III Wmo Adviesraad zoekt leden www.schiedam.nl gemeente Schiedam Bouwzaken Week 37 Woensdag 12 September 2007 L'Jb' 4 Aanwijzing Gehandicapten II Kennisgevinj I ex. artikel IS voornemens Vrijstelling lid 3 WRO Sloopzaken II I Kennisgeving voornemens Vrijstelling I ex. artikel 19, lid 3 WRO II Wet Milieubeheer 1 Verklaring Inzake melding artikel 8.19 W V Gemeenteberi Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nade- re informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 3 September t/m 7 September 2007: bouwaanvragen: Fokkerstraat 535-537, 3125 BD Hogenbanweg 325-353, 3112 CK Jan van Galenstraat 41,3115 JG Lange Haven 102, 3111 CJ Rietkraag 13, 3121 TC Strijensestraat 27, 3114 PS Van Rutte Architektenburo Vve Hogenbanweg J.D.A. Plikaar L.M.C. van Dortmont R. van Vooren M.A.E. Schilperoort Herziene aanvraag: Nieuwe Waterwegstraat 9, 3115 HE C.P.F. van Eijk Verleende bouwvergunningen: Verzonden:4 September 2007 Hoofdstraat 42,44 en 46, 3114 GG Nolet Vastgoed B.V. Verzonden: 5 September 2007 Locatie tegenover Korte Haven 5 M.J.B. Smeets Westpolderstraat 10, 3119 JJ S.C. Munsel Verzonden: 6 September 2007 Jan Steenstraat 83, 3117 TC H. Janse bedrijfsruimte vergroten balkonhekken vernieuwen bedrijfspand vergroten woning verbouwen woning vergroten dakopbouw vergroten menginstallatie op een aan te leggen fundatie plaat oprichten wijzigen van de functie en het verbouwen van de pand aanlegplaats voor de terrasboot pand vergroten (verleend met art. 19.3 WRO) gedeeltelijk vergroten van een bestaande woning d.m.v. een uitbouw achter N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, lean de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Besloten op 15 augustus 2007: Warande, nabij pand nr. 31, 3116 CA Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 39813003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2465801. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskan- toor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 4 September 2007 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Het hoofd Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling (a.i.), ing. K.P. Rijke Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Gedeeltelijk vergroten van woning (slaapkamer) aan de Maasstraat 12 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "Achtererf (overige terreinen)". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat de uitbouw in de bestemming "achtererf" valt. De gronden met de bestemming "achtererf'moeten worden aangelegd als tuin, dit is niet het geval meer aangezien de gehele tuin is dichtgebouwd. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de moge lijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van 13 September 2007 t/m 25 oktober 2007 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrij dag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/haar gemo- tiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Sinds 1 januari 2007 is er een nieuwe wet in Nederland: de Wet Maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Deze nieuwe wet vervangt verschillende andere wetten, zoals de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) en de Welzijnswet. Het doel van de wet is dat iedereen, dus jong en oud, met of zonder beperking, zo lang mogelijk zelfstandig kan wonen en kan meedoen aan de samenleving. In het kader van de burgerparticipatie Wmo is de gemeente Schiedam op zoek naar leden voor de Wmo Adviesraad. De Wmo Adviesraad gaat het college van burgemeester en wethouders gevraagd en ongevraagd adviseren bij de voorbereiding, vaststelling, uitvoering en evaluatie van het beleid met betrekking tot de Wmo. Het is de bedoeling dat inwoners meedenken, meepraten en adviseren over de plannen van de gemeente over de negen Wmo-prestatievelden. De prestatievelden zijn: 1bevorderen van de sociale samenhang in wijken en buurten; 2. ondersteunen bij opgroeien en opvoeden; 3. informatie en advies; 4. ondersteunen van mantelzorgers en vrijwilligers 5. collectieve maatregelen (aanbod welzijn en maatschappelijke dienstverlening); 6. individuele verstrekkingen (voormalige Wvg en huishoudelijke hulp); 7. maatschappelijke opvang, waaronder vrouwenopvang; 8. bevorderen van openbare geestelijke gezondheidszorg; 9. bevorderen van verslavingsbeleid. Om dit te kunnen regelen, heeft het college van burgemeester en wethouders besloten de Wmo Adviesraad Schiedam op te richten. Voor deze adviesraad zoeken wij Enthousiaste leden Van de leden verwachten wij, dat zij een brug kunnen slaan tussen de inwoners en het gemeentebestuur. In de Wmo Adviesraad wordt gestreefd naar kwaliteit, transparantie en openheid. Leden van de adviesraad kunnen komen vanuit georganiseerde verbanden, maar dat is niet noodzakelijk. Ook anderen, die zich niet hebben aangesloten bij een maatschappelijke instelling kunnen deelnemen aan de adviesraad. Wij zoeken mensen die: wonen in Schiedam; sociaal betrokken zijn; aantoonbare affiniteit hebben met een of meerdere prestatievelden uit de Wmo; weten wat er leeft onder de inwoners van Schiedam en wat zij belangrijk vinden; een breed interessegebied hebben en goed kunnen netwerken; hun mening en die van hun eventuele achterban constructief naar voren kunnen brengen en daarbij eigen belang en die van de organisatie kunnen overstijgen; goed kunnen luisteren, overleggen en zoeken naar oplossingen; in staat zijn beleidsnota's te bestuderen en te interpreteren. In de Wmo Adviesraad streven wij naar een evenwichtige samenstelling man/vrouw, etniciteit en leeftijd. Overige informatie De leden van de adviesraad ontvangen per bezochte vergadering, tenminste zes vergaderingen per jaar, een vergoeding. Dit presentiegeld is bedoeld als vergoeding van eventuele gemaakte onkosten. De overige kosten die door de leden gemaakt worden voor het professionaliseren/deskundigheidsbevordering (excursies, bezoeken workshops) deelname aan regionaal of landelijk overleg en inhuren van externe deskundigen worden vergoed op basis van declaraties. De leden worden benoemd door het college voor een periode van vier jaar. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw U.C. Ramkisoensing, telefoon 010 - 246 5795 of via e-mail: uc.ramkisoensing@schiedam.nl Uw belangstelling kunt u tot en met 26 September 2007 schriftelijk kenbaar maken en deze zenden naar: Gemeente Schiedam Projectleider Wmo Postbus 1501 3100 EA SCHIEDAM of per e-mail aan ss.konijnendijk@schiedam.nl Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nade- re informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Verleende sloopvergunning: Verzonden: 6 September 2007: Bachplein 590, 3122 JM Gemeente Schiedam, Vastgoed ged.saneren van asbestapplicaties Zwaluwlaan 90 t/m 344 Stichting Woonplus Schiedam slopen van asbesthoudende borstweringspanelen het gedeeltelijk slopen van kozijnen en binnen werk van de pand Verzonden: 12 September 2007: Hoogstraat 45,3111 HB S. Harms Sloopmelding: Verzonden: 5 September 2007 Royaardsplein 192,3123 AT E. Hougee asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Gedeeltelijk vernieuwen van de bestaande aanbouw aan de Warande 207 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "Achtererf (overige terreinen)". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat overeenkomstig artikel 7, lid 12 (Bebouwingsklasse OB II - Herenhuizen), sublid c dient de diepte der bouwstrook indien deze niet op de bestemmingsplankaart staat 12 meter te moeten bedragen. De nieuwe serre ligt op de bestemming "Achtererf" (artikel 25). De gronden op dit bestemmingsplan mag alien worden aangelegd als tuin. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de moge lijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van 13 September 2007 t/m 25 oktober 2007 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrij dag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/haar gemo- tiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Een verleende vergunning geldt in principe ook voor veranderingen van de inrichting die geen, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. Voor een dergelijke verandering hoeft dan geen vergunning te worden aangevraagd, maar kan volstaan worden met een melding hiervan aan het bevoegd gezag. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 20 juli 2007 een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een melding van Linde Gas Benelux B.V. voor een verandering van de inrichting. De melding heeft betrek king op de aan de inrichting verleende vergunning van 20 juni 2006. De voorschriften die verbonden zijn aan de vigerende vergunning, waarborgen voldoende bescherming van het milieu. De inrichting is gevestigd aan de Havenstraat 1-19, 3115 HC te Schiedam. Inzage U kunt de ingediende melding, de verklaring inzake melding (beschikking) en de overige van belang zijnde stukken van 13 September 2007 gedurende zes weken inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam, op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Bezwaar en beroep Volgens artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen deze beschikking. Het bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van verzending van de verklaring inzake melding (beschikking) aan Linde Gas Benelux B.V. Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzending van de beschikking, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van terinzagelegging. De exacte verzenddatum kunt u opvragen bij de DCMR, tel. (010) 2468 621. Een bezwaarschrift moet in ieder geval het volgende omvatten: - de naam van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van deze beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; - de grond van het bezwaar; - de ondertekening. Een bezwaarschrift moet worden gericht aan het Secretariaat Commissie voor bezwaar- en Beroepschriften, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaar- termijn, tenzij voor deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij verzoeken u een kopie van het bezwaarschrift en - indien van toepassing - het verzoek om voorlopige voorziening te sturen aan de DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieen (tegen betaling) van de stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 314406 Coiofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08,00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeerrteliik Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 <d s-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4