Betaalbaar wooncomfort in een wijk in opmars Brielsehof en Millinxbuurt Historische uitstraling, modern gemak Katendrecht: nieuwbouw met nostalgie Rotterdam LiViN' www.woneninrotterdam.nl Het is een open deur, maar eigenlijk moet je altijd gewoon even ergens geweest zijn om een goed oordeel te kunnen vormen. Dat geldt in elk geval voor wooncomplex Brielsehof, een van de nieuwbouwprojecten iti de steeds mooier wordende Tarwewijk in Rotterdam. Na de WoonXperience, waarbij eerder dit jaar mensen een nachtje (of langer) in de modelwoning van dit fraaie nieuwbouwproject konden doorbrengen, steeg de verkoop meteen. Inmiddels zijn er nog maar vijf woningen beschikbaar, zegt Erik van der Wal van Atta Makelaars. "Het gaat om vier tweelaagse woningen met balkon en een met een patio", zegt hij. "Het was niet alleen de WoonXperience die voor de goede verkoop van de laatste maanden- zorgde. Er is sowieso veel positieve media- aandacht voor dit project ge weest. Daarnaast biedt woning- corporatie de Nieuwe Unie, die de Brielsehof heeft ontwikkeld, kopers een keukencheque ter waarde van 5.000 euro aan, te besteden bij IKEA." Vanaf 173.300 euro De woningen in de Brielsehof, aan de Den Hertigstraat, zijn op- vallend ruim. De tweelaagse wo- ning met patio bijvoorbeeld, telt drie flinke slaapkamers en een grote woonkamer (circa 118 vier- kante meter). Badkamer en toilet zijn standaard uitgevoerd. Daar heeft u dus geen omkijken naar. De goedkoopste nog beschik- bare woning kost 202.500 euro (v.o.n.), exclusief een verplicht af te nemen parkeerplek van 7.000 euro. "Via de Koop goedkoop regeling, waarbij je de grond in erfpacht neemt en de eerste jaren een flinke korting op je erfpachtbijdrage krijgt, kost deze woning 173.300 euro (v.o.n). Als je inkomen stijgt, kun je die erf pacht in een keer afkopen." Het mooie van de Brielsehof is het grote binnenterrein. Daar kunnen uw kinderen veilig spe- len en kunt u met uw buren bij voorbeeld barbecuen of gewoon ontspannen in het zonnetje zit- ten. Vanaf 103.000 euro Is de Brielsehof een voorbeeld van nieuwbouw, in de Millinx buurt, even verderop in de Tar wewijk, vindt 'vernieuwbouw' plaats. De ingrijpende renovatie waar de Nieuwe Unie enkele ja ren geleden mee startte, is bijna klaar; de meeste van de circa zestig renovatiewoningen zijn opgeleverd. Het dak, de beton- nen vloer op de begane grond en het grootste deel van de achter- gevel zijn vernieuwd. Ook hebben de woningen nieu we installaties zoals een HR- ketel en centrale verwarming, een nieuwe badkamer en alle aansluitingen voor een keuken. Verder zijn de gevels gereinigd en voorzien van onderhoudsar- me kunststof kozijnen met dub- bel glas. Zo zijn royale drie- en vierka- merwoningen met een tuin of balkon ontstaan, voor een zeer betaalbare prijs: tussen 103.000 en 136.000 euro (k.k.). "Voor- waarde is dat de koper de wo ning bij verkoop Nieuwe Unie aanbiedt", zegt Van der Wal. "Als de prijs is gestegen, wordt de winst gedeeld." De weg omhoog De Tarwewijk, ooit een zor- genkind, is bezig aan een op- mars. De Nieuwe Unie en de (deel)gemeente begonnen in 2000 met de aanpak van de Mil linxbuurt. De corporatie pakte de woningen aan de Millinx- straat, de Borselaarstraat en de Rijsoordstraat aan, gemeente en deelgemeente legden op de plek vafi een vervallen woonblok het Millinxpark aan. Sinds 2005 werken corporatie en overheid samen met projectontwikkelaar AM, die diverse woonblokken aan de Doridtselaan aanpakt en heeft aangepakt. Op verschillen- de plekken in de wijk vindt ook nieuwbouw plaats. De Brielsehof is daar een voorbeeld van, "De Tarwewijk heeft de weg omhoog gevonden", besluit Van der Wal. Meer weten? Kom zaterdag 29 September van 12.00 tot 16.00 uur tijdens LiViN' op Locatie naar de modelwoningen aan de Den Hertigstraat 28a (Brielse hof) en de Moerkerkestraat 112b (renovatiewoning), bel Atta Ma kelaars (010-4335710) of kijk op www.atta.nl. Panorama Dillenburg Bent u gechar- meerd van de uit straling van oude panden, maar hecht u toch aan het gemak van nieuwbouw? Kies dan voor Pano rama Dillenburg. Dit project van woningcorpo- ratie de Nieuwe Unie op het Zui- dereiland aan de Nieuwe Maas biedt het beste van beide werelden: schitterend geres- taureerde authentieke gevels met daar- achter splinternieuwe twee-, drie- en vierkamerwoningen in allerlei varian- ten, met veel ruimte en hoge plafonds. Bovendien is de locatie fantastisch: heerlijk rustig aan de Nieuwe Maas en toch relatief dicht bij het stadscentrum. Tijdens LiViN' op Locatie is de bouw- plaats eenmalig opengesteld, zodat u de bijzondere bouwwijze (restauratie en nieuwbouw tegelijk) en de schitte- rende plek met eigen ogen kunt zien. De prijzen beginnen bij 195.000 euro (v.o.n.). Bijna tachtig procent van de woningen is verkocht. Toch is er nog volop keuze. Zo zijn er nog altijd twee-, drie- en vierkamerwoningen beschik baar, met uitzicht op de Maas, de Nas- sauhaven of het Nassauhavenpark. De oplevering is in de zomer van 2008. Meer weten? Kom zaterdag 29 Septem ber van 12.00 tot 16.00 uur tijdens LiViN' op Locatie naar de bouwlocatie aan de Feijenoordkade 1, bel Atta Ma kelaars (010-4335710) of kijk op www. panoramadillenburg. nl. Laankwartier fase 2 De vernieuwing van Katendrecht krijgt steeds meer vorm, ook aan de zuidelijke kade. De nieuwbouw die daar verrijst, is enorm in trek. En dus is wo- ningcorporatie de Nieuwe Unie on- langs gestart met de verkoop van de tweede fase van project Laan kwartier: 82 ap- partementen en eengezinswoningen, uitgevoerd in een stijl die doet den- ken aan de laatnegentiende-eeuwse bebouwing in het oude hart van Ka tendrecht. Laankwartier II biedt een royale keuze aan woningen: van brede benedenwoningen met een tuin tot riante vierlaagse kadewoningen. En van compacte appartementen tot luxe torenappartementen die een hele ver- dieping beslaan. De zorgvuldige detail- lering en mooie materialen dragen bij aan de kwalitatieve uitstraling. Maar de grootste kwaliteit is de ruimte; u koopt veel vierkante meters voor een redelijke prijs. Dankzij balkons en de gemeenschappelijke buitenruimtes is er bovendien altijd wel een mogelijk- heid om van de zon of de buitenlucht te genieten. Met als bonus vaak een p'rachtig uitzicht. De prijzen beginnen bij 137.500 euro (v.o.n.), inclusief par- keerplaats. Meer wetenKom zaterdag 29 Septem ber van 12.00 tot 16.00 uur tijdens LiViN' op Locatie naar het informatie- centrum aan de Brede Hilledijk 99a, bel Atta Makelaars (010-4335710) of kijk op www.laankwartier.nl. De Brielsehof. Panorama Dillenburg: nieuwbouw achter de historische gevel. Laankwartier fase 2 (impressie).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 41