Benauwde winst voor kvv Ridderhof maasstad Driemaal rood voor Victoria'04 maasstad Strikt persoonTij NU GE0PEND: de vernieuwde Auping Plaza Rotterdam "Alles voor comfortabel slapen" auping Een goede darmwerking lucht op Auping Plaza Rotterdam Voetbal in de regio ■an tLDMM u.m-mmi KTravhyiif Feit 1 Slapen, zoals slapen bedoeld is. www.aupingplaza-rotterdam.nl Jonker Fransstraat 106-112 3031 AX Rotterdam-centrum, tel. (010) 413 99 94 REGIO - De korfballers van kvv Ridderhof probeerden zondag op eigen veld tegen Juliana uit Oud Gastel de nog ongeslagen status in de eerste klasse vast te houden. Beide ploegen hielden elkaar op het zware oneffen veld in Vlaardin gen-Holy lange tijd in evenwicht. Gezien de veldgesteldheid is het sinds vorige week in aanbouw zij- nde nieuwe complex, met kunstgras en sporthal, aan de Korhoenlaan voor de Vlaardingers zeker geen overbodige luxe. Het achttal van kvv Ridderhof ging met een kleine voorsprong de rust in, 10-9. Na de thee nam de thuis- ploeg een grotere voorsprong maar liet in de slotfase een hevig aan- dringend Juliana door enkele on- achtzaamheden in de defensie nog gevaarlijk dichtbij komen, 15-14. Met de winst blijft kvv Ridder hof tweede in de eerste klasse H. Koploper is Futura dat een punt meer heeft dan de Vlaardingers. Opvallend was zondag dat de ploeg van trainer Arno Reijm nog min- stens twee coaches langs de lijn had staan. Oud-trainer Lion van Kloos- ter bemoeide zich bijvoorbeeld op- zichtig met de spel door van langs de kant aanwijzingen aan de spelers te geven. Een ogenschijnlijk lastige manier van werken voor officiele coach Reijm. Oranje Nassau zakt in de tweede klasse G steeds verder weg. Na een mooie overwinning op de openings- dag volgden nog louter nederlagen. Tegen Top werd zaterdag voor de derde maal ruim verloren, 9-14. De Vlaardingers staan inmiddels voorlaatste. De korfballers van ssc Harga heb- ben in de derde klasse M inmid dels het juiste ritme te pakken. De uitwedstrijd in Etten Leur tegen ELKV werd een 'makkie' voor de Schiedammers, 6-14. Bij rust had ssc Harga reeds een veilige voor sprong genomen, 4-8, en gaf deze niet meer prijs. In het Schiedamse kamp kwamen de meeste treffers op naam van Rick Pappers (5) en Sven Pappers (3). Komende zondag speelt de ploeg van trainer Bram Rog opnieuw een uitwedstrijd. In Hilversum is middenmoter De Cor- vers de tegenstander. OD1 boekte zaterdag in Delft tegen Paal Centraal de eerste overwin ning. De Schiedamse vierdeklasser speelde met overtuiging. In een hoog tempo en met goed combina- tiespel werd gezocht naar de zwak- ke plek van de tegenstander. Paal Centraal opende nog wel de score maar kwam er daarna niet meer aan te pas. Na de rust, 1-5, ging ODI een tempo lager spelen en speelde de partij gecontroleerd uit, 5-9. Woensdag 3 oktober 2007 wx 55 REGIO - Excelsior'20 behaalde vorige week haar eerste over- winning dit seizoen tegen DHC, 0-2. De eersteklasser probeerde afgelopen zondag op eigen veld tegen koploper sc Feyenoord deze goede vorm vast te houden. Dat lukte niet naar wens. Excelsior'20 opende de wedstrijd niet goed en zag een sterker Feyenoord na ruim 20 minuten scoren. Na de pauze kregen de Schiedammers meer grip op de wedstrijd en en kele goede kansen maar slaagden er niet in te scoren, 0-1. Trainer Cor van Hoeven kreeg vanwege aanmerkingen op de leiding een rode kaart. Ook de stadsderby in de tweede klasse tussen sc Victoria'04 en Zwaluwen was 'rood' gekleurd. In deze wedstrijd vielen maar liefst drie rode kaarten. Allen aan Victo- ria-zijde. In de eerste helft hielden de twee Vlaardingse teams elkaar mooi in evenwicht op een kil, nat en winderig veld in de Broekpolder. Zwaluwen opende de score na on- geveer een half uur maar sc Victo ria'04 kreeg meteen goede kansen de stand weer gelijk te trekken. Na rust, 0-1, voltrok zich binnen een kwartier een drama voor de thuisploeg. Zwaluwen-spits Emara, maker van het eerste doelpunt, werd binnen het zestienmetergebied on- deruit gehaald en de scheidsrechter bestrafte deze overtreding met een strafschop en een rode kaart voor dader Ruud Vogel. Daniel Spencer benutte de penalty. In het offensief van Victoria'04 werd vervolgens Rob van Hees in het strafschopge- bied onderuit gehaald. Ditmaal gaf de scheidsrechter geen strafschop en dat zorgde voor veel beroering in het Victoria-team. De ongemeen fel protesterende Vincent Herpers en doelman Jeroen van Mont- foort kregen hierbij een rode prent voorgehouden. Vervolgens was de wedstrijd gespeeld. Zwaluwen ver- grootte de voorsprong tot 0-4 door treffers van wederom Fared Emara. Daarmee het Victoria van trainer Marco Sas verder in het verderf stortend. De Broekpolderploeg staat na vijf wedstrijden puntloos onder- 1 mm aan in de tweede klasse D. In de derde klasse probeerde VFC zondag, na de knappe winst vorige week op SVVSMC, aansluiting te vinden bij de bovenste regionen. VFC begon echter slap aan het duel met Escamp. De ploeg van trainer Arwin Verburgh vocht in de eerste helft meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander. Er waren wel kan sen voor Rob Robbemond en tot tweemaal toe voor Patrick de Wilt maar het doelpunt viel niet. Escamp scoorde na half uur voetballen wel. Na rust stroopte VFC de mouwen op. Maar de zoektocht naar de ge- lijkmaker werd geen succes. VFC miste de scherpte om de kansen te benutten, 0-1. In de vierde klasse leed VVK'68 de eerste nederlaag van het seizoen. De Schiedammers verloren uit bij PGS/Vogel, 2-1. Eigenlijk zou een gelijkspel de verhoudingen in het veld beter hebben weergegeven. Met name in de eerste helft was VVK de betere ploeg en had het PGS/Vogel op een grotere achterstand kun- nen zetten dan 0-1. Kort voor rust kreeg VVK daarvoor de kous op de kop met de gelijkmaker van de thuisploeg, 1-1. Na de pauze ging de wedstrijd gelijk op. VVK drong aan en PGS loerde op de counter. VVK kreeg de beste kansen maar PGS/Vogel profiteerde van een on- achtzaamheid in de VVK-defensie, 2-1. Door de nederlaag staat VVK nu tweede achter GDA. RKWIK blijft zich ophouden in de hoek waar de klappen vallen. De Vlaardingse vierdeklasser leed naar eigen zeggen opnieuw een onterech- te nederlaag. Quintus won in eigen huis, 3-1. Trainer Hans Nieuwen- huizen beschikte in deze wedstrijd over de voordien geblesseerde Eric Sneek, Issam Abdellaoui en Ozcan Utu. Ditmaal ontbraken echter Mai- kel Kortland en Jordy Vliet zodat RKWIK weer niet in de gewenste opstelling aantrad. RKWIK liep tegen een snelle achterstand aan en vocht een uur lang om de gelijk maker op het scorebord te krijgen. Toen dat uit de strafschop gebeurde, toonde Quintus haar kracht en be- sliste gedecideerd de wedstrijd met twee treffers. Het verzorgd voet- ballende RKWIK kreeg hiermee wederom een tik. De Vlaardingers verloren daarnaast opnieuw routi- nier Eric Sneek die uitviel met een beenblessure. HBSS boekte zaterdag de eerste overwinning in de vijfde klasse B. A1 zag het daar in de eerste helft tegen DCV niet naar uit. A1 snel stond HBSS op een 0-2 achter stand. Een strafschop die door Cly de Summerville werd ingeschoten, bracht de kentering teweeg. Na de pauze kwam de thuisploeg getergd uit het kleedlokaal. Tot tweemaal toe maakte HBSS de gelijkmaker: Robin Bonte, 2-2, en Iwan Semedo, 3-3. Vervolgens was de weerstand van DCV gebroken en bepaalden Dyon Straathof, Leon de Vries en Robin Bonte de eindstand op 6-3. Refoba verliest ook in Maassluis BADMINTON - Refoba moet in haar nieuwe samenstelling nog wennen aan het niveau in de vierde klasse. De door ziekte afwezige Vera Vermeu- len wordt daarbij extra gemist. Afgelopen vrijdag ging voor de Vlaardingse badmintonners ook de tweede competitiewedstrijd verloren. In een regio- derby was be Maassluis te sterk, 6-2. Ondanks het dubbele verlies staat Refoba niet met lege handen op de rang- lijst. De badmintonbond hanteert dit seizoen een nieuwe puntentelling. Elke gewonnen partij levert ook een punt op. Refoba heeft daardoor inmid dels vier punten. Komende zaterdag spelen de Vlaardingers op Polderpoort vanaf 12.00 uur tegen be Asterix. Holy met lege handen tegen Alphians HONKBAL - Voor de sc Vlaardingen-Holy is de lijdensweg dit honkbal- seizoen nog niet ten einde. Afgelopen weekeinde werd in Alphen aan den rijn gespeeld tegen Alphians dat in de vierde klasse H nog met Adegeest in de slag is om het kampioenschap. Het Vlaardingse honkbalteam miste vijf spelers en had niets in te brengen tegen Alphians. De wedstrijd werd in zeven innings en minder dan twee uur afgedaan. Holy kwam zelfs in het geheel niet tot scoren, 17-0. De Holy-honkballers moeten nu nog tweemaal aan de bak. Komende zondag uit bij Storks en 14 oktober thuis tegen Orioles. Ook trimmers in koppeltijdrit WIELRENNEN - De dijk tussen Vlaardingen en Maassluis staat zondag 7 oktober geheel ter beschikking aan wielrenners. De Coureur houdt ter plaatse vanaf 10.00 uur de Furiade Koppeltijdrit. De parkoers van de tijdrit voor tweetallen is ongeveer 10 kilometer. De kopppeltijdrit staat open voor wielrenners in de KNWU-categorieen Elite, Junioren, Amateurs A en B, Nieuwelingen, Dames en Jeugd. Maar ook wielrenners zonder licentie kunnen deelnemen aan de jaarlijkse tijdrit. Voor hen zijn de categorieen Trimmers, Triatleten en Dame/Heer in het leven geroepen. Inschrijven kan nog op 7 oktober vanaf 9.00 uur in het clubhuis van De Coureur aan de Vlaardingsedijk in Maassluis. Niet-licentiehouders van de KNWU betalen 2,50 euro. Om deel te nemen is een schaalhelm verplicht gesteld. (On)beperkt Sporten bij Fortuna ATLETIEK - Binnen atletiekvereniging is deze week een trainingsgroep van start gegaan voor sporters met een beperking. De groep voor sporters met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking telt bij de start vijf at- leten. Indien het project (On)beperkt Sporten dat is opgestart in samenwer- king met de gemeente Vlaardingen, een succes blijkt dan wordt de groep atleten verder uitgebreid. Fortuna spiegelt zich met (On)beperkt Sporten aan collega-vereniging Spark in Spijkenisse dat in 1995 met een gelijksoortige trainingsgroep startte. Deze groep telt inmiddels zo'n 25 atleten waarvan een aantal aan (inter)nationale wedstrijden deelnemen. De nieuwe trainingsgroep van Fortuna traint op woensdagen tussen 17.00 en 18.00 uur in de zaal van Pol derpoort en wordt begeleidt door Erna van der Gaag en Els van Sliedregt. Open schaaktoernooi Maassluis SCHAKEN - Schaakvereniging Maassluis houdt op zaterdag 13 oktober een open schaaktoernooi in wijkgebouw De Flat aan de Burg Schwartzlaan 2 in Maassluis. Er wordt gespeeld vanaf 9.45 uur. Het speeltempo is 20 minuten per persoon per partij en er wordt gespeeld in groepen van zes tot acht personen. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 euro, inclusief koffie en een lunch. Aanmelden tot 12 oktober: svmaassluis@gmail.com of 06-406 67 329. Meer informatie: www.svmaassluis.nl. De Auping Royal is het summum van individueel slaapcomfort. De Royal spiraalbodem kan aan uw lengte worden aangepast, zodat het bed precies op die plaatsen buigt waar uw lichaam dat ook doet. £n met een Auping AVS matras bent u helemaal verzekerd van actieve ondersteuning en optimale ventilatie. U kunt u in uw slaap probleemloos van houding veranderen en uw bed blijft fris en droog. Al met al biedt de Royal dus alles wat u persoonlijk van een bed mag verwachten. Zo kunt u elke nieuwe ochtend vol energie begroeten. Auping nights, Better days Heeft u ook wel eens last van een opgeblazen gevoel of onregelmatige gang? Voor uw lichaam en conditie is het van groot belang dat uw darmen goec functioneren. U krijgt er meer energie van en u voelt zich goed. Regelmatige stoelgang Een regelmatige stoelgang is belangrijk voor uw gezondheid. AIs de dar men niet goed werken, zit u vaak minder lekker in uw vel. Daarom is het goed om de darmen gezond te houden. Goede bacterien, zoals probiotica spelen een onmisbare rol bij het functioneren van uw lichaam. Probiotica zijn levende bacterien, zoals bepaalde lactobacillen en bifidobacterien, die bijdragen aan een gezonde darmflora en zo de gezondheid onder- steunen. U heeft ze bijvoorbeeld nodig omdat ze helpen bij de darmwer king. Lekker in uw vel met bifidobacterien In de dunne en de dikke darm leven miljarden goede en slechte bacterien, de darmflora. In de dikke darm spelen vooral anaerobe bacterien, zoals bifidobacterien, een belangrijke rol. Anaerobe bacterien leven in een zuurstofarme omgeving zoals de dikke darm. Deze bacterien houden uw dikke darm gezond. Door verschillende oorzaken zoals ouder worden, stress, medicijngebruik zoals antibiotica en slechte of eenzijdige eetge- woonten, kan er een tekort aan bifidobacterien ontstaan. En dat kan ver- velende gevolgen hebben voor de stoelgang, zoals een opgeblazen gevoel of verstopping. Vandaar dat het belangrijk is bifidobacterien regelmatig aan te vullen. En daar kunt u op een makkelijke manier zelf voor zorgen! Bifiene, voor een goede darmwerking! Speciaal voor een goede, natuurlijke darmwerking is er nu Bifiene met speciale Bifidobacterium breve Yakult bacterien. Met deze lekkere en gezon de zuiveldrank vult u de bifidobacterien in de dikke darm meteen weer aan. Bifidobacterien helpen uw darmen in beweging te houden en dat lucht op! Drink voor een optimaal effect elke dag Bifiene. Innovatief productieproces Bifiene is de enige zuiveldrank met unieke Bifidobacterium breve Yakult bacterien. Bifidobacterien kunnen niet goed tegen zuurstof. Vandaar dat Bifiene door een innovatieve productiemethode onder water wordt afge- vuld in een speciale Tetra Pak verpakking. Met het telescopische rietje komt de bacterie ook tijdens het drinken nauwelijks in contact met zuur stof. Zo profiteert u maximaal van de gezonde werking van Bifiene! Meer weten over bifidobacterien, een goede darmwerking of Bifiene? Bel 0800-0332 of kijk op www.bifiene.nl Aim De korfballers van kvv Ridderhof en Juliana hielden elkaar op het zware oneffen veld in Vlaardingen-Holy lange tijd in evenwicht. Foto: Roger van der Kraan In de eerste helft hielden sc Victoria'04 en Zwaluwen elkaar mooi in evenwicht op een kil, nat en winderig veld in de Broekpolder. Foto: Roger van der Kraan De mens brengt gemiddeld ruim eenderde van z'n leven (zo'n 25 jaar!) in bed door. tiKtnn

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 11