f LEERLING-MACHINISTEIV (m/v) erken en studeren is een hele uitdaging. Maar behalve dat het zwaar is, zijn er ook een heleboel pluspunten te noemen. De extra kennis en kunde die op zijn te doen bij een opleiding naast een baan staan namelijk niet alleen goed op het cv, maar verbeteren ook de arbeidskansen. De mogelijkheden voor een opleiding die met het werk te combineren is, verschillen per werkgever en werknemer, maar globaal gezien zijn de opleidingen in twee groepen in te delen. De eerste groep zijn de opleidingen die vanuit het bedrijf worden aangeboden en die soms ook binnen de uren van de baas zijn te volgen vaak ook op zijn kosten. De tweede groep zijn (deeltijd)opleidingen aan hogescholen, universiteiten en andere onderwijsinstellingen. Studieovereenkomst Maar ook voor opleidingen uit de laatste groep is soms een bijdrage van de werkgever te vragen, namelijk door middel van het afsluiten van een stu dieovereenkomst. Door (een gedeelte van) de kosten van de opleiding te betalen, inves- teert de werkgever op langere termijn in de werknemer. In de overeenkomst verklaart de werknemer dat hij in elk ge- val nog een aantal jaren voor deze werkgever werkt, zodat deze zijn investering niet voor niets doet. Wie eerder weg- gaat dan afgesproken, moet dan een deel van het door de werkgever betaalde geld terugbetalen. Avond of deeltijd Ook zijn er verschillende op- ties met betrekking tot de uren waarin de opleiding wordt gevolgd. Zo worden van veel opleidingen behalve de voltijd- ook deeltijd- en avondcursussen aangeboden. Het voordeel van een deeltijd- opleiding is dat de avonden een weekenden gewoon vrij zijn, omdat de cursus op een of meer doordeweekse dagen plaatsvindt. Wie doordeweeks gewoon moet werken, kan kiezen voor een avondcursus en zo toch weliswaar in de avonduren een (extra) di ploma halen naast het werk. Kijk voor eventuele opleidin gen bijvoorbeeld op www. opleidingenberoep.nl. Winncmr Rotterdamse Ondememersprijs 2007 Rotterdam Rail Feeding m Vanwege aanvang van de volgende opleiding in december zoeken wij op korte termijn Van onze toekomstige collega s verwachten wij: grote flexibiliteit en verantwoordelijkheidsgevoel, interesse in en kennis van het spoorvervoer, rijbewijs en eigen vervoer, opleiding minimaal VMBO/C-niveau, goede beheersing van de Nederlandse taal om kunnen gaan met de huidige moderne communicatiemiddelen Geschikte kandidaten biedcn ivij: uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden, een afwisselende functie met de daarbij behorende verantwoordelijk- heden, werken in een jong en enthousiast team mogelijkheid tot verdere persoonlijke ontwikkeling in een snel groeiende organisatie. Tfevens zijn wij op zoek naar ervaren machinisten en planners! Heb jij een groot verantwoordelijkheidsgevoel, ben je flexibel, gemotiveerd en heb je kwaliteit en veiligheid hoog in het vaandel staan? Stuur dan je sollicitatiebrief met cv per e-mail of per post naar: Rotterdam Rail Feeding B.V. t.a.v. Yvonne Bezemer Europaweg 855, 3199 LD Rotterdam (Maasvlakte) E-mail: info(S)railfeeding.nl Winnaar Rotterdamse Ondememersprijs 2007 hi-- Werk en studie combineren RRF is een snel groeiende jonge spoorwegonderne- ming die gespecialiseerd is in het rangeerwerk o.a. in de Rotterdamse Haven. Voor uitvoering van deze werk- zaamheden is gemotiveerd, enthousiast en goed opge- leid personeel van essentieel belang. Om aan deze hoge kwaliteitseisen te kunnen voldoen leidt RRF samen met haar zusterbedrijf Spoorflex Safety First zelfstandig jonge mensen op tot machinist wagenmeester. Gedurende 3 maandcn doorloop je het theoretische gedeelte van de machinistenopleiding aangevuld met de nodige praktijklessen. Na het beha- len van je examen ga je voor minimaal 1 jaar meedraai- en in het zeer gevariecrde RRF-proces waarbij je met alle facetten van het railvervoer te maken gaat krijgen. Na dit jaar ben je een volledig bevoegde en ervaren ma chinist en kan je door het hele land treinen rijden. RRF regelt in het gehele land het voor- en natransport voor IVW erkende spoorwegonder- nemingen. O.a. in de Rotterdamse Haven wordt er gewerkt op de diverse emplacementen en terminals. Daar wordt het los- en laadproces van de goederentreinen uitgevoerd en de rangeerwerkzaamheden verricht. Momenteel gebeurt dit met 5x Iocs van het type NS600 en 4x Iocs type BR203.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 33