maasstad Tips van Kickbikers Rolls Royce onder de steps Holy Cow Cruises Speurtocht langs de Stadshavens Kickbiketochten en arrangementen Over StepAround Gezond gevoel, gespierde billen, verbaasde blikken Cursus en competitie door Irene Boonekamp Daar sta je dan, knalrode kick- bike tussen je benen. Timo van Schaik, eigenaar van StepAround, heeft zojuist de schitterende tweebandenbolide voor me de trappen afgedragen vanaf de Overblaak onder de kubuswoningen. Drukt een wa- terflesje op de kickbike en geeft me het rugzakje met routekaart en hangslot. „Wees voorzichtig en vooral veel plezier." Dat plezier dat moet nog komen. Beetje onwennig is het wel. Loer schichtig links en rechts, een gevoel dat iedereen je bekijkt. Vooruit dan maar, hupsakee, rechterbeen op de plank en ik tracht alle kracht in mijn linkerbeen te zetten waarmee ik afzet. Zo, dat heeft wel even effect. Ik zoef langs de Oude Ha ven, zie vanuit mijn ooghoeken nog net wat verbaasde blikken en step door... stukje Blaak, Wijnhaven, drie scherpe bochten, de Schie- damsedijk op. Vanwaar schitterend uitzicht op de bedrijvigheid aan de Leuvehaven. Verwissel geregeld van voet, heb het helemaal te pak- ken, heerlijk. En snel! Grijnzend rol ik over de afdrukken- met-indruk van Bep van Klaveren, die de eerste steen voor de walk of fame legde. Yvonne van Gennip, driemaal goud, Rinus Michels, Lio nel Richy, Faas Wilkes... zij liepen hier, ik ga met mijn kickbike wel een paar tandjes sneller. Knijp in de handremmen, puh puh, even stop- pen. Het leuke is dat je gewoon op de stoep stept en alle voetgangers met een aardig vaartje passeert. Ook maak je op de stoep makkelijk even een stop om mezus of mezo te bekijken. Met het voorwiel tussen de been geklemd neem ik stoer een flinke slok uit de waterfles, en sprits ook wat water in mijn gezicht. Een Duits echtpaar komt recht op me aflopen. Schrik me rot, ze zou- den toch niet de kickbike willen. Ooooh, nee, natuurlijk, neem gerust een foto van me. Keine dank. Step weer verder, overmoedig bijna, dit is echt kicken. Richting Erasmus- brug en vlak ervoor de trap af (gleuf voor fietsers) naar de Willemskade. Wijds uitzicht over de Maas op een heerlijk brede stoep. „He ouwe troel, soms heimwee naar je kin- derjaren?" Lachend passeer ik de joelende jongens. „Jaloers zeker!" Ter hoogte van het Wereldmuseum: volgende stop. Hijgend hang ik over het stuur en tuur naar de Maas. Langzaam meert de Abel Tasman aan, in de verte doemt 'New York' op. Ik weet het zeker: vanaf de kickbike zie je Rotterdam op z'n mooist. Piepend meandert lijn 7 de Willemskade op, ik passeer rake- lings, een scherpe bocht: Aan de Veerkade, nog nooit op deze plek geweest, liggen veel fraaie histori- sche zeiljachten. Een dame staat in het ochtendzonnetje de bootromp te verven. „Hd mevrouw, waar koop De afzet (kick) Ontspannen steppen en afzetten en relaxed het stuur vasthouden is het belangrijkste. Zo span je je spieren niet onnodig aan. Wel je slag af- maken. Het been goed uitzwaaien en iosjes' naar voren zwaaien met lichtgebogen knie. Snelheid verho- gen: frequenter afzetten en een snel- lere rotatie van je benen maken. Afwisselen van been Tijdens het Kickbiken wissel je re- gel matig van been, anders verzuurt het been waar je op staat. Na acht tot twaalf 'kicks' kun je wisselen. Klimmen en afdalen Kom je eens een viaduct of brug tegen, dan is het handig te weten hoe je moet 'klimmen' en 'afdalen' meer hierover op de video's van www.kickbikeusa.com. Bij klim men moet je veel sneller afzetten en al na 5 keer wisselen. Bij afdalen moet je je snelheid niet onderschat- ten, het kan heel hard gaan, tot wel 60 km/u. Kijk dus uit, ga vooral niet gehurkt op je Kickbike staan, maar houd beide benen gestrekt en sta met twee voeten op het plankje! Rem altijd rustig. Wind Rij je voor de wind, maak je slag dan overdreven lang. Heb je de wind tegen, zet dan wat vaker af en wissel iets vaker. De step, internationaal kickbike genoemd, is uitgevonden door atleten uit Finland. Met de basisgedachte dat kickbiken een allround sportieve bezigheid is, haalbaar voor een breed publiek. Inmiddels is de kickbike doorontwikkeld naar een volwaardig vervoersmiddel voor volwassen. De uitgebalanceerde techniek, het degelijke materiaal en het design vormgegeven frame maken deze nieuwe uitvoering tot de Rolls Royce onder de steps. De step is licht, snel en voor iedereen eenvoudig te bedienen; opstappen en remmen is gemakkelijk en de steps zijn erg wendbaar. Ideaal om tochten mee te rollen. Voor het steppen heb je geen specifieke kleding nodig. Aanbevolen wordt sportieve kleding en schoenen met profiel voor een goede afzet. Neem ook een bidonnetje of een flesje water mee om je dorst te lessen. je zo'n fietsstep? Soms zin in kof- fie? Fiets op de stang en op het dek vertel ik haar waar ze de kickbike kan huren en kopen. „Machtig mooi toch om mee op de boot te nemen, die wil ik echt hebben!" Ik moest maar weer eens opstappen, langs de Heere Engelen, het fraaie Oude Veerhuisje en pal aan het water vliegen meeuwen rakelings langs me heen. Het is hier vredig, rustig. Een van de geparkeerde au to's, ramen afgedekt met theedoe- ken, wiebelt vervaarlijk. Schafttijd in Rotterdam, moet kunnen! Nog een klein stukje Westplein en daar rol ik het Zoggerpark in, wind door mijn haren en tintelende wangen. Lopend of fietsend kom je hier niet zo snel, maar wat is het hier mooi! Ik step het hele park door, opnieuw een geklik van de camera, ik ben nog nooit zo vaak gefotografeerd. En aangesproken: Zo he! Ruig wijf." De meisjesstudenten vragen of ze ook even een rondje mogen. Hijgend omhoog steppen en dan. gillend naar omlaag suizen. „Mo- gen we het adres, voor mijn jaar- club-uitje, echt vet lol." De lunch met gratis uitzicht op het water bij 'Parkzicht' heb ik hele maal verdiend. Wederom steelse blikken op het terras naar de naast mijn stoel geparkeerde kickbike. Ik doe natuurlijk net alsof ie van mij is, inspecteer de banden en wrijf het stuur een beetje op. Het hele park rol ik door, begin de spieren te voelen en neem, vooruit dan maar, nog even een korte stop op de De Kickbike is uitermate ge- schikt om je conditie te trainen. Op je eigen niveau en in je eigen omgeving step je stap voor stap op je doel af. Recreatief steppen of eventueel op wedstrijdniveau, het kan allemaal met de Kick bike. Kickbikers die belang- stelling hebben voor competie: www.autoped.nl. StepAround organiseert zeswe- kelijkse, conditie- en balans- verbeterende stepcursussen, op woensdag van 19.30 tot 21.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Start Strandbad in Kralingse bos. beroemde bank, kunstwerk beho- rend bij het even beroemde Zochers Heerenhuis. Kickbike ernaast, geen fotografen in de buurt? Behendig inmiddels, manoeuvreer ik tussen de verschillende musea in het mu- seumpark; daar klikt alweer een camera, nog een en bij het school- plein aan de Schiedamse Vest krijg ik zowaar applaus van de spelende kinderen. Ik mag zo onderhand ook wel op de walk of fame. Langs het Oogziekenhuis houd ik een beetje in, die mensen weten natuurlijk niet wat ze zien. De route gaat nog door tot aan het Hofplein, maar ik kort hem toch een stukje in, begin wel moe te worden. De jaren en kilometers gaan tellen. Ik neem nu een stukje fietspad (is geoorloofd), kan ik mijn voeten lekker afzetten tegen de stoep en ga nu nog sneller. De stoep weer op, recht af op een in neon ge- huld massage-instituut. Oh. wat zou ik graag even mijn spieren laten masseren, maar nee, doorsteppen meid. Het is niet waar! Daar komt nog een kickbiker aan... hij zoeft voorbij, joviale zwaai ouwe jongens krentebrood. Eindelijk, nog nooit zo blij geweest de toppen van de kubuswoningen weer te zien. I did it! Toch even mooi 8,5 kilometer afgelegd in anderhalf uur. inclusief pauzes en lunch. Mede dankzij de grote actieradius van de kickbike. Gezond gevoel en gespierde bil len. De verbaasde blikken neem ik voor lief. StepAround is een onderdeel van Stichting Playground en aangesloten bij de Nederlandse Autoped Federatie. Stichting Playground heeft z'n oorsprong in Rotterdam en organiseert in Rotterdam sinds 2003 veel ac- tiviteiten op het gebied van sport en bewegen. Pionier Timo van Schaik startte in verschillende deelgemeentes een aantal workshops voor de jeugd. Eenmaal per jaar organiseert hij het landelijke 'Streetmasters', een groot event met streetsports als Street- en breakdance, capoeira, skateborden, inline skates en BMX. De voorrondes worden in verschil lende steden gehouden, de finale was onlangs in Rotterdam. Stichting Playground organiseert ook stadswandelingen met ervaren stadsgidsen in 24 verschillende talen en de populaire Holy Cow Cruises. StepAround is actief in Rotterdam, Gouda, Delft, Dordrecht, Vlaardin- gen en Schiedam StepAround Overblaak 104 3011 MH Rotterdam tel: 010 47 76 477 fax: 010 28 007 43 info@steparound.nl www.stichtingplayground.nl Rotterdam, een versterkt vis- sersdorp, kreeg in 1340 stads- rechten. Het had toen de vorm van een driehoek en lag ten noorden van de Nieuwe Maas, bij een dam in de Rotte. De Oude Haven is de oudste zee- haven van Rotterdam en kende in 1500 al grote bloei. Ondanks naoorlogse plannen de haven te dempen en een groot verkeersplein neer te leggen is de Oude Haven gelukkig behouden. In de huidige Oude Haven ligt het Havenmu- seum met en scheepswerf voor res- tauratie van historische schepen. De Leuvehaven, aangelegd in begin zeventiende eeuw, herinnert aan het roemrijk verleden. Eens meer- den hier de grootste zeeschepen af om hun overzeese lading te lossen. Vanaf Leuvehaven kan er over het water overgestoken worden naar de Wijnhaven via de Kraneschipbrug. Sinds november 1997 ligt een au- thentieke Kraneschipbrug uit 1886 in de museumhaven. afkomstig uit de gemeente Zederik. In de Wijnhaven legden zeilsche- pen aan om wijn te lossen. In de pakhuisruimten op de begane grond werden de vaten wijn op- geslagen, daarboven woonde de koopman met zijn gezin. Van 1989 tot 1994 werden de huizen opge- slagen vanwege de bouw van de spoortunnel. De panden zijn steen voor steen afgebroken en later weer in oorspronkelijke staat herbouwd. Nu zijn er een aantal aantrekke- lijke horecagelegenheden in geves- tigd en het Mariniersmuseum. Aan de Boompjes werd in 1651 een dubbele rij lindebomen geplant. De kade bij de Boompjes is altijd kern van nautische bedrijvigheid aan de Maas geweest. Eind zeventiende eeuw was er het Oost-Indisch Huis van de VOC gevestigd. En tot 1931 vonden de schepen van de Bata- vierlijn hier een ligplaats. De Veerhaven is onderdeel van het historische Scheepvaartkwartier aan de noordzijde van de Nieuwe Maas geweest. De Veerhaven biedt thuishavens aan zeegaande zeil- schepen met historisch karakter. Voormalige vrachtschepen zoals schoeners en coasters, maar ook loggers, kotters en botters die in het verleden gebruikt werden voor de visserij. De tocht die ik maakte is de speurtocht Stadshavens. Onder- weg kom je veel monumenten en bijzondere plekken tegen. Vul je namen in op een formulier en heb je alles goed: dan staat er een 'knallende' prijs voor je klaar. Organisator StepAround biedt ver schillende kickbike speurtochten: - Stadshavens - Architectuur - Bruggen - Piet Hein (door historisch Delfshaven) De speurtochten zijn individueel of met een groep te boeken, an- dere mogelijkheid is de tocht te maken onder leiding van een be- kwame gids of met een GPS. De tochten zijn niet langer dan tien kilometer en duren gemiddeld 2 tot 2,5 uur. StepAround organiseert ook ver schillende arrangementen: EatAround: Een culinaire tour door Rotterdam. Op pad met een ervaren gids of speurtocht met een driegangendiner op verschillende locaties.Vanaf tien personen, ook grote groepen. Duur: van 17.00 tot 22.00 uur. Step A Cue: Steppen maakt hon- gerig! Genieten van een stadsbar- becue op een unieke locatie met prachtige uitzicht over de stad. Vanaf twintig personen. Duur: circa vier uur. Step Italian: Mangiare a tutti di familie or amico.Tussen het step- pen doorgenieten van een over- heerlijke picknick Italian style in een idyllisch park in Rotterdam. Vanaf acht personen. Duur: circa drie uur. Doen in Rotterdam - Een actief arrangement voor bijvoorbeeld bedrijfsuitje of vrijgezellenfeest- je. Inclusief rondvaart. kickbike speurtocht en waterfietswedstrijd. Aantal deelnemers: twintig tot veertig personen. Duur: vier uur. Met de wereldberoemde Holy Cow fiets, een hippe chopper, langs de underground in Rotter dam met een prefab route. Langs niet alledaagse plekjes van de stad. Rocken door de stad. op zoek naar verschillende HotStops, waaraan vragen zijn gekoppeld. Alle vragen goed? Dan kan je je ziekenfondsbril inruilen voor een originele RayBan en wordt je een originele EasyRider. De Holy Cow Cruises, georga- niseerd door StepAround. zijn gelieerd aan een thema uit de vijftiger en zestiger jaren. Met HotStops als een bezoek aan de beroemde tatouageshop met uit- gebreide informatie. een bezoek aan de (pop-art) Gallerie V!P's op het westelijk handelsterrein. een stop om een waterpijp te ra- ken of een bezoek aan de enige Cigar-bar van Nederland voor een cocktail en sigaar. De gidsen die de cruises vergezellen zijn echte Rotterdamse locals. Vanaf 35,00, minimaal aantal deelnemers tien. www.holycow- cruises.nl. Aan de rol door Rotterdam met de kickbike Holy Cows aan de Veerhaven.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 8