techniek horeca J& 1 et Rotterdamse haven- en industriegebied is naarstig op zoek naar jonge medewerkers. Dit als gevolg van de er.nnomische groei en de pensioengolf. Dit betekent meer werk. Diversiteit De bedrijven bieden werk aan in een grote variatie aan beroe- pen. Er is behoefte aan vooral technisch opgeleide jongeren op MBO-niveau. De haven is een internationale wereld waar praktische vaardigheden de boventoon voeren. Werk in de Mainport Rotterdam wordt goed beloond en biedt mogelijkheden aan mensen met verschillende interesses, vaardigheden en vanuit aller- lei culturele achtergronden. Imago Bedrijven versterkten hun concurrentiepositie door in- novatieve, technologische vernieuwingen. Installaties kregen een ongekende schaal- grootte en het werk werd steeds slimmer georganiseerd. De fabrieken in het havenge- bied zijn eveneens sterk geau- tomatiseerd. Hierdoor daalde het aantal medewerkers, ter- wijl de instroom van jongeren in vakopleidingen terug liep. Het is een wereld die je moet zien en beleven. Het Haven- bedrijf en Deltalinqs richtten hiervoor het Educatief Infor- matie Centrum op (info: www. eic-mainport.nl). De jeugd krijgt hier inzicht in de eco- nomische activiteiten van het bedrijfsleven en het vakman- schap dat daarbij nodig is. 1000 jongeren extra De haven breidt zich met de Tweede Maasvlakte in rap tempo uit. In 2012 komen er 8000 nieuwe banen bij. De huidige instroom in het beroepsonderwijs is echter onvoldoende. Deltalinqs en het Havenbedrijf maakten hiervoor afspraken met het Scheepvaart Transport Col lege, het ROC Zadkine en het Albeda College om 1000 jongeren extra een baan te bieden bij de bedrijven. Het STC zal aan de Lloydskade het accent leggen op de ha ven en logistieke opleidingen, terwijl in Brielle een moderne oefenfabriek het STC en Zad kine in de gelegenheid stelt operators voor de procesin- dustrie op te leiden. Op He- ijplaat wordt door het Albeda College fors gei'nvesteerd in onderhoudsopleidingen. De samenwerking met het indu- striele bedrijfsleven heeft ge- stalte gekregen in het Proces College en het Maintenance College (info: www.procescol- lege.nl en www.maintenance- college.nl). Westwaarts De activiteiten van de bedrij ven zijn de stad Rotterdam ontgroeid. Ruinite wordt nu gezocht in westelijke richting, ook in het belang van de steeds grotere zeeschepen. De bereikbaarheid van de bedrij ven door de medewerkers is van groot belang. Deltalinqs zoekt daarom actief naar op- lossingen van een effectievere benutting van de infrastruc- tuur. Goed vervoersmanage- ment moet soelaas bieden, evenals opties voor thuiswer- ken en dergelijke. De Eras mus Universiteit onderzoekt inmiddels de kansen voor ver- voer over water. Kortom, er zijn veel initiatieven om de medewerkers langs de files te krijgen. Talentenjacht De bedrijven zoeken nieuwe talentvolle medewerkers. Aan de slag zijn in een inter- nationaal georienteerde we reld biedt kansen. Er wordt veel georganiseerd om daar de aandacht op te vestigen. Beurzen, arbeidsmarkten en open dagen. Er is een ware ta lentenjacht op gang gekomen en de jacht op talent zal zeker de komende jaren aanhouden. Dat is gunstig voor iedereen die actief op zoek is naar een fascinerende baan. Sla het ha- vengebied als zoekgebied dus niet over en vindt de baan die bij je past. Artikel afkomstig van Cees-Jan Asselbergs, Deltalinqs. Our Network. your world. bd Bflt-es] J/J d y Dawsongroup I The Europe-wide Temperature Control Solution DAWSONRENTALS (NEDERLAND) BV Twee fulltime enthousiaste STEK koelmonteurs lid Bfit 5*J"J J/J 1J3 KOKEN IS LEUK!!! 06-52440603 eismannc^V OPERATIONEEL MEDEWERKER NVOCC M/V (FULLTIME) De functie: Uw profiet Deltalinqs opent talentenjacht maakt deel uit van Dawsongroup pic met vestigingen in de Benelux, Duitsland, Frankrijk, Polen en Groot-Brittannie en daarmee marktleider in Europa op het gebied van de verhuur van o.a. verplaatsbare koel- en vriescellen, shockvriezers en tempereercellen. Gezien de enorme groei en vraag naar onze producten zijn wij op zoek naar: voor onze activiteiten in de Benelux De werkzaamheden bestaan uit: - Zorg dragen voor de periodieke en het reguliere onderhoud van de koel- en vriesinstallaties. - In bedrijf stellen van koel- en vriesinstallaties. - Oplossen van storingen aan de koel- en vriesinstallaties - Assisteren bij levering en plaatsen van o.a. de verplaatsbare koel- en vriescel. - Contacten onderhouaen met de klant. Gevraagd wordt: - STEK-diploma - Gedegen ervaring in de koeltechniek - Klantaerichte en nexibele werkinstelling - Goeae contactuele eigenschappen - Rijbewijs B-E Geboden wordt: - Afwisselende en uitdagende functie met een grote mate van zelfstandigheid - Prima arbeidsvoorwaarden - Mogelijkheid tot het volgen van relevante cursussen - Uitstekende werksfeer Voor meer informatie of voor het sturen van een sollicitatie: Dawsonrentals (Nederland) B.V, T.a.v. de heer Jan de Waard Geijssendorfferweg 66 3088 GK ROTTERDAM E-mail info@dawsonrentals.nl Website www.dawsonrentals.nl Telefoon 010-4952955 Wij zoeken dames/heren die het leuk vinden om d.m.v. het geven van presentaties een goede bijverdienste te creeren. Creativiteit en plezier in koken is een pre. Geen investering en eigen tijdsindeling.j Voor info: FPS Famous Pacific Shipping B.V. is een jong en dynamisch bedrijf actief in de containergroupage. FPS onderhoudt diverse groupagediensten zowel inkomend als uitgaand op het Verre Oosten, Midden Oosten en de Middellandse zee. Ten behoeve van onze sterk groeiende export groupage afdeling zijn wij op zoek naar gemotiveerde mensen die opgeleid willen worden tot: De werkzaamheden bestaan uit het compleet begeleiden van de documentatie stroom met alle daarbij behorende administratieve en commerciele taken, zoats bijvoorbeeld tarieven afgeven, inkomende orders inboeken, facturatie en communicatie onderhouden met klanten, cottega's en overzeese kantoren van ons wereldwijde netwerk. Minimaal in het bezit van een HAVO-5 diploma of een diploma van een gelijkwaardig niveau; Gewenste leeftijd voor de opleidingsvacature tussen de 18 en 26 jaar; Relevante vooropleiding is geen vereiste; Goede beheersing van de Nederlandse en Engelse taal, zowel mondeling als schriftelijk; Relevante werkervaring is geen vereiste; Goede communicatieve en sociale vaardigheden. FPS biedt u een uitdagende en afwisselende fulltime baan met goede groei- mogelijkheden voor de toekomst. Heeft u interesse of wilt u meer weten over deze functie, stuur dan uw schriftelijke sollicitatie met cv voor 22 oktober 2007 aan: FPS Famous Pacific Shipping B.V. t.a.v. mevr. S.C. de long E-mail: saskia@fpsrtm.com van Riemsdijkweg 78 3088 HD Rotterdam www.fps-group.com Acquisitie n.a.v. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Famous Pacific Shipping

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 29