Nieuwe uitdaging?! ledereen die in dienst treedt bij een werkgever, maakt afspraken over de arbeidsvoorwaarden. Dat zijn de voorwaarden waaronder bet werk wordt verrichtzoals de hoogte van bet loonde werktijdendoorbetaling in pauzes en de reiskostenvergoeding. Maar vaak valt er nog bee! wat te winnen met een goede onderhandeling. Arbeidsvoorwaarden zijn vaak vastgelegd in een arbeidsovereenkomst, cao of anders in een bedrijfsregeling. Ze zijn in te delen in primaire, secundaire en soms zelfs nog tertiaire voorwaarden. De primaire voorwaarden betreffen bet loon, de arbeidsduur en de sociale voorzieningen, zoals de pensioensvoorziening en regelingen bij ziekte, arbeidsongeschiktheid en werkeloosheid. De secundaire (en tertiaire) voorwaarden betreffen alle andere zaken, zoals regelingen en vergoedingen voor kinderopvang, reiskosten en vakantiedagen. Goed voorbereid Het arbeidsvoorwaardenge- sprek, beter bekend als de salarisonderhandeling, vindt vaak plaats op het moment dat een werknemer de sol- licitatiegesprekken succesvol heeft doorstaan. Een goede voorbereiding is noodzakelijk om eruit te halen wat erin zit en vaak is een goede regeling wel mogelijk, maar niet stan- daard. Hoewel dit gesprek de meeste mensen zenuwachtig maakt, is dit juist het moment om actief op te treden. Allereerst is het verstandig om te berekenen wat iemand met een vergelijkbare baan gemid- deld verdient. Dit is gemak- kelijk na te gaan door eens rond te vragen bij vrienden en collega's en door een loon- wijzer op internet in te vullen. En ook over de secundaire arbeidsvoorwaarden is te on derhandelen. Ook daarbij is het goed alvast over een voor- keur te hebben nagedacht: is een goede reiskostenvergoe ding belangrijk, een auto van de zaak, of een opleiding op kosten van de werkgever? Het is bovendien van waarde om bij het gesprek persoonlij- ke kwaliteiten en meerwaarde in kaart te brengen en om al vast na te denken over welke concessies zijn te doen. Stel het startbod kalm, helder en duidelijk, onderbouw het met argumenten en ga nooit met- een op een bod in zonder eerst na te denken. Heemskerk Fijnmechanica BV is een dynamisch familiebedrijf in de fijnmechanische industrie, met circa 45 medewerkers. Tot de hoofd- activiteiten behoren het maken van fijnmechanische draai- en freesdelen voor derden en de matrijzenbouw (zowel vacuum- als spuitgietmatrijzen). Ons bedrijf is in veel marktsegmenten actief, daarom is de variatie in het werk groot. Het werk varieert van het vervaardigen van enkel stuks tot serie •matig, tevens reparatie en ontwikkeling van producten. Informatie over: Het bedrijf De functie Schriftelijke e-mail telefonische readies: In verband met de groei van onze order- portefeuille zijn wij op zoek naar fulltime enthousiaste vakmensen voor de volgende functies: enthousiaste ervaren CNC-freZ©rS, die zeifstandig kunnen werken en programmeren met Heidenhain gestuurde 3-assige freesbanken. Technisch inzicht en kennis van verspanen zijn noodzakelijk. enthousiaste accurate ZAGER die staal rvs aluminium op maat zaagt en verwerkt, technische tekeningen kan lezen, het materiaal laadt, lost en labelt, gegevens in de PC verwerkt, heftruck kan rijden, de zaagmachines kan onderhouden. Wij bieden: goede en moderne werkomgeving afwisselend werk in enthousiast team een goed salaris www.heemskerkfiinmechanica.nl telefonisch bij dhr. M. Heemskerk Heemskerk Fijnmechanica B.V. t.a.v. dhr, M. Heemskerk Coenecoop 645 - 2741 PV Waddinxveen Tel.: 0182-647010 e-mail: info@heemskerkfijnmechanica.nl naar nieuw talent!! Logistics Assistent expediteur Project expediteur Commercieel representative Administratief medewerker Wij zijn op zoek Shipping Medewerker costumer service (Aankomend) commercieel medewerker Medewerker container control Medewerker transhipment Automotive en Special Products Chauffeur 1e automonteur Medewerker forwarding and distribution Kraanmachinist Corporate Werkkapitaalmanager Debiteurenbeheerder Management development trainee Administratief medewerker Ken je iemand die wil solliciteren of ben je zelf op zoek? Kijk dan op onze site of stuur een sollicitatie naar career@broekman-group.nl Voor een overzicht en informatie over onze vacatures: www.broekman-group.nl Keihard onderhandelen Een succesvol arbeidsvoorwaardengesprek kan veel opleveren. SHIPPING

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 25