maasstad Actiedag Spirit brengt ruim 10.000 euro in het laatje op de 2e verdieping j i VFC is SVDPW de baas Vlaardingen maakt het koploper moeilijk maasstad sportflitsen Opstaan zonder moeite 3 -zits relaxbank Relaxbanken i/ www.straluma.nl KWF en Vlietland Ziekenhuis blij met grote opbrengst Relaxfauteuils handbediening Relaxfauteuils electrische bediening Sta op fauteuil Relaxbank GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR joust Woensdag 17 oktober 2007 wx 55 Tweede zege Juventus Debuut in A-league Van Stigt Thans op ramkoers Hang On judotoernooi Eremetaal G-judoka's geheel leder in beige, zwart en roodbruin van 698,- geheel leder in beige, bruin en zwart nu slechts - Duits fabrikaat Electrische bediening Geheel leder vanaf OPENINGSTIJDEN MA AN DAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRIJDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur met 2 relax gedeelten, geheel leder in de kleur zwart U vindt bij Straluma een zeer groot assortiment relaxfauteuils en banken met handbediening of electrisch verstelbaar, zelfs op uw maten aangepast. Bezoek onze showroom om kennis te maken met de diverse mogelijkheden op relaxgebied. Graag adviseren wij u om de juiste relaxfauteuil uit te kiezen, natuurlijk in de ontspannen sfeer bij Straluma op de tweede verdieping. Straluma heeft vele verschillende al vanaf Duits fabrikaat, geheel leder en verschillende kleuren leverbaar. Deze relaxbank is van uitstekende kwaliteit en alles is afzonderlijk verstelbaar vanaf Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde oade SVDPW stroopte zondag de mouwen op maar was niet bij machte het VFC moeilijk te maken. Foto: Roger van der Kraan REGIO - Na onnodige verliespar- tijen tegen Escamp en ODB was VFC erop gebrand voor eigen pu- bliek de punten te pakken tegen SVDPW. De Schiedammers hadden op hun beurt de punten hard nodig. De ploeg van trainer Jaco Verhoev is met slechts twee punten hekken- sluiter in de derde klasse C. Met dit uitgangspunt beloofde het zondag in Vlaardingen een mooie regioder- by te worden. SVDPW bleek echter niet bij machte het VFC echt lastig te maken. De ploeg van trainer Arwin Verburgh opende de score al binnen tien minuten. Spits Len- nard van Eijsden tekende voor de treffer. Een fel VFC bleef daarna aandringen en kreeg even na rust waar het recht op had. Adilson Dos Santos faalde niet toen hij alleen op SVDPW-goalie Wynia afging. Daarmee was de wedstrijd gespeeld maar VFC gaf SVDPW nog een extra 'tikkie' door kort voor tijd de 3-0 aan te tekenen. Een kopbal van invaller Berwa Saleh. Smet voor VFC op de overwinning was het uitvallen van verdediger Dennis de Vette met een knieblessure. REGIO - Het is de korfballers van kvv Ridderhof niet gelukt koplo per Futura te verslaan. Na enkele gemakkelijke overwinningen bleek het Haagse Futura zondag in Vlaar dingen Holy een te sterke opponent, 11-16. De Vlaardingers maakten het de koploper wel moeilijk. In de tweede helft slaagde kvv Ridder hof erin een 4-7 achterstand weg te werken. Maar na de 9-9 bleek Futura in het laatste kwartier toch nog wat extra's te kunnen bieden. Oranje Nassau trad zaterdag aan tegen middenmoter ACKC en had haar zinnen gezet op een overwin ning om zo haar eigen positie op de ranglijst wat op te poetsen. Het werd een echt degradatiegevecht. Oranje Nassau had geloof in de winst en werkte na rust een 6-8 achterstand weg. De Vlaardingers konden echter niet 'erop en erover' en deelden de punten met ACKC, 15-15. Komende zaterdag gaat Oranje Nassau op be- zoek bij het nog puntloze DSO en volgt een tweede kans de degrada- tiezone van de tweede klasse G te ontglippen. Derdeklasser ssc Harga had wederom een makkelijke mid- dag. Hoewel de Schiedammers geen al te beste partij korfbal afleverden in eigen huis tegen Velox, kwam de winst nooit in gevaar. Beide partijen maakten er een slaapverwekkende vertoning van. Alleen in de slotfase verhoogde Harga het baltempo en scoorde viermaal op rij, 11-7. Vierdeklasser ODI verzuimde za terdag de kansen af te maken tegen ZKV. In aanvallen waar af en toe vijf keer geschoten werd, konden de Schiedammers maar niet tot scoren komen. ZKV morste veel minder kansen en kreeg zo de winst op een presenteerblaadje aangeboden, 3-8. SCHIEDAM - Als ze toch eens 5000 euro zouden opha- len, mijmerden ze bij Spirit toen ze met de actie Let's Do It begonnen. Ergens begin van de zomer stond op de site van de vereniging ineens de aan- kondiging van een evenement, ergens in oktober, waarmee de club geld in ging zamelen voor de afdeling oncologie van het Vlietland Ziekenhuis en het KWF. Afgelopen zaterdag, amper drie maanden nadat het plan zich in het hoofd van An- nemieke Pols vast had gezet, was het zover. Feest op de club van vroeg tot laat en een opbrengst van niet vijf-, maar minimaal tienduizend euro. „En we zijn nog lang niet uit- geteld", waarschuwde Pols zater- dagavond tijdens de presentatie en overhandiging van de cheque aan onder andere Laurens Nieu- wenhuis, hoofd van de afdeling oncologie. Zo was de exacte op brengst van de veiling, die even- eens zaterdagavond werd gehou- den, de opbrengsten van drank- en etenswaren en het afsluitende feest ook nog niet tot op de cent nauw- keurig berekend. Wel waren in dit bedrag opgenomen allerlei acties die jeugdleden spontaan hadden opgezet. „De jongens van D1 zijn petflessen in gaan zamelen, eerst in West en Zuid en later nog eens in Noord. Toen ze die bij de Al bert Heijns in gingen leveren werd de opbrengst nog eens verdubbeld. Jongens van CI hebben hier auto's staan wassen, damesteams hebben geld bij elkaar gelegd en voor elk doelpunt dat de jeugd maakte werd een euro geschonken'. Allemaal geweldige acties", memoreert Pols. Maar ook van buiten de club kwam financiele steun. Zo kwamen 55- plussers die elke dinsdagmiddag Lisanne de Roever, keepster van het Nederlands dameshockeyelftal, was zaterdag ook van de partij bij de hockeyclinic voor de jeugd. Foto: Roger van der Kraan met elkaar bowlen met een flinke donatie en legde een aannemer een golfhockeybaan aan voor de ac tiedag. Maar er werd afgelopen zaterdag natuurlijk ook gespeeld. Voor de jeugd was een clinic opgezet die verzorgd werd door dames en he- ren 1. Vorig jaar vond al eens zo'n clinic plaats toen dames 1 op trai- ningsstage in het buitenland wilde en op die manier geld daarvoor in- zamelde. Ook nu kwamen ze weer graag in actie en, misschien nog wel belangrijker, meldden ook weer enorm veel kinderen zich aan voor de clinic die dit jaar vijf euro kostte voor het goede doel. Op een dag werd Annemieke Pols ineens ver- rast door een mail van TK Hockey Equipments; ze konden Lisanne de Roever en Ellen Hoog (keeper en spits van het Nederlands elftal) regelen om tijdens de clinic te as- sisteren. En inderdaad waren de twee internationals zaterdag aan- wezig. Ze werden bedolven onder de handtekeningjagers, maar de inspiratie op hockeygebied kwam toch echt van de dames en heren van Spirit zelf. Of Let's Do It een vervolg krijgt is nog maar zeer de vraag, zegt Pols. „We hebben dit met een aantal mensen, die elk weer hun eigen clubje mensen rond zich verzamel- den, in drie maanden tijd van de grond gekregen en vandaag is zo'n succes. Ik zou bijna zeggen dat dit niet meer te evenaren is. Dit bijzondere en trotse gevoel ze- ker niet. En we hebben bijna alles gekregen. Dat kan ik over tien maanden toch weer niet aan ieder- een gaan vragen." BASKETBAL - De mannenbasketballers van Juventus willen dit jaar het wat teleurstellend verlopen voorgaande seizoen doen vergeten. Twee weken terug wonnen de Schiedammers ruim van Squirrels uit Berkel en Rodenrijs, 115-51. Maar vorige week liepen de goede voornemens een klein deukje op bij Divine in Rotterdam. Er werd in de laatste seconde verloren, 65-64. Afgelopen zondag was er weer beter nieuws te melden over de basketballers van Juventus. In Gorinchem tegen Goba werd een spannende pot winnend afgesloten, 59-62. Door de winst staat Juventus gedeeld tweede achter Cady'73. Zaterdag 20 oktober gaat Juventus op bezoek bij de koploper. VOLLEYBAL - De vrouwenvolleyballers van Rijnmond hebben voor dit seizoen een opengevallen plaats in de A-league ingenomen. De verwachting is dat de Schiedamsen een moeilijk seizoen tegemoet gaan en alle zeilen moeten bijzetten om zich op het hoogste nationale niveau te kunnen handha- ven. Afgelopen weekeinde opende Rijnmond Volleybal de competitie tegen Martinus van trainer Avital Selinger. Een veel zwaarder debuut konden de vrouwen van trainer Matt van Wezel niet treffen. Martinus is namelijk ook het Nederlands volleybalteam. Het 3-0 verlies was derhalve ingecalculeerd. Echter de setstanden, 25-10, 25-17 en 25-22, geven Rijnmond hoop voor de toekomst. De Schiedamsen werden geenszins weggespeeld en meer dan vijftien punten scoren in een set tegen Martinus is niet veel ploegen gegeven. DAMMEN - Het gaat goed met de dammers van Van Stigt Thans in de ereklasse. Zaterdag werd de derde overwinning op rij behaald. Daarnaast hebben de Schie-dammers ook individueel nog geen partij verloren. In ei gen huis werd Heijmans Excelsior uit Den Bosch simpel aan de kant gezet, 16-4. Deze uitslag had nog hoger kunnen uitvallen als Anton van Berkel en Ron Heusdens hun tegenstanders niet onnodig met remise hadden laten ont- snappen. Van Stigt Thans en het Amsterdamse Hiltex hebben nu beide zes punten uit drie wedstrijden. Hiltex is echter koploper omdat Van Stigt Thans een bordpunt minder heeft. De Schiedammers liggen echter op ramkoers voor de gewenste landstitel. Op 27 oktober in Overijssel kunnen zij tonen wat de ploeg werkelijk waard is tegen nummer 3, Witte van Moort. JUDO - Een groot aantal regionale judoka's startte het nieuwe wedstrijdsei- zoen bij het aansprekende internationale Hang On toernooi van De Korte Sportinstituut in Hoogvliet. Van Sportinstituut Schiedam veroverden dertien judoka's een podiumplaats. Joey de Goede, Mitchel Mellema, Denise Heij mans, Bastiaan van der Eijk en Natasja Bastein behaalden een eerste plaats. Bob van Harmelen, Nicole Garcia-Rios, Dimitri Nobel en Tim Banen wer den tweede. Voor Wouter de Groot, Suheyl Uyar, Adil Belkaid en Koen Bello was brons weggelegd. Namens de Vlaardingse sportschool Tino Hoogendijk was er prijs voor Christina Heck (tweede) en Job Rienks (derde). JUDO - Binnen Sportschool Tino Hoogendijk trainen veel judoka's met een beperking. Dit zogenaamde G-judo is volledig gei'ntegreerd in de les sen voor judoka's zonder beperkingen. Afgelopen zaterdag streden zeven G-judoka's op een internationaal toernooi op Texel. Met een bronzen, een zilveren en vijf gouden medailles werd deze Vlaardingse deelname een groot succes. Goud was er voor Frank Amiabel, Leon Hoogendijk, Vincent Bouterse, Jeremy Kruize en Bas Rietveld. Nick Steenhoek werd tweede en Rosita Ruigrok derde. Frank Amiabel maakt mede dankzij zijn overwinning op Texel kans om voor ederland uitgezonden te worden naar de Europese kampioenschappen in Duitsland. Straluma....toonaangevend in 998r Strati! ma

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 9