Muziek tijdens de Brandersfeesten Stadserf wordt Techniekplein s Alstublieft... 10% KORTING ledere 1e zondag van de maand van 10.00 tot 17.00 uur GRATIS GAMMA VOORDEELPAS carina Brandersroute met hoorspel 'De toverfluit' t j Tijdens de Brandersfeesten bij GAMMA Schiedam-Zuid en GAMMA Schiedam-Noord Lekker in de Luwte Programma w GAMMA Schiedam-Noord, 's Gravelandseweg 363, tel. 010 - 4373022 GAMMA Schiedam-Zuid, Adm. Trompstr. 14-16, tel. 010 - 4265977 M Week 39 MAASPOST 1-2-3 - XQ07 SCHIEDAM - Voor iedereen die niet meer zo goed kan reizen heeft Stichting Brandersfeesten in samenwerken met de Cultuurkring 'Lekker in de Luwte' samengesteld. Een programma van woensdag 26 tot en met zondag 30 Septem ber voor mensen die van de Bran dersfeesten willen genieten, maar niet de stad in kunnen. Alle acti- viteiten zijn toegankelijk voor minder validen en rolstoelen. De Brandersbingo, de Ambachtenmarkt en de Brandersbrunch gaan op tournee langs DrieMaasStede, Francois HaverSchmidt en Frankenland. Inschrijven voor de activiteiten kan via bet secreta- riaat van de Cultuurkring (409 13 31) en bij sommige activiteiten is het mogelijk om opgehaald te worden (kosten 2,00 p.p.). Voor de thuisblijvers worden de Taptoe op vrijdagavond en de Gondelvaart op zaterdagavond rechtstreeks uitgezonden op LOOK TV. Voor de- genen die van Jenever houden, is er op woensdag 26 September een Jeneverproeverij in Bibliotheek Waterweg op het Stadserf. Woensdag 26 September 14.30 - 16.00: Brandersbingo in DrieMaasStede (3,50) 14.30 - 16.00: Ambachtenmarkt in Francois HaverSchmidt (gratis) 19.30 - 21.00: Jeneverproeverij in Bibliotheek Stadserf (15,-) Donderdag 27 September 14.30 - 16.00: Ambachtenmarkt in DrieMaasStede (gratis) 19.30 - 22.00: Lezing 'Brandend Water' in Ontmoetingscentrum Schiedam (3,-) Vrijdag 28 September 14.30 - 16.30: Ambachtenmarkt in Frankenland (gratis) 19.00 - 22.00: Taptoe 'Hoog en Droog' in Stadserf (buiten) Dit jaar is het helaas niet mogelijk binnen te zitten bij de Taptoe, wel zijn er speciale VIPplaatsen. Zaterdag 29 September 14.30 - 16.30: Brandersbingo in Francois HaverSchmidt (3,50) Zondag 30 September 10.30 - 13.30: Brandersbrunch in Ontmoetingscentrum Oost (10,-) /.aterdag 29 September 11.00 - 11.30 uur: Koemarkt Lange Haven (fietsenstalling) - Shan tykoor Stuurloos 14.45 - 16.30 uur: Korte Haven - Shamykoor Skuytevaert 12.00 - 16.15 uur: Nieuwe Passage (Hoogstraat) - Shantykoor De Hoeksche Waard 12.15 - 16.30 uur: Appelmarkt - Viswijvenkoor Sootjevisch 12.45 - 17.00 uur: Stadserf Land van Belofte - Shantykoor Vlaar- 12.30 - 16.00 uur: Lange Haven Vismarkt - Dweilorkest: De kooren- bouters 12.00 - 16.30 uur: Lange Haven Vismarkt Korte Haven Dam - Yf./.Z! 1 hat's Swing 12.15 - 16.45 uur: Lange Kerkstraat Hoogstraat - Zahi 12.30 - 16.15 uur: Broersveld Broersvest - Troubadour Jan van T il 12.00 - 15.45 uur: Voor de Korenbeurs (Lange Haven) - Shantykoor Stuurloos 12.00 - 15.30 uur: Winkelcentrum Nieuwe Passage - Clown Ricky door Frank Willemse SCHIEDAM - Het moet nu spectaculair zijn; met lichtef- fecten en geluid. Vroeger, bij de eerste gondelvaarten, was een lichtslang in de mast en een shantykoor op het dek al voldoende. Nu niet meer. Het moet apart, origineel zijn en spectaculair met licht en ge luid. Wil je opvallen en een prijs winnen tussen de andere watersportverenigingen van Schiedam en omstreken. Op bezoek bij zo'n watersportver- eniging die aan de Gondelvaart meedoet. Het wordt nog hard doorwerken voor de mannen van De Nieuwe Haven. In drie weken tijd moet de 12 meter lange motorkruiser omge- toverd worden tot een Grieks tafe- reel. Met tempels, godinnen, atleten en het Olympisch vuur. Drie weken de hele dag timmeren, verven en opbouwen. „Andere verenigingen werken er maanden in de avond- uren aan. Gelukkig kan onze vaste ploeg 'oudere' mannen overdag en elke dag aan de boot werken. De voorzitter staat met een kwast in de handen en wijst naar Andries Vet: 'dat is de baas, hij is hier dag en nacht bezig'. Als ex-timmerman bij een aanne- mer is Andries van alle markten thuis is. Hij kent iedereen en maakt iedereen enthousiast. Met een net- werk krijg je veel voor elkaar. Hij wijst op een stapel PVC buizen die hij - bijna voor niks- op de kop wist te tikken bij een groothandel. „Normaal kost zo'n buis al 9 euro de meter. En met het totale budget voor de optocht van duizend euro kom je dan niet ver." En wat dacht je van de zeven generatoren die voor het licht zorgen? De gondelvaart is voor de Bran- derfeesten altijd een onbetwist hoogtepunt geweest. Begonnen als een optocht met versierde bootjes, groeide het in 22 jaar uit tot de Top Tien van drukbezochte evenemen ten in Nederland. Toen verslapte de aandacht en kostte het moeite om verenigingen en vrijwilligers voor de optocht te krijgen. Toch telt Schiedam een tiental watersport verenigingen. Sinds 2005 lukt het gelukkig weer en is de Gondelvaart terug. En met succes. Praktisch elke vereniging doet weer mee. En fana- tiek, want de eer staat op het spel. Met jaarlijks veel geheimzinnigheid en concurrentie. Dit jaar is het thema Europa. ledere deelnemer kiest een Europees land om die op hun boot uit te beelden. Vroeger was het onderwerp en ont- werp vooraf strikt geheim. Dit jaar geen geheimzinnigheid en spiona- ge. Jachtclub Schiedam koos voor Frankrijk, De Nieuwe Waterweg Gallie en de Katwijkse watervrien- den Nederland. De Westerhaven, eigenaren van woonboten, nam het onderwerp heel Europa als thema voor hun boot. Geel worden de pilaren van de Griekse tempel. Er moet nog heel wat gebeuren voordat de boot af is. Andries Vet wordt advies gevraagd. Waar komen de generatoren? Kan de kapitein nog wel zien als hij vaart? En waar haal je tientallen meters etalagestof vandaan voor random het schip? Bij elkaar werken wel 15 man aan het schip. Niet alleen in de jacht- haven bij de Oranjebrug maar ook thuis. Zoals dames die de Griekse kleren naaien of de originele Griek se muziek verzorgen. En iemand kende nog een kunstschilder die portretten van Griekse goden en helden uit de geschiedenis maakt. Gaan jullie weer, net als in 2006, winnen? „Ja, tuurlijk willen we dat maar het publiek op de Lange Haven en Schie beslist." En weg is Andries om de mannen te helpen. SCHIEDAM - Niet alleen voor de mensen die van buiten Schie dam komen, maar ook voor de Schiedammers zelf, is de Bran dersroute een verrassende tocht door de karakteristieke binnen- stad van Schiedam. De monumentale panden, ker- ken en bijzondere plekken zijn bewonderenswaardig. Mensen die dagelijks door de binnenstad lopen. fietsen of rij- den, hebben vaak niet de tijd om stil te staan bij de historie van de stad. Tijdens de Brandersroute laat Het Apollo Toneel de histo rie van Schiedam zien en horen vanaf een rijdende platte kar. Voor het pand van Piet Paaltjens wordt in het hoorspel 'De tover fluit' een verhaal verteld over een meisje uit Zwitserland dat in Schiedam komt wonen. Sta hier even stil en doe af en toe uw ogen dicht om het hoorspel te ervaren zoals het zou zijn op de radio. Kijk af en toe ook stiekem hoe de geluiden geproduceerd wor den. SCHIEDAM - Na het succes van vorig jaar, wordt het Stadserf ook nu weer omgevormd tot Techniekplein. Hoe werken een grate hijskraan en vuilniswagen, wat is zo bijzonder aan politiewagens en -motoren en hoe zien een ambulance en een ca- lamiteitentent er van binnen uit. Deze vragen worden beantwoord op het Techniekplein, waar ook de modelbootvereniging Vaargroep Rijnmond staat met een eigen vaar- bassin. De mooiste modelschepen door- kruisen het water. De jonge kapi- teins kunnen in de jeugdvaarbak tegen een kleine vergoeding zelf met bootjes varen. GHOR Rotterdam-Rijnmond is een van de aanwezige organisaties op het plein. Deze organisatie laat bezoekers proeven, ruiken en voe- len aan de wereld van de genees- kundige hulpverlening. De GHOR (Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen) is verant- woordelijk voor de coordinate van de geneeskundige hulpverlening bij ongevallen en rampen in de regio Rotterdam-Rijnmond. Opleiding, training, oefening en operationele voorbereiding spelen hierbij een belangrijke rol. Daar- naast levert de GHOR onderzoek en evaluatie op het gebied van genees kundige aspecten bij de bestrijding van een incident met gevaarlijke stoffen. Met deze bon krijgt u eenmalig 10% KORTING op uw aankopen bij GAMMA Schiedam-Zuid en GAMMA Schiedam-Noord. Deze bon is uitsluitend geidig tijdens de Brandersfeesten op vrijdag 28 en zaterdag 29 September 2007 (zondag 30 September gesloten). Bij besteding van 25,- al een kortingscoupon van 1,-! De kortingscoupons zijn bij een volgende aankoop te besteden. Gratis op maat zagen van het bij GAMMA gekochte plaatmateriaal. En 25% korting op het huurtarief van de aanhangwagen (eerste 2 uur gratis). Extra kortingscoupons bij veel krantartikelen. Let op het speciale Voordeelpas-vignet. Deze kortingscoupons zijn ook te besteden bij een volgende aankoop. dingen Weken werk voor maar twee uur Gondelvaart De Gondelvaart is een spektakel dat een paar jaar geleden een plaats in de Top Tien van drukbezochte evenementen wist te veroveren. Foto: Roger van der Kraan Voordeel tijdens de Brandersfeesten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17