unt cursussen anbie ^01 4004 391 X NUANCE '•lift (3 I J- aaff.r; Plaats dan uw advertentie in weekbladen met een bereik van 621.385 brievenbussen Rukken ze je een poot uit? Niet met inlegzooltjes van... Hersenstichting Nederland NIERSTICHTING WIJST IN CAMPAGNE OP HET VITALE BELANG VAN NIEREN het waaigat De Loper wordt gewerkt aan het klimaatprobleem Wffa Jv. Leden (m/v) van de bezwaarschriftencommissie ROGplus Lopen, een bal trappen, fietsen, autorij- den... Niets lijkt zo alledaags als bewe gen. Totdat je een hersenaandoening krijgt, zoals een beroerte of de ziekte van Parkinson. Dan wordt't anders. Dan blijkt hoe onze hersenen onze bewegin- gen coordineren. Koken of een brief op de post doen blijken ineens ingewikkel- de handelingen te zijn, die wij dankzij onze hersenen kunnen verrichten. Steeds meer onderzoek naar relatie "hersenen en bewegen" Om onze hersenen in goede conditie te houden, kunnen we denksporten gaan beoefenen, zoals bridgen en puzzelen. Maar... vergeet 00k niet voldoende te bewegen. Uit steeds meer onderzoek blijkt dat bewegen een gunstige invloed heeft op het functioneren van de herse nen. Bewegen zorgt er o.a. voor dat nieuwe hersencellen worden aange- maakt, stimuleert de groei van het aan tal verbindingen tussen hersencellen en bevordert de mogelijkheid dat hersen- delen functies van andere delen van de hersenen overnemen. Voorbeeld Aan de Universiteit van Groningen is aangetoond dat bewegen het vermogen van de hersenen om nieuwe cellen aan te maken, verhoogt. Met name geldt dat voor de hippocampus, een hersenge- bied van groot belang voor leren en ons geheugen. Meer informatie over dit wetenschap- pelijk onderzoek en andere onder- zoeken, vindt u in een nieuwe folder van Hersenstichting Nederland. Voorkomen is beter dan... Door uw lichamelijke conditie op peil te houden, kunt u de gevolgen die soms gepaard gaan met veroudering, tegen- gaan. Aangetoond is dat regelmatig be wegen het risico op geheugen- en con- centratieproblemen vermindert. Bewegen is 00k belangrijk voor mensen met een hersenaandoening na een on- geval (of voor mensen die hersenletsel hebben opgelopen). Zij worden vaak ge- confronteerd met lichamelijke beperkin- gen. Uit nieuw onderzoek blijkt 00k voor hen dat fysieke activiteit samengaat met een beter cognitief functioneren. Ook het reactievermogen, een beter even- wicht en soepelheid van spieren en gewrichten verbeteren. Patienten met een psychische stoornis hebben even- eens baat bij bewegen. Bestel de gratis folder Onlangs verscheen de folder 'Hersenen en bewegen' met daarin verwijzingen naar wetenschappelijk onderzoek en praktische "blijf Actief!-tips". Deze folder is kosteloos aan te vragen bij de Her senstichting Nederland. °y <2 *4, CO'V 1? Ook interesse om klimaatneutraal te worden? De Provinciate Milieufederaties helpen met persoonlijk advies en onderzoek. Voor meer informatie: www.hierisklimaatneutraal.nl. De Provinciale Milieufederaties www.hersenstichting.nl Postbus 191, 2501 CD Den Haag Tel.: 070-360 48 16 Giro 860 Ervaar de nieuwe manier van slapen De unieke eigenschappen van het nieuwe Nuance slaapsysteem vinden hun oorsprong in de ruimtevaart. De innovaties in deze sector hebben geleid tot het ontstaan van traagschuim Deze schuimsoort voegt zich zonder drukpunten optimaal naar de vorm van uw lichaam. U ervaart hierdoor een natuurlijke en ontspannen slaap- houding, waardoor u bijna het gevoel krijgt tezweven... kwaliteitsbedden Markt 571 Vlaardingen 010-4343685 www.kwaliteitsbedden.nl Je nieren. Van levensbelang. 'IK WENS NIERPATIENTEN EEN GOEDE KWALITEIT VAN LEVEN TOE' Week 40 MAASPOST 1-2-3 - XQ03 ROGplus Nieuwe Waterweg Noord voert in opdracht van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis per 1 januari 2007 een aantal taken uit in het kader van de Wet maatschappeiijke ondersteuning (Wmo). Voor ROGplus NWN zijn wij op zoek naar: Algemene informatie De taken die ROGplus Nieuwe Waterweg Noord uitvoert in het kader van de Wmo betreffen de individuele voorzieningen, te weten (1) Voorzieningen voor mensen met een handicap en (2) Indicatie en regelen van hulp bij het huishouden voor'mensen die (tijdelijk) niet meer alles zelf kunnen. Bezwaarschriftencommissie: samenstelling en werkwijze De bezwaarschriftencommissie van ROGplus heeft tot taak het adviseren over bezwaarschriften tegen besluiten van ROGplus. De bezwaarschriftencommissie bestaat uit een onafhankelijke voorzitter, twee leden vanuit de clientenparticipatie en vijf leden die op basis van roulatie deelnemen aan de bezwaarcommissie. De leden worden voor vier jaar benoemd door het bestuur van ROGplus. De nieuwe leden zullen de hoorzittingen leiden en de bezwaarcommissie bijwonen. Gewerkt wordt met een jaarschema, dat ingedeeld wordt per maand met daarin opgenomen de hoorzitting en de daaropvolgende bezwaarcommissie. In het jaarschema zullen alle leden worden opgenomen. Profielschets leden: een HBO- of academisch werk- en denkniveau; kennis en ervaring op het gebied van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Wet maatschappeiijke ondersteuning; bij voorkeur ervaring hebben met het leiden van hoorzittingen; affiniteit met rechtsbescherming; gevoel voor sociale rechtvaardigheid; beschikken over een brede maatschappeiijke betrokkenheid; geen deel uitmaken of werkzaam zijn onder de verantwoordelijkheid van een bestuursorgaan van de gemeente Schiedam, Vlaardingen, Maassluis of ROGplus; bij voorkeur kennis hebben van de regionale Nieuwe Waterweg Noordsituatie. Vergoeding De vergoeding voor het leiden van een hoorzitting op het stadhuis van de gemeente Schiedam, Vlaardingen of Maassluis en het bijwonen van de daaropvolgende bezwaarcommissie bedraagt 300,-. Voorts worden de noodzakelijk te maken reiskosten vergoed conform de Reisregeling Binnenland. Inlichtingen Voor de volledige tekst van de vacature verwijzen wij u naar de gemeentelijke NWN-websites en de website van ROGplus. Nadere informatie kunt u inwinnen bij dhr. A. Kool, onafhankelijk voorzitter van de bezwaarschriftencommissie ROGplus, tel.: 010-4740590 of tel.: 06-25215018 en/of mw. B.C. Tuitert, gemeente Vlaardingen, tel.: 010-2484831 en/of e-mail: b.tuitert@vlaardingen.nl. Procedure U kunt uw sollicitatie tot uiterlijk 22 oktober 2007 richten aan ROGplus Nieuwe Waterweg Noord, Postbus 234, 3140 AE Maassluis, onder vermelding van Vacature bezwaarschriftencommissie' op de envelop of per e-mail: info@rogplus.nl onder vermelding van 'vacature bezwaarschriftencommissie'. MAASSLUIS eerste stad aan de waterweg gemeente Schiedam Gemeente Vlaardingen Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. fe, fcs 8 opleidin y H a Bewegen, goed voor uw hersenen! VOETKUNDIG CENTRUM www.voetklachten.com gratis advertentie DE DRUKVERLAGEWDE SLAAPSENSATIE Onze nieren zijn van levensbelang voor een gezond en vitaal leven. Dat is de boodschap die de Nierstichting uitdraagt in haar campagne 'I love life'. Een campagne waarmee zij iedereen in Nederland duidelijk wil maken hoe belangrijk goed functio- nerende nieren zijn. De Nierstichting doet er namelijk niet alleen alles aan om nierpatienten te helpen. Ze wil ook voork6men dat gezonde mensen nierproblemen krijgen. Met de campagne wil de Nierstichting iedereen op een positieve manier het vitale belang van nieren duidelijk maken. Nieren zuiveren ons lichaam, zorgen ervoor dat we vitaal blijven en ze houden ons in leven. Natuurlijk wil de Nierstichting dit graag zo houden. Dit doet zij door te investeren in onderzoek en preventie, want de Nier stichting wil er voor zorgen dat er minder nierpatienten bijkomen. Gelukkig lukt dit steeds beter. Zo heeft de Nierstichting in een jaar tijd ruim 1,2 miljoen mensen overtuigd hun nieren te controleren op ver- borgen nierschade. Uiteraard blijft de Nier stichting ook vechten voor de belangen van nierpatienten die op dialyse zijn aange- wezen. Op deze manier wil zij een betere toekomst voor nierpatienten mogelijk maken, zodat zij weer volop kunnen genie- ten van het leven. Je nieren, van levensbelang Eigenlijk staan we er nauwelijks bij stil hoe belangrijk onze nieren zijn voor een gezond leven. De meeste mensen weten wel dat NIERSTICHTING GEEFT TOEKOMST. Giro 88.000 we twee nieren hebben, maar wat die nu precies doen? Dat is eigenlijk raar, want de nieren zuiveren ons lichaam, houden ons vitaal en - belangrijker - ze houden ons in leven. De nier is een heel ingenieus orgaan, met een veel complexere werking dan bijvoor- beeld het hart. De nier heeft vele functies. Het meest bekende is de filterfunctie van de nier, die afvalstoffen uit het bloed verwij- dert. In het menselijke lichaam worden nut- tige stoffen aangemaakt of opgenomen via de voeding. Er blijven afvalstoffen over. De nefronen - miljoenen nierbuisjes in de nie ren - halen deze uit het bloed en zorgen dat ze het lichaam als urine weer verlaten. Tegelijkertijd zorgen de nieren ervoor dat de vochtbalans op peil blijft en dat stoffen die belangrijk zijn voor het lichaam niet in de urine terechtkomen. Maar de nieren doen meer: ze maken stoffen aan die belangrijk zijn voor het regelen van de bloeddruk, het kalkgehalte in de botten en de productie van rode-bloedlichaampjes. De nier doet haar belangrijke werk vrijwel onopgemerkt. Om al haar taken goed uit te voeren, bevat de nier wel vijftien gespecia- liseerde celtypen, die nauw met elkaar samenwerken. Gelukkig kunnen we er ook zelf voor zorgen dat onze nieren goed blij ven functioneren. Zo is het voor een goede nierfunctie belangrijk gezond te eten, wei- nig alcohol te gebruiken, niet te roken en voldoende te bewegen. Wilt u de Nierstichting steunen? Elke finan cier steun is van harte welkom op giro- nummer 88.000. Voor meer informatie kunt u de website van de Nierstichting bezoe- ken: www.nierstichting.nl Ambassadeur Ireen Wiist zet zich persoonlijk in voor nierpatienten Wereldkampioen allround schaatsen Ireen Wust (21) zet zich als ambassadeur van de Nierstichting persoonlijk in voor de belangen van nierpatienten. De veelbelo- vende schaatster weet namelijk uit eigen ervaring hoe belangrijk het is te voorko men dat mensen een nierziekte krijgen en ervoor te zorgen dat nierpatienten uit- zicht krijgen op een betere toekomst. "Mijn 00m, die mijn schaatscarriere altijd op de voet heeft gevolgd, is nierpatient. Ik heb van dichtbij gezien wat het betekent te moeten dialyseren en welke inbreuk dit op je leven maakt", vertelt ze. "Doordat mijn 00m van zijn zus, mijn tante, een nier heeft gekregen, kan hij gelukkig weer volop functioneren en meer uit zijn leven halen. Dat wens ik alle nierpatienten toe en daarvoor wil ik me als ambassadeur van de Nierstichting persoonlijk inzetten!" Nierstichting Elfstedentocht Het eerste belangrijke wapenfeit van Ireen is de Nierstichting Elfstedentocht, een landelijk evenement dat op 21 oktober zijn eerste editie beleeft op elf schaatsbanen in Nederland. Dan binden duizenden enthousiaste mensen de schaatsen onder om geld in te zamelen voor de Nierstichting. Dit doen zij door zo veel mogelijk gespons- orde rondjes te rijden. Wilt u ook meedoen? Schrijf u dan nu in op de speciale web site: www.schaatsenaan.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 20