keer in De Doelen", herinnert Spaan zich. „Dat beviel altijd zo goed dat we al langer met het idee rondliepen om een keer een theatertour te doen. Nu is het daar eindelijk van gekomen. Ook in het theater zal de tekst centraal staan, maar 'Hard Gras on Tour' is meer dan dat alleen." Tijdens de avond worden ook bij- zondere videobeelden getoond. Zo is een oud filmpje te zien uit 'Die 2 Het team van 'Hard Gras' gaat dit seizoen het podium op. Nieuwe Koeien', het programma dat Henk Spaan jaren geleden maakte met Harry Vermeegen. „We zien daarin Louis van Gaal en Wil- lem van Hanegem werken met twee jeugdteams die Feyenoord en Ajax voorstellen. Ook laten we een film pje zien uit 'Studio Spaan', waarin Harry van Raaij en Eric Gerets (vertolkt door Erik van Muiswinkel en Diederik van Vleuten) worden gei'nterviewd. We willen er echt een amusante avond van maken waarop niet al leen verhalen te horen zijn over 4-4-2 of 4-3-3. De lichte toon zal zeker niet ontbreken. Daarom pas- sen die filmpjes prima in ons pro gramma." Naast de hoofdredactie zijn ook schrijvers Anna Enquist, Herman Koch en RF. Thomese te zien en te horen tijdens 'Hard Gras on Tour'. Op avonden waarop Van Nieuwkerk ('De Wereld Draait Door') of Hugo Borst ('Studio Voetbal') wegens televisieverplichtingen ontbreken, staan onder meer Marcel van Roos- malen en Michel van Egmond (De Feyenoord Krant) klaar om in te vallen. Aan publieke belangstelling geen gebrek. De naam Hard Gras trekt veel liefhebbers aan: „Op dat toneel staat toch een aantal van de beste schrijvers van Nederland die mensen best een avond kunnen boeien met verhalen over voetbal", aldus de hoofdredacteur. Wie nu precies de lezers van Hard Gras zijn, weet Henk Spaan niet: „Wij doen niet aan marketingon- derzoeken. Het zijn mensen die net als wij van voetbal houden en van boeken lezen." Onlangs publiceerde hij zelf een nieuw boek met als titel 'Alle dagen voetbal'. De populaire sport neemt dan ook een voorname plek in zijn leven in: „Sport is een belangrijk onderwerp dat zich heel erg leent om over te schrijven. In mijn geval is dat voetbal. Als ik in de Verenig- de Staten was geboren, was dat mis- schien wel honkbal geweest. Veel dingen komen samen in voetbal en dat vind ik interessant. Of het me nooit gaat vervelen? Nooit. Voetbal is voor mij echt een verslaving." 'Hard Gras on Tour' is op zaterdag 22 September te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Re- serveren: 010-484.33.33 of www. luxortheater.nl. ROTTERDAM - Zij die er vorig jaar bij waren, praten er nog over: het legendarische optreden van de iibergeile shockrocker Peaches. Als een loopse hond be- steeg deze moderne Nina Hagen het podium om tongend met de microfoon te zingen over de bete- re dingen des levens: seks, drugs en rock 'n roll. lets te bizar voor u? Blijf zaterdag dan ver van de Maassilo als aiweer de achtste editie van Bazar Curieux in Rot terdam neerstrijkt. In de loop der jaren is het kleine zusje van Motel Mozai'que uitge groeid tot een volwassen vrouw. Bezoekers komen lang niet meer alleen uit Rotterdam en omgeving. Ook landelijk staat Bazar Curieux op de kaart. Menig liefhebber van de hippere muziek heeft 'zaterdag 15 September' al maanden dik ge- arceerd in de agenda staan. Nog niet zo bekend met deze veelzijdige festivalavond, maar wel gei'nteres- seerd? Hier een kleine bloemlezing uit de te verwachten acts. Marijke van de organisatie: „Qua muziek biedt deze editie een evenwichtige mix van hiphopacts, alternatieve gitaarbands en dj's. Wij staan in ieder geval vooraan bij de Tellers, een Belgisch bandje dat echt te mooie liedjes maakt. Ze zijn bij on- ze zuiderburen al razend populair en staan nu ook hier op doorbreken. Mede doordat een van hun liedjes is gebruikt in een wereldberoemde re- clamecampagne van Canon. Als je 'm weer hoort, weet je wie ze zijn. De Tellers dus; een aanrader van de insiders." „Ook altijd feest zijn de optredens van het Zwolse trio Op- gezwolle en Rotterdamse eigen Du- velDuvel. Met deze twee formaties staat de creme de la creme van de Nederlandse hiphop op het podium. Hou je meer van gitaarmuziek? Dan moet je zeker het Canadese Malajube eens checken, een Frans- talige kruising tussen Wolf Parade en de bombastische deuntjes van Arcade Fire. Heel mooi ook." „Nou ja, dat geldt voor alle bands", haast ze zich te zeggen. „En daarom is het maar goed dat ook deze editie weer in de Maassilo wordt gehou- den. De Maassilo biedt de mogelijk- heid om lekker rond te lopen. Het is groot genoeg. En het mooie van onze programmering is dat je voor 15 euro gegarandeerd een dikke zes bandjes kunt zien. Meer nog zelfs, Bazar Curieux staat garant voor vertier. foto: archief Rob Kamminga als je niet bang bent voor een paar 'opgezwolle' voeten, haha." Dj's zijn er ook, in alle soorten en maten. Disco noir, dance-punk en techno-rocking white trash acid house. Het wordt allemaal gedraaid. U wilt namen horen? Denk aan Sin- den, Joost van Bellen, Spacemaker, Von Rippendeal, Julstar, Beatnolo- gic en MC Festa. De Rotterdamse interactief kunstenaar Jonas Vor- werk kleedt de zaal aan met archi- tectuur als thema. De zaal wordt ingepakt met heel veel lijnen licht. Enigszins in de stijl van het artwork van (zie foto)afgelopen Motel Mo zai'que Festival. Zin gekregen om zaterdag ook een wilde nacht te beleven? Wees snel, want, hoewel er vast nog een paar kaartjes aan de deur te koop zul- len zijn, op is op. Een andere optie is om een mailtje te sturen naar prijsvraag@maasstad.nl, met naam, adres en telefoonnummer o.v.v. 'Ba zar Curieux'. Organisator Motel; Mozai'que stelt namelijke 2x2 vrijkaartjes beschikbaar voor snelle lezers. Wie het eerste komt, het eerste maalt. Succes! ROTTERDAM - Het Rotterdams Centrum voor Theater (RCTH) be- staat twintig jaar en viert dit met een theaterfestival. Niet een of twee toneelvoorstellingen, maar twaalf toneelstukken kan de theaterlief- hebber in September bewonderen. Ook zijn er workshops te volgen en kan er uitgebreid worden gedebat- teerd. Het thema is bij alle evenementen hetzelfde; identiteit, homoseksua- (OTlfFBAMS BURO 010 484 33 33 1 www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa: elke dag van!2-18 i/ur, do 13/9 20u Symphonic Echoes of Pink Floyd rockconcert door Noord Nederlands Orkest met o.a. Antonie Kamerling en Bert Heerink di-za 14/9-13/10 20u Youp van't Hek - De Schreeuwstorm is actueel, hard en poetisch! zo 16-23/9 14u Watermuziek poetische verhalen en balladen over m.s.Willern Ruys zo!6/9 20u TAO - DA, The Beat of life Japanse drums en percussie: bombastisch en verfijnd ma-za 3-8/3 20u Herman Finkers na 7 jaar terugl Start verkoop 17/9 om 9.00 uur 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa: elke dag van!2-18 i wo-vrl2-21/9 20u Doe Maar! De popmusical. Voor de allerlaatste keer in Rotterdam! za 22/9 20u Hard gras On lour Met o.a. Hugo Borst, Henk Spaan en Matthijs van Nieuwkerk. zo 23/9 20u Da Bounce Comedy Night. Mix van stand-up comedy, muziek en dans. di-wo 25-26/9 20u Ghoema Suid-Afrikaanse musiekblyspel met Hollandse liedjies. 010 410 01 38 www.cov-sursumcorda.nl Schepenstraat 713039 NC Rotterdam. Reserveren telefonisch. za 15/9 20.15u King Arthur, H. Purcell COV Sursum Corda, solisten, verteller, RBO Sinfonia, dirigentjohan Sonneveld. 20,-OP-pas en studentenconservatorium 2,50 korting 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17u, za 15-17u. Telefonisch tot 18u do 20/9 20.15u Myiene d'Anjou Niet van gisteren Cabareteske muziekvoorstelling met humor en zelfspot za 22/9 20.00u Op Sterk Water Uzersterk improcabaret een zachte g, snelle grappen en expressieve mimiek do 27/9 20.00u Leon van der Zander Leon Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Het thema is bij alle voorstellingen hetzelfde; identiteit, homoseksuaiiteit, transseksualiteit, heteroseksualiteit en alles wat daar mee te maken heeft. liteit, transseksualiteit, heterosek sualiteit en alles wat daar mee te maken heeft. Geen gemakkelijke onderwerpen in een tijd waarin de tolerantie rond deze onderwerpen steeds minder lijkt te worden. Juist met dit festival hoopt het RCTH de onderwerpen bespreekbaar te maken, maar ook te prikkelen tot nadenken en debat. Het festival zelf heeft een avondvullend programma en de eerste voorstellingen begin nen al om 18.00 uur. Het is dan ook niet voor niets dat er een tweegan- gen menu bij het entreekaartje zit inbegrepen. Het is niet mogelijk om op een avond alle twaalf de stukken te be- kijken. De bezoeker wordt gevraagd om van tevoren een keuze te maken. Dit blijkt niet de meest eenvoudige opdracht, want alle onderwerpen wekken de nieuwsgierigheid. 'On- dersteboven' bijvoorbeeld, een stuk over een hermafrodiet. Of 'Knippen en scheren', over twee mannelijke dameskappers. Je weet in eerste in stance niet wat je te wachten staat, maar het prikkelt allemaal. Zo speelt 'Dooi' zich af tussen een moeder en haar twee dochters. Moeder heeft haar dochters in de steek gelaten voor een vrouw. Dit heeft als gevolg dat de oudste doch- ter zich op het Christendom werpt, terwijl de jongste telg zich tegcfed doet aan de heroine, wat haar fataal wordt. Toch staat de laatste ook op het podium. Het stuk wordt met voile overtuiging gespeeld, het publiek lijkt niet te bestaan voor de drie actrices. Dat moet best moei- lijk zijn als je slechts gehuld in een nachtjapon en het publiek op nog geen meter afstand zit. Dit blijkt een kwestie te zijn van liefde voor het vak en vertrouwen in je collega's, meent Dominique Mol. „Zodra je aan het spelen bent, zit je er in. Er is geen sprake meer van toeschouwers. Bovendien ben ik echt goed ingespeeld op mijn te- genspeler, dat scheelt ook" legt Mol uit. Mol speelt in het stuk, 'Twee mannen en een test', wat minstens zo heftig is als 'Dooi'. Dit korte drama is gebaseerd op het toneel- stuk 'The 24th day' van regisseur Tony Piccirillo. Mol heeft hier zelf een bewerking op geschreven voor het theaterfestival. Bezoekers van het festival zijn on der de indruk, voornamelijk van de thema's die worden aangesneden. „Dit zou je echt niet in de Schouw- burg zien, maar het is echt ontzet- tend knap gedaan", vindt Marian Boers. „Het is heel intens om zo'n stuk mee te maken. Je zit er let- terlijk boven op en de onderwerpen zijn echt niet gemakkelijk." Ook Valerie Bollen is enthousiast. „Ik ga dit jaar de opleiding volgen hier in het Centrum, dus het is extra Ieuk om zo'n mooi eindresultaat te bekij- ken. De mensen zijn hier gedreven en geven zich honderd procent. Ook als het misschien niet om onder werpen gaat die in eerste instantie bij je passen." vertelt Bollen. 'Over de verwarring der geslachten' is de komende drie weekenden nog te bezoeken in het Rotterdams Cen trum voor Theater aan de Mathe- nesserdijk 293. Voor reserveringen en meer informatie over de work shops en debatten kunt u bellen met het RCTH, tel: 010-4773891. Kijk ook op www.rcth.nl. Tien lezers van Maasstad kunnen kaarten winnen voor de voorstel- ling 'Over de verwarring der geslachten'. Hiervoor stelt het RCTH twee keer vijf vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvou- dig: stuur voor aanstaande zater dag een mailtje naar prijsvraag® maasstad.nl met als onderwerp 'Verwarring'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnum mer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecor- respondeerd. APPLE IPOD SHUFFLE 1 GB MP3 SPELER Kleine draagbare muziekspeler met een capaciteit van 240 nummers van cd-kwaliteit. Heeft een lichte, compacte behuizing en wordt geleverd met software en oortelefoon. In blauw of zilver kleur. CORRECTPRIJ S Art.nr. 319372 zilver Art.nr. 327870 blauw APPLE IPOD NANO 2 GB MP3 SPELER Unieke Ipod met prachtig kleuren beeldscnerm. Tot 500 songs of 12.500 foto's op 2GB flash. Geschikt voor MAC en Windows PC. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 8.9x4.1x0.74 cm. CORRECTPRIJS JBL RADIAL IPOD SPEAKERDOCK Haal het beste uit de iPod met het legendarische surround-geluid van JBL. Uitgerust met universele iPod-dockadapter van Apple waardoor dit sjysteem geschikt is voor ie meeste modellen. CORRECTPRIJS Art.nr. 331714B PHILIPS SA-9100 MP3/WMA SPELER Altijd je favoriete MP3 en WMA muziekfiles draag je mee. Voorzien van 1 GB geheugen, 1.7 inch kleurenscherm en SuperScroll functie. Geschikt voor Windows XP. Afm. 9x4.6x1 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 319812 Correct Personal \&YAY»\Y»Y»y\ \Y»Y« ItVSgtaHB&e PHILIPS SBC-BA019 WALKMAN EN MULTIMEDIA LUIDSPREKERS Zortder oortelefoon luisteren naar muziek uit je MP-3 speler. In zilver kleur uitgevoerd. m J CORRECTPRIJS Art.nr. 317355 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, rijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 19