Patrick Laureij gaat voor de guile lach 'Nacht van het Cabaret' in Theater De Stoep fuTR-IN ROTTERDAM H Win kaarten! 72 cm televisie 259 6x120 Watt receiver I o o 199 75 Watt 7 lui'tlspfeker 49 35 DVD speler HTi if Udeh Zondag 30 September geopend van gebpend van 12.00-17.00 uur CEINTUURBAAN 111, ROTTERDAM Woensdag 26 September 2007 tx 51 ROTTERDAM - Voor het achtste seizoen toert de voor- stelling 'A Night of Comedy' langs de Nederlandse theaters. Deze avond vol stand-up come dy is op zaterdag 29 September te zien in het Oude Luxor The ater in Rotterdam. A Night of Comedy' schotelt het publiek een uitstekende mix voor van routiniers, aanstormend talent en een vleugje buitenland. Een van de talenten die zijn kunsten vertoont is Rotterdammer Pa trick Laureij. ROTTERDAM - Atletiekver- eniging PAC verzorgt zaterdag 6 oktober voor de 36e maal een 10 kilometerloop door het Kralingse Bos. Sinds drie jaar heeft Maasstad weekbladen zijn naam verbonden aan dit loopevenement. De grootste at- letiekvereniging van Nederland en de Rotterdamse uitgever bieden met de Maasstadloop een evenement voor jong en oud en voor recreatiesporters en wedstrijdlopers. Iwww.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater - oude Luxor Theater Theater Zuidplein Voor iedereen die een aanvulling zoekt voor in bestaande hifi-set, voor een koopje een LCD/plasma televisie of DVD reocorder zoekt, er staat altijd wel wat voor u bij. Daarnaast vindt u er ook alles op het gebied van kleinhuishoudelijk. Alles overzichtelijk opgesteld en met persoonlijk advies. -5997- m o o o o o J2997- -J99T- J*9T- ft door Vincent Wernke Het had niet veel gescheeld of de Rotterdamse stand-up comedian Patrick Laureij (24) had vorig jaar het bijltje erbij neergegooid. Hij schopte het tot de halve finale van een Talent Night in Theater Zuid- plein. Het werd een drama: „Ik kreeg niet de lach die ik verwachtte, was onzeker, praatte daardoor onduide- lijk en ging over de toegestane tijd heen. Ze moesten me als het ware van het podium afhalen. Genant. Ik ben toen een tijdje gestopt, maar ben toch weer begonnen. Ik schreef me in voor een comedy-festival en sindsdien gaat het steeds beter." „Ik heb altijd iets met humor ge- had", vertelt hij. „Als ik een ver- haal moest navertellen, deed ik dat onbewust op een grappige manier. Toen ik achttien was zag ik 'Raw' van Eddy Murphy, een bewijs dat grappen maken ook een beroep is. In eerste instantie mocht ik die film trouwens niet zien, omdat er grove taal in zat. Ik werd daar alleen maar nieuwsgieriger door. Later kreeg je op televisie meer aandacht voor stand-up comedy, zoals Chris Rock. Ik werd fan, maar had nooit gedacht het ooit ook zelf te gaan doen." Met zijn toenmalige vriendin had hij het er wel eens over hoe het zou zijn om met zijn grappen op het podium te staan. „Ik wist alleen niet waar ik moest beginnen. Zij heeft mij ingeschre- ven voor een Rotterdamse Talent Night. Er was dans, rap en ik was de enige stand-up comedian. Ineens moest ik grappen verzinnen waar ik het podium mee op moest. Het ging geweldig die avond. Er waren veel dingen niet goed aan mijn performance, maar de respons was geweldig. Ik was ziek, had een ontstoken oog en zag vrijwel niets omdat ik geen lenzen droeg. Ik „Het gaat mij vooral om de lach. Dat is wat je als stand-up comedian wilt bereiken: dat mensen om je lachen. Eerst de lach, dan de boodschap", zegt de Rotterdamse stand-up comedian Patrick Laureij. hoorde het publiek echter lachen en daar doe je het voor." Die avond wist hij: hier wil ik mee verder. „Het was niet van een hoog niveau, veel grappen over poepen en mannen die te veel over seks praten, maar de mensen moesten erom lachen." De halve finale werd zoals gezegd een drama en een half jaar lang deed hij niets aan stand-up co medy. Toen schreef hij zich in voor de Culturele Comedy Awards. „Ik bereikte de halve finale en leerde ontzettend veel. Ik liet me zelfs iets te veel door anderen beinvloeden. Ik was onzeker, twijfelde over mijn grappen en nam alles aan." „Dat was niet goed, want je moet als stand-up comedian juist in je materiaal geloven. Je moet het dichtbij jezelf zoeken", weet hij nu. „Ik schrijf ook bewust al mijn grappen zelf. Ik ben erg kritisch op. mezelf en dat is wel eens lastig. Ik heb goede grappen, maar moet ook nog veel leren. Ik ben nog jong, maar soms voel ik druk, al leg ik die vooral mezelf op. Sommige dingen kunnen echter beter. In mijn enthousiasme praat ik soms te snel, waardoor ik grappen te vlug wil maken. Ook op andere gebieden kan ik nog genoeg leren." Hij is daarom blij dat hij deel uit- maakt van 'A Night of Comedy', een comedy voorstelling met een mix van routiniers en aanstormend talent. „Jongens als Martijn Oos- terhuis, Tom Sligting, Harry Glotz- bach hebben veel ervaring en voor mij is dat erg leerzaam. Zij geven me adviezen waar ik echt iets mee kan. 'A Night of Comedy' is goed voor mijn ontwikkeling, ook om dat we niet in cafes staan maar in echte theaters. Zo stonden we in Amersfoort voor 450 mensen. Als jongeling word je voor de leeuwen gegooid." Volgens Patrick Laureij is stand-up comedy moeilijk: „Maar het is het waard om tien keer op je bek te gaan, als het een keer goed gaat. Wanneer het goed is? Als ik com- fortabel op het podium sta, mezelf ben en de zaal mee heb. Ik ben fan van Engelse en Amerikaanse stand- up comedians. Jongens die zichzelf zijn en daar staan zoals ze ook met hun vrienden zijn. Het gaat mij vooral om de lach. Dat is wat je als stand-up comedian wilt bereiken: dat mensen om je lachen. Eerst de lach, dan de boodschap.". Komende zaterdag speelt hij samen met de andere comedians van 'A Night of Comedy' een thuiswed- strijd in het Oude Luxor Theater. „Jammer genoeg niet het Nieuwe Luxor Theater", grapt hij. „Ik kijk echt naar dat optreden uit. Ik heb iedereen ingelicht, dus ik verwacht veel bekenden in de zaal. Ik speel vaak in Amsterdam en daar is stand-up comedy helemaal in. Het is afwachten of Rotterdam er net zo goed op reageert. Wat uiteindelijk mijn doel is? Een avondvullend programma. Maar voorlopig vind ik het vooral belangrijk dat mensen om mij la chen." 'A Night of Comedy' is op zaterdag 29 September te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. Re- serveren: 010-484.33.33 of www. luxortheater.nl. Kijk voor meer in- formatie op www.nightofcomedy. nl. Doe mee aan de Maasstadloop! „Met deze loop hebben wij de doel- stelling door te groeien tot zo'n 1500 tot 2000 deelnemers", vertelt PAC-organisator Wim Schouten. „Een echt massa-evenement zoals de Rotterdam Marathon willen wij niet worden. Dat zou ook niet kun nen op dit parkoers over smallere paden door het mooiste park van Nederland. Als atletiekvereniging willen wij de lopers echter voor al kwaliteit bieden. Dat betekent voor mij dat er parkoersen worden aangeboden waarvan de afstanden precies kloppen. Ook de kilometer- punten moeten precies goed staan aangegeven. Dat alles heb ik zelf met de hand nagemeten. Daarmee zijn meteen de kilometerpunten op- nieuw op de weg geschilderd. Daar- naast vind ik het als wedstrijdloper belangrijk dat de uitslagenlijst snel beschikbaar is. Ook daar gaan wij voor zorgen." Als extra service aan de deelnemers plaatst PAC vier klokken op het parkoers van de 10 kilometer: op 1, 5, 9 en 10 kilometer. „Die klok op de 9 kilometer stelt de lopers instaat te controleren of ze nog op schema liggen of dat zij nog wat moeten versnellen in de laatste kilometer." PAC kan voor de Maasstadloop terugvallen op ruim 60 vrijwilli- gers. „Zonder uitslagenverwerkers, mensen aan de inschrijftafel, par- koerswachten en EHBO-ers kun je geen loop organiseren. Vorige week heb ik daarom nog bij de club nog op de tafel gestaan om alle leden drie opties te bieden. Ik heb ge zegd, of jullie schrijven je in, jullie melden je aan als vrijwilliger of je zoekt maar een andere club", lacht Schouten. Maar zijn boodschap had een se- rieuze ondertoon. „Voor een club als PAC is het goed organiseren van een loopwedstrijd belangrijk en daarom is het goed dat alle leden daar een steentje aan bijdragen." Maar PAC wil met de loop ook graag zelf iets bijdragen. „Wij zoch- ten iets extra's om de loopwedstrijd voor het voetlicht te brengen. In overleg met de Maasstad hebben we besloten om een goed doel te koppelen aan het evenement. Dat is de Stichting Pallieter geworden." Deze stichting houdt zich bezig met de realisatie van het kinderhospice 'Pallieterburght' in Capelle. Ernstig (ongeneeslijk) dan wel chronisch zieke kinderen uit de regio Zuid- west Nederland krijgen in dit hos pice goede en intensieve zorg waar door ouders tijdelijk ontlast worden. Wim Schouten vertelt dat kinderen die deelnemen aan de scholierenlo- pen over 2 kilometer hun sportpres- tatie laten sponsoren. „De school met het hoogste sponsorbedrag wint een geheel verzorgde rondvaart met de Pannenkoekenboot." Daarnaast schenkt PAC 1,00 euro per loper en 0,50 euro per jeugdloper aan Stich ting Pallieter. Op het programma van de Maas stadloop start op zaterdag 7 ok tober om 10.00 uur met de Gre Lagendijkloop familieloop over 5 kilometer. Deze activiteit voor de recreatieve loper is genoemd naar een vermaar- de PAC-trainster. „Als het maar leuk is, is het motto van dit nog altijd actief zijnde PAC-lid." Tussen 11.00 en 12.30 starten de verschil- lende jeugdlopen over 2 kilometer waaronder het Pallieter Scholieren- kampioenschap. „Alle deelnemers aan de jeugdlopen ontvangen een mooie medaille." Het hardlooppro- gramma wordt om 14.00 uur afge- sloten met de start van de prestatie- en de KNAU-wedstrijdloop over 10 kilometer. Inschrijven kan via www.inschrij- ven.nl of op de dag zelf vanaf 9.00 uur in de kantine van de atletiek- baan van PAC aan het Langepad in Rotterdam. Ook start en finish vinden plaats op de atletiekbaan. Meer informatie bij Wim Schouten, telefoon 06-512 41 940 of via de website www.pac-atletiek.nl. Meer informatie over de Stichting Pal lieter: www.pallieterhelpt.nl. ROTTERDAM - Cabaret en stand-up comedy worden steeds populairder. Vooral jongeren be- zoeken graag en veel cabaret in de theaters. Gevestigde namen als Youp van 't Hek, Bert Vis- scher en Theo Maassen trekken moeiteloos voile zalen. Maar er is ook veel jong en nieuw talent in cabaretland. Liefhebbers kunnen daarmee kennismaken op zater dag 13 oktober tijdens de zesde 'Nacht van het Cabaret' in Thea ter De Stoep in Spijkenisse. Vijf aanstormende cabaretacts be- treden op 13 oktober vanaf 21.00 uur het podium van Theater De Stoep in Spijkenisse tijdens alweer de zesde 'Nacht van het Cabaret'. De presentatie is in handen van Jan Hoogendoorn. De eerste die hij in De Stoep zal aankondigen is de Belgische caba- retier Roy Aernouts, winnaar van het Leids Cabaret Festival 2007. Hij won zowel de jury- als de publieks- prijs: „Hij sleept je mee in een wonderlijke wereld vol wonderlijke 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18uur. di-zn 25/9-13/10 20u Youp van't Hek - De Schreeuwstorm. Er zijn nog kaarten beschikbaar zo-ma 30/9-1/10 20u Boudewijn de Groot - Lage Landen, nummer een in de album top 100! zo 7/10 20u Alessandro Safina concert met Petra Berger als speciale gast 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18 i do-vr 27-28/9 20u Sexual Perversity Met o.a. Birgit Schuurman en Cas Jansen, reprise za 29/9 20u A Night of Comedy Een avond vol stand-up comedy uit binnen- en buitenland zo 30/9 20u La Dia Een combinatie van musical, Cirque du soleilochtige acts en fysiek theater wo-do 3-4/10 20u Vliegende Panters Ebbinge, Vrijdag en De Bekker reprise 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, za-zo 15-17uur Telefonisch tot 18.00uur do 27/9 20.00u Leon van der Zanden Leon I een zachte g, snelle grappen en expressieve mimiek za 29/9 20.15u lot het gaat|e! I bewerking van Draaikonten" van Maria Goos Toneel komedie zo 30/9 14.15u Etienne Borgers Schaop (4+) Premiere zo 30/9 20.00u Arsenicum en Oude Kant dolkomische klucht do 4/10 20.15u Jandino Cabaret winnaar persoonlijkheidsprijs cameretten 2005 Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Jeroen Bouwhuis speelt tijdens 'Nacht van het Cabaret VI' een try-out van zijn nieuwe voorstelling 'Thuisl' foto Rob Kamminga val. „Zijn spervuur aan goed gecon- strueerde en intelligente grappen vaak voorzien van dubbele bodems en een grote dosis zelfspot komen aan", aldus het juryrapport. Wat kan het publiek in Spijkenisse van hem verwachten? „Een onschuldige sketch, wat ge- voelige liedjes hier en daar, een mo- ralistisch eind, nog een kop koffie en gewoon weer naar huis? Vergeet het maar. Daniel Arends is in de kracht van zijn leven." Jeroen Bouwhuis speelt vervolgens een try-out van 'Thuis!'. Bouw huis won in 2006 het Amsterdams Kleinkunst Festival met de voor stelling 'Dinner for one'. „Jeroen was een half uur lang de baas over zijn lichaam, zijn mimiek, maar ook over de zaal." Zijn nieuwe voorstelling 'Thuis' is een multimediale voorstelling. Een humoristische theatershow die het midden houdt tussen muziek, mime (animatie)film, dans en theater. Ter- wijl zijn publiek in de zaal zit, doet hij in 'Thuis!' net of hij er niet is. Hij zit lekker thuis, alleen voor de televisie. Heeft geen bloedmooie vrouw, is geen stervoetballer of rock 'n roll artiest. Maar een saai leven? Hij niet! In ieder geval heeft hij er geen last van, want hij beleeft zich te pletter. 'Ctrl-Alt-Delete' is de opvallende titel van de voorstelling van thea- terduo Geen Familie. Niels van der Laan en Jeroen Woe zijn bekend van het cabaret van ra- dioprogramma 'Spijkers met Kop- pen' en wonnen in 2005 de Wim Sonneveldprijs. Hun eerste avondvullende pro gramma 'Ctrl+Alt+Del' is een ver- rassende mix van cabaret, toneel en muziektheater, waarin internet een grote rol speelt. In hoog tempo volgen acts, scenes en liedjes elkaar op en haast onge- merkt ontvouwt zich een ontroerend verhaal. De Volkskrant schreef over hun voorstelling: „Van der Laan en Woe bewijzen met hun springerige fantasie, durf en acteertalent thuis te horen op het podium." De zesde 'Nacht van het Cabaret' wordt afgesloten door Ernst van der Pasch met zijn programma 'Get A Life': „Een reallife soap over hoe het leven had kunnen zijn." Het is alweer het vijfde programma van Ernst van der Pasch. Hij probeert troost te bieden aan de verdrietigen, schoonheid aan de verbitterden en relativering aan de zwaarmoedigen onder ons. Maar helaas blijkt hij toch niet de nieuwe Messias te zijn. Hij is namelijk net zo stuurloos en verdrietig. Maar gelukkig voor het publiek kan hij er wel heel mooi over vertellen. 'Nacht van het Ca baret VI' vindt plaats op zaterdag 13 oktober vanaf 21.00 uur. Kaarten kosten 22 euro en zijn te reserveren via 0181-652200 en www.destoep.nu. gebeurtenissen en gebeurtenieten - als we het tegenovergestelde van gebeurtenissen zo mogen aandui- den", stelde de jury van het Leids Cabaret festival. Volgens de jury weet Aernouts er boeiend, beeldend en buitengewoon geestig over te vertellen: „Waarbij zijn relaxte acte-de-presence opvalt en het feit dat hij geen stemverhef- fing of gebaar te veel maakt, waar door het effect optimaal is als hij hier en daar veel tussengas geeft of in de finale het pedaal op de plank duwt. Aparte vermelding verdienen de beide muzikanten die subtiel werk verrichten en die hun bescheiden rol in de voorstelling knap spelen, door er ook in te blijven als ze langere tijd geen noot te spelen hebben." Daarna betreedt Daniel Arends het toneel met zijn programma 'Nu we d'r toch zijn'. De in Jakarta geboren cabaretier won in 2006 het Camarettenfesti- Lezers van Maasstad kunnen kaarten winnen voor 'Nacht van het Cabaret VI' Hiervoor stelt Theater De Stoep tien keer twee vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aan- staande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Cabaret'. Vermeld in de mail uw naam, adres en tele- foonnummer, Uit de inzendingen worden tien winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecor- respondeerd. rect opjes- JVC AV-29 L6S STEREO KLEUREN- TELEVISIE 72 cm (eff. 68 cm) Natural Flat beeldbuis en full- range luidspreker systeem. Voorzien van teletekst, 100 Hz techniek voor trillingsvrij beeld, 2x scart en 3D sound eluid. In zilver kleur. ncl. afstandsbediening. Afm. 81.2x60.1x52.2 cm. CORRECT KOOPJESKELDERPRIJS Art.nr. 307850B Dt'SCK m, u fej fe> - o KENWOOD KRF-V6100D SURROUND RECEIVER Audio/video receiver met Dolby Pro-Logic II en DTS surround decoders met een uit 6x1201 Midnight mode voor een optimale surround weergave op een laag itgangsvermogen van xl20 Watt. Voorzien van geluidsniveau. RDS tuner met FM/ AM ontvangst. Afm. 44x14.3x30.3 cm. In zilver kleur uitgevoerd. CORRECT KOOPJESKELDERPRIJS Art.nr. 322750B KLIPSCH SYNERGY B2 LUIDSPREKER Luidspreker met hoorntweeter voor een zuivere hoge tonen. Opgebouwd uit een twee- weg systeem en belastbaar tot 75 Watt. Voorzien van bass-reflexpoort en 16.5 cm woofer. In zwart uitgevoerd. Afm. 18.5x38.1x24.7 cm. CORRECT KOOPJESKELDERPRIJS PER STUK Art.nr. 298528B SALORA DVD-310 DVD SPELER Functionele DVD speler die tevens geschikt is als CD speler. Speelt de meest voorkomende disc formaten incl. MP3 bestanden. Inclusief afstandsbediening. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 43.5x5x25 cm. CORRECT KOOPJESKELDERPRIJS Art.m. 315974B PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. K00PJES KODER NJI WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur. De Maasstadloop steunt dit jaar de Stichting Pallieter. Stunt

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 31