maasstad 'Closer to the heart', nieuwe cd van Stevie Ann NS Het Echt Rotterdams Theater is terug Theaterversie van boek Daphne Deckers luiif IN ROTTERDAM H Win kaarten! maasstad EEN APPLE IPOD NAN0 2 GB Apple GRATIS* 399 299 Zondag 14 o 0 westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam *Bij aankoop van een onderstaand iPod-luidspreker systeem ontvangt u een Apple iPod Nano 2 GB t.w.v 119.- euro Aaudio pro BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 10 oktober 2007 tx 51 ROTTERDAM - 'Closer to the heart' is de titel van het tweede album van de Limburgse zan- geres Stevie Ann. Dit album volgt op haar succesvolle de- buut 'Away from here'. Om de druk van het afleveren van een nieuwe cd te ontvluchten, werd de basis voor haar tweede album gelegd in een sfeervolle studio in Wales. Nu de cd er ligt, maakt Stevie Ann een clubtour en daarna gaat ze de theaters in. Zondag speelt ze in het Rotterdamse Rotown. >- Iz. ROTTERDAM - Daphne Dec kers is bekend als columnis- te, maar daarnaast schrijft ze ook scenario's voor televisie en theater, opvoedboeken en kinderverhalen. Een van haar kinderboeken is nu door The ater Terra bewerkt tot fami- liemusical. 'De Matroos in de Doos' ging afgelopen week- einde in premiere. De komende maanden is 'De Matroos in de Doos' te zien in verschillende regiotheaters, waaronder het Isala Theater in Capelle aan den IJssel. nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Theater Zuid plein World Music Dance Centre £$upc| if*' id van 12.00-17.00 uur fin' door Vincent Wernke Anders dan bij haar debuutalbum 'Away from here' staan de media nu in de rij voor interviews met Stevie Ann. Haar debuut kende twee jaar geleden een afwachtende start. Pas na een optreden in het populaire televisieprogramma 'De Wereld Draait Door' schoot 'Away from here' naar de top van de Album Top 100. Ook won ze een Zilveren Harp en de Essent Award. „Het is bizar als je bedenkt dat een optreden in een televisieprogramma zoveel impact heeft", kijkt ze terug. „Maar ik ben natuurlijk wel blij als mijn cd daardoor beter verkoopt." Onlangs verscheen haar nieuwe cd 'Closer to the heart'. Toen ze de studio inging om dit tweede album op te nemen, voelde ze de druk die het succes van haar debuut had veroorzaakt. „Daarom wilde ik er niemand bij hebben in de studio. Alleen muzikanten, de producer en ik. Pas toen de cd af was, mochten de mensen van de platenmaatschap- pij hem ook horen. Ik moest dat zo doen, anders was ik echt doorge- draaid. Bij de platenmaatschappij denkt men al snel: dan is dat de eerste single en dat de tweede. Dat is ook hun werk, maar voor mij werkt dat zo niet. Daar maak ik geen muziek voor. Ik wil vooral mijn ei kwijt kunnen." Ze besloot te vertrekken naar Wales, waar in een sfeervolle stu dio de basis werd gelegd voor het album. „Ik was daar al eens eerder geweest en voelde me daar prettig. Een studio moet voor mij gezellig zijn en een goede sfeer hebben, an ders kan ik er niet opnemen. Wales is te gek en die studio is gewoon bij mensen thuis in de kelder. Op de eerste verdieping heb je een huiskamer en keuken, en daarboven Zangeres Stevie Ann: „Het is bizar als je bedenkt dat een optreden in een televisieprogramma zoveel impact heeft" is een soort hotel waar wij sliepen. Heel gezellig en het enige wat we konden doen was opnemen. Ik heb alle liedjes eerst met alleen zang en gitaar opgenomen. Pas daarna hebben we de andere instrumenten erbij gehaald." „Als ik een liedje schrijf doe ik dat met mijn gitaar en daarom wilde ik ze eerst zo opnemen. Mensen ken- nen mij ook als het meisje met de gitaar. Terug in Nederland hebben we cfe band erbij gehaald en de cd afgemaakt. Soms had ik de rest al in mijn hoofd, maar lang niet bij alle liedjes. Sommige songs hebben we zelfs helemaal opnieuw opgenomen. Daarbij kwam mijn producer ook met ideeen. In Nederland merkte ik overigens dat ik alweer met tien andere dingen bezig was, terwijl ik me in Wales echt helemaal op de opnamen kon concentreren." Meer dan bij haar eerste album bemoeide de zangeres zich met de productie van 'Closer to the heart'. De titel geeft ook aan dat het album een stuk persoonlijker is dan haar debuut: „De liedjes zijn eerlijker en volwassener, al vind ik dat een vreselijk woord, maar het is wel zo. Ik heb nu meer kunnen genieten van het opnafneproces. De liedjes op het eerste album gingen over dromen en dingen die ik wilde, nu gaan ze echt over dingen die ik heb meegemaakt. Mij wordt nu vaker gevraagd waar mijn liedjes over gaan, maar ik heb geen zin om dat uit te leggen. Dat moeten mensen er zelf maar uithalen als ze de liedjes horen." Ondanks de druk die er was, is Ste vie Ann zelf niet veranderd door het succes: „Natuurlijk heb je artiesten die doordraaien, maar ik heb ook weer niet zo'n megasucces gehad dat ik aan de drugs moet om daar- mee om te kunnen gaan of zo. Mijn ambities? Ik hoop dat mijn tour een succes wordt en dat ik minstens zoveel plaatjes mag verkopen als van mijn debuut." In de toekomst hoopt ze ook in het buitenland te kunnen spelen: „Dat gevoel is heel sterk. Ook omdat ik de Engelse taal nog beter onder de knie wil krij- gen. Londen heeft een muziekscene waar ik me erg in thuis voel. Het is dichtbij en ik ken er wat mensen. Ook Amerika lijkt me wel wat. al ben ik daar nog nooit geweest." Maar de komende maanden staat ze eerst op de Nederlandse podia. Tot december maakt ze een clubtour en daarna gaat ze voor de tweede keer de theaters in. „Spelen in een club is iets losser", vergelijkt ze. „Thea- ter is meer geregisseerd en er komt meer bij kijken. Zo gaan we daar gebruik maken van videobeelden. Ik wil het overigens niet te stijfjes maken. De vorige keer had ik van die ingestudeerde praatjes, maar dat is me niet bevallen. Er moet ruimte zijn voor improvisatie. En muziek maken in het theater is toch anders, vooral omdat het publiek muisstil naar je zit te luisteren. Dat is toch anders spelen dan in een rumoerige club." Stevie Ann speelt op zondag 14 oktober in Rotown. In januari volgt haar theatertour: 16/1 Theater Zuidplein in Rotterdam, 23/2 The ater De Stoep in Spijkenisse en 25/3 Oude Luxor Theater in Rotterdam. Complete speellijst en informatie: www.stevieann.nl. door Vincent Wernke ROTTERDAM - 'Kink in de kabel' heet het tweede stuk van Het Echt Rotterdams Theater. Na 'Weg van de buren' schotelt dit Rotterdamse gezelschap het publiek opnieuw een avondje ouderwets lachen voor. 'Het Echt' van oprichter Paul van Soest wordt gezien als de waar- dige opvolger van John Lan- tings Theater van de Lach. Het is daarom geen toeval dat de koning van de klucht zelf voor het eerst sinds jaren plaatsnam op de regiestoel. Twee jaar geleden stond Het Echt Rotterdams Theater voor het eerst op het toneel met de comedy 'Weg van de buren'. Een stuk in de stijl van het vroegere Theater van de Lach. Theaterdirecteuren waren aanvankelijk voorzichtig, maar de boekingen stroomden binnen toen bleek dat het publiek warmliep voor een avondje ouderwets lachen. ..Mensen kwamen na afloop naar ons toe om te zeggen dat ze dit soort theater zo gemist hadden", weet actrice Eva-Lise Geerlings. Net als Marja Lieuwen en oprichter Paul van Soest is Geerlings ook weer te zien in het nieuwe stuk van Het Echt Rotterdams Theater 'Kink in de kabel'. Deze klucht wordt geregisseerd door de meester zelf: John Lanting, die in de jaren zeventig en tachtig veel succes had met zijn Theater van de Lach. „De laatste jaren za- ten we altijd vol", herinnert Marja Lieuwen zich. Net als Van Soest speelde ook zij veel met John Lan ting samen. „De mensen vonden het altijd leuk. Het Theater van de Lach had echt een eigen publiek opge- bouwd." Nadat het Theater van de Lach was opgeheven, ontstond er een gat dat jaren leeg bleef. „Paul heeft het lef gehad om erin te stap- pen", stelt Geerlings. „Daar is lef voor nodig, want subsidie krijg je niet voor kluchten. Veel mensen in de theaterwereld kijken erop neer. Het is niet kunstzinnig genoeg. Al begint dat nu wel minder te wor- den." John Lanting zag 'Weg van de buren' en bestempelde Het Echt Rotterdams Theater meteen als een waardige opvolger van zijn Theater van de Lach. Hij bood aan om het volgende stuk van het gezelschap te regisseren. Voorwaarde was dat hij het stuk mocht uitzoeken. Het werd 'Run for your wife' van de Engelse schrijver Ray Cooney. John Lanting bewerkte het en schreef het op het lijf van Het Echt Rotterdams Theater. Lanting speelde dit stuk ooit zelf en geeft nu het stokje dus Met de klok mee: Eva-Lise Geerlings, Paul van Soest en Marja Lieuwen die te zien zijn in de klucht 'Kink in de kabel' van Het Echt Rotterdams Theater. letterlijk over aan Paul van Soest. Centraal in 'Kink in de kabel', dat speelt in 1975, staat taxichauffeur Sjaak Bosman. Hij is getrouwd met twee vrouwen. Dat gaat goed tot hij na een klap op zijn hoofd in het ziekenhuis belandt. Half verdoofd geeft hij twee huisadressen op en dan volgen de verwikkelingen en misverstanden elkaar in hoog tem po op. Precies zoals dat in een klucht hoort te gaan. Hoewel het er allemaal lichtvoetig uitziet, is acteren in een klucht volgens Eva- Lise Geerlings en Marja Lieuwen, die de twee echtgenotes spelen, niet makkelijker of moeilijker dan in een serieus toneelstuk. Geerlings: „We mochten vanaf de eerste repetitiedag niet grappig doen, want John Lanting hoort het meteen als je het niet meent. Hij zegt: je moet vooral niet leuk doen. Je moet luisteren naar je tegenspe- ler, verwerken wat die zegt en dan reageren zoals je zelf zou reageren. Pas als je het helemaal meent is het grappig." Lieuwen: „We zijn ge woon begonnen met het stuk eerst met z'n alien te lezen, zoals je dat ook bij drama doet. John weet dat zo mooi te zeggen: Niet eerst de jus op je bord leggen en dan de aardap- pelen. Begin eerste maar eens met die droge aardappelen. En hij heeft meer van die uitdrukkingen." Beide actrices vinden het heerlijk om met Paul van Soest en Het Echt Rotterdams Theater te werken: Paul vertelde ons een jaar voor de op- richting over zijn plannen. Hij zocht mensen waarvan hij wist dat ze dit konden spelen en die hij als mens vertrouwde. We hebben allebei veel met hem gespeeld en daarom voelde het meteen goed." Ze geloofden in de plannen en het succes van 'Weg van de buren' bewees hun gelijk. Lieuwen: „Niet alleen het publiek is enthousiast, ik krijg zelf ook zoveel energie van het spelen. Bij 'Weg van de buren' stonden we bijna de hele avond op het toneel, maar na afloop was ik nooit moe." Hetzelfde gevoel kregen ze tijdens de repetities van 'Kink in de ka bel', dat in premiere gaat in Thea ter Zuidplein. Dat de kaartverkoop nog beter loopt dan bij hun eerste stuk zegt genoeg over het vertrou- wen dat het publiek in het Rotter damse gezelschap heeft. „Paul is zo'n bevlogen theatermaker en ik heb bewondering voor zijn door- zettingsvermogen", zegt Eva-Lise Geerlings. Marja Lieuwen vult aan: „Hij is bovendien een goede co- medyspeler, een waardig opvolger van John Lanting. Hij heeft de lach aan zijn kont hangen. Hij doet niet leuk, maar is het. Dat heeft hij voor een groot deel van John Lanting geleerd." 'Kink in de kabel' van Het Echt Rotterdams Theater is van 24 tot en met 28 oktober te zien in The ater Zuidplein. Reserveren: 010- 203.02.03. Daarna o.m. 26 en 27/12 Isala Theater in Capelle a/d IJssel, 8/3 Theater De Stoep in Spijkenisse en 25/3 Fortis Theater a/d Schie in Schiedam. Complete speellijst en meer informatie op www.hetecht.nl. D/TTTED F\ A 4 1 'FN A K WWW.UITBURO.NL/ROTTERDAM BURO 010 484 33 33 1 www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18uur. di-za t/m 13/10 20u Youp van't Hek: De Schreeuwstorm. Laatste kaarten! di 16/10 20u Giselle oudste romantische ballet gedanst door Sint-Petersburg Ballet do 18/10 20u Rob de Nijs Rob de Nijs al 40 jaar aan de topi Nu met zijn Pur Sang Band in het theater! 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18 uur. wo 10/10 20u Schudden Zout. Mix van cabaret, toneel en mime in een show vol met humor do 11/10 20u Cuby+Blizzards Harry Muskee en zijn Blizzards op Route 65 vr-zo 12-14/10 20u-14u Christian Farla De Rotterdamse master of illusions ma 15/10 20u Erik van Muiswinkel Solo liedjesshow met grappige teksten en imitaties 20u Alquin Vertrouwde liedjes van de progrockgroep uit de jaren zeventig 20u Dames voor na vieren Hijgende hakken, hilarisch, wreed, ontroerend en muzikaal. 20u Lebbis is in dit soloprogramma op zoek naar het Kwaad 20u I.O.S. Het beste van 10 jaar I.O.S. Met o.a. de hits Voltooid Verleden Tijd. 16u Petra Berger en Jan Vayne Twee muzikale talenten bundelen hun krachten. ma-di 22-23/10 14u De matroos in de doos Theater Terra. Naar het boek van Daphne Deckers. di 16/10 wo 17/10 vr 19/10 za 20/10 zo 21/10 010 20 30 203 www.theaterzuidp lein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, za-zo 15-17uur Telefonisch tot 18.00uur do 11/10 20.00u Jetty Mathurin I Zeven I (Try put) Cabaret vr 12/10 19.30u Rotterdams Lef I De Brandgrens I multicultureel theater met onderwerpen zoals Hoop, Geloof liefde vr 12/10 20.00u Claudia de Breij cabaret iCIaudia (Try out) za 13/10 19.00u Koor Nieuw Zuid 1 e smartlappen meezingfestival zo 14/10 14.00u Theater Sering Vreemde grootmoeders 8+ Mim el Messaoudi zo 14/10 14.15u Anurandha Asteya Pancham I Indiase klassieke dans met live muziek do 18/10 20.00u Joep onderdelinden Worst Onfwapenend, hilarisch, een topacteur van formaat 010 244 45 28 www.wmdc.nl Pieter de Hoochweg 125, 3024 BG Rotterdam info@wmdc.nl vr 12/10 20.30u Mu|eres de Hoy flamencodansvoorstelling als opening van Internationale flamencoserie €10 €8 Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Vorig jaar vertaalde Daphne Dec kers 'Steel Magnolias', een toneel stuk dat met veel succes langs de Nederlandse theaters toerde. Dit seizoen is opnieuw een stuk van haar te zien in de theaters, al le- verde ze deze keer alleen de basis. Dick van den Heuvel schreef het script voor de familiemusical 'De Matroos in de Doos' op basis van het gelijknamige boek van Deckers. ..Theater Terra staat op eenzame hoogte met het produceren van kin- dertheater", vertelt de schrijfster. Lezers van Maasstad kunnen kaarten winnen voor 'Matroos in de Doos'. Hiervoor stelt het ISALA Theater vijf keer twee vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaar ten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zaterdag een mail- tje naar prijsvraag@maasstad. nl met als onderwerp 'Matroos'. Vermeld in de maii uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden vijf win- naars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecor- respondeerd. „Toen ik hoorde dat zij mijn kin- derboek 'De Matroos in de Doos' wilde gaan opvoeren, was dat voor mij een droom die uitkwam." De komende maanden is de voorstel- ling, waarin de hoofdrollen worden gespeeld door Daan van Rijssel, Liesbeth Janse, Noortje Herlaar en Martijn Fischer, te zien in ruim vijf- tig theaters door heel Nederland. Theater Terra, dat in oktober van dit jaar haar dertigjarig jubileum viert, maakte meer dan 25 voorstellingen. In de voorstellingen van Theater Terra brengen acteurs met levens- grote poppen universele thema's over, die jonge kinderen en hun ouders aanspreken. Theater Terra maakte onder meer succesvolle theaterbewerkingen van 'Kikker', 'Kleine Ezel', 'Muis' en 'Dolfje Weerwolfje'. En nu is er dus 'De Matroos in de Doos', gebaseerd op het derde kinderboek van Daphne Deckers. Het idee kwam van haar zoontje Alec. Die ging op een dag in een doos zitten en zei: ik ben de matroos in de doos. De fantasie van de schrijfster deed vervolgens de rest. De eerste druk van dit boek verscheen in 2004. De theaterversie van 'De Matroos in de Doos', die is geregisseerd door Fons Merkies, is een visu- ele voorstelling geworden over de jongen Marijn. Zijn ouders zijn net gescheiden en hij gaat samen met zijn moeder in een kleiner huis wonen. Marijn begrijpt er helemaal niks van en is heel erg boos op zijn papa en mama. Ook vindt hij zijn nieuwe kamertje eng: er bewegen rare schaduwen op de muren en hij hoort het ruizen van het water. Zijn moeder zegt dat hij gewoon moet gaan slapen. Ze doet de deur dicht en dan verandert zijn kamertje opeens in een woeste zee. Zijn bed zinkt langzaam weg in de golven en Marijn kan nog net op tijd in een verhuisdoos springen. Zo begint hij aan een spannende zoektocht terug naar huis. 'De Matroos in de Doos' is de jubi- leumvoorstelling van Theater Terra dat dit seizoen dertig jaar bestaat. Het is zoals altijd een voorstel ling waarin het beeld voor zichzelf spreekt. Maar deze keer misschien nog wel meer dan normaal. Het verhaal van 'De Matroos in de Doos' biedt een mogelijkheid om de wens van Theo Terra te verwe- zenlijken, een wens die Theater Terra op nieuw terrein brengt. Al jaren wilde hij de vaste grond van het toneel in water veranderen. Niet alleen omdat het ongebruikelijk is, maar ook omdat het een visueel paradijs is met ongekende nieuwe mogelijkheden. Acteurs en poppen die zich door het water begeven, de reflecties van het water, het zachte geplons, de spet- ters, een voorbijvarende boot. De gehele toneelvloer wordt ingeno- men door een ondiepe bak waarin een laag water staat. Met de juiste belichting, muziek en vernuftig ge bruik van perspectief waant het publiek zich in een waterwereld. Afgelopen zondag ging 'De Ma troos in de Doos' in premiere in De Meervaart in Amsterdam. De komende maanden is deze familie- voorstelling te zien in verschillen de regiotheaters: 20/10 Cultureel Centrum De Stoep in Spijkenisse, 21/10 Isala Theater in Capelle aan den IJssel, 22 en 23 oktober Oude Luxor Theater in Rotterdam, 29/12 Theater Het Kruispunt in Baren- drecht en 6/1 Theater Zuidplein in Rotterdam. Kijk voor de complete speellijst en meer informatie op www.theaterterra.nl. GRATIS iPod Mum Photos Extras Settings Shuffle Songs KEF PICOFORTE 1 MULTIMEDIA SPEAKER VOOR I-POD Uni-Q technologie en een Class D versterkermodule zorgen voor een fraai klankbeeld van uw MP3- tracks. Het docking station past op elke iPod. Voorzien van een externe sub woofer aansluiting. Incl. afstandsbediening. Set bestaat uit: 2 Uni-Q HTS1001 satellieten, digitale versterkermodule en iPod docking. CORRECTPRNS Art.nr. 339710 KLIPSCH IFI MULTIMEDIA SPEAKER SYSTEEM De Klipsch Ifi is speciaal ontwikkeld voor ae Apple Ipod MP3 spelers, maar kan ook gebruikt worden als multimedia speakerset bij de PC. Het feit dat het een Klipsch product is garandeerd een sublieme audio kwaliteit die geen ander multimedia speaker merk kan bieden. CORRECTPRIJS Art.nr. 332276 AUDIOPRO PORTO Een draagbare- en oplaadbare combinatie van FM-tuner en I-Pod docking station. Voorzien van een 2x7 Watt versterker voor de 2 hoge tonen speakers en een krachtige 12 Watt voor de speciaal basluidspreker. Dankzij het Embracing Sound systeem ervaart u een fraai stereo effect uit slechts een compacte behuizing. Voorzien van 2 aansluitingen voor externe bronnen, een subwoofer, s-video uitgang en afstandsbediening. In de zwart, wit of rood. Afm. 12x30.5x14 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 333762 zwart Art.nr. 333764 rood Art.nr. 333766 wit PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur t

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 17