Een huis met historie, dicht bij hartje stad Zelf uw woning samenstellen in mediterraan buurtje Roo Valkstraat 23 Le Medi Ook andere PWS-projecten open Casco woningen in Een Blok Stad De renovatie is nog niet helemaal klaar, toch spat de kwaliteit al van de muren. De vier kolossale appartementen die PWS Rotterdam in een historiseh pand aan de Roo Valkstraat 23 in Rotterdam gaat verhuren, ademen de grandeur van vroeger. Dat komt doordat allerlei fraaie details bewaard zijn gebleven, zoals deeoratieve reliefs op de hoge plafonds, authentieke schouwen, sierlijke ornamenten en glas-in-lood. Het pand aan de Roo Valkstraat, een rustige zijstraat van de Schie- kade, dateert uit het begin van de vorige eeuw en raakte de laatste jaren in verval. PWS Rot terdam kocht het voor het sym- bolische bedrag van een euro van de gemeente, met opknap- verplichting. Met behoud van de historische details realiseert de corporatie nu vier royale ap partementen in het pand. "Drie van 165 vierkante meter, een van 135 vierkante meter", zegt Kim Los van PWS Rotterdam. De drie grote appartementen hebben elk twee overdekte balkons, fraai uitgevoerd in wit hout. Woont u in het bovenste appartement (van 135 vierkante meter), dan beschikt u over een dakterras. Verschillende uitvoeringen De badkamers zijn royaal en robuust, met grote witte en an- tracietkleurige tegels, een extra groot bad, een aparte douche en twee moderne platte wastafels. Ook de keuken wordt luxe en ruim. In de eerste drie apparte menten wordt de woonkamer in tweeen gesplitst door traditio- nele schuifdeuren. De woonka mer in het bovenste appartement wordt via tussendeuren in drieen gesplitst. Elk appartement heeft aan de achterkant ook een ruime slaapkamer. De oplevering van de appartementen is in novem- ber, maar u kunt op zaterdag 29 September, tijdens LiViN' op Lo- catie, al een uitstekende indruk krijgen. Dicht bij stadscentrum De verwachting is dat de huur- prijzen rond de 1.200 euro per maand zullen liggen. "Het mooie van deze appartementen is niet alleen de ruimte en de uitstra- ling, maar ook de ligging", zegt Los. "In een rustige straat, nabij het stadscentrum en diverse uit- valswegen en met alle voorzie- ningen op fietsafstand. En de tram stopt om de hoek." Meer weten? Kom zaterdag 29 September van 12.00 tot 16.00 uur tijdens LiViN' op Locatie naar de Roo Valkstraat 23, bel PWS Rotterdam (010-7506700) of kijk op www.pwsrotterdam.nl. De fraaie huurappartementen aan de Roo Valkstraat zijn niet de enige woningen die PWS Rotterdam tijdens LiViN' op Lo catie openstelt. Ook (model)woningen in zes andere projecten zijn zaterdag 29 September van 12.00 tot 16.00 uur toeganke- lijk. Het gaat om de projecten Noordmolenwerf, Het Bourgon- dische Hof, Het Sansovinohof, Topwoningen, De Compagnie, Moltzerhof en Goudse Rijweg. Bij alle projecten gaat het om huurwoningen, behalve bij project Goudse Rijweg. Daar gaat het om koopwoningen. Meer informatie staat in de advertentie in deze special en op www.pws.rotterdam.nl. Veelkleurig, vrolijk, veilig en rustig. Die eigenschappen zijn van toepassing op woonproject Le Medi, dat aan de Hudsonstraat in de Rotterdamse wijk Bospolder-Tussendijken verrijst. Le Medi wordt een bijzonder buurtje. De architectuur en de opzet doen denken aan wat in landen rond de Middellandse Zee te zien is. U woont er bovendien op een steenworp van Historiseh Delfshaven en het stadscentrum. Bijzonder aan Le Medi is dat u zelf uw ideale woning kunt sa menstellen. "De kopers zijn echt coproducent van de woning", zegt Paulien Schaap van ontwik- kelaar en bouwer ERA Bouw, die het project met Woonbron en Comwonen ontwikkelt. "Er zijn allerlei uitbreidingsmogelijkhe- den en ook maatwerk buiten de beschikbare opties is in sommi- ge gevallen mogelijk. Zo krijgen kopers de woning die zij willen. En als ze nu afzien van een in- greep, kunnen ze de woningen ook later nog aanpassen. In de ontwerpen is ook met latere wij- zigingen rekening gehouden." Informatiecentrum Op www.lemedi.nl leest u meer over Le Medi en de uitbreidings- mogelijkheden. Van elk woning- type kunt u op deze site een plattegrond bekijken en alle mo- gelijke uitbreidingen en opties, zoals een grotere woonkamer, een extra slaapkamer of zelfs een extra verdieping, aanklik- ken. Uiteindelijk print u de plat tegrond van uw keuze uit, met de prijs. U kunt ook het infor matiecentrum op de bouwlocatie bezoeken. Daar is op woensdag en vrijdag tussen 13-00 en 16.00 uur een medewerkster van ERA Bouw aanwezig om de mogelijk- heden door te nemen. Dat kan ook op afspraak (010-4766687) Vanaf 220.000 euro Inmiddels is al meer dan de helft van de 93 woningen verkocht. Vanwege de tuinen, terrassen en veilige openbare ruimte hebben ook gezinnen met kinderen be- langstelling. Op dit moment zijn nog woningen beschikbaar vanaf 220.000 euro (v.o.n.). Het project is nu in aanbouw. De eerste op- leveringen worden in het tweede kwartaal van 2008 verwacht. Meer weten? Kom zaterdag 29 September tijdens LiViN' op Loca tie naar het informatiecentrum op de bouwplaats aan de Hud sonstraat (010-4766687) of kijk op www.lemedi.nl. Meer weten? Kom za terdag 29 September tij dens LiViN' op Locatie naar de Snellinckstraat lib, bel Van der Schee Van der Velde Make- laardij/Prins Makelaar- dij (010-2132121) of kijk op www.eenblokstad.nl. Wilt u wonen in misschien wel het meest stadse stukje van Rotterdam? Kom dan naar de Zwaerdecroonstraat en de Snellinckstraat. Daar ondergaan circa vijftig vooroorlogse panden onder de naam Een Blok Stad een grondige renovatie. ERA Bouw en Woning Bedrijf Rotterdam vernieuwen de funderingen, de gevels en de daken. Van binnen doen ze niets: de panden worden casco opgeleverd. Dat zorgt niet alleen voor een bereikbare prijs, het betekent ook dat u uw huis naar eigen inzicht, tempo en budget kunt afbouwen. U kunt dat ook door ERA Bouw laten doen. Een Blok Stad telt straks circa 85 koopwoningen. U kunt ook de omvang :-'SiZrS>!j6Q88£r<(?llr],P zelf bepalen: tweelaags, - drielaags of het hele PS pand. De verkoop is Pfrj: P LiS3 deze zomer gestart. iHfvliv Ook aan de buitenkant ademt het pand aan de Roo Valkstraat 23 historie. Mooie details zijn behouden, zoals glas-in-lood. *8 mk#-\ Impressie Le Medi. Schets Een Blok Stad.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 53