Binnenstad maakt zich klaar voor wervelend programma Brandersfeesten Trouwen in Schiedam Verkeersmaatregelen Brandersfeesten Gemeenteraad bezoekt Schiedam-Nieuwland op zaterdag 13 oktober 2007 www.schiedam.nl 60-jarig huwelijk Wijkoverleg Schiedam oost De qemeenteraad verqadert gemeente Schiedam Week 39 Woensdag 26 September 2007 De gemeenteraad vergadert Schiedam op haar mooist tijdens Gondelvaart h a Gemeenteberi Op donderdag 27 September 2007 vergadert de gemeenteraad. Deze vergadering vindt plaats vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De raadsvergadering is live te zien via Look TV en via de website van de gemeente Schiedam. Tijdens de raadsvergadering komt onder andere aan de orde: Wijziging verordening parkeerbelastingen 2004 en de Parkeerverordening Schiedam 2003 Sinds 1 januari worden brommobielen als motorvoertuigen beschouwd en moeten ze een ken- teken voeren. Het college vindt dat het betaald parkeren, net als bij andere motorvoertuigen, nu ook moet gaan gelden voor brommobielen, behalve voor houders van een gehandicapten- parkeerkaart. De gemeenteraad wordt voorgesteld om daarvoor de Parkeerverordening en de Verordening Parkeerbelasting aan te passen. Dit agendapunt is een bespreekpunt omdat een aantal fracties de maatregel onnodig vindt. Verwerving winkelplint Wibautplein Het opknappen van het Dr. Wibautplein is nodig om de leefbaarheid van dit deel van Nieuwland weer op een goed niveau te krijgen. Om aan de snel toenemende verpaupering een halt toe te roepen en nieuwe ontwikkelingen in gang te zetten wordt de gemeenteraad voorgesteld de winkelplint aan het Wibautplein aan te kopen. De SP en de PvdA vinden het aankoopbedrag van 2,2 miljoen euro te hoog en willen tijdens deze gemeenteraadsvergadering hierover verder debatteren. Op de raadsagenda staan A- en B-stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raads- commissie unaniem heeft ingestemd en waarover in principe geen discussie meer plaatsvindt; de raad hoeft nog slechts te besluiten (hamerstukken). B-stukken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waarover de beraadslagingen nog moeten worden voortgezet (bespreekstukken). Meer informatie over deze stukken kunt u vinden op deze gemeentepagina onder het kopje "De commissies hebben vergaderd". Incidenteel gebeurt het dat overeen stemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kunnen gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over op de agenda vermelde B-stukken (bespreekstukken). Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48 uur voor de aanvang van de vergadering bij de griffier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel. 010-2465788. Op 3 September vierde het echtpaar Van Kampen-Fister het 60-jarig huwelijk. Wethouder Menno Siljee feliciteerde het echtpaar namens het gemeentebestuur. In de oorlogsjaren maakte de heer Van Kampen deel uit van het verzet in Schiedam. Hij heeft zijn vriendin, met wie hij later zou trouwen, daar nooit iets van verteld, om haar niet ongerust te maken. De jubilerende echtelieden leerden elkaar destijds kennen bij dansschool Schilperoord aan de Lange Haven.De heer Van Kampen was in zijn werkzame leven elektotechnisch tekenaar bij de PTT in Den Haag. Verder was hij een enthousiast zendamateur. Hij repareerde radio's, die toen nog uit lampen bestonden. Toen de 'printplaatjes' hun intrede deden was de lol er wel een beetje af. Mevrouw Van Kampen zorgde voor het gezin. Het echtpaar heeft een zoon en een dochter en inmiddels een achterkleinkind. foto: Jan van der Ploeg De Brandersfeesten is een weekend vol muziek en theater, water- en kinderactiviteiten. De Gondelvaart, Taptoe, Brandersroute en alle andere activiteiten staan van 28 tot en met 30 September in het teken van Europa. Nog niet eerder deden zoveel Schiedamse ondernemers mee aan de Brandersmarkt en treedt er een recordaantal Shantykoren op. Het hele weekend klinken er oud-Hollandse meezingers, Franse chansons en hier en daar zelfs een Weense wals op de kaden, pleinen en in de straten. 's Avonds is er bij de cafes en restaurants een uitgebreid programma met Schiedam Live! Voor het eerst zijn de Taptoe en de Gondelvaart ook live te zien op LOOK TV. Brandersfeestenvrijdag begint om 11.30 uur met de officiele opening van de Schiedamse weekmarkt van Kerk tot Kerk. Deze loopt vanaf het Stadserf via het Land van Belofte tot aan het einde van de Lange Kerkstraat. Wethouder M. Siljee verkoopt als een ware marktkoopman vanachter een marktkraam speciale Schiedampakketten met typisch Schiedamse producten voor maar een euro. Dezelfde dag vindt op de Broersveld van 10.00 tot 15.00 uur het na jaren teruggekeerde Standwerkerconcours plaats. De meeste originele, indrukwekkende en leuke presentaties van de bekendste standwerkers van Nederland staan dan in Schiedam. Een zevenkoppige jury beoordeelt welke standwerkers in de prijzen vallen. De uitreiking van de prijzen is om 16.00 uur op de Grote Markt. Heerlijk Hollands en Franse chansons Burgemeester W.M. Verver-Aartsen verzorgt de officiele opening van de Brandersfeesten op vrijdagavond, waarna Showkorps Irene (Ede), Het Wapen van Maassluis, Show en drumfanfare Duindorp (Scheveningen), DVS (Katwijk) en de Jeugd Rijnmondband (Schiedam) een weergaloze, Europese show neerzetten. LOOK TV zendt de Faptoe dit jaar voor het eerste live uit, zodat ook de thuisblijvers hiervan kunnen genieten. Het hele weekend treden er meer dan twintig koren op in de stad. Op het programma staan onder meer Shantykoor Stuurloos uit Schiedam en Viswijvenkoor Sootjevisch die eerder dit jaar meededen aan Korenslag. Bovendien worden de festivalbezoekers verrassend vermaakt op verschillende locaties door bijzondere theateracts zoals de steltloopact Khalid Co in de Nieuwe Passage. Ook s avonds is het feest met Schiedam Live! Footloose, Midnight Temptation, Fab Five en VIXY is maar een kleine greep uit overvolle programma. Van alles voor kids De musea van Schiedam hebben een speciaal programma voor jong en oud tijdens de Brandersfeesten. Niet alleen zijn het Stedelijk Museum Schiedam, Jenevermuseum en Nationaal Cooperatie Museum gratis toegankelijk, ook worden hier speciale activiteiten voor kinderen georganiseerd. Op het KOMKIDS-plein bij het Jenevermuseum wordt geschminkt en geknutseld. Bij het Stedelijk Museum Schiedam reizen creatieve kids langs Juffrouw Klieder en Klodder om te knutselen, bezoeken zij de voorstelling 'Wit is de kleur van Koud' van Intorno Ensemble en gaan naar een presentatie van Jeugdtheaterschool De Teerstoof om te ervaren hoe het is om te dansen, toneel te spelen en te zingen. Voor de kleine onderzoekers wordt het Stadserf twee dagen omgedoopt tot Techniekplein. Bezoekers kunnen zien hoe een grote hijskraan en een vuilniswagen werken, wat zo bijzonder is aan politiewagens en -motoren en hoe een ambulance en een calamiteitentent er van binnen uitzien. Hier staat ook de modelbootvereniging Vaargroep Rijnmond met een eigen vrfarbassin. De jong<* kapitcinrkunnen in de jeugdvaarbak tegen een kleine vergoeding zelf met bootjes varen. De actievelingen en waterratten zullen zich vooral vermaken bij de Waterspelen. Gewone bruggen worden gemeden om naar de overkant van de Lange Haven te gaan. Logisch wanneer je er overheen kunt met een indianenbrug, met fiets'm erover en de tokkelbaan. Zaterdag is ook de spannende vlottenrace. Houden de vlotten het, of belanden de opzittenden in het water? De echte durfals kunnen op de kade hun lef laten zien bij De Koninklijke Landmacht. Lekker in de Luwte met Cultuurkring Ook aan de ouderen wordt gedacht. 'Lekker in de Luwte' is een programma van woensdag 26 tot en met zondag 30 September voor mensen die van de Brandersfeesten willen genieten, maar niet de stad in kunnen. Alle activiteiten zijn toegankelijk voor minder validen en rolstoelen. De Brandersbingo, de Ambachtenmarkt en de Brandersbrunch gaan op tournee langs DrieMaasStede, Francois HaverSchmidt en Frankenland. Inschrijven voor de activiteiten kan via het secretariaat van de Cultuurkring (010 409 13 31) en bij sommige activiteiten is het mogelijk om opgehaald te worden (kosten 2,00 p.p.). foto: Esens.nl Schiedam is op haar mooist op zaterdagavond 29 September tijdens de Gondelvaart wanneer 28 theatrale schepen door de havens van de karakteristieke binnenstad varen. Het blijft tot zaterdagavond geheim hoe de schepen eruit zullen zien, maar dat het een Europees spektakel wordt, mag wel al verklapt worden. De Gondelvaart maakt onderdeel uit van het Watersportweekend en de Brandersfeesten, die plaatsvinden van vrijdag 28 September tot en met zondag 30 September. LOOK I V zendt de Gondelvaart live uit. Watersportverenigingen, jeugdverenigingen, particulieren en bedrijven uit Schiedam en omgeving werken maandenlang in het grootste geheim aan de mooiste creaties voor op het water. De schepen zijn bijna niet meer als schip te herkennen door de tienduizend bezoekers die de Gondelvaart jaarlijks trekt. Wanneer het donker wordt, varen 28 prachtig verlichte schepen door de historische binnenstad, vele met muziek en de mensen in theatrale gewaden. Zij varen tussen de 250 boten en schepen door die aan de kaden liggen Watersporters uit het hele land sluiten traditiegetrouw het waterseizoen af in Schiedam. Op de kaden zingen de bezoekers uit voile borst mee met dweilorkesten en shantykoren, en kunnen hun stem uitbrengen op het mooiste schip. De veiligheid op het water tijdens de gondelvaart en waterspelen wordt bewaakt door de Schiedamse Reddings Brigade die dit jaar zijn 80 jarig jubileum viert. De Brandersfeesten vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 September live uitzending LOOK TV: Taptoe vrijdag 28 September: 20.00 - 22.30 uur Gondelvaart zaterdag 29 September: 19.00 - 22.00 uur www.brandersfeesten.nl Voordelig met bus, tram en metro in Schiedam tijdens Brandersfeesten Net als alle andere weekenden in September en Brandersfeestenvrijdag 28 September kan iedereen op zaterdag 22 en zondag 23 September voor maar 1,50 reizen met de bus, tram en metro in Schiedam. De kaart is na afstempeling de hele dag geldig in de bus en tram (zone 5327 en 5319) en het metrotraject Vijfsluizen - Marconiplein. De Evenementendagkaart is op de volgende adressen te koop: Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor, VW kantoor (Buitenhavenweg), De Blockshop (Groenelaan), Bas van der Heijden (Laan van Bol'Es), Bas van der Heijden (Broersveld), Albert Heijn (Hofvan Spaland), Miro's tabak (Rubensplein) en Primera Woudhoek (Geuzenplein). Ook kunnen kaartjes aangeschaft worden via www.ontdekschiedam.nu. Bewoners van de wijk Oost zijn van harte welkom op het eerste wijkoverleg Oost 2007 na de zomer. Datum: Maandag 8 oktober 2007 Locatie: Boerhaavelaan 79 Aanvangstijd: 20.00 uur Belangrijkste agendapunten zijn: Stand van zaken in de wijk (o.a. Actieplan Oost voor Elkaar), doorlopen agenda en verslag. Bespreking wijkbudget. Thema Veiligheid in de wijk (Presentatie door afdeling Veilig inzake nieuw beleidsplan Veiligheid 2008 -2011. Aandachtspunt: uw reactie op het geschetste beeld van de veiligheid in uw wijk en voorgestelde maatregelen in het kader van veiligheid). Indien u voornemens heeft deze vergadering bij te wonen of voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling wijkzaken, telefoonnummer 010-2465590. Om de festiviteiten rondom de Brandersfeesten ongestoord en veilig te laten verlopen, worden enkele verkeersmaatregelen genomen in en om het historische centrum. Straten waar evenementen plaatsvinden, worden af en toe autovrij gemaakt. Ook voor de opbouw en afbouw van de evenementen worden verkeersmaatregelen genomen. In de brief die verzonden is aan de bewoners van de binnenstad over de verkeersmaatregelen werd onjuiste informatie verstrekt. Excuses voor het ongemak. De volgende verkeersmaatregelen zullen worden genomen: Vrijdag 28 September, 20.00 uur t/m zondag 30 September, 24.00 uur Van vrijdag 28 September, 20.00 uur tot en met zondag 30 September, 24.00 uur geldt in verband met de Brandersfeesten een parkeerverbod op de Koemarkt, Lange Haven (beide zijden), Griffioenstraat, Vismarkt, Korte Haven (beide zijden), Oude Sluis, Nieuwe Sluisstraat (beide zijden), Brede Marktsteeg, Grote Markt, Lange Kerkstraat, Herenpad. Zaterdag 29 September, 06.00 - 20.00 uur zondag 30 September, 06.00 - 20.00 urn- Van zaterdag 29 September, 06.00 - 20.00 uur en zondag 30 September, 06.00 - 20.00 uur is het gebied omsloten door Westvest, Verboonstraat, Rotterdamsedijk, Broersvest, Schie en Korte Haven afgesloten voor verkeer. Dit geldt ook voor de Dam, Koemarkt na inrit garage, Griffioenstraat bij Westvest, Walvisstraat bij Westvest, Korte Haven (beide zijden) bij Westvest, Oude Sluis bij Dam en bij Achter de Teerstoof, Grote Markt bij Ooievaarsteeg, Lange Kerkstraat bij Grote Markt en bij Kreupelstraat, Korte Kerkstraat bij Nieuwstraat en Broersveld bij Boomgaardstraat. Open voor bewoners zijn: Vijgensteeg bij Groenweegje, Spinhuispad na Noordmolenstraat, Boterstraat bij Kreupelstraat en Kreupelstraat na de inrit van de garage. Zaterdag 29 September, 06.00 - 24.00 uur zondag 30 September, 06.00 - 24.00 uur Zaterdag 29 September, 06.00 - 24.00 uur en zondag 30 September, 06.00 - 24.00 uur is in verband met de Brandersmarkt de westelijke rijbaan van de Broersvest afgesloten voor verkeer richting Rotterdamsedijk. Zaterdag 29 September, 20.00 - 24.00 uur Zaterdag 29 September, 20.00 - 24.00 uur is in verband met de Gondelvaart de Koemarktbrug tussen Verboonstraat en Rotterdamsedijk afgesloten voor verkeer. Tevens is de Buitenhavenweg tussen de Koemarkt en Nieuwsticht afgesloten voor verkeer. Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel (010 246 53 04). In deze raadsperiode van 2006-2010 bezoeken de leden van de gemeenteraad alle Schiedamse wijken. Na het bezoek aan Woudhoek/Spaland en Sveaparken in 2006 en aan Schiedam-Centrum en Schiedam-West eerder dit jaar, brengen de leden van de gemeenteraad op zaterdag 13 oktober 2007 een derde werkbezoek aan de wijk Schiedam-Nieuwland. Het programma vangt aan om 9.30 uur in het onderkomen van de Bewonersvereniging aan de Nieuwe Damlaan 646, waar het bestuur van de bewonersvereniging Wonen Leven Nieuwland als gastheer optreedt. Na een korte inleiding gaan de gemeenteraadsleden te voet en per rijwiel langs diverse projecten in Nieuwland. Het bezoek eindigt om 12.30 uur in Restaurant Pan aan de Parkweg, waar tot 13.30 uur een afsluitende discussie plaatsvindt tussen de leden van de gemeenteraad en bewoners uit Nieuwland. Het programma voor deze dag wordt op woensdag 3 oktober gepubliceerd op deze pagina. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 y

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3