maasstad h nil Bouwvakkers in de spotlight tijdens het bouwputtenfestival maasstad I goed doel Win twee entreekaarten voor Walibi World! M. r r v 0909 - 50 50 344 De provincie op de mat Unieke lezersaanbieding Nu met korting deelnemen aan de Maasstadprestatieloop! CARAVANS 3d I \i\faaycte 5A, IT www.corolie.nl cor olie Tufi Woensdag 3 oktober 2007 tx 63 ROTTERDAM - De zee op, het liefst nog met een eigen schip. Die droom heeft tallozen verleid tot een leven in de Eu- ropese kustvaart. Hoe dat leven dan is, laat het Maritiem Mu seum Rotterdam nu zien in de tentoonstelling 'Zoute Dromen - Short Sea Shipping'. Zaterdag 20 oktober weekblade Een sportieve uitdaging voor iedereen! Zondag 7 oktober Maandag 8 oktober INTERESSE OM HIER TE ADVERTEREN? Voor informatie bel 010 - 4004.391 Vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober Vrijdag 19 oktober i Voor nieuwe of gebruikte caravans 2008 M0DELLEN NU IN DE SHOWROOM! Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 M H Een maf avondje uit eten? Avondvullend. drink en en entertainment. ZONDAG BRUNCH LOMMERRIJK www.lommerrijk.nl rburc Zo doet u mee! De oplossing uit nummer 32 is: bruine bonen. Een weekend of midweek in Landal Land van Bartje voor 6 personen is gewonnen door: J. Huizer, Ridderkerk; G. Velthoen, Rotterdam; J. de Groot, Vlaardingen. Zoute dromen over de kustvaart door Dik Vuik Hoe is het leven van een kok, een machinist of een stuurman in de kustvaart? En wat is een kruiplijn coaster of een ice-runner eigenlijk? Op zulke vragen geeft 'Zoute Dro men' antwoord. „Er is al horiderden jaren verwarring over wat nu pre- cies kustvaart is", vertelt directeur Frits Loomeijer. „En vandaag zijn we de weg helemaal kwijt. Het is niet ongewoon dat een schip van 15.000 ton in de kustvaart zit." De maat van een schip is dus niet bepalend voor een kustvaarder, en de bestemming kan ook knap ver weg zijn. Tegenwoordig wordt het begrip 'Short Sea Shipping' gebruikt, in tegenstelling tot het voor de grote vaart gebruikte 'deep sea shipping'. „Maar het gaat niet om de tonnen- maat of een omschrijving van het vaargebied, eerder om persoonlijke ambitie, een zoute droom", meent Loomeijer. „En die ambitie is vaak een onderschatte factor geweest." Zo niet in het Maritiem Museum Rotterdam, want op de plek waar tot voor kort in serene stilte de VOC kaarten van het Corpus Christie college te zien waren, is nu alles te zien en horen over de ambi- nxnc oAOftf oi ties waarmee de bemanningsleden van kustvaarders van wal steken. Naast een algemeen beeld van de Europese kustvaart volgt de exposi- tie vooral het roll-on roll-off schip Slingeland en het drogelading schip Storm. Alle beroepen aan boord worden begeleid door persoonlijk commen- taar, dat via een telefoon aan de muur is te volgen. De kapitein geeft zijn orders in de stuurhut, de kok vertelt waarom hij eigenlijk naar zee wilde. En worden langzaam maar zeker de zoute dromen dui- delijk, die je wel moet hebben om voor dit beroep te kiezen. Soms is de kustvaart een zaak die generaties lang wordt doorgegeven. Dat is het geval bij de familie Switynk, die in 1915 met het bin- nenvaartschip Elisabeth Jacoba voer en nu middels kapitein Robert Switynk actief is in de kustvaart. 'Zoute Dromen' laat ook andere getuigenissen uit de kustvaart spre- ken, zoals een verzameling rederij- vaandels, en een poster uit de jaren vijftig die ook toen al opriep om aan te monsteren. 'Een vrij en vast bestaan', is de beloning, als je de boodschap mag geloven. Informatie voor avontuurlijk aangelegde types was te verkrijgen bij de 'geweste- lijke arbeidsbureaux'. Een grote kaart van West-Europa geeft nog eens aan hoe ver het vaargebied van de kustvaarders kan reiken. Met een druk op de knop wordt duidelijk wat de routes van de Slingeland en de Storm zijn, en van al die andere schepen die de ambi- ties van hun bemanning mogelijk maken. De nieuwe tentoonstelling van het Maritiem Museum Rot terdam is andermaal in een fraai staaltje vormgeving gehuld, die je als bezoeker al snel naar binnen lokt. Of zou het toch een zoute droom zijn? 'Zoute Dromen - Short Sea Ship ping' is tot en met 7 September 2008 te zien in het Maritiem Mu seum Rotterdam, Leuvehaven 1. Bezoekers kunnen tot 1 december hun eigen zoute droom bij het mu seum invullen. Wordt de droom werkelijkheid? Kijk voor meer informatie op www. maritiemmuseum.nl. In het Maritiem Museum Rotterdam is nu de tentoonstelling 'Zoute Dromen' te zien. foto Rob Kamminga Werelds bouwen. Een interessant lezingenprogramma met internatio- nale sprekers. In Rotterdam wordt immers gebouwd, maar zeker ook daarbuiten. Ook wordt de Rotter- damse Bouwput van het jaar be- ■S kend. (Ook stemmen via www.cic. rotterdam.nl.) Zaterdag 20 oktober, tussen 13.00 en 15.00 uur. Deelname is gratis. Reserveren is noodzakelijk: 0800- 1545. Reservering geldt voor het gehele program ma. DEN HAAG - Provinciale Sta- ten Zuid-Holland heeft op 19 September een initiatiefvoorstel namens het CDA over commu nicate aangenomen. De Provin cie Zuid-Holland zal zich vanaf 2008 maandelijks via huis-aan- huis bladen aan de burger pre- senteren. Het voorstel, dat door CDA-Staten- leden Elly van den Bosch en Koos Verbeek is ingediend, werd door een ruime meerderheid van Provin ciale Staten gesteund. De bedoeling is dat op de maan- delijkse pagina in de huis-aan-huis bladen informatie komt over wat de provincie betekent voor de burgers. Verder staat er nieuws over bijvoor- beeld werk aan de weg en een vaste rubriek Bij wie moet ik zijn? Achtergrond van het initiatiefvoor stel is dat bij de Statenverkiezingen van 7 maart jl. weer eens bleek dat de gemiddelde burger nauwelijks bekend is met de provincie en dat deze bestuurslaag nog altijd on- zichtbaar is. CDA-Statenleden Elly van den Bosch en Koos Verbeek hebben het idee opgevat dat de provincie zich op een herkenbare en transparante manier aan de inwo- ners kan presenteren door edn keer per maand in alle huis-aan-huisbla- den te laten zien wat zij doet. Van den Bosch en Verbeek: „Wij hopen dat dit leidt tot een beter zichtbaar en herkenbaar provinciaal bestuur met meer betrokkenheid van inwoners bij de provinciale po- litiek." Met dit voorstel is een bedrag ge- moeid van een half miljoen euro per jaar. Dit bedrag wordt gedekt door het aantal glossy tijdschriften en ande re publicaties, die door de provincie worden uitgegeven, te beperken. Op zaterdag 6 oktober vindt de 13e loop van PAC, de Maasstadloop, in en om het Kralingse Bos plaats. En wat voor een!! De Maasstadloop staat dit jaar namelijk geheel in het teken van een goed doel: Stichting Pallieter. Deze stichting houdt zich bezig met de realisatie van het kinderhospice 'Pallieterburght'. Dit is een zorgvoorziening voor ernstig (ongeneeslijk) dan wel chronisch zieke kinderen uit de regio Zuidwest Nederland. Naast de KNAU-wedstrijd over 10 km zijn er diverse prestatie- lopen en natuurlijk het Pallieter Scholierenkampioenschap onder het motto 'Een gezond kind loopt voor een ziek kind'. Bovendien begint de prestatieloop gelijk met de wedstrijdloop: u kunt zich zo meten met de top van de regio. De start en finish vinden plaats op de atletiekbaan van PAC aan het Langepad in Rotterdam. Dit complex beschikt over vol- doende kleed- en doucheruimte. Daarnaast is er rondom het complex genoeg parkeerruimte. Starttijden: 10.00 uur 5 km: 11.00 uur 2 km: voor- inschrijving €4,- na- inschrijving €5,- Gre Lagendijk familieloop Jeugdloop jongens t/m 12 jaar 11.30 uur 2 km: Jeugdloop meisjes t/m 12 jaar 12.00 uur 2 km: Pallieter Scholierenkampioenschap (jongens t/m 12 jaar) 12.30 uur 2 km: Pallieter Scholierenkampioenschap (meisjes t/m 12 jaar) 2,- 14.00 uur 10 km: De Maasstadloop 200 (KNAU wedstrijdloop) 6,- 7,- 14.00 uur 10 km: De MaasstadPrestatieloop €6,- 7,- PAC schenkt 1,- per seniordeelnemer en 0,50 per kind aan het goede doel Stichting Pallieter. €2,- €2,- €2,- Voorinschrijving voor de wedstrijd en de prestatieloop 10 km geschiedt via www.inschrijven.nl. Inschrijven op de dag zelf kan vanaf 9.00 uur in de kantine van PAC, atletiekbaan Langepad, Rotterdam. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Wim schouten, tel. 010 - 455 82 74 of lucyschouten@planet.nl Kortingsbon voor de Maasstadloop U krijgt 1,50 korting op het inschrijfgeld voor de prestatieloop 10 km tegen inlevering van deze originele bon bij inschrijving op 6 oktober. De kosten worden dan 5,50 i.p.v. €7,-per persoon. Naam Adrefe Woonplaats Mede mogelijk gemaakt door Maasstad Weekbladen. Vooral oude 'Bob de Bouwers' worden door bouwputten aangetrokken. ROTTERDAM - Bouwputtenlief- hebbers kunnen ook in de komende oktobermaand hun hart weer opha- len in Rotterdam tijdens het vijfde Rotterdamse Bouwputtenfestival. Natuurlijk zijn er weer de Bouwput- bezoeken en de Dag van de le Paal. Nieuw dit jaar zijn de Verkiezing van de 'Bouwvakker op Zuid' en de spectaculaire show 'Branie in de bouwput'. De gehele maand okto ber staan alle bouwactiviteiten in de stad weer centraal tijdens het vijfde Rotterdamse Bouwputtenfestival. Branie in de bouwput. Bekend van radio en televisie en nu in de bouw put! Vanuit de bouwput van Li- nea Nova aan het Binnenwegplein geven RTV Rijnmond-coryfeeen Ronald van Oudheusden en Gert van't Hoff een bijzonder startschot voor het Bouwputtenfestival 2007. Een speciale show 'Branie in de Bouwput' met muziek, gasten in de 'studio', verrassingsoptredens en de officiele opening door wethouder Hamit Karakus (Wonen en Ruim- telijke Ordening). Voor kleine en grote 'Bob de Bouwers' is er bouw- materieel aanwezig op het plein, waarmee bij goed weer zelfs op hoogte een kijkje kan worden ge- nomen. Zondag 7 oktober, tussen 13.00 en 15.30 uur. Locatie: Binnenweg plein. Belangstellenden zijn van harte welkom. Verkiezing van 'De Bouwvakker op Zuid'. In samenwerking met het Pact op Zuid is de verkiezing van 'de Bouwvakker op Zuid'. Vanaf maandag 8 oktober gaat de organi- satie langs bij alle bouwputten op Zuid, op zoek naar die ene bouw vakker met de X-factor. Vanaf 16 oktober kan het publiek haar stem uitbrengen via www. cic.rotterdam.nl of www.gekop- rotterdamzuid.nl. Kiezen is vanaf dinsdag 16 oktober. De winnaar ontvangt op woensdag 31 oktober een passende prijs, waarvan de col- Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl lega's op de bouwplaats kunnen meegenieten! Bouwputbezoeken. Alleen het cen trum van Rotterdam telt al een on- gekend aantal bouwputten. Onder leiding van een deskundige kunnen weer talloze bouwputten worden bekeken. Dit jaar onder meer Rotterdam Cen traal, Maastoren en vele andere boeiende bouwputten in het pro- gramma. Kijk op www.cic.rotter- dam.nl voor het complete overzicht. Deelname is gratis. Reserveren is noodzakelijk: 0800-1545. Dag van de Eerste Paal. Dat kan alleen in Rotterdam! Zijn er al tal loze bouwprojecten in voile gang, er staan er ook minstens zoveel op het punt om van start te gaan. En dat levert een keur aan eerste palen op. Wethouder Karakus (Wonen en Ruimtelijke Ordening) maakt er op vrijdag 19 oktober een feestje van. Per bus reist hij met zijn gezelschap door de stad om op diverse locaties een eerste paal te slaan. Net als vorig jaar zorgt Trio Opgeruimd voor een muzikale noot met het Bouwputtenlied. Een bijzondere happening! Belangstellenden zijn van harte welkom. Deelname is gratis. Het aantal plaatsen in de bus is beperkt. Reserveren is noodzakelijk: 0800- 1545. I E G R E 4 Onbeperkt eten. Elke Zondag v.a. 11.30 uur: Cezellig Brunchen OO 50 voor slechts rnm^m g p.p Met uitgebreid Dessert Buffet Kinderen van 4 t/m 12 jaar 12,50 Inclusief 'n gratis tochtje over de plas met orize fraaie salonboot! Reserveer tijdig. Zie onze website voor het complete programma. Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 begaafd atoomfysicus oude citadel in Londen beroep smalle strook ■1 stof nvier in Rusland grote hoeveelheid geestdrift deel van hetoor opstandig levenslucht noord- noordwest straat in Amsterdam rneertje weg met bomen per lamsfeer houtsoort zeilboottype Europese hoofdstad herkauwer vreemd mens seizoen plagen schuifbak watervogel T spijskaart geste tropische vogel drinkgerei spook deel van een zeilboot rondedans raar ~T~ gevechtslinie een en ander dkht prijzen grasland voegwoord stannum voor altijd onmiddellijk afgepaste hoeveelheid vastbinden Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zorgt voor het zieke kind tussen ziekenhuis en thuis In de herfstvakantie keert Halloween weer terug naar Walibi World. Vanaf 13 oktober kunt u twee weken gaan griezelen en genieten van spectaculaire attracties en geweldige shows. Samen met de familie Vogelverschrikker gaat u gezellig griezelen en u helpt Walibi en zijn vriendjes met het vangen van de plaaggeesten. Voor mensen met stalen zenuwen heeft Halloween acht Fright Nights. Dr. Shock neemt in het park de macht over. Vanaf zijn Point of Fear zaait hij angst uit over het park. Vijftien winnaars ontvangen twee kaartjes voor Walibi World. Bent u moedig genoeg en durft u het aan om tot het einde te blijven? Kijk voor meer informatie op www.walibiworld.nl. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de opiossing. Die oplossing kunt u van woensdag 3 t/m dinsdag 9 oktober 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17