ikl Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Kunstwerk Land van Belofte onthuld Nil Verlenging non-alcolholzone Schiedam-Noord Ensemble Fortuna opent concertseizoen't Huis te Poort Wijkoverleggen Gehandicaptenparkeerkaart www.schiedam.nl Raadscommissies vergaderen gemeente Schiedam Week 37 Woensdag 12 September 2007 De raadscommissies vergaderen.... Commissie Samenleving en Bestuur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer - Gemeenteberi AGENDA Maandag 17 September 2007 Commissie Samenleving en Bestuur 20.00 uur seer. dhr. J. Pegtel, tel. 010-2465336 e-mail: j.pegtel@schiedam.nl Dinsdag 18 September 2007 Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer 20.00 uur seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderingen komt onder andere aan de orde Het Burgerjaarverslag 2006 In het Burgerjaarverslag vertelt de burgemeester over de kwaliteit van de gemeentelijke dienst- verlening en burgerparticipatie (het betrekken van burgers bij beleid) in Schiedam. Sinds 2002 zijn burgemeesters verplicht jaarlijks zo'n verslag uit te brqngen aan de gemeenteraad. In het verslag komen onderwerpen aan de orde als bereikbaarheid van de gemeente, klachten, bezwa- ren en veiligheid. De burgemeester ziet het als een verslag voor alle Schiedammers. Het verslag voldoet dus niet alleen aan de wettelijke verplichtingen. Zo komen ook alle wethouders aan bod: een kort ver slag van de gesprekken die zij zijn aangegaan met Schiedamse burgers en ondernemers over een onderwerp uit hun portefeuille maakt deel uit van het Burgerjaarverslag 2006. De Bestuursrapportage juni 2007 (Berap 2007-1) (VR 108/2007) Door middel van de Bestuursrapportage, kortweg Berap genoemd, wordt door het college ver- antwoording afgelegd over de voortgang van de uitvoering van de programmabegroting 2007. Gebeurt er wat het college met de raad heeft afgesproken, zo niet waarom niet of wat dan wel? De rapportage bestaat uit twee onderdelen, de voortgangsmonitor Collegewerkprogramma 2006-2010 en de beheersrapportage. Deze laatste wordt afgesloten met een overzicht van de consequenties voor de programmabe groting 2007: de begrotingswijzigingen. De afname van producten van de GGD Rotterdam-Rijnmond De gemeente voldoet via afname van het basispakket aan de wettelijke verplichtingen. Te den- ken valt aan infectieziektenbestrijding en jeugdgezondheidszorg. Daarnaast kunnen ook nog andere producten worden afgenomen via het zgn. pluspakket. (bijv. bestrijding overgewicht, pre- ventieve jeugdtandheelkundige zorg). De wethouder wil hierover graag de mening van de leden van de commissie polsen. Groenoord De commissie ROB heeft drie stukken ontvangen die de wijk Groenoord betreffen: - een geactualiseerde Wijkontwikkelingsvisie 1999-2015; - de evaluatie van de eerste fase van de vernieuwing van de wijk en het nieuwe programma voor de tweede fase; - het investeringsprogramma voor de inrichting van de openbare ruimte in Groenoord. Het college biedt de stukken ter kennisneming aan; de commissie kan er uiteraard wel over van gedachten wisselen. Het college wil in ieder geval dat de commissie zich uitspreekt over de conclusies en aanbevelingen van de evaluatie. Deze zijn namelijk van invloed op de verdere vernieuwingsplannen voor de wijk. De stukken worden openbaar op het moment dat de commissie deze in behandeling heeft genomen. Werkbezoek gemeenteraad aan Schiedam Centrum Op 17 maart 2007 heeft de raad een werkbezoek aan Schiedam Centrum gebracht. In deze raadsperiode zullen alle Schiedamse wijken door de gemeenteraad worden bezocht. Doel hier- van is om de leden van de gemeenteraad nader kennis te laten maken met de bewoners en de woonomgeving van de wijken. De raad kan zich zo orienteren op wat er leeft in de Schiedamse samenleving. De Bewonersvereniging Schiedam Centrum heeft naar aanleiding van het bezoek aan het cen trum een rapport geschreven. Dit rapport is uitgereikt aan de leden van de raad. Het college heeft op dit rapport gereageerd. De commissie wordt gevraagd om een reactie op zowel het rapport van de bewonersvereniging als op de brief van het college te geven. Wljziging parkeerverordening 2003 en Verordening parkeerbelastingen 2004 Het college stelt voor dat voor brommobielen in Schiedam parkeergeld betaald moet gaan wor den. Een brommobiel is een gemotoriseerd voertuig met een beperkte maximum snelheid tot 45 km per uur. Sinds 1 januari worden deze voertuigen als motorvoertuigen beschouwd en moeten ze een kenteken voeren. Het college vindt dat het betaald parkeren, net als bij andere motorvoer tuigen, nu ook moet gaan gelden voor brommobielen. Voorgesteld wordt om daarvoor de Parkeerverordening en de Verordening Parkeerbelasting aan te passen. Nota Grondprijzenbeleid In een nieuwe nota Grondprijzenbeleid wordt duidelijk gemaakt hoe de grondprijzen in Schiedam worden berekend. Er zijn nieuwe regels van toepassing, waardoor gemeenten op gelijke en inzichtelijke wijze hun beleid over grondprijzen moeten beschrijven. Monopole Het college wil de voormalige bioscoop Monopole aan de Hoogstraat behouden en zich verder orienteren op een nieuwe bestemming van het pand. Daar is wat meer tijd voor nodig dan aan- vankelijk bedacht. Voor verder onderzoek is nog tot 1 november nodig. Er zal overlegd worden met een aantal belangstellenden. Wat het college betreft wordt het pand niet gesloopt en komt er geen amusementshal. De commissie wordt gevraagd om over dit voorstel te adviseren aan de raad. Winkelpllnt Dr. Wibautplein Het opknappen van het Dr. Wibautplein is nodig om de leefbaarheid van dit deel van Nieuwland weer op een goed niveau te krijgen. Om aan de snel toenemende verpaupering een halt toe te roepen en nieuwe ontwikkelingen in gang te zetten wil het college de winkelplint aan het Wibautplein aankopen. De commissie wordt gevraagd om de raad te adviseren hiervoor geld beschikbaar te stellen. Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. t Vrijdag onthulde wethouder Yorick Haan een kunstwerk in de binnentuin van het Land van Belofte. Het kunstwerk bestaat uit opengewerkte keramische tekeningen en is aangebracht op de lange muur van de binnentuin. De tekeningen zijn eigentijdse referenties van de kunstenares naar de historie van de stad Schiedam die voor elke kijker tot associaties kan leiden. De binnentuin in Land van Belofte is semi-openbaar: overdag is de tuin toegankelijk voor iedereen, na zonsondergang kunnen alleen de bewoners van de omliggende woningen en appartementen gebruik maken van de binnentuin. De balkons of terrassen van alle omringende woningen bieden uitzicht op deze tuin. Een heerlijk rustpunt in het drukke centrum van de stad. Het kunstwerk is een ontwerp van Karola Pezarro en wordt gefinancierd door de gemeente Schiedam en de ontwikkelaar van het project, BAM Vastgoed. foto: Bart Bos Het college van de gemeente Schiedam heeft besloten de non-alcoholzone in Schiedam- Noord te verlengen tot 1 September 2008. De maatregel heeft betrekking op de wijken Woudhoek, Spaland, Sveaparken en Kethel ten noorden van de lijn Brederoweg - Mozartlaan - Zwaluwlaan - Windas. Een kaartje van het betreffende gebied is te downloaden van de gemeentelijke website www.schiedam.nl. Binnen het aangegeven gebied is het ingevolge de APV van de gemeente Schiedam niet toegestaan om op de openbare weg alcoholhoudende dranken te nuttigen of geopende verpakkingen met alcoholhoudende dranken bij zich te hebben. De maatregel is genomen om de jeugdoverlast in het gebied te beheersen. Na een pauze van enige maanden, als gevolg van het ingrijpende herstel van de monumentale Oud-Katholieke kerk op de Dam en de daaropvolgende zomerstop, is de programmering voor het aankomende concertseizoen 2007-2008 inmiddels gereed. Zowel de muziek als de ambiance maken de concerten tot bijzondere gebeurtenissen en nu de restauratie is voltooid, is het gebouw bovendien ook nog eens een lust voor het oog. De nieuwe serie concerten wordt voornamelijk ingevuld door internationale musici, maar kent een Nederlandse start. Het zeskoppige Nederlandse ensemble Fortuna, onder leiding van Jacqueline Dubach opent het seizoen op vrijdag 14 September. Het ensemble laat in het programma Belle Bonne Sage - de chansonverzameling van Margaretha van Bourgondie een fraaie keuze horen uit de laat-middeleeuwse wereldlijke muziekcultuur van de lage landen. Muziek waarin op ontroerende en beeldschone wijze in haarzuivere samenzang de hoofse liefde bezongen wordt. Hoewel door de tand des tijds en niet te vergeten de Beeldenstorm, veel materiaal verloren is gegaan, heeft Fortuna kans gezien uit een aantal bewaard gebleven handschriffen een bijzonder concert samen te stellen, waarin het Nederlandse werk in een internationale context geplaatst wordt. De bekende Franse dichter/componist Guillaume de Machaut van wie het werk voor veel van zijn tijdgenoten een belangrijke inspiratiebron vormde, staat daarbij centraal. Ensemble Fortuna wordt gevormd door Jacqueline Dubach, consortfluiten artistieke leiding, Hilde van Ruymbeke, sopraan, Jos Somsen, sopraan, Christopher Kale, tenor, Elly van Munster, plectrumluit en Jonathan Talbott, vielle. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop a 12,50 verkrijgbaar bij Jongen's Boeken, Dam 2, Schiedam of aan de zaal voor 15,00. Gereserveerde kaarten dienen een half uur voor aanvang bij de kerk te worden afgehaald. Wijkoverleg voor Spaland en Sveaparken Op 20 September vindt het wijkoverleg voor de wijken Spaland en Sveaparken plaats. Deze vergadering wordt gehouden in gebouwTerpzicht, Noordeinde 12. Op deze avond wordt informatie gegeven over het nieuwe beleidsplan veiligheid en wij nodigen u uit om mee te praten. Daarnaast worden nog andere zaken die betrekking hebben op deze wijken besproken. Wilt u aanwezig zijn bij dit overleg wordt u verzocht contact op te nemen met het secretariaat van de afdeling Wijkzaken, tel; 2465590 of met de wijkprocesmanager voor Spaland en Sveaparken, Maarten van Otterdijk (2465462 of e-mail mjm.v.otterdijk@schiedam.nl) Wijkoverleg Schiedam West Bewoners van de wijk West zijn van harte welkom op het eerste wijkoverleg West 2007 na de zomer. Datum: Dinsdag 25 September 2007 Locatie: Jan van Avennesstraat 32 Aanvangstijdr 20.00 uur Belangrijkste agendapunten zijn: - Stand van zaken in de wijk, doorlopen agenda en verslag - Bespreking wijkbudget - Thema Veiligheid in de wijk (presentatie en toelichting Afdeling Veilig) Indien u voornemens heeft deze vergadering bij te wonen of voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling wijkzaken, telefoonnummer 010-2465590. Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Bewoners van de wijk Nieuwland zijn van harte welkom op het eerste wijkoverleg Nieuwland 2007 na de zomer. Datum: Dinsdag 25 September 2007. Locatie: Dreesplein 2 Aanvangstijd: 20.00 uur Belangrijkste agendapunten zijn: - Stand van zaken in de wijk, doorlopen agenda en verslag - Bespreking wijkbudget - Stand van zaken Vogelaargelden. Indien u voornemens heeft deze vergadering bij te wonen of voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling wijkzaken, telefoonnummer 010-2465590. Naar aanleiding van publicaties in media over het simpeler en zonder kosten verlengen van de Gehandicapten Parkeer Kaart willen wij u kort informeren over hoe het een en ander is geregeld in Schiedam. Hieruit kan opgemaakt, dat de huidige procedure in Schiedam al in overeenstemming is met de plannen van de Minister van Verkeer en Waterstaat. Er zijn twee soorten Gehandicapten Parkeer Kaarten: de Bestuurderskaart en de Passagierskaart. Personen, die aantoonbare loopbeperkingen hebben van langdurige aard en die niet zelfstandig in staat zijn om een afstand van meer dan 100 meter aan een stuk te voet te overbruggen kunnen voor een Bestuurderskaart in aanmerking komen. Is men ook voor het vervoer continue afhankelijk van de hulp van de bestuurder die men vervoert, dan kan men in aanmerking komen voor een Passagierskaart. Bij de eerste aanvraag om een Gehandicapten Parkeer Kaart (GPK) moet de aanvrager een formulier invullen en een bedrag van momenteel 101,— aan keuringskosten betalen. 'Het aanvraagformulier gaat voor een medisch advies naar de GGD. De GGD-arts verricht een onderzoek en brengt een positief of negatief advies uit aan de gemeente. Ook geeft de GGD-arts aan of in de toekomst een herkeuring noodzakelijk is. In de praktijk wordt het advies van de GGD-arts door de gemeente meestal overgenomen. Voor de keuringskosten brengt de GGD bij de gemeente een bedrag van 101,— in rekening. Bij een positief advies ontvangt de aanvrager een brief van de gemeente, waarin de GPK wordt toegekend normaliter voor een periode van 5 jaren en de aanvrager wordt uitgenodigd om de GPK persoonlijk op te komen halen in de Stadswinkel. Bij het uitreiken van de GPK moet de aanvrager een bedrag van momenteel 22,10 aan legeskosten betalen. De totale aanvraagprocedure omvat een periode van 3-6 weken. Na afloop van de periode van 5 jaren kan, als er geen herkeuring was ge'fndiceerd, in de Stadswinkel de oude GPK omgeruild worden voor een nieuwe GPK met een geldigheidsduur van 5 jaren. Dan moet meegenomen worden de oude GPK, twee recente kleurenpasfoto's, een geldig identiteitsbewijs en bij een Bestuurderskaart het rijbewijs en kentekenbewijs. Bij de uitreiking van de nieuwe GPK moet men een bedrag van momenteel 22,10 aan legeskosten betalen. Voor nader informatie kunt u contact opnemen met het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkele-mail info@schiedam.nl en telefoon 010 - 246 5304. Colofon Openlngstljden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 j Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.rtl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 2