Vestia Leefconeepten Vijf projecten in Rotterdam-Zuid open Rotterdam LiViN' Starterslening www.woneninrotterdam.nl ledereen heeft een eigen huis, doet zijn eigen was, kookt voor zichzelf en houdt zijn eigen tuin bij. Tot zover niets bijzonders. Toch hebben de bewoners van de drie nieuwbouwprojeeten die Vestia Rotterdam Hoogvliet in de Hoogvlietse wijk Meeuwenplaat gaat realiseren, meer met elkaar gemeen dan in een doorsnee straat. En dat is precies de bedoeling. De woningcorporatie ontwikkelt daar bijvoorbeeld een nieuwbouwproject speeiaal voor professionele en semi-professionele muzikanten. Dat project heet Veld van Klan- ken en krijgt 38 eengezinswo- ningen met elk een eigen mu- ziekruimte. Bij acht van de 38 woningen wordt die muziekka- mer aan het huis gebouwd. De overige dertig kopers krijgen hun oefenruimte in het midden van het project. De goed geisoleerde ruimtes worden daar grotendeels ingegraven in een groene, lage heuvel, ook wel De Terp ge- noemd. De woningen in Veld van Klanken krijgen twee lagen en, naast een muziekkamer, een woonkamer en een, twee of drie slaapkamers. De prijzen begin- nen bij 169.000 euro (v.o.n.), in- clusief eigen parkeerplaats. Natuur en gemeenschapszin Naast Veld van Klanken realiseert Vestia ook de nieuwbouwprojee ten Hof van Heden en Stormvo- gel. Hof van Heden wordt een project met een gemeenschap- pelijke activiteitenruimte, een gemeenschappelijke moestuin en mogelijk een natuurspeeltuin. De 32 eengezinswoningen en 28 appartementen bestaan uit duur- zame materialen (zoals hout) en zijn energiezuinig. Het project bestaat uit huur- en koopwo- ningen. Alle huurwoningen zijn inmiddels verhuurd. De koop- prijzen beginnen bij 185.000 euro (v.o.n.), inclusief eigen par keerplaats. Verbindend thema is de liefde voor natuur, milieu en gemeenschapszin. Stormvogel Ook het derde project biedt een beschutte woonomgeving: Stormvogel. Bijzonder daaraan is dat de 48 twee- en drielaagse eengezinswoningen door een mooie haag (wilde wingerd) om- zoomd worden die in elk seizoen een andere kleur aanneemt. Uw brievenbus bevindt zich in een speciale kast die in die haag is ingebouwd. Zo komt u net iets vaker uw buren tegen. De haag bekleedt bovendien het onderste deel van de gevels, waardoor uw woning er elk seizoen an- ders uitziet. Elke woning heeft een tuin en parkeren doet u op de gemeenschappelijke parkeer plaats, binnen de haag. Stormvo gel krijgt alleen koopwoningen. De prijzen beginnen bij 219.000 euro (v.o.n.), inclusief parkeer- plaat. Feestelijke start Na de succesvolle projecten Zil- vermeeuw, Goudplevier en De Groene Schakel zijn deze drie nieuwe projecten de volgende stap in de vernieuwing van de Hoogvlietse wijk Meeuwenplaat. De bouw en verkoop starten zaterdagmiddag 29 September, tussen 12.00 en 16.00 uur, tij- dens LiViN' op Locatie. Op de bouwplaats (de drie projecten grenzen aan elkaar) staat dan een grote feesttent waar u in- formatie kunt krijgen en diverse muziekworkshops kunt volgen. Ook zijn er kinderactiviteiten. Mylene d'Anjou brengt boven^. dien een loflied over Hoogvliet ten gehore. Meer weten? Kom zaterdag 29 September van 12.00 tot 16.00 uur tijdens LiViN' op Locatie naar de bouwstart aan de Horsweg, vlakbij de Lengweg in Hoogvliet of kijk op www.wonenopdemeeu- wenplaat.nl. Voor de projecten Veld van Klanken, Hof van Heden en Dahliakwartier kunt u, als u een starter op de woning- markt bent en aan de voor- waarden voldoet, gebruikma- ken van de starterslening van de gemeente Rotterdam. Dit is een financieel duwtje in de rug om uw hypotheek rond te krijgen. Meer informatie hierover is verkrijgbaar bij de verkopende makelaar. Tijdens LiViN' op Locatie zijn ook in Rotterdam-Zuid nieuw bouwprojeeten van Vestia open voor het publiek. Het gaat in de eerste plaats om Hof van Zuid- wijk, Klinkenburg, Madelief en De Hoek. Vestia Rotterdam- Zuid richt voor deze projecten haar kantoor aan de Schere 31 in als informatiecentrum. U kunt vanaf die plek te voet naar de projecten Hof van Zuidwijk en Klinkenburg (in Zuidwijk), en met busjes naar project Ma delief en de modelwoning van project De Hoek (beide in Hor- dijkerveld). Het vijfde open project in Rot terdam-Zuid is project Dahlia kwartier, in de wijk Bloemhof. Vestia Feijenoord heeft op de bouwlocatie een tijdelijk infor matiecentrum ingericht over de tweede fase, die bestaat uit veertig stadswoningen. De eerste fase (45 woningen) is" al opgeleverd en bewoond en geeft u een goede indruk. De bewoners van die fase worden ook uitgenodigd. U kunt dus kennismaken met misschien wel uw toekomstige buren. Fase 2 is in aanbouw. Terwijl uw kinderen zich vergapen aan de magische acts van Aladdin, kunt u in alle rust rondkijken. De koopsommen beginnen bij 194.000 euro (v.o.n.). Bijzonder is de samenwerking met ontwikkelaar Proper-Stok, die aan de overkant van de Hillesingel nieuwbouwproject Hillesingel openstelt. Zo slaat u met een bezoek aan project Dahliakwartier twee vliegen in een klap. Meer weten? Kom zaterdag 29 September van 12.00 tot 16.00 uur tijdens LiViN' op Locatie naar de Schere 31 voor de pro jecten Hof van Zuidwijk fase 2, Klinkenburg, Madelief en De Hoek. En kom naar de Lange Hilleweg voor project Dahliak wartier. U kunt ook bellen met Atta Makelaars (010-4335710) of, voor project De Hoek, met Meeus Makelaars (010- 4040100). Meer informatie staat op www.woonwaardevol.nl. Lekker wonen temidden van geestverwanten Veld van Klanken (impressie). Hof van Heden (impressie). Interieur woning Dahliakwartier (impressie). Stormvogel (impressie). i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 55