schiedam Lastenverlichting door begrotingsoverschot SCHIEDAM SHOWDAG Weekvoordeel m Pensionverordening moet overlast Polen tegengaan van der Valk vakanties en voordelig PRIJZEN I ROUS www.ijssalon-lavenezia.nl ORCOM (Tijdelijk) woonruimte nodig? i SPARTA - HERACLES Extra investeringen in de stad GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT YAMAHA KEYBOARD ROTS-VAST GROEP Kennedy bestaat 50 jaar. N.K. Sauna Zitten maass rtad if PIUS Geen familie? Dan is vijf te veel 50 jaar TSF STEDENREIS BEIJING Verkeers- controle in centrum Zaterdag 22 September a.s. om 20.00 uur Zie onze Sparta-pagina elders in de krant. Verkiezing leukste konijn of cavia Afscheid dirigent Jos den Boer Wet crootste voordeelspektakel veri Neder'tend' Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 19 September 2007 14e Jaargang nr 38 SCHIEDAM - „Dit is het tweede opvolgend jaar dat wij een begrotingsoverschot kunnen presenteren", zei Wethouder Menno Siljee (PvdA) niet zonder trots. Met een overschot is extra ruimte gevonden voor lastenverlichting. Een financiele meevaller, ook voor de Schiedammer, want de OZB wordt bevroren en blijft dus gelijk. Het 'nieuwe' geld wil de gemeente gaan investeren in jeugdbeleid, particuliere woningverbetering, fietspaden en een ruimtelijke ontwikkelingsvisie. Er blijft dan nog een saldo van 3,5 ton over. T: 010 - 476 23 23 I: www.rotsvast.nl Tegen inlevering van deze cheque krijgt u bij bested ing van €100,- op onze nieuwe collectie. Golden trie Zak www kwaiitattgbetMen.nl I Gratis afhalen Kijk op Yorcom.nl of bezoek onze showroom. Vertrouwd, SPECTACULAIRE INTRODUCTIEPRIJS!! www.vandervalkvakanties.nl hooki 168-170,2*04 hk Aiphen aan nan Rim Start zaterdag 22 September 08.00 uur Zondag 23 September geopend van 10.00 tot 18.00 uur weekbladen ZATERDAG SEPTEMBER ZIE ONZE ADVERTENTIE door Frank Willemse A1 in de voorjaarsnota werd bekend dat Schiedam ruim 20 miljoen ont- rekt uit de reserves, een groot deel uit de (niet vrijwillige) bijdrage van ONS. Nu pas, aan het eind van de zomer, werd de bijdrage van het Gemeentefonds bekend: een mee valler die ruim 2,8 miljoen hoger uitvalt. Meevallers die voor een zonniger beeld van de Schiedamse portemonnee zorgen. Samen met de raad zijn toen al plannen gemaakt om dit extra geld uit te geven aan een centrum voor Jeugd en Gezin, voor particuliere woningverbetering, het opknappen winnaars in woonbemiddeling Max. 1 cheque per klant en niet geldig op aanbiedingen en acties. 9*~ WOMEN WEAR Rotterdam Hoogvliet Spijkenisse Maassluis, Hellei'oetsluis Vlaardingen Rijsmjk Dordrecht PLUS Spaland - Schiedam Hof van Spaland 68 T: 010-24777299 ,«M<6r gesietpen aen bsxsprtng. tljcterfi? uw/Skatnte ..art wWu cmthwif Bij,arts West'a*umStfcBfsprKgtflerkorii Msrki 57 W&rrtinqen van fietspaden en extra geld voor het opknappen van monumenten. Het college van B en W willen nu zelf de meevallers gebruiken voor het opknappen van het dak van sporthal Margriet, voor het aantrek- ken van een extra ambulante jonge- renwerker en het (eerder) maken van het fietspad op de Churchillweg. Wethouder Haan (SP) wil extra fietsentrommels en de fietspaden eerder opknappen. Daarnaast een investering van 4 miljoen te storten in de kassa van de particuliere wo ningverbetering. Wethouder Chris tine Daskalakis (CDA) wil meer geld uitgeven aan jongerenwerk en 'bemoeizorg' voor gezinnen met complexe problemen. En Maar- ten Groene, wethouder namens de PvdA, wil een herijking van de ruimtelijke visie voor heel Schie dam gemaakt door het vorige (en andere) college. En ruim een half miljoen vrijmaken voor nieuwe be- stemmingsplannen. Al deze investeringen betekenen een extra impuls voor de stad, aldus het voltallige college. En dat, naast de al gepresenteerde plannen in de voorjaarsnota. Plannen voor ruim 20 miljoen, geld dat werd ontrok- ken aan de ONS en vooral gaat naar wijkontwikkeling, de openbare infrastructuur en veiligheid. Terwijl ook de binnenstad, onderwijs en jeugd en sport extra middelen krij- gen. Ook de ambtelijke organisatie moet beter gaan functioneren met zogenaamde eenloketfuncties en een snellere postbehandeling. Het overschot van 3,5 ton? Daar mag de gemeenteraad een bestem- ming voor verzinnen. Geen enkel probleem natuurlijk want de raad komt altijd met meer wensen dan er geld over is. Eerst moet de raad bij de begrotingsbehandeling de plan nen van B&W goedkeuren. Deze begrotingsbehandeling is op maan- dag 12 en woensdag 14 november. SCHIEDAM - Het Nederiands Kampioensehap Tonnetje Steken werd afgelopen zondag weer in Kethel gehouden. Het evenement werd voor de 23e keer georganiseerd. In de ochtend gingen tientallen kinderen de helling af met maar een doel: de ring raken die onder een ton met water hangt. Velen staken mis en moesten dit bekopen met een nat pak. Later op de dag, rond half twee, ging het echte kampioensehap van start. Maar ook hier waren meer missers dan winnaars. Tussen de rondes door werd er van alles gedaan, kinderen konden spelletjes spelen, meedoen met een kleine bingo, of luisteren naar live muziek. Foto: Sven van Beek ottkbh d S r. M Bij deze adressen: Woon+ Vatenusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikaebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parfcweg 404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boertiavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtino Hoefnaoel St. Luduinastraat 96A Wat een verschil. COMPUTERS 6. COMPONENTCN.... Yorcom Computers Hoogstad 265-267 3131KX Vlaardingen Tel: 010 44 55 400 15,4 inch scherm - Intel M440 processor - 512mb werkgeheugen - 80gb hardeschijf - Dvd brander - Wireless netwerk - Windows Vista Basic -> Extra 512mb Toshiba geheugen: -> Tosiba laptoptas, muis en hubje: -> TV Kaart Conceptronic DVB-T USB pocket remote 25,- 29,95 39,- Prijzen zijn inclusief 19% BTW en zolang de voorraad strekt. door Kor Kegel SCHIEDAM - Met een verbod op de huisvesting van meer dan vier mensen zonder familie- band in een woning hoopt de gemeente Schiedam een lan- delijke doorbraak te forceren in de strijd tegen overlast van dronken en luidruchtige Polen. Het probleem speelt in alle wijken, van West tot Oost en van de Gorzen tot Groenoord. In de Z-flats zijn al tien appartementen aangekocht door handelaren, die het oogmerk hebben veel aan de Polen te ver- dienen. Volgens omwonenden zijn in zo'n flatwoning soms wel twaalf tot vijftien Poolse arbeiders onder- gebracht, wat voor de eigenaar een fikse huuropbrengst betekent. Omdat ze in ploegendienst werken SCHIEDAM - Badmintonvereni- ging The Smashing Fellows bestaat 50 jaar. De Schiedamse club viert dit heuglijk feit op zaterdag 22 September op sportcentrum Kethel- haghe aan de Zoomweg 4 in Schie dam. Het feestje kan van 15.00 tot 18.00 uur door iedereen worden meegevierd. Na 20.00 uur wordt het jubileum in besloten kring met leden, oud-leden en genodigden voorgezet. Boek nu voor de zeer speciale kennismakingsreis naar Olympisch Beijing. Als eerste stellen wi nu in kennis van deze bijzondere reis. Het zijn prima maanden om Beijing en omgeving beter te leren kennen. Incl. vliegreis, luchthavenbelastingen, transfer, verblijf van I 6 nachten in een goed touristenhotel in een 2 pers.kamer jslecnts met faciliteiten, dagelijks ontbijtbuffet en diensten van Engelssprekende reisleiding. Diverse vertrekdata (zaterdag) van november t/m maart Reisscode' VCHIBEI8 Voor meer inlormatle/tioeklngen 0172 46 96 96 of kllk op: 8-daagse vlie^rms SGR SCHIEDAM - De politie heeft afgelopen maandag op de Gerrit Verboonstraat een verkeerscontrole gehouden. Tussen 15.00 en 17.00 uur kregen dertien bestuurders een bekeuring voor ondermeer het niet dragen van de autogordel, het niet handsfree bellen, het niet stoppen voor een voetgangersoversteekplaats en ke- ren waar het niet was toegestaan. Tussen 17.00 en 17.45 uur werd gecontroleerd op het rijden door roodlicht. Elf bestuurders zijn hier- voor bekeurd. „staat ook de overlast in de vol- continu," klagen enkele bewoners- verenigingen. Er is altijd wel een ploegje Polen dat voor herrie zorgt en lege bierflesjes van de balkons afslingert. Een pensionverordening moet het middel zijn om er wat aan te doen. Daarin wil de Schiedamse SP-wet- houder Yorick Haan laten opne- men, dat het verboden is om met meer dan vier niet-familieleden in een huis te wonen. Zijn er wel vijf of meer Polen gehuisvest, dan moet een pensionvergunning wor den aangevraagd. En deze zal niet worden verleend in gebieden waar het woon- en leefmilieu onder druk staat. Met de pensionverordening zou de gemeente Schiedam wel eens suc- cesvoller kunnen zijn dan grote buur Rotterdam. Daar is met in- terventieteams gewerkt om op te treden tegen Pools rumoer, waarna panden werden gesloten. De rechter heeft daar echter een stokje voor moeten steken, omdat de eigenaren van de woningen konden aantonen zich aan de wet te houden. De roemruchte 'Rotterdamse aan- pak' strandde. Daarop hebben gro te en middelgrote gemeenten het kabinet verzocht om aanvullende maatregelen, maar volgens minister Ella Vogelaar bieden de verschil- lende wetten reeds voldoende mo- gelijkheden om het probleem aan te pakken. Yorick Haan heeft dat laten onder- zoeken. Zijn persoonlijk assistent vergeleek alle wetten, maatregelen van bestuur en verordeningen. Het ziet ernaar uit dat het een gemeente is toegestaan om binnen de wet- telijke kaders een pensionverorde ning in te stellen, die concentratie van uitzendkrachten in een woning voorkomt of althans ongedaan kan maken. Dat werd maandagavond meegedeeld in het - openbare - wijkoverleg Schiedam-Zuid. Er zijn nog wel een paar moge- lijkheden om tegen aanhoudende overlast van Poolse buren op te treden. Dat is bijvoorbeeld als de brandveiligheid in het geding is en de vluchtmogelijkheden beperkt raken door de aanwezigheid van te veel mensen in een ruimte. Of als er meer dan zes mensen in een woning van 65 vierkante meter verblijven. Huiseigenaren, die dik geld verdienen aan de huisvesting van Polen, zorgen echter wel dat ze huizen aanbieden die groter dan 65 vierkante meter zijn en dan wordt de aanpak alweer mbeilijk. Bewoners werden maandagavond in Zuid opgeroepen om toch vooral bij de gemeente bekend te maken, waar de problemen zich voordoen. Want misschien nu al, maar straks met een pensionverordening zeker, is er mogelijk wat aan te doen. Wethouder Haan heeft het pro bleem ook bespreekbaar willen ma ken met particuliere eigenaren en uitzendbureaus. Sommige reageren echter met de mededeling dat het hun probleem niet is. Daarom is Haan naar een harde oplossing gaan zoeken. Hij gaat de confrontatie niet uit de weg. De pensionverordening beoogt ove- rigens ook de woonsituatie van de Polen zelf te verbeteren. De over- last die ze elkaar bezorgen, en die nu noodwendig geduld wordt, zal dan minder zijn. Nu worden ze uitgemolken en zo veel verdienen ze niet, al verdienen ze hier wel veel meer dan in hun eigen land. De verordening zal uiteraarrd niet alleen op Polen betrekking hebben, maar deze groep geeft nu wel de grootste irritatie. ^"Nu zonwering kopen met kortingif^ Broersveld 127 Schiedam Tel. 473 33 16 SCHIEDAM - Het Nationaal Kampioensehap Sauna, Zitten 2007 wordt zaterdag 13 oktober bij Thermen Holiday gehouden. Het is de eerste keer dat een dergelijk kampioensehap in Ne- derland wordt georganiseerd. Het idee komt uit Finland waar al sinds 1999 de wereldkampioen- schappen Sauna Zitten worden georganiseerd. Ook bij Thermen Holiday wordt op 13 oktober de sauna voor- verwarmd tot een temperatuur van 110 graden Celsius. Elke 2 minuten wordt er water op de stenen gegoten wat zorgt voor een enorme luchtvochtigheid in de sauna. De temperatuur zal daardoor gevoelsmatig steeds ho ger worden. De organisatie heeft alle voor- zorgsmaatregelen getroffen op het gebied van veiligheid. De deelnemers staan onder streng medisch toezicht en kunnen zich uitsluitend inschrijven op vertoon van een gezondheidsverklaring. Deelnemers kunnen zich aanmel- den via het inschrijfformulier op www.thermenholiday.nl SCHIEDAM - Kinderen uit Schiedam die een konijn of ca via hebben, kunnen hun huisdier inschrijven voor een 'verkiezing'. De wedstrijd wordt georgani seerd door medewerkers van Kinderboerderij't Hoefblad. Vind jij jouw konijn of cavia het allerliefste, leukste of grappig- ste huisdier van de hele wereld? Doe dan mee met de 'Leukste konijn of cavia van Schiedam verkiezing'. Maak een foto of een tekening van je konijn of cavia en schrijf er ook een verhaaltje bij. Leg hierin uit waarom jouw cavia of konijn winnaar zou moe ten zijn. Het briefje kan voor 30 September naar: N.V. IRADO, Postbus 58, 3100 AB Schiedam, ter attentie van kinderboerderij 't Hoefblad. De vijf leukste inzenders worden woensdagmiddag 3 oktober uit- genodigd op de kinderboerderij. Ook is er deze dag van 13.00 tot 14.00 uur een dierenarts, waar iedereen met zijn konijn of cavia naar toe kan voor een gratis on- derzoek of knipbeurt. SCHIEDAM - De orkestleden van harmonieorkest Harpe Da vids hebben afgelopen zaterdag afscheid genomen van dirigent Jos den Boer. Na zo'n 7 jaar het orkest van Harpe Davids geleid te hebber maakt hij de overstap naar een andere 'Harpe Davids', namelijk die uit Ridderkerk. Inmiddels is de procedure voor een nieuwe dirigent bij de vereni- ging gestart. De komende weken zullen kandidaten proefrepetities leiden. Hierna hoopt het bestuur snel een nieuwe dirigent te kun nen aannemen. V&D Rotterdam Beursplein www.vd.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1