Tien jaar Stadserf groots gevierd www.schiedam.nl gemeente Schiedam Bouwzaken Sloopzaken 1 Wet milieubeheer Beschikking Artikel 8.25 Gemeentelijke belastingen Week 40 Woensdag 3 oktober 2007 J. Zeng Ill Wijziging verordeningen ISEHHMHHHMi Wet milieubeheer Ontwerpbeschikking JLaL Gemeenteberi Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken na- dere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 21 September t/m 27 September 2007: bouwaanvragen: Broersvest 7, 3111 EA Havendijk 20-42, 3114 EM Lange Haven 107a, 3111 CD Rubenslaan 1 OA,3116 BN Tjalk 67, 3123 BV Vlaardingseweg 18A, 3121 JM Westfrankelandsestraat 23-25, 3117 AJ Woonplus Schiedam Projecten Kapoen Beheef B.V. WE Rubenslaan F.M.J. de Prez M. van der Sluis Festa Vastgoed B.V. Verleende bouwvergunningen: Verzonden: 27 September 2007 Lange Kerkstraat 86, 3111 NR Ph. Van Dijk Verzonden: 28 September 2007 De Meesterstraat 40,3119 PJ St. Int. Katholiek Onderw. rolluiken vernieuwen 26 woningen en schuren bouwen veranderen van een woonhuis kunststof kozijnen plaat kozijnen verwangen dakkapel aanbrengen oprichten van een appartamentencomplex en 8 starterswoningen vernieuwen van dakpannen plaatsen van een hekwerk rondom een sportveld Verzonden 28 October 2007: Lorentzlaan 7 t/m 13, 3112 KE Oranjevliet Beheer B.V. vernieuwen van gevelkozijnen Monumenten aanvraag vergunning: Ingekomen op 24 September 2007: Lange Nieuwstr. 107 A, 3111 AE Kapoen Beheer B.V. verbouwen van een woonhuis N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 27 September 2007 de navolgende wijzigingen heeft vastgesteld: - Verordening op de ambtelijke bijstand en fractieondersteuning: wijziging artikel 1 en 5; - Verordening Winkeltijden Schiedam: wijziging artikel 7; - Wegsleepverordening Gemeente Schiedam; wijziging artikel 4. Tevens heeft de gemeenteraad besloten om de Verordening Bodembescherming Schiedam en de Verordening naamgeving en nummering Schiedam vast te stellen alsmede om de Verordening Bodembescherming Schiedam 2003 en de Verordening Straatnaamgeving en nummering 1999 gelijktijdig in te trekken. Tevens heeft de raad besloten de navolgende verordening in te trekken: - Verordening op de Adviescommissie Beeldende Kunst - Verordening op de Artotheekcommissie - Verordening op het Instituut Sociaal Raadslieden - Verordening Commissie straatnaamgeving - Boeteverordening Wet inburgering nieuwkomers Nieuwe Waterweg Noord 2004 - Partiele Huisvestingsverordening/onderdeel woningsplitsing Schiedam 2004 In het kader van het dualisme heeft het college het Instellingsbesluit commissie naam geving openbare ruimte voor de gemeente Schiedam en de Regeling inzake het Instituut Sociaal Raadslieden en de begeleidingscommissie voor het Instituut Sociaal Raadslieden vastgesteld. Tevens zijn de uitvoeringsvoorschriften op grond van de Verordening naam geving en nummering gemeente Schiedam door het college vastgesteld. De genoemde besluiten treden de eerste dag na bekendmaking in werking. De stukken kunnen vanaf heden gedurende 4 weken tijdens kantooruren worden ingezien bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nade- re informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Sloopmelding asbest: Ingekomen op 27 September 2007: H. Benthempad 25, 3117 VM F. van Kan Verleende sloopvergunning: Verzonden 28 September 2007: Hoogstraat 149, 3111 HE C. Paap Nieuwstraat 12, 3111 JP M.J.B. Smeets asbest verwijderen het slopen van onderdelen in het winkelpand asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Open Dag in het Gemeentearchief en in Bibliotheek Waterweg, meerdere tentoonstellingen en vele acties. Dit is maar een kleine greep uit het programma van Tien jaar Stadserf dat gevierd wordt op zaterdag 6 oktober en in het teken staat van Wonen in Schiedam. Tienjarige kinderen snijden met burgemeester W.M. Verver- Aartsen de taart aan, de Stadswinkel is open en er zijn signeersessies in de bibliotheek. Diezelfde dag wordt de eerste Dag van de Naturalisatie in Schiedam gevierd in een tent op het Stadserf. Voordat burgemeester W.M. Verver-Aartsen de taart aansnijdt, opent zij de dag om 12.00 uur met de opening van de tentoonstelling 'Zitten in stijl, 19de-eeuwse trends in Schiedam' in de Stadswinkel. Deze tentoonstelling laat bijzonder vormgegeven stoelen uit de collectie van het Stedelijk Museum Schiedam zien. Zitmeubelen, architectuur en 10 jaar Stadserf in beeld Het Stedelijk Museum Schiedam maakt jaarlijks twee cultuurhistorische tentoonstellingen Op Locatie. Dit najaar sluit de presentatie aan bij het thema Wonen in Nederland van de nationale Week van de Geschiedenis (12 tot en met 21 oktober). Er zijn ongeveer vijfen- twintig zitmeubelen te zien in de Stadswinkel en de foyer van het Fortis Theater a.d Schie. De stoelen zijn uitgevoerd in verschillende stijlen en geven een beeld van het modieuze negentiende-eeuwse, Schiedamse interieur. In de entreehal van het stadskantoor organiseert het museum workshops voor kinderen vanaf zes jaar bij de tentoonstelling. Deze zelfde dag opent in het Gemeentearchief Schiedam de tentoonstelling 'Wonen in Schiedam, de architectuur van Piet Sanders' met werken van de Schiedamse architect. Een andere tentoonstelling, 'Tien jaar Stadserf, blikt terug op onder meer de voorgeschiedenis van het gebouw waar de instellingen in gevestigd zijn en het door de Amerikaanse kunstenaar Mat Mullican op het Stadserf. Rondleidingen en acties Door het hele pand worden rondleidingen verzorgd. Het Gemeentearchief bewaart meer dan drie kilometer aan archiefmateriaal. Gei'nteresseerden die willen zien hoe dit gebeurt en wat het archief doet om eeuwenoude stukken te bewaren, kunnen om 12.00, 13.00, 14.00 en 15.00 uur mee met een depotrondleiding. In de stadswinkel en het Gemeentearchief zijn pes beschikbaar waarop bezoekers in krantenarchieven, de beeldbank en de historische Bur- gerlijke Stand kunnen zoeken. Historische films uit het archief zijn te zien in de Aleidazaal. Daarnaast zijn er twee speciale acties. Alleen op 6 oktober krijgen kopers 10,- korting op het 'Groot Schiedams Prentenboek' met 160 van de mooiste prenten en tekeningen van Schiedam met een historisch karakter. De tweede actie van het Gemeentearchief is de Archieffotoactie: bezoekers kunnen een foto van bijvoorbeeld hun straat of een gebeurtenis uit de beeldbank, geprint en wel, voor slechts 1,- krijgen. Signeersessies Ook de andere instellingen organiseren vele activiteiten tijdens Tien jaar Stadserf. Biblio theek Waterweg krijgt een woonachtige setting met presentaties van diverse interieurwinkels uit Schiedam. Daarnaast organiseert zij rondleidingen, treedt het koor Multiple Voice op en komt auteur Jan Terlouw vertellen over zijn nieuwste boek 'Dierbaar'. Het eerste exemplaar zal hij overhandigen aan wethouder M. Siljee. Ook auteur Thomas Lieske is aanwezig voor een signeersessie. De Stadswinkel is deze zaterdag geopend en het publiek kan er voor alle diensten terecht. Bezoekers kunnen gratis pasfoto's laten maken en er worden cadeautjes weggegeven. Theater a.d Schie geeft in het kader van het tienjarig bestaan 10,00 korting op tien voorstellingen. Dag van de Naturalisatie Zaterdag 6 oktober is ook de eerste Dag van de Naturalisatie in Schiedam. Om dit te vieren is buiten in een tent op het Stadserf van alles te zien op het gebied van thee. Er zijn een ruil- en verkoopbeurs van theepotten en een theeschenkerij. Kunsten^res Pien Westerveld laat theepotten zien die zij beschilderd heeft en bezoekers kunnen samen met haar thee- kommetjes beschilderen. Verder kan iedereen gratis een familieportret laten maken bij de Schiedamse fotograaf Sjef van Duin. De feestdag wordt in stijl afgesloten met een naturalisatieceremonie voor de Schiedammers die deze maand Nederlander worden tussen 15.00 en 16.00 uur. Voor degenen die zich houden aan de Ramadan, staat er een verrassingspakketje klaar om mee naar huis te nemen. Tien jaar Stadserf zaterdag 6 oktober 11.00 - 16.00 uur www.schiedam.nl Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken heb- ben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Het bevoegd gezag heeft de mogelijkheid een vergunning in te trekken, als gedurende drie jaar geen handelingen worden verricht (lid 1 sub c) met gebruikmaking van de vergunning, of als de inrichting geheel of gedeeltelijk is verwoest (lid 1 sub d). De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het schriftelijk ter kennis brengen van het voornemen tot intrekking aan de vergunninghouder en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrek- ken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de op 12 april 2000 ver leende vergunning ten behoeve van een asfaltcentrale aan de Nieuwe Waterwegstraat 9, 3115HE te Schiedam krachtens artikel 8.25 lid 1 sub c van de Wet milieubeheer ambts- halve in te trekken. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 4 oktober 2007 tot en met 14 november 2007 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kan- toor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht tel. (010) 2468 621) kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien bij de DCMR Milieudienst Rijnmond. Bezwaar Ingevolge artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen deze beschikking. Het maken van bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van verzending van deze beschikking. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient in ieder geval het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van de beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Bezwaar- en beroepschriften Commissie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaarter- mijn, tenzij voor deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel; 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN FLAAG. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en voor kopieen (tegen betaling) van de stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 314565 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 28 augustus 2007 het navolgende besluit hebben genomen: Aanwijzing van de personen belast met de heffing en invordering van gemeentelijke belastingen en Wet waardering onroerende zaken jegens wie inlichtingen- verplichtingen mede gelden. De bekendmaking heeft plaatsgevonden door opneming van het besluit in de verzame- ling 'Belasting- en retributieverordeningen', onder 'Belasting- en retributieverordeningen 2007', nummer 14. Dit besluit is in werking getreden op 1 September 2007. Dit besluit ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van het vermelde besluit. Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 29 mei 2007 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Itho B.V. om een revisievergunning voor een handelsonderneming die klimaatsystemen ontwikkelt, produceert en verkoopt aan de Admiraal de Ruyterstraat 2, 3115 HB te Schiedam. Een gedeelte van de inrichting is verhuurd aan de Inrada Group. Inrada Group assembleert en verkoopt hydraulische, pneumatische en elektrische aandrijvingen. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 4 oktober 2007 tot en met 14 november 2007 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantoor uren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Na boven genoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Zienswijzen Wanneer u zienswijzen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 14 november 2007 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent ep als u zienswijzen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijzen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 315221 Colofan Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openlngstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag 1/ m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedetsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4