Monumentaal wonen op een fenomenale plek Vind de woning en de buurt van uw voorkeur Atlantic huis Op www.woneninrotterdam.nl Rotterdam LiViN' www.woneninrotterdam.nl Wonen in een rijksmonument in een van de culturele brandpunten van Rotterdam. Als u dat wilt, kunt in de loop van 2008 terecht in het Atlantic huis in het statige Scheepvaartkwartier in Rotterdam. Dit voormalige bedrijfsgebouw kijkt uit op de Veerhaven en de Nieuwe Maas en telt straks veertig appartementen en tien maisonnettes. Het prominente gebouw ondergaat op dit moment een ingrijpende restauratie. Het Atlantic huis is een icoon van Rotterdamse architectuur uit het begin van de jaren dertig. De bekende Nederlandse architect P.G. Buskens ontwierp het als verzamelgebouw voor havengere- lateerde bedrijven: een gebouw met meerdere bedrijven die ge- Cfuik kunnen maken van geza- menlijke voorzieningen, zoals een ontvangstruimte, een parkeerga- rage, onderhoud en bewaking. Dit uit Amerika overgewaaide feno- meen was voor Nederland een primeur. Decoraties van schepen, treinen en fabrieken, bijvoorbeeld in glas-in-loodramen, herinneren nog aan het havenverleden van het gebouw. Tegenwoordig is het gebouw onder meer bekend door grand cafe-restaurant LOOS, dat op de begane grond is gevestigd. Uitstraling van weleer HD Projectrealisatie geeft het ge bouw op dit moment een tweede leven. De bakstenen kolos krijgt straks een woonfunctie, waarbij het monumentale kJrakter be- houden blijft. De gevel wordt te- ruggebracht in authentieke staat en krijgt weer de uitstraling van weleer. Daarachter veranderen de bedrijfsruimtes in veertig ap partementen en tien maisonnettes (meerlaagse appartementen). "We richten ons op mensen die hart voor deze plek in de stad hebben", zegt architect Jeroen Hoorn van HD Projectrealisatie. "Mensen die een representatieve omgeving zoe- ken en die tegelijkertijd gewend zijn in alle vrijheid vorm te geven aan hun leven. Praktisch gezien betekent dit dat we er alles aan doen om de buitengevels, de en- wilt u echt royaal wonen, dan kunt u zelfs appartementen laten samenvoegen. De prijzeen zijn af- hankelijk van de gekozen optie, de grootte en de ligging. De koop- sommen van de classic wonin- gen varieren van circa 250.000 tot 1.100.000 euro (v.o.n.). Parkeren doet u onder het gebouw, waar zich ook bergingen bevinden. Nog vijftien procent van de woningen is beschikbaar. Hip en statig Met zijn hippe winkels, uitgaansgele- genheden, restaurants en galerieen, zijn statige gebouwen, zijn ligging aan de Nieuwe Maas en de nabijheid van Het Park heeft het Scheepvaart kwartier, de directe omgeving van het Atlantic huis, alles in zich wat het leven in de stad aantrekkelijk maakt. Meer weten? Kom zaterdag 29 Sep tember van 12.00 tot 16.00 uur tijdens LiViN' op Locatie naar het Atlantic huis aan het Westplein 2, bel Vogelenzang-De Jong Makelaars (010-2184400) of Thijs Meijer Ma- kelaardij (010-4363380) of kijk op www.atlantic-huis.nl. tree, de gemeenschappelijke hal en de galerijen weer in hun oude luister terug te brengen." Maatwerk Tegelijkertijd heeft u als koper veel vrijheid om invulling te geven aan uw woonwensen. Zo kunt u de indeling van uw appartement voor een deel zelf bepalen. Daarnaast kunt u uw woning casco, classic of als maatwerk laten opleveren. Bij die laatste optie krijgt u ad- vies van een interieurarchitect. En Zoekt u een woning in 'wijk X', of in een "rustige straat met veel groen? Wilt u wonen in 'deelgemeente Y', of in een 'buurt met veel winkels en uitgaansvoorzieningen? Als u een woning in Rotterdam zoekt, moet u vaak de wijk of deelgemeente van uw voorkeur aangeven. Dat levert weinig informatie op over de woonomgeving. Daarom werkt de Stichting Woonpromotie Rotterdam op www.woneninrotterdam.nl met woonsferen. Die geven u meteen een indruk van de omgeving. Zo vindt u niet alleen de woning, maar ook de buurt die bij u past. De stichting, een samenwerkings- verband van vrijwel alle make laars, ontwikkelaars en woning- corporaties die in de Rotterdamse nieuwbouwmarkt actief zijn, onder- scheidt vier woonsferen: centrum stedelijk, rustig stedelijk, groen stedelijk en waterrijk stedelijk. Hoe werkt de nieuwe site? Op de vernieuwde site, die een bijna compleet overzicht biedt van het Rotterdamse nieuwbouwaan- bod, vinkt u eerst aan of u een koop- of huurwoning zoekt. Vervolgens kiest u uw favoriete woonsfeer. Daarna bepaalt u de prijsklasse en vervolgens het wo- ningtype. Het overzicht dat u dan in beeld krijgt, bevat de nieuwbouwwo- ningen (in Rotterdam) die aan uw wensen en financiele mogelijkhe- den voldoen, in buurten die bij u passen. Kaart van Rotterdam De stichting benadrukt dat de grenzen van de woonmilieus niet bepaald worden door een enkele HIEUUE KftfiST VjftN ROTTERDAM straat of laan. U moet de milieus zien als vlekken, die zich uitstrek- ken over redelijk grote gebieden met een bepaalde uitstraling en een aantal kenmerken. Daarbin- nen bevinden zich altijd kleinere buurtjes of straten die anders zijn. Zo kunt u in een rustig stedelijk woonmilieu heel goed op een drukke winkelstraat stuiten en vindt u in het bruisende centrum- gebied de stilte van bijvoorbeeld Het Park. Op talrijke plekken in de stad komt u bovendien een combi- natie van woonsferen tegen. Op de Nieuwe kaart van Rotterdam zijn de woonsferen en deze nu ances via honingraten en kleuren aangegeven Het Atlantic huis, zoals het er na de renovatie uit moet zien (impressie). Mogelijke inrichting van een appartement in het Atlantic huis (impressie). centrum stedelijk rustig stedelijk groen stedelijk waterrijk stedelijk Xv De nieuwe kaart van Rotterdam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 52