maasstad 'Ciske de Rat - de musical': van schoffie tot Cis de Man 'Meer Abba dan dit kun je echt niet krijgen' Stand-up comedian Wilko Terwijn in Het Plein IN ROTTERDAM Win kaarten! 199 119 579 111117 m-i 1 O^mega p ixelPre-^' -x me* Nikon Canon 0 0 0 Zondag 21 oktobejvan 12.00.17.00 uur BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 17 oktober 2007 tx 51 ROTTERDAM - Danny de Munk was in een klap een ster toen hij in 1984 de hoofd- rol speelde in de 'Ciske de Rat'. Onlangs vierde hij zijn artiestenjubileum en die car- riere krijgt nu een vervolg met een voor hem wel heel bijzon- dere musical: 'Ciske de Rat'. Anders dan de film is deze musicalversie gebaseerd op de complete Ciske de Rat-trilogie van schrijver Piet Bakker. De Munk is daardoor nu te zien als de Volwassen Cis de Man. ROTTERDAM - Ze verkoch- ten wereldwijd net iets minder albums dan de Beatles, maar bijna elke andere legendarische band laten ze op dat gebied ver achter zich. Sinds Abba in 1974 het Eurovisie Songfesti- val won, heeft de hitmachine van Annifrid, Benny, Bjorn en Agnetha nooit gehaperd. Hoe- wel een reiinie er absoluut niet meer inzit -het viertal sloeg in 2004 nog een aanbod van een miljard dollar af voor een een- malig weerzien- zijn hun hits tegenwoordig wel weer op de Europese podia te horen. Het Zweedse ABBAsolutely geldt op dit moment als de beste Abba-tributeband ter wereld. Donderdag 25 oktober staan ze in De Doelen. Win kaarten www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Stichting Culture Etcetera Theater Zuidplein Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u de meest uitgebreide foto/video afdeling van de Randstad. Met keuze uit meer dan 100 digitate foto- en videocamera die demonstratieklaar staan opgesteld om vergeleken te worden. Ook op het gebied van foto/video toebehoren heeft Correct een groot assortiment. M&:- OLYMPUS door Vincent Wernke Danny de Munk vierde op 25 juni van dit jaar zijn 25-jarige artiesten jubileum in het Rotterdamse Ahoy. Ter gelegenheid daarvan wilde hij in een interview met deze krant natuurlijk ook wel even vooruit- blikken op de musicalversie van 'Ciske de Rat': „Die musical valt mooi samen met mijn jubileum. Geweldig dat ik die rol, nu van de oudere Ciske, weer mag spelen. De rol waarmee het uiteindelijk alle- maal begonnen is. A1 speel ik nu wel de oudere Ciske, Cis de Man. Ik kijk daar nu al heel erg naar uit om straks met 'Ciske de Rat - de musical' in de theaters te staan." We zijn inmiddels vier maanden verder. 'Ciske de Rat - de musical' is met veel succes in premiere ge- gaan in het Amsterdamse Carre en toert de komende maanden langs vijftien grote Nederlandse theaters, waaronder het nieuwe Luxor The ater in Rotterdam. Niet Danny de Munk speelt in deze musicalversie de rol van straatschoffie Ciske. Die rol wordt nu namelijk gespeeld door verschillende kinderen, die zijn op- geleid op de speciaal opgerichte Ciske School waarvoor zich 1800 kinderen aanmeldden. De zoektocht naar de nieuwe Ciskes was eerder uitgebreid te zien in de televisiese- rie 'Krijg toch allemaal de Kolere', naar een regel uit de bekende film- hit van Danny de Munk. 'Ciske de Rat - de musical' is geba seerd op de drie boeken van journa list Piet Bakker die verschenen over dit bekende Amsterdamse straat schoffie. Het eerste deel verscheen in 1942 en werd meteen een groot succes. Een jaar later kwam het vervolg uit 'Ciske Groeit Op' en in 1946 verscheen het laatste deel, het sterk anti-Duitse 'Cis de Man'. De film- versies uit 1955 en 1984 concen- treerden zich op het eerste boek, terwijl de schrijvers van de musical- Uiteraard ontbreekt in de musical niet het lied 'Ik voel me zo verdomd alleen', waarmee Danny de Munk destijds een grote hit scoorde. foto Joris-Jan Bos versie (Andre Breedland en Mau rice Wijnen) ook de andere twee boeken in hun verhaal verwerkten. Het verhaal van Ciske de Rat is bij veel mensen bekend. Zijn va- der is zeeman en vaak van huis, terwijl zijn moeder vooral bezig is met zichzelf en laat het niet na om haar zoontje te mishandelen. Ciske ontwikkelt zich daardoor tot een moeilijk ventje dat voortdurend van school wordt gestuurd. Als hij vriendschap sluit met schoolmees- ter Bruijs en zijn zieke klasgenootje Dorus, lijkt het beter te gaan. Maar als Dorus overlijdt, gaat het bergaf- waarts en slaat het noodlot toe als hij zijn moeder doodt. Het accent in de musical ligt op het gegeven dat Ciske een tweede kans in het leven krijgt en ook leert die te pakken. Anders dan je zou verwachten is het levensverhaal van Ciske niet chronologisch in de voorstelling verwerkt. Naast het welbekende verhaal van het straat schoffie dat op voet van oorlog leeft met zijn moeder, zijn de belevenis- sen van de oudere Cis de Man door de musical heen geweven. Juist deze aanpak van Andre Breed- land en Maurice Wijnen kon op veel lovende woorden van de critici rekenen, die vrijwel unaniem waren in hun lof voor 'Ciske de Rat - de musical', geregisseerd door Paul Eenens ('The Sound of Music', '3 Musketiers', 'Passion', 'Jesus Christ Superstar'). Uiteraard ontbreekt het lied 'Ik voel me zo verdomd alleen' niet, waarmee Danny de Munk destijds een grote hit scoorde. Daarnaast schreef Henny Vrienten 26 nieuwe nummers voor deze musical, waar- in verder onder meer te zien zijn Hugo Haenen, Mariska van Kolck, Marjolijn Touw en Sjoerd Pley- sier. Voor Danny de Munk is deze musical natuurlijk extra bijzonder: „Ik heb de afgelopen 25 jaar veel dingen gedaan, maar ik vind het fantastisch om nu weer als Ciske de Rat op het toneel te staan. De uitdaging is vooral dat we laten zien hoe het verder is gegaan met Ciske. Ik heb veel te danken aan 'Ciske de Rat' en zeker in mijn jubileumjaar is het dan geweldig om aan deze voorstelling mee te werken." 'Ciske de Rat - de musical' is van 25 oktober tot en met 18 novem- ber te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Reserveren: 010-484.33.33, www.luxortheater. nl of www.musicals.nl. Op 25, 30 en 31 is er voorafgaand aan de voorstelling een inleiding door een betrokkene of expert meer over de totstandkoming van de musical. Deze inleidingen zijn gratis, maar reserveren is noodzakelijk. Aan de fans van Abba zal het niet liggen. Als die het voor het zeg- gen hadden kwam de legendarische groep eerder gisteren dan vandaag nog bij elkaar. Maar hoewel de ergste kou uit de lucht schijnt te zijn en Agnetha, maar vooral Benny en Bjorn zich tegenwoordig weer graag met Abba-memorials bezig lijken te houden, schijnt vooral de in Noorwegen geboren Annifrid wars te zijn van alles dat naar een reiinie riekt. Gelukkig is er tegenwoordig ge- noeg entertainment dat gebruik maakt van de hits van Abba, en dat het blijkbaar zonder de echte Abba- vedetten afkan. Neem de musical 'Mamma Mia' die in 1999 in Lon- den voor het eerst op de planken kwam en daarna overal ter wereld en in verschillende talen werd op- gevoerd. Het publiek smulde ervan, hoewel er in de hele musical geen Annifrid, Benny, Bjorn of Agnetha te bekennen was. De liedjes op zich zijn dus vol- doende garantie voor succes. De tributeband ABBAsolutely voert ze ook nog eens fabuleus op. De groep komt voor in totaal vijf concerten naar Nederland, daarna wordt de tournee voortgezet in onder andere Duitsland, Amerika, China, Grie- kenland en Turkije De band pakt de zaken groots aan. Zo staan er tijdens een concert gemiddeld 10 tot 25 muzikanten op het podium en wordt er als speciale gast vaak een lid van de oorspron- kelijke begeleidingsband uitgeno- digd. Zo heeft Abba-drummer Olaf Brunkert al heel wat keren de gele- deren versterkt, net als gitarist Finn Sjoberg en saxofonist Ulf Anders- son. Ook in het als zeer kritisch bekend staande Engeland worden ze serieus genomen, want daar trad ABBAsolutely al eens samen met De Benny, Annifrid, Agnetha en Bjorn van ABBA-solutely. Niet alleen qua zang, maar ook qua uiterlijk vertonen ze grote gelijkenis met de Zweedse sterren uit de jaren zeventig. foto Diba het Nationaal Symfonie Orkest op. De kenners zijn het roerend met el kaar eens: 'meer Abba dan dit kun je niet krijgen'. Money Money, I Do, Mamma Mia, WaterlooABBAsolutely brengt al deze onsterflijke Abba-hits op een verrassende manier tot leven. Spil van de formatie is zangeres Victo ria Norback die al op jonge leeftijd in de ban van Abba kwam. Haar eerste wapenfeit op muziekgebied was dan ook de opname van Just A Notion, een liedje dat haar favoriete groep nooit had uitgebracht. Voor deze plaatopname kreeg ze speci ale toestemming van niemand min der dan Bjorn en Benny. Sindsdien werd het bijna haar levensmissie om de liedjes van haar legendarische voorbeelden over het voetlicht te brengen. Maar niet alleen op muzikaal gebied herleeft de tijd van Abba. Ook door de aankleding gaan we terug naar de jaren zeventig en begin jaren tachtig toen posters van de Zweed se groep bijna elk tienerkamertje sierden. De hoge blokhakken, de strakke glitterpakjes; ABBAsolu tely beschikt over een opmerkelijke garderobe die een natuurgetrouwe kopie is van de podiumkleding die Abba droeg in de hoogtijdagen en die met hulp en toestemming van Abba's oorspronkelijke kostuum- ontwerper Owe Sandstrom is na- gemaakt. ABBAsolutely, donderdag 25 okto ber in De Doelen, aanvang 20.15 uur. Kaartverkoop via Ticketser- vice, www.ticketservice.nl of0900- 3001250, of via De Doelen. De redactie heeft tien keer twee vrijkaarten klaarliggen voor de lief- hebbers van Abba-klassiekers in een nieuw jasje, 25 oktober in De Doelen. Geinteresseerd? Stuur een mailtje naar: prijsvraag@maasstad. nl onder vermelding van Abba. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. ROTTERDAM - Ook dit seizoen heeft het Ridderkerkse Theater Het Plein weer een leuk en veelzijdig programma. Vooral voor liefheb- 010 484 33 33 I www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18uur. do 18/10 20.00u Rob de Nijs met zijn Pur Sang Band in het theater. Laatste kans! vr-za 19-21/10 ll-14-16u Dora's Piratenavorrtuur liveshow van populaire televisie held. Vanaf 3 jaar. ma 22/10 20.00u A la Longue hommage aan Robert Long met groot aantal bekende artiesten wo -zo 24/10-18/11 Gske de Rat bejubelde musical met o.a. Danny de Munk als Gs de Man. 14-19-20u 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18 uur. vr 19/10 20u Lebbis is in dit soloprogramma op zoek naar het Kwaad za 20/10 20u I.O.S. Het beste van 10 jaar I.O.S. Met o.a. de hits Voltooid Verleden Tijd zo 21/10 16u Petra Berger en Jan Vayne Twee muzikale talenten bundelen hun krachten ma-di 22-23/10 14u De matroos in de doos Theater Terra. Naar het boek van Daphne Deckers do 25/10 19.30u Peking Acrobats Verbazingwekkende Chinese acrobafenshow voor jong en oudI za 27/10 19.30u Corel Kraayenhof Jubileumconcert waarin de bandeonist zijn helden eert zo 28/10 20.00u Jdes Deelder The New Cool Goledroe Jazz en poezie somen in een programma di 30/10 20^ Will Turn Jubileumconcert van de populaire Vlaamse zanger wo 31/10 20.00u Red Poppy Ladies Percussion meidenpercussiegroep uit China 010 21 36 870 www.culture-etcetera.nl Diverse locaties. Reserveren Rotterdams Uitburo (010) 281 62 62 vr-za 19-20/10 Evenement Victor Hugo, zie website 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, za-zo 15-17uur Telefonisch tot 18.00uur do 18/10 20.00u Joep Onderdelinden Worst Ontwapenend, hilarisch, een topacteur van formaat vr 19/10 20.30u lof en Zottieid cabaret bekend van tv en nu live mee te maken! za 20/20 20.00u Het vreemdelingeniegioen (try out) cabaret theaterrevue met onalledaagse acts! zo 21/10 14.15u No kidding (4+) jeugd|dans brengt kleuters op het puntje van hun stoel! zo 21/10 20.00u De minibuis van Yavuz I cabaret jstandup Turks Gesproken! wo-do 24-25/10 20u Het Echt Rotterdams Theater Kink in de Kabel hilarische klucht! Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Wilko Terwijn is altijd actueel en vernieuwend, waardoor geen enkele show hetzelfde zal zijn. bers van cabaret en stand-up come dy is er genoeg te beleven. Zo staat votgende week Claudia de Breij in Het Plein met een try-out van haar nieuwe programma, komen de mannen van Niet Schieten! op 15 november langs en is de beurt op donderdag 1 november aan stand- up comedian Wilko Terwijn. Zo'n tien jaar geleden klauterde Amsterdammer Wilko Terwijn voor het eerst het podium op. Vandaag de dag kan hij gerekend worden tot de groten in het Nederlandse comedycircuit. Hij wordt gezien als een stand-up comedian pur sang. Bewonderd om zijn grapdichtheid. Ongeevenaard om zijn dagelijkse nieuw materiaal. Geen actualiteit gaat aan hem voor- bij zonder zijn comedycommentaar. Door die bijzondere talenten wordt Wilko gevolgd door een steeds gro- ter publiek, dat groeit per voorstel ling. Terwijn was als schrijver betrokken bij programma's als 'Raymann is laat' en de Sinterklaasconferences van Javier Guzman. Hij is vaste headliner van de Comedy Explosi on en een van de vele, vaste gezich- ten van het Comedy Theater in de Nes, de thuisbasis van de Comedy Explosion. Na zijn Oudejaars Stand-up 2003, 2004, 2005 en 2006 en een tournee door New York, Los Angeles en San Francisco staat Terwijn nu in de theaters met zijn programma 'X'. Hij streeft naar pure stand-up in de traditie van Lenny Bruce en Bill Hicks. Gewapend met een micro- foon loodst hij het publiek mee in zijn scherpe, maar verwrongen geest. Niets ontziend fileert hij, waar gefileerd moet worden en is niet bang voor een afwijkende me- ning. Wilko Terwijn is altijd actueel en vernieuwend, waardoor geen en kele show hetzelfde zal zijn. Het Romeinse cijfer 'X', staat voor tien jaar Stand-up Comedy. De letter 'X' slaat volgens de aankondiging niet op Wilko's X-factor, maar op de inhoud van zijn shows, die al tien jaar dagelijks aan verandering onderhevig zijn. De inhoud daarvan is onbekend, vaak ook voor Wilko Terwijn zelf, omdat de beste stand-up op het podium ontstaat. Zoals hij ooit in een interview ver- klaarde: „Als je naar het nieuws luistert begrijp je waarom ik stand- up comedian geworden ben. Als er iets ergs gebeurt zet je eerst de televisie aan en daarna verzin je er een grap over..." 'X' van Wilko Terwijn is op don derdag 1 november 2007 te zien in Theater Het Plein in Ridderkerk. Reserveren: 0180-451620, thea- terhetplein@optisport.nl of www. theaterhetplein.nl. Daarna o.m. 12/12 Stadsgehoorzaal Vlaardin- gen, 22/12 Cascade Hendrik Ido Ambacht, 24/1 Theater Zuidplein Rotterdam en 17/5 Theater De Stoep Spijkenisse. Complete speellijst is te vinden op www.stan- dupcomedy.nl. Lezers van Maasstad kunnen kaarten winnen voor 'X' van Wilko Terwijn Hiervoor stelt het Theater Het Plein vijf keer twee vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maas- stad.nl met als onderwerp 'X'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet ge- correspondeerd. NIKON COOLPIX L15 DIGITALE FOTOCAMERA Eenvoudig te bedienen 8-megapixel camera voorzien van een 2,8-inch LCD, speciale knoppen voor opname en weergave, een Zoom-NIKKOR- objectief met 3x zoom, ISO 1000, optische vibratie- reductie en een autostand. In zwart of zilver kleur. CORRECTPRIJS Art.nr. 338003 zilver Art.nr. 338004 zwart -y*'* "C v PANASONIC DMC-LS 70 DIGITALE FOTOCAMERA Met 7 MEGA pixel maakt u schitterende foto's. 3x optische zoom (4x digitale zoom). 5 cm LCD scherm. Ingebouwde flitser. Inclusief USB kabel en software CD-rom. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 9.4x6.2x3 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 326276 CANON EOS 400D DIGITALE SPIEGELREFLEX MET 18-55MM OBJECTIEF Compatibel met alle EF en EF-S obiectieven, Speedlites en EOS accessoires. Voorzien van 10.1 Megapixel CMOS sensor met Integrated Cleaning System, 2.5 inch LCD-scnerm, High- precision 9-punts AF systeem en Digital Canofi *NA 70.- EURO RET0UR VIA CANON Photo Professional RAW verwerkingssoftware. CORRECT? fPRIJS Art.nr. 318275 WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur. OLYMPUS OLYMPUS SP-560UZ DIGITALE FOTOCAMERA Als u op zoek bent naar een kwaliteitscamera met een indrukwekkende 18x optische zoom, is de SP-560UZ precies wat u zoekt. Dankzij de LCD van 6,4 cm en de 8 miljoen pixels maakt u in een hand- omdraai mooie, creatieve opnamen. Met gezichts- herkenningstechnologie voor haarscherpe portret foto's Afm. 11.6x7.9x7.8 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 337720 GRATIS PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 21