Alles voor Kids In Watersportweekend komen veal maar mensen overnachten Van donderdag 27 September t/m zaterdag 6 oktober 2007 En vele speciale aanbiedingen Broersvest 27 - Schiedam gewoongezellig Brandersfeesten Programma 2007: Nil EUW BIJ VIDEOIAND SI SHI IED AM M a Bij het hervullen van twee een GRATIS DVD huren ICErILL Inhaken en meezingen Voordelig met bus, tram en metro *Geldt alleen voor filiaal Schiedam BS Kijk it vergelijk, tot 11% lepra op uw printerkisten Taptoe MEVO-Bazar Uitbreiding met Buitenhaven niet officieel, wel slim DJ Arne van der Zande Speciaal Brandersmenu-. 4 gangen "Koken met Jenever" 39,75 Live Music-. traditioneel lekker genieten van de topband Partners www. proeflokaals terre t j enl wees aardig voor uzelf en het milieu bespaar 80% op uw printkosten! wij vullen alle gangbare cartridges voor uw inktjetprinter voor particulier en bedrijf kompleet assortment nieuwe cartridges en printbenodigdh Wij vullen alle gangbare eartriiges, bierailer enkele prijs viorbeelien Donderdagavond 27 September 'Vrijdagavond 28 September Reserveren gewenst Zaterdagavond 29 September Buitenhavenweg 180 Schiedam tel. 010-4732434 e-mail: peter.sterretje@wxs.nl Al 3 jaar op een rij de beste BEST SETEST 1 VIDEOIAND Videoland Schiedam Mgr. Nolenslaan 416 3119 EL Schiedam Tel: 010-2460022 Modelbootvereniging Vaargroep Rijnmond komt met een eigen bassin naar het Techniekplein. Foto: Essens.nl SCHIEDAM - Tijdens de Branders- feesten worden vooral de zaterdag en zondag in de binnenstad een groot paradijs voor kinderen. Bij het Stedelijk Museum Schiedam en het Jenevermuseum vinden veel kinderactiviteiten plaats, het Tech niekplein mag niemand missen en wie van water houdt, doet mee aan de vlottenrace op zaterdag en is het hele weekend niet weg te slaan bij de Waterspelen aan de Lange Haven. Bij het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat is van Alles voor Kids. Creatieve kinderen gaan hier op reis. Bij Juffrouw Klieder en Klodder kunnen zij knutselen, de voorstelling 'Wit is de kleur van Koud' van Intorno Ensemble bezoeken en naar een presentatie van Jeugdtheaterschool De Teer- stoof gaan. Hier ervaren zij hoe het is om te dansen, toneel te spelen en te zingen. Ouders kunnen op deze manier rustig de tentoonstellingen bezoeken in het Stedelijk Museum Schiedam waar gratis rondleidin- gen worden gegeven. Willen de ou ders liever naar Heerlijk Hollands in het Jenevermuseum, ook hier vermaken de kinderen zich prima. Niet alleen door te smullen bij de poffertjeskraam, maar ook op het KOMKIDS-kinderplein waar ge- knutseld wordt en iedereen zich kan laten schminken. Voor de jongeren die meer gei'nte- resseerd zijn in auto's en boten, is er op het Stadserf zaterdag en zon dag een Techniekplein gebouwd. Hier kunnen bezoekers zien hoe een grote hijskraan en een vuilnis- wagen werken, wat zo bijzonder is aan politiewagens en -motoren en hoe een ambulance en een cala- miteitentent er van binnen uitzien. Ook de modelbootvereniging Vaar groep Rijnmond staat hier met een eigen vaarbassin. De mooiste mo- delschepen doorkruisen het water. De jonge kapiteins kunnen in de jeugdvaarbak tegen een kleine ver- goeding zelf met bootjes varen. Bij de gigantische Milka Alpen Tour Truck is de de Alpen World te zien, te voelen en te beleven. Uiteraard kan hier ook geproefd worden van de heerlijke Milka Chocolade. Naast de kinder- en jongerenacti- viteiten hebben de Brandersfeesten dit jaar een overvol programma. Op vrijdag begint het festival met de Taptoe en zaterdagavond varen de theatrale schepen door de ha vens tijdens de Gondelvaart. Beide activiteiten zijn ook live te volgen op LOOK TV. Twee dagen lang zijn de straten gevuld met muziek, de Brandersmarkt, de Ambachten- markt en de Brandersroute. Kijk voor het totale programma van de Brandersfeesten op www. brandersfeesten .n 1 De Taptoe, het vertrouwde begin van de Brandersfeesten, begint dit jaar om 20.30 uur. Een kwartiertje later dan we gewend zijn, maar dat komt doordat er overdag op het Stadserf de Weekmarkt van Kerk tot Kerk is, die deze Brandersfees- tenvrijdag officieel geopend wordt. Vrijdagavond 28 September zetten Showkorps Irene (Ede), Het Wapen van Maassluis, Show en drumfan- fare Duindorp (Scheveningen), DVS (Katwijk) en de Jeugd Rijnmond- band (Schiedam) een weergaloze, Europese show neer. Nieuw dit jaar, is dat LOOK TV er- bij zal zijn voor een live verslag en dat de thuisblijvers in de huiskamer van de Taptoe kunnen genieten. Dit geldt ook voor de Gondelvaart. SCHIEDAM - Niet meer weg te denken is de jaarlijkse ME- VObazar in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat tijdens de Brandersfeesten. Ook dit jaar vindt deze plaats op zaterdag 29 September. Om 10.00 uur gaan de deuren van de Grote Kerk open en tot 16.00 uur is iedereen van harte welkom om te snuffelen tussen alle artikelen waaronder een grote boekenmarkt. curiosa, zelfgemaakte jam en kaarten. servies en aardewerk en veel kinderspeelgoed. Ook is het goed toeven in de koffiehoek voor de inwendige mens. Koffie, soep en broodjes zijn voor een redelijke prijs ver- krijgbaar en 's middags kan naar ene concert geluisterd worden van muziekvereniging Wilton. door Kor Kegel SCHIEDAM - De hotels zit- ten wel vaker vol, maar er is geen ander evenement waarbij Schiedammers zo veel familie en vrienden thuis te logeren krijgen. Het Watersportweek- end is niet alleen een toeris- tische topper, maar doet ook veel meer mensen in Schiedam overnachten - na een superge- zellige zaterdag, waarop schip- pers, muziekgroepen, koren en cafes en restaurants voor bom- volle grachten zorgen. In het Watersportweekend overtreft Schiedam steden als Delft, Gouda en Leiden, ja, zelfs op de Amster- damse grachten is het dan niet zo druk. Dat komt in de eerste plaats door de Gondelvaart, het onbetwiste hoogtepunt, niet alleen van het Wa tersportweekend maar van de hele Brandersfeesten in Schiedam, maar het zijn juist alle wateractiviteiten eromheen die het publiek naar dat hoogtepunt opvoeren. Denk alleen maar aan de scouts, die dit week end natuurlijk niet van de bruggen gebruikmaken om aan de overkant te komen, want waarom zou je over een brug heen lopen als je met een vlot sneller aan de overzijde bent. Zulke bedrijvigheid op het water maakt het al leuk om overdag langs de Lange Haven te lopen, tegen het decor van de historische Jene- verstad. Trots laten de organisatie en de gemeente Schiedam weten, dat er nog nooit zo veel bands en koren op de kade hebben gestaan als in het Watersportweekend dat zater dag 29 September om 11.00 uur wordt geopend door Wilma Verver, burgemeester van Schiedam. Dat gebeurt bij de Koemarktbrug en de Lange Haven en het Schiedamse shantykoor Stuurloos zorgt voor de muzikale omlijsting. Schiedam Live! bestaat uit een uitgebreid pro gramma bij de cafes en restaurants. Op verrassende plekken zorgen ac- teurs voor theateracts. Tot nu toe hebben zich 244 schip- pers aangemeld, van wie er 28 meedoen aan de Gondelvaart. Re- creanten met pleziervaartuigen pro- beren al jaren de mooiste plekjes te bemachtigen in de Lange Haven en ook de Korte Haven, maar de wa- tersportverenigingen in Schiedam hebben afgesproken om er nu de Buitenhaven bij te betrekken. Daar zullen veertig schepen kunnen afmeren. Het heeft verschillende voordelen. Het 'speelterrein' van het Water sportweekend wordt vergroot, ook al is het nog geen officiele uitbrei ding. Bovendien ontstaat voor het publiek op de Lange Haven een beter uitzicht op de Gondelvaart, als de concentratie pleziervaartui gen minder groot is. En er komt wat ruimte vrij bij de Koemarkt brug, waar de waterspelen worden gehouden. Een fascinerend onderdeel is de Branderssloepenrace. Er wordt voor de schepen aan de Buitenhaven gezorgd voor stroom en er wordt tijdelijk een parkeerver- bod ingesteld, zodat de kade vrij is. Steeds zal er een muziekje heen en weer varen. De ervaring was trouwens al, dat veel toeschouwers zich verdringen op de Buitenhavenweg en ook op de Hooikade en het stukje Makkers- traat om iets van de Gondelvaart op te vangen. Ter hoogte van de Hooikade, waar de Nieuwe Haven op de Buitenhaven aansluit, keren de gondels om terug te varen naar de binnenhavens. Daar kun je de Gondelvaart dus twee keer zien. Niet voor het grote publiek, maar wel voor de honderden medewer- kers aan het Watersportweekend, de schippers, scouting en de wa- tersportverenigingen, is er na de Gondelvaart een Schippersbal in de aula van het Stedelijk Museum. Het zit tussen carnaval en een stadsfeest in en het is een blijk van waardering voor alle inspanningen, die talloze mensen zich getroost hebben om met prachtige schepen tevoorschijn te komen. De burgemeester zal bij het invallen van de nacht een erevaan uitreiken aan de winnaar van de publieks- prijs. Vorig jaar was dat de bewoners- groep Westerhaven, het jaar ervoor watersportvereniging De Nieuwe Haven. Behalve deze verenigingen doen aan het Watersportweekend ook de Jachtclub Schiedam en het zee- kadetkorps mee, alsmede water- sportverenigingen De Schie en De Samenwerking, de spouting, de fluisterboten en de Jan van der Heijden-blusboot plus uiteraard de eigenaren van de historische vaartuigen die altijd in Schiedam liggen. Van buiten Schiedam is er medewerking van watersport- verenigingen Katwijk, de Liggers Delfshaven, Blijdorp, Noordwijk, Hairt Hille uit Spijkenisse en twee uit Brielle, namelijk Moolenhaven en Nautica. Voorzitter van Nautica is overigens de Schiedamse onder- nemer Piet Jongepier, bekend van Van Loenen op de Dam. De deelname van Katwijk verdient extra vermelding, want deze club komt al jaren met zo'n 35 schepen, ook in de paar moeilijke jaren dat er geen Gondelvaart georganiseerd kon worden. Het thema is dit jaar Europa en dat zal op veel schepen te zien zijn. SCHIEDAM - Overal in de stad klinken zaterdag 29 en zondag 30 September oud-Hollandse meezin- gers, Franse chansons en hier en daar zelfs een Weense wals. Nog niet eerder hadden de Brandersfeesten zo'n uitgebreid muziekprogramma. Meer dan tien shantykoren zingen verspreid door de stad hun liederen, waaronder Shantykoor Stuurloos uit Schiedam en Viswijvenkoor Sootje- visch die eerder dit jaar nog meede- den aan Korenslag. Ook zijn er verschillende loop- en dweilorkesten die de leukste mee- zingers zullen spelen. Bovendien worden de festivalbezoekers ver- rassend vermaakt op verschillende locaties door bijzondere theateracts zoals de steltloopact Khalid Co in de Nieuwe Passage. Hoog boven de hoofden danst en verleidt Khalid Co met zijn kleurrijke en sym- pathieke Draakje. Zaterdagavond brengen dweilorkesten de sfeer erin voor de Gondelvaart. SCHIEDAM - Net als alle an- dere weekenden in September en Brandersfeestenvrijdag 28 September kan iedereen op za terdag 29 en zondag 30 Sep tember voor maar 1,50 met de bus, tram en metro naar de Brandersfeesten komen. De kaart is na afstempeling de hele dag geldig in de bus en tram (zone 5327 en 5319) en het metrotraject Vijfsluizen - Marconiplein. De Evenementendagkaart is op de volgende adressen te koop: Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor, VW kantoor (Buitenhavenweg), De Block- shop (Groenelaan), Bas van der Heijden (Laan van Bol'Es), Bas van der Heijden (Broersveld), Albert Heijn (Hof van Spa- land), Miro's tabak (Rubens- plein) en Primera Woudhoek (Geuzenplein). Ook kunnen kaartjes aange- schaft worden via www.ont- dekschiedam.nu. 20% KORTING op al uw aankopen!!! Parfumerie La Bourse tPwefflo-kaal't cpterretje Waarom een brug nemen als het met een vlot zoveel leuker is om naar de overkant te komen? CARTRIDGE LEEG 2005 2006 I fill mm 11

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 15