t maasstad j| iymn Show vol magie en illusie van Christian Farla Swingen met 'Deju Vu' Van der Poel wil mensen met haar muziek raken fuitr IN ROTTERDAM if Win kaarten! in, a Huishoudelij 1800 Watt haar- droger 95 Dyson met cdfistante zuigkracht 95 Talker t in de< Egaal bruinen VI v5?pjes lder Actie Zondag 7 oktober Woensdag 3 oktober 2007 Bit! Mail en Win! www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Theater Zuid plein Van Magnetron tot strijkijzer, van stofzuiger tot beertender en elektronische persoonlijke verzorgings- producten. Ook dit vindt u in de "Koopjes Keider" van Correct aan de Ceintuurbaan 111 in Rotterdam. Alles overzichtelijk opgesteld en met persoonlijk advies -425^ "MEERPRIJS TELESCOPE ALLERGIE HEPA-FILTER EN PARQUETBORSTEL 30.- J&497- geopend van 12.00-17.00 uur CEINTUURBAAN 111, ROTTERDAM r ■■■■Hi podi t„51 ROTTERDAM - Illusionist Hans Klok probeert het mo- menteel met een eigen show in Las Vegas. Tegelijkertijd toert Rotterdammer Christian Farla met zijn theatershow 'Il lusions from Las Vegas' langs de Nederlandse theaters. Op 12, 13 en 14 oktober speelt hij een thuiswedstrijd in het Oude Luxor Theater. En op woensdag 3 oktober is er een goochelworkshop van de Rot- terdamse meesterillusionist in het Uitburo in de hal van de Centrale Bibliotheek. De 37-jarige Christian Farla trad afgelopen jaar als eerste Nederlan- der in de voetsporen van illustere voorgangers als David Copperfield en Siegfried Roy. Hij won de prestigieuze Merlin Award, zeg maar de Oscar voor illusionisten. Deze award was de bekroning op het succes dat de afgelopen jaren steeds groter werd. Hij trekt niet alleen voile zalen met zijn illusie- show, maar won ook verschillende prijzen. Zo was hij drie keer Nederlands kampioen 'Beste Illusionist', won hij het Nederlands Kampioenschap Goochelen en de BIG E Award was voor de beste show van de wereld in een attractiepark, in dit geval De Efteling. Naar aanleiding van zijn succes trad Farla op uitnodiging van het wereldberoemde illusionistenduo Siegfried Roy op in 's werelds showbizzstad nummer een Las Ve gas. David Copperfield was een van de vele mensen die kwamen kijken en hij constateerde: „This guy is blowing magic!" Met zo'n compliment moet het lukken om ook in Nederland definitief door te breken. „Want ik ben in Las Vegas be- roemder dan hier", stelt Farla. De komende tijd toert hij langs de Ne derlandse theaters met zijn theater- show 'Illusions from Las Vegas'. „Ik heb de rechten van enkele Da vid Copperfield i Busies en daarmee kan ik het Nederlandse theaterpu- bliek trakteren op een niet eerder vertoond groots spektakel." Christians opa Piet Farla was ook goochelaar en hij deed hem op jon- ge leeftijd een goocheldoos cadeau. Op twaalfjarige leeftijd won Chris tian Farla zijn eerste prijs tijdens het junioren Goochelconcours in Theater De Tamboer. Vanaf dat moment wilde hij nog maar een ding: illusionist worden. Tijdens .een fotoshoot in 1992 leerde hij Bianca kennen en sindsdien zijn zij onafscheidelijk. Ook tijdens 'Il lusions from Las Vegas' is Bianca leading lady en assisteert zij Farla, die tevens wordt geflankeerd door vijf showdanseressen. Trendy en glamorous. Dat is vol- gens de Rotterdamse illusionist de beste omschrijving van 'Illusions from Las Vegas', genoemd naar de Illusionist Christian Farla staat binnenkort in het Oude Luxor Theater en begin november in Schiedam. showbizzstad midden in de woestijn van de Verenigde Staten die op de Rotterdammer al jaren een onweer- staanbare aantrekkingskracht heeft. In Las Vegas worden de meeste van zijn illusies ontworpen. Een schets van Farla is vaak voldoende om er een prachtige illusie van te maken. Christian Farla was al jaren met zijn gedachten bij 'Illusions from Las Vegas' en in de showbizzstad zelf legde hij de basis voor de voorstel- ling die nu in Nederland te zien is. Hij omschrijft de show als volgt: „De beste illusies uit Las Vegas, maar dan op m'n eigen manier gebracht." En die eigen manier houdt in dat het lekker glimt op het podium. Fraaie dames, veel glitters en prachtige licht- en lasereffecten maken van deze voorstelling het hoogtepunt tot nu toe in de carriere van de Rotterdammer: „Ik ben 37 jaar, sta al jaren op het podium, heb vele prijzen gewonnen en heb nu echt het gevoel dat ik klaar ben voor zo'n grote productie als 'Illusions from Las Vegas'. Op de vraag waarom het Neder landse publiek zijn show moet zien, heeft Farla aan een zin genoeg: „Om een waanzinnige Las Vegas Magic theatershow vol magie en illusie te beleven waarover de bezoekers nog heel lang zullen napraten." „De magicacts in 'Illusions from Las Vegas' zijn voor het Neder landse publiek helemaal nieuw", vervolgt hij. „Denk aan de Drill of Death waar- in ik me door een enorme boor laat doorboren. Of de plotselinge verschijning van een rode formule l-wagen. Het kost me maanden voorbereiding om zo'n act perfect te laten verlopen. Illusies lijken na- melijk zo makkelijk, maar er gaat een enorme ontwikkeling en hard werken aan vooraf. Hoe ik dat doe? Haha. Nee, dat verklap ik niet." Dat blijft het geheim van de mees terillusionist. 'Illusions from Las Vegas' van Christian Farla is van 12 tot en met 14 oktober te zien in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. De aanvang is om 20.00 uur en op zondag 14.00 uur. Reserveren: 010-484.33.33 of www.luxortheater.nl. Daarna o.m. op 4 november in Fortis Theater a/d Schie in Schiedam. Kijk voor meer informatie op www. christianfarla.nl. Het Oude Luxor Theater geeft voor de voorstelling Christian Farla - Illusions for Las Vegas vijf euro korting op le en 2e rang. Hoe gaat het in zijn werk? Reser- veer telefonisch via 010 - 484 33 33 onder vermelding van Maasstad lezersaanbieding Christian Farla. Onder de respondenten worden ook 5 goocheldozen verloot. De prijswinnaars krijgen voor vrijdag 12 oktober berieht. Deze actie is niet geldig in combi- natie met andere kortingen/pas- sen Geen restitutie op reeds ge- kochte/ gereserveerde kaarten. ROTTERDAM - Ooit The Beat les, The Eagles en The Rolling Stones tegelijk zien optreden? Volgende maand gebeurt het, in stadion De Kuip bij het muziek- spektakel 'Deja Vu'. Die muzikale flashback, met muziek uit vroege- re decennia, vindt voor de vierde keer plaats en begint daarmee een traditie te worden. Bezoekers komen er voor uit het hele land, vertelt organisator Dennis van Keulen. Twee jaar geleden begon het al- lemaal: een nieuw muziekfestival met veel 'golden oldies' in De Kuip. „Ik dacht oorspronkelijk aan een re- gionaal festival", kijkt Van Keulen terug. „Maar het wordt steeds meer landelijk. Ik krijg nu al reserverin- gen uit plaatsen als Assen, Amster dam en Middelburg. We hebben telkens hele goede bands en de sfeer is altijd prima." 'Deja Vu in De Kuip' betekent ouderwets swingen op de hits van de jaren zestig, zeventig en tachtig. Het festival vindt plaats in drie ver schillende ruimten van het stadion. In Brasserie De Cuyperij geven The Hotlicks een perfecte imitatie van The Rolling Stones. En op de tweede etage van het Maasgebouw The Fabulous Wannabeatles treden ook op. laten The Eagles Tribute Band en The Fabulous Wannabeatles om de beurt een staaltje muzikale nos- talgie weg. Van 'Hotel California' naar 'I wanna hold your hand': hoort u het al? „Ze zullen om en om drie kwartier spelen", aldus Van Keulen. „En we hebben ook een hele leuke disco- show. Helemaal in het teken van die tijd, dus met verlichte dansvloer en discobollen. Dat is de kracht van dit feest: we hebben voor elk wat wils. Het is een veilig avondje uit, want we hebben nog nooit een incident gehad. Ook dat is de kwaliteit van dit feest. En parkeren, garderobe en gebruik van de toiletten zijn al- lemaal gratis. Als je terug gaat naar die tijd, moet je het ook goed doen." De voorverkoop van 'Deja Vu' be- looft veel. Er is plek voor 1500 bezoekers, maar Van Keulen raadt aan niet te lang te wachten met reserveren. „Het heeft nu landelijke aandacht en om half negen staan de eerste mensen vaak al voor de deur. Vroeger reserveerden mensen op het laatste moment, maar op dit moment ben ik al heel veel kaarten kwijt. De bezoekers zijn twintigers tot vijftigers. Omdat we van alles te bieden hebben, kunnen bijvoor- beeld ook heel goed ouders met hun kinderen komen. We gaan er weer voor en Deja Vu in De Kuip krijgt zeker een vervolg. Elk jaar wordt het beter." Kaarten winnen voor Deja Vu? Stuur dan nu een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met naam, adres en telefoonnummer, onder vermelding van 'Deja Vu'. Maasstad weekbladen geeft 5x2 kaarten weg. Sneile mailers ma ken meer kans. Deja Vu in De Kuip vindt plaats op zaterdag 10 november, vanaf 21.00 uur in het Maasgebouw van stadion De Kuip. Kaarten kosten 22,50 euro (exclusief bespreekkos- ten. Voor meer informatie: www. dejavuindekuip.nl of Dennis van Keulen, telefoon 010-492.94.48. Tom McRae kijkt u niet voor niets indringend aan. 'Mail en win kaartjes' is zijn mantra. ROTTERDAM - Singer-songwri ter Tom McRae brengt zondag 7 oktober zijn mooie luisterliedjes ten gehore. In afwachting van de (heijopening van het Rotterdamse poppodium 'MyTown' in 2008, pre- senteert Stichting Live At Night- town concerten op locatie in het ka- der van de concertserie 'Nighttown on Tour'. Dit concert, ter promotie van zijn recent verschenen album 'King Of Cards', vindt plaats in Lantaren/Venster. Zijn veelzijdigheid wordt vaak ge- prezen. De ene keer solo akoestisch, dan weer als trio of met een vol- ledige band. Ditmaal komt McRae met een begeleider, ofwel als duo. Kaartjes zijn nog te koop a 16 euro (excl. servicekosten).. Gratis op de voorste rij? Mail dan naam, adres en telefoon nummer naar prijsvraag@maasstad. nl o.v.v 'Tom McRae' en maak kans op 2x2 kaartjes. Winnaars krijgen thuis berieht. ROTTERDAM - Beatrice van der Poel staat de komende maanden in de theaters met haar eerste pro- gramma 'Langzaam Los'. Deze voorstelling volgt op haar succes- volle en veelgeroemde gelijknamige album. Anders dan op de cd speelt ze haar liedjes in het theater slechts begeleid door pianist Rob Stoop en bassist Thijs Vermeulen. „Terugge- bracht tot de naakte essentie dwing je mensen echt om naar de liedjes en teksten te luisteren." Tijdens een van de eerste try-outs van 'Langzaam Los' kwam na af- loop van de voorstelling een vrouw met tranen in haar ogen op Beatrice van der Poel afgelopen. „In eerste instantie schrok ik daar een beetje van. Maar als artiest is dat natuur- 010 484 33 33 1 www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18uur. di-za t/m 13/10 20u Youp van't Hek - Youp van't Hek: De Schreeuwstorm. Laatste kaarten! zo7/10 20u Alessandro Safina concert met Petra Berger als speciale gast di 16/10 010 484 33 33 20u Giselle oudste romantische ballet gedanst door Sint-Petersburg Bailet www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18 i wo-do 3-4/10 20u Vliegende Panters Ebbinge, Vrijdag en De Bekker reprise vr-za 5-6/10 20u Deep River Quartet Swing Long! Eerbetoon aan Robert Long ma 8/10 20u Trijntje Oosterhuis Intiem theaterconcert met gitarist Leonardo Amuedo wo 10/10 20u Schudden Zout. Mix van cabaret, toneel en mime in een show vol met humor do 11/10 20u Cuby+Blizzards Harry Muskee en zijn Blizzards op Route 65 vr-zo 12-14/10 20u-14u Christian Farla De Rotterdamse master of illusions ma 15/10 20u Erik van Muiswinkel Solo liedjesshow met grappige teksten en imitaties di 16/10 20u Alquin Vertrouwde liedjes van de progrockgroep uit de jaren zeventig 010 20 30 203 www.theaterzuidp lein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, za-zo 15-17uur Telefonisch to/18.00uur do 4/10 20.15u Jandino I Cabaret winnaar persoonlijkheidsprijs cameretten 2005 5/10 20.15u Cameretten I voorronde finaletoumee 2007 oudste cabaretfestival van Nederland Slagwerk van de heftigste soort: hard ritmisch en avontuurlijk 14.15u Theatergroep Kwatta I vlieg en de verkikkerde pad (6+) za 6/10 20.00u Circle Percussion zo 7/10 wo 10/10 20.00u Wuivend Graan (Try Out) een enerverend toneel komedie doll/10 14.00u Rotterdams Wijktheater De Rotterdamse Senioren Revue Feest der herkenning! do 11/10 20.00u Jetty Mathurin Zeven (Try out) Cabaret Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). lijk wel het mooiste compliment dat je kunt krijgen. Dat je met je liedjes echt een snaar raakt bij iemand." Uiteindelijk is dat pre- cies wat zij wil: mensen raken met haar muziek. 'Langzaam Los' is het eerste theaterprogramma van Beatrice van der Poel, die eerder op het toneel stond in een productie van Orkater. „Maar daar was ik een pion op een schaakbord, terwijl ik nu zelf de kar moet trekken." „Het theater in met mijn eigen mu ziek en teksten, het kan niet enger. Als ik daarover nadenk vind ik het best spannend. Maar dit is iets waar ik al jaren mee bezig ben, een solo album maken en een eigen theater programma. Het lijkt nu eindelijk allemaal te lukken. Mijn vorig jaar verschenen cd wordt gekocht, we hebben een tour en de eerste reac- ties zijn goed. Het is zwaar, maar het geeft zoveel voldoening en ener- gie. Ik probeer er zelf vooral cool onder te blijven, omdat ik weet dat er veel geluk bij komt kijken. Als je een album uitbrengt is dat alsof je een kind baart. Vervolgens gaat je kindje lopen en is het afwachten of het de goede kant op gaat of stil blijft staan." Beatrice van der Poel speelde in verschillende new wave en punk- bandjes en had succes als jazz-zan- geres. Zingen deed ze altijd in het Engels: „Omdat dat in die tijd zo hoorde", kijkt ze terug. „Je had wel bands die in het Nederlands zongen, zoals Trockener Kecks en De Dijk, maar de meeste bands kozen voor Engels. Nederlands vond men niet rock 'n' roll genoeg. Maar na een tijdje van alles en nog wat gedaan te hebben, begon het bij mij toch te knagen. Waar heb ik het over en waar wil ik het over hebben? Via Maarten van Rozendaal kwam ik in aanraking met geengageerde Nederlandstalige popmuziek. Toen hoorde ik dat het wel degelijk rock 'n roll of soulfull kan klinken. Een openbaring. Waarom had ik dat niet eerder geweten?" Inmiddels kent ze dus de kracht van Nederlandstalige teksten. Een jaar geleden kwam haar album 'Langzaam Los' uit, dat goed werd ontvangen door pers en publiek. „Teksten worden in het Nederlands echt op je afgevuurd, als toeschou- wer kun je er niet omheen. Ik krijg meteen reactie terug. Mensen snap- pen de teksten en halen de lading eruit. Woorden kunnen meerdere betekenissen hebben en in je eigen taal begrijp je dat het beste. Je hebt van die Amerikaans raps met hun slang, die voor ons lastig te volgen zijn. Ik merk dat mijn teksten nu beter aankomen bij het publiek. Dat is te gek. Ik heb meer contact met mijn publiek dan ooit." Haar album werd opgenomen met 'alle toeters en bellen' en 'bevrien- de muzikanten' die beschikbaar waren. Toch wist ze toen al dat ze uiteindelijk met haar muziek de theaters in wilde: „Het gaat om de tekst en de melodie, in het theater hebben we daar alle ruis uitgehaald. Ik speel akoestische gitaar en wordt begeleid door pianist/accordeonist Rob Stoop en bassist Thijs Vermeu len. In het theater zitten mensen naar je te luisteren. Elke stilte wordt muziek, elk kuchje of zuchtje bete kent iets, veel meer dan wanneer je in een luidruchtig club staat te spelen. Daar gaat het meer om het grote gebaar, in het theater kun je meer tot de essentie komen." Naast de liedjes van de cd speelt ze negen nieuwe stukken in het programma. Bovendien zit er een verhaal in de voorstelling. „In eer ste instantie zijn het de liedjes die het verhaal maken, maar theater- publiek verlangt meer dan alleen liedjes. Daarom heb ik er bewust een regisseur bijgehaald. Er zit nu echt een verhaal in, met aan het eind een ontlading. Maar ik com- municeer wel via mijn liedjes. Het verhaal is een afspiegeling van het leven en dan met name de harde kant ervan. Het gaat voornamelijk over de liefde, die niet altijd over rozen gaat. Alle facetten die daar mee te maken hebben komen aan bod. Met een lach en een brok in de keel. Precies zoals ik dat voor ogen had." 'Langzaam Los' van Beatrice van der Poel is op 6 oktober te zien in het BRESTheater in Brielle. Daar na o.m. 19/10 Isala Theater in Capelle aan den Ussel, 29/3 Thea ter Twee Hondjes in Hellevoetsluis en 27/5 Fortis Theater a/d Schie in Schiedam. Complete speellijst en meer informatie: www.beatrice- vanderpoel.nl. Zangeres Beatrice van der Poel: „lk merk dat mijn teksten nu beter aankomen bij het publiek." foto Jano van Goo/ Lezers van Maasstad kunnen kaarten winnen voor 'Langzaam Los'. Hiervoor stelt BRESthea- ter vijf keer twee vrijkaarten be schikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@ maasstad.nl met als onderwerp 'Langzaam Los'. Vermeld in de mail uw naam, adres en tele foonnummer. Uit de inzendin- gen worden vijf winnaars ge- trokken. Over de uitslag wordt niet gecor- respondeerd. ROWENTA CV-8040 PROVITAL IONIC HAARDROGER Met cool shot, fluister-technologie en ionen-technologie. 1800 watt, 3 warmte- standen en 2 luchtsnelheden. CORRECTPRIJS Art.nr. 322762 DYSON DC08 TELESCOPE ORIGIN De Dyson Rootl2 Cyclone technologie behoudt constante zuig kracht en verwijdert meer fijn stof uit de luchtstroom dan welk ander systeem met of zonder zak. Incl. kierenzuiger, borstel en trap accessoire. In paars uitgevoerd. CORRECTPRIJS Art.nr. 325664 269 mm PHILIPS HB-555 ZONNEHEMEL Voorzien van 10 speciale Philips Cleo Performance S-lampen, acrylplaten en automatische uitschakeling met dubbele veiligheids- functie na 30 minuten. Gecombineerde koeling van de lampen en het lichaam door middel van 1 stille ventilator. CORRECTPRIJS Art.nr. 320475 479 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. KOOPJES KELDER WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur. SEVERIN KG-2396 CONTACT-GRILL Met hittebestendige laklaag. Grillplaten voorzien van een anti- aanbaklaag. Regelbare thermostaat en controlelampje. Ook half open te gebruiken. Volledig uitklapbaar voor groot grilloppervlak. Uitneembare grillplaten. CORRECTPRIJS Art.nr. 335128

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 21