work Venduhuis zelf in de aanbieding Jorrit Pels wint Maasstadloop Expositie 'Chok Dee' van Aad van der Meer Leerzaam, avontuurlijk en een beetje griezelig Lezersactie Helms Band boekbeeld '+H iJt Filmhuis REGIONAAL Zondag 14 oktober 2007 milieubericht week4i Beestenboel Jacques Tange op het Stadserf 'Naar de veiling want weggooien kan altijd nog' Kunst op de Hoogstraat if m Eerste KinderBoek&Bal in Stadsgehoorzaal: Aanvang 19.00 uur -r^Sno Donderdag 11 oktober 2007 ■H wx 53 SCHIEDAM - Een veiling werkt op het jachtinstinct van de koper en verkoper. Naar een veilig gaan betekent (let- terlijk) jagen op koopjes. Soms met geluk en soms - net als bij de uitverkoop- kom je met iets anders thuis. „Ze komen voor die antieke kast en gaan weg met een landschapschil- derij." Dat zegt veilingmeester en eigenaar Radboud van Tol. Hij is nu 66 jaar en vindt het hoog tijd om er mee op te houden. Niet met het opkopen van inboedels; hij blijft hande- laar. Wei met zijn veilinghuis Hercules aan de Nieuwe Ha ven. Van 24 tot 26 oktober is het de laatste keer; Eenmaal. Andermaal. .Verkocht! Zijn laatste veiling. 'Het is genoeg geweest'. wwW.faithbuilder^eu In 'DE ARK', Hargplein 101 te Schiedam Zaal open 18.30 uur „y" DCMR Rijnmond AJt a o n OV Of1 SCHIEDAM - In Filmhuis draait donderdag 11 oktober de film Daratt. Op het moment dat de regering amnestie verleent aan alle oor- logsmisdadigers krijgt de 16 jarige Atim van zijn grootvader een revolver om de man die zijn vader vermoordde te doden Deze voormalige oorlogsmis- dadiger Nassara leidt nu een geregeld leventje, is getrouwd en heeft een eigen bakkerij. Nas sara neemt Atim in dienst als bakkersjongen, niet wetende dat de jongen vast van plan is hem te vermoorden. Na verloop van tijd ontstaat een vreemde, innige verhouding tussen de twee man- nen, en op een dag stelt de bak- ker voor Atim te adopteren. Regisseur van dit hoopvolle ver- haal over de naweeen van de burgeroorlog in Tsjaad is Maha- mat-Saleh Haroun, die in 2002 vele prijzen binnenhaalde met zijn film Abouna. Vrijdag 12 en zaterdag 13 okto ber is Zodiac te zien. Zodiac vertelt het waargebeurde verhaal van een beruchte se- riemoordenaar die in de jaren '70 in San Francisco huishield. Deze moordenaar laat vreemde aanwijzingen en brieven achter bij zijn slachtoffers. Wanneer deze cryptische brieven bij de San Francisco Chronicle terecht komen, raakt tekenaar Robert Graysmith gefascineerd. Aan- vang is 21.00 uur, kaarten kosten zeven euro, donateurs 5,50. Reserveren via de VVV Schie dam, tel. 473 30 00. VLAARDINGEN - Nino is een rood-witte gecasteerde kater van 12 jaar oud. Hij is ingeleverd omdat zijn eigenaar is overleden. Nino kan niet bij kinderen of honden. Of hij goed met kat- ten kan opschieten, is onbekend. Het is een lieve kroelkat die goed alleen kan zijn en zindelijk is. Nino is op zoek naar een geweldig tehuis waar hij lekker naar buiten kan en waar zijn nierdieet geen probleem is. Wie heeft er een plekje voor Nino, waar hij de rest van zijn leven mag blijven? Meer informatie over Nino en de andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaar- dingen. Het dierentehuis is ge- opend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010 - 434 53 35. SCHIEDAM - Het Woordenboek van Platte Taal is door de Schie- damse kunstenaar Jacques Tange gei'llustreerd met een prikkelend visueel alfabet. Het alfabet is ook in 26 zeefdruk- ken uitgevoerd en deze zijn tot 18 november te zien in Bibliotheek Stadserf door Frank Willemse Sinds 1985 is er maandelijks een kunst-, antiek- en inboedelveiling op de Nieuwe Haven. In het oude Unileverpand, Vinolia zeep staat nog vaag op de blinde zijmuur, in het verzamelgebouw op de hoek met de Schoolstraat. Elke maand staat het struikelbord buiten: 'He- den kijkdagen'. En binnen puilt het uit met spulletjes. Opgestapeld tot Radboud van Tol gaat er mee stoppen. Hij blijft opkoper van inboedels, maar gaat er niet meer de boer mee op. Foto: Roger van der Kraan in de gangen van het veilinghuis. Na deze maand gaat de boel op slot. Of er moet een koper komen die het veilinghuis wil voortzet- ten. „Voor mij is het afgelopen als veilingmeester", vertelt de rappe prater en altijd opgewekte Rad boud van Tol. Radboud is een echte handelaar die, tegen een goede prijs, altijd bereid is spullen te verkopen. „Weggeven kan altijd nog", is zijn gevleugelde uitdrukking. Natuurlijk houdt hij van 'mooie spulletjes'. Zelf is hij gek van Art Deco en Jugendstil. Maar anders dan de verzamelaar is hij altijd bereid tot verkopen. Hij kent ze allemaal, de kopers op de veiling. De professionele opkopers, de kunstverzamelaar op zoek naar dat 'vergeten' stuk en de verzame laar die zijn verzameling compleet wil krijgen. Maar ook de romme- laars die overal handel in zien en de gezellige dames op de eerste rij bij de veiling waar hij een dolletje meemaakt. Hercules heeft een klantenbestand van 500 adressen die 8 keer per jaar een uitnodiging voor de vei ling ontvangen. Veel adressen en de inbreng van goede spullen; dat is de kracht van Hercules. Nee, hij doet niet in witgoed, kachels of au to's. Hercules zit meer in inboedels als kasten en meubels. Mits ouder en van waarde. En natuurlijk voor- al in inrichting zoals kunst voor aan de muur, op de kast of op de grond. Van schilderijen tot kleine beeldjes waar volwassen mannen staan te kwijlen voor een Copier- glas of een Rozenburg vaasje. Dat al snel duizend euro opbrengt. Meestal kent hij de prijzen van het ingebrachte stuk wel. Soms zijn er verrassingen. Het gevonden schilderij van Van Gogh bleek vals en een dieptepunt. Maar positief is het eenvoudige pied de stalle dat duizenden euro's opbracht. En er zijn trends in te ontdekken. Tinnen spulletjes van Banka zijn niks meer waard terwijl juist schilderijen met haven- en zeegezichten het goed doen. Terwijl in thuishaven Breda juist een boerenlandschapje meer in trek is. Begonnen als radio- en tv-hande- laar in Zeeuws Vlaanderen heeft Radboud een jarenlange ervaring als opkoper van inboedels. Dat blijft hij doen, het bloed kruipt maar Hercules gaat dicht. Of misschien niet als hij een nieuwe veilinghouder weet te interesseren. Schiedam en omgeving hebben een venduhuis nodig. Er is zat handel. En hij vertelt die mop van Sam en Moos die elkaar, telkens voor een hogere prijs, een antiek stuk door- verkopen. En tevreden constateren dat ze er allebei zo lekker aan verdienen. ROTTERDAM - De omstan- digheden waren afgelopen za terdag prima voor een loop- wedstrijd met snelle tijden. Zonnig maar niet te warm en zo goed als windstil. En bo- venal een vlak en snel parkoers dwars door het Kralingse Bos. PAC zette voor de derde maal de Maasstadloop op de kaart. Naast een sportief evenement was het ook een dag voor het goede doel: de stichting Pal- lieter. Het evenement begon 6 oktober al vroeg met de Gre Lagendijk fami- lieloop voor ouders met kinderen. Daarna was het aan de jongens en meisjes tot twaalf jaar tijdens de verschillende jeugdlopen en het Pallieter Scholierenkampioenschap. Om 14.00 vond het koningsnum- mer, de Maasstadloop over tien ki lometer, plaats. Harry Wirtz, manager van sponsor Maasstad Weekbladen, schoot de 276 atleten in gang. Eerst twee ronden over de baan van PAC en vervolgens een grote ronde door het Kralingse Bos. Een beschut parcours door wat dit jaar nog werd uitgeroepen tot Nederlands mooiste stedelijke buitenruimte. Jorrit Pels en de andere atleten die bovenal voor een snelle tijd van start waren gegaan, zullen er niet zo'n oog voor gehad hebben maar de atleten werden gestuurd over paden die voor het grootste gedeelte schaduwrijk overdekt zijn door tal- loze kastanjes en eiken. PAC had met het oog op op dit lommerrijke parkoers besloten de paden nog speciaal te vegen om het van gladde bladeren te ontdoen. In de wedstrijd stond zaterdag geen maat op Jorrit Pels. De student uit Pijnacker had aan de finish (32.26 minuten) op atletiekbaan Lange- pad een voorsprong van precies Harry Wirtz, manager van Maasstad Weekbladen, schoot afgelopen zaterdag de 276 atleten van de 10 kilometer in gang. Foto: Rob Kamminga een minuut op Fouad Fertoute. De atletiekveelvraat van Spirit uit Oud-Beijerland had op zijn beurt weer een voorsprong van een halve minuut op Rotterdam Atletiek-ve- teraan Evert de Graaf. Bij de vrou- wen was het wel spannend tot de laatste meters. De West-Brabantse Marisa Hopmans (36.42 minuten) was in de laatste meters de bekende Westlandse veterane Carla Ophorst sprintend te snel af. Ondanks de geboden sportieve strijd was organisator Wim Schou- ten van PAC na afloop niet geheel tevreden over de belangrijkste weg- wedstrijd in het programma van de Rotterdamse club. „Het aantal deelnemers viel dit jaar toch wat tegen.Vooral het aantal jeugdige deelnemers was onder de maat." Gerekend werd op zo'n 600 a 700 kinderen. Maar slechts een handjevol kwam opdraven. „Omdat het moeilijk is om scholen op zaterdag op te roe- pen voor een sponsorloop", denkt Schouten. „Veel kinderen zijn dan al bezig met een andere hobby. En daarnaast organiseren scholen zelf al sponsor- lopen. Dan heb je een enthousiaste ouder of docent nodig." Verder was het voor een aantal potentiele deel nemers, met achttien graden in de zon, toch al een beetje te warm, verklaart Schouten. „En er waren dit weekend veel andere lopen." Volgend jaar hoopt Schouten de Maasstadloop wat groter neer te kunnen zetten. „Alles was goed georganiseerd, het parcours, de vrijwilligers. Maar het aantal deelnemers, dat kan nog flink omhoog." 410 lopers deden mee aan het evenement en Schouten wil naar de duizend. Ondanks de wat magere deelname liepen de deelnemers aan de Maas stadloop samen ongeveer 875 euro voor het goede doel 'Stichting Pal lieter' bijeen. Van het inschrijfgeld ging per deelnemer een euro naar de zorgvoorziening voor chronisch en ongeneeslijk zieke kinderen. Daarnaast lieten schoolkinderen zich sponsoren om zo ook een bij- drage te leveren aan de bouw van de Pallieterburcht, een kinderhos- pice die de stichting in Capelle wil realiseren. De school met het hoogste sponsor- bedrag, De Triangel, won hiermee een uitje met de Pannekoekenboot. VLAARDINGEN - De Vlaar- dingse schilder Aad van der Meer heeft afgelopen zaterdag zijn nieu we expositie 'Chok Dee' geopend. In zijn gelegenheidsgalerie in de Hoogstraat presenteert de kunste naar een tentoonstelling met een selectie schilderijen uit de periode 2005-2007. De expositie geeft een overzicht van het hele oeuvre van Van der Meer, van realistisch tot abstract werk. Met de tentoonstelling wil de schil der zijn zoektocht tonen naar de balans tussen Oost en West. 'Chok Dee' is een spreuk uit Thailand waarmee je iemand geluk en voor- spoed wenst, iets wat Van der Meer ook met zijn expositie wil doen. Aad van der Meer schildert sinds 1998. Met het schilderen van zijn eerste stillevens en portretten ont- dekte hij de schilderkunst. In 2006 exposeerde hij 'Feel Meer Felix' in Amsterdam. Maar nu wilden Van der Meer graag weer eens wat in Vlaardin- gen doen. De expositie 'Chok Dee' is op af- spraak te bezichtigen in de Hoog straat, nummer 202. Een afspraak kan gemaakt worden via info@ athai-arts.nl. Meer informatie is te vinden op www.athai-arts.nl. -A ■Ss, im ■- V A" Met de tentoonstelling wil Aad van der Meer zijn zoektocht tonen naar de balans tussen Oost en West. Foto: Roger van der Kraan door Bart van der Linden VLAARDINGEN - Als een grote snoepdoos met een heel groot slot erop, zo zag de Stads gehoorzaal er afgelope zater dag uit. Meer dan tweehonderd kinderen wisten zich door het sleutelgat te wurmen, op weg naar een wereld vol geheimen. Over een spannend avontuur, voorbeeldige kinderen en een wel heel duister persoon, die op de meest vreemde plek- ken opdook tijdens het eerste Vlaardingse KinderBoek&Bal. Het is donker in de Kleine Zaal, de kinderen wachten vol smart op wat komen gaat. Dan verschijnen daar ineens Graat en Harmien, de twee hoofdrolspelers van 'Het Rat van Avontuur'. Zij begeven zich in een spookhuis, waar een rat de baas van is. De kinderen joelen, opeens is daar de 'suikertante'. „Suiker is slecht voor jullie", schreeuwt ze onomwonden de zaal in. Ach, het zal wel, denken de meesten. Nee, de kinderen lachen zich pas echt een breuk als Graat gekke bekken trekt, als spook welteverstaan. Uit- eindelijk blijkt alles een droom te zijn. Maar hoe zit het dan met dat bloedende oor, waarmee Harmien wakker wordt? De toon is gezet, het echte werk kan beginnen. Vijf workshops moeten de kinderen de leeslust terug bren- gen, voor zover die er niet al was. Alhoewel, eigenlijk zijn het vier workshops, met als uitsmijter een heuse rondleiding. Twee geflipte werksters leidden de kinderen rond, waarbij onder meer de kleedkamers Naast het maken van maskers en Anke Kranendonk), is er ook nog een spannend verhaal (verteld door Dracula die stilletjes overal opduikt. Foto: Roger van der Kraan en VIP-ruimte worden gepasseerd. Op het balkon, ontdekken wat jon gens en meisjes een gedaante achter de stoelen. De werkster heeft het niet door. Ja. er zit toch echt wat. Ach, laten we ook maar verder gaan. Niet is immers wat het lijkt, deze middag. Laten we de zaken vanaf nu maar eens serieus benaderen. De kin deren krijgen een workshop teke- nen, gegeven door tekenaar Ted van Lieshout. Een kat, een dolfijn en een hond, zorgen voor de nodige arbeid. Ook handig om te weten: een cavia, marmot en hamster zijn net bolletjes en dus moeilijk op papier te krijgen. Het is maar dat u het weet. Bij de workshop 'rappen en pan tomime' laat Stasia Cramer een geheel andere opdracht op de jeugd los. In een toneelstukje wordt aangege- ven dat pesten toch echt wel heel vervelend kan zijn. Tip uit het pu- bliek: niet bang zijn en gewoon grapjes blijven maken. Naast het maken van maskers en een spannend verhaal (verteld door Anke Kranendonk), is er ook nog Dracula die stilletjes overal op duikt. Een jongetje is wel wat bang voor de vampier. Anderen kijken ademloos toe. Opvallend is het dat de kinderen zich uitermate cor rect gedragen bij de workshops. De presentaties zijn dusdanig goed, dat er geen wanklank te bespeuren valt. George Derksen van Fun-Key Events is eveneens verbaasd over het voorbeeldige gedrag van de jonge bezoekers. Hij is tevens blij met de grote toeloop. „We willen de kinderen op een leuke manier kennis laten maken met lezen en daarnaast het lezen stimuleren. Het is echt een cultureel dagje uit." ROTTERDAM' door Peter de Jong REGIO - Dat de geschiedschrijving van de stad niet alleen bepaald wordt door boeken met het thema 'vroeger en toen', bewijst 'Susie, your shopping guide'. Het is een winkelgids voor Rotterdam en om geving, waarin ook veertien win- kels uit Schiedam, Vlaardingeh en Maassluis zich presenteren aan het moderne publiek. Susie is een stijlvolle gids voor de shoppers die iets anders willen dan het grote massaproduct. Hoewel de focus uiteraard op het Rotterdamse gegeven ligt, weten ook in de drie kleinere Maassteden enkele winkels zich hierin te onderscheiden. In Schiedam zijn het bijzondere kleine winkels als Artipico, 'Jon gens boeken', Almost art, de Lounge Shop en Home Present die zich in de gids lieten opnemen. (Hoewel er als historische entourage ook een foto van de Korenbeurs in Schiedam is geplaatst, weet iedereen natuurlijk nu wel dat het witte woonparadijs van Jan de Bouvrie hier allang weer tot het verleden behoort.) In Maassluis laten ook Olke Bolke en Hout Ambacht weten waar ze zit- ten. De Vlaardingse winkels die in Susie zijn opgenomen, zijn op een na al lemaal te vinden op de Hoogstraat. Goud en zilversmid Werner Nijman, 't Leesfestijn, Hoedenatelier en Kunstgalerie Meru, Blitzkappers en Kunst in de Kelder laten zich hier niet onopgemerkt passeren. In de Peperstraat is de Wraps Ribbon store van Arnold en Gerrie een klein stadscadeautje waar iedereen met smaak zijn geschenken meer dan mooi in kan laten pakken. Susie geeft behalve de winkelinformatie tegelijkertijd ook een modern beeld van het 'kleine' winkel gebeuren. Hoezeer de agglomeratie echter door het Rotterdamse gegeven wordt bepaald, wordt juist door de beschei- den invulling op het gebied van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis duidelijk. Bij de rubrieken markten, hotels, uitgaan, festivals, bioscopen en theaters is er niets terug te vinden van het aanbod in de drie kleine Maas steden. Als zodanig vanzelfsprekend incompleet, geeft de gids toch een indruk van het onderscheidend winkelbeeld anno 2007 'Susie, your shoping guide voor Rotterdam en omgeving' uitgegeven door Susie media, is verkrijgbaar bij de boekhandels en grotere warenhuizen als V&D en de Bijenkorf, de ANWB VVV kantoren en de deelnemende Susie winkels en via de website www.susie.nl en kost 9,95 euro. Maasstad Weekbladen verloot on der lezers drie exemplaren van 'Susie your shopping guide'. Wie kans wil maken op het boek- je hoeft maar een ding te doen. Stuur een mail naar b.vanzessen® maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Bart van Zessen, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. Vergeet niet naam en 'adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. De winnaars van het boek 'Ar- chiefschatten Agenda 2008' zijn W. van der Graaf (Havenbogen, Schiedam), C. P. van Woerkom (Nieuwe Haven, Schiedam), A. van Vliet (Hohorst 52, De Lier), T. A. Kieckens-Bronder (Stadhou- derslaan, Vlaardingen) en L. Hol- laar (Eykmanstraat, Vlaardingen). Zij krijgen het boekje binnenkort toegestuurd. TOEGANG VRIJ. In samenwerking met: De DCMR werkt al 35 jaar aan een leefbare en veilige Rijnmond De DCMR Milieudienst Rijnmond heeft van 1 tot 8 oktober 390 meldingen behandeld van bewoners in het Rijnmondgebied. Dat is minder dan het weekgemiddelde van 450. Waar mogelijk onderneemt de DCMR actie om de overlast van stank, stof en lawaai te stoppen. Meer weten over het werk van de DCMR en de ontvangen meldingen? Kijk op www.dcmr.nl. STANKCODE 1 VOOR HEEL RIJNMOND VAN KRACHT De DCMR heeft vrijdagmiddag 5 oktober om 14.00 uur stankcode 1 in het Rijnmondgebied uitgegeven. Code 1 is een voorwaarschuwing aan de Industrie. Bedrijven moeten het laden en lossen van stinkende producten aan de DCMR doorgeven. Ook moeten zij alert zijn bij stankveroorzakende werkzaamheden, zoals het schoonmaken van installaties. De voorspelling dat het stabiele weer met weinig wind en hoge luchtvochtigheid aanhoudt, is de reden om code 1 uit te geven. De meldkamer heeft hierover een beperkt aantal klachten over olie- en gaslucht ontvangen, vooral uit het zuidelijk deel van het Rijnmondgebied. De verwachting is dat de code pas in de loop van deze week wordt ingetrokken. HET NIEUWE RIJDEN Door het stabiele weer blijven de rookgassen van verkeer en industrie hangen. Met het uitgeven van de stankcode wil de DCMR voorkomen dat de situatie door de uitstoot van rookgassen van de industrie verergert. Minder autorijden, gebruik maken van het openbaar vervoer en het toepassen van 'Het nieuwe rijden' kan de uitstoot van rookgassen van het verkeer verminderen. Tips van 'Het nieuwe rijden' zijn onder andere: geen gas geven tijdens het starten, de versnelling zo snel mogelijk doorschakelen en voor verkeerslichten de auto uit laten rollen in dezelfde versnelling en beheerst remmen. Meer informatie over deze rijstijl is te vinden onder www.hetnieuwerijden.nl. nieuwe rijoen m milieudienst MELDKAMER: 010 473 33 33 (DAG EN NACHT) www.dcmr.nl/miljeuklacht

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 6