klE maasstad Geheimen blootgelegd in boek 'Briefgeheimen' jX JAREN VERliEFD OP MIJN SCHOONZ' m tffti r 1200m2 4000 m2 r F 0909 - 50 50 344 Doe rk. srieLen eeu Haven weer even in het centrum van Rotterdam maasstadl goeddoel Win een stoomgenerator van Morphy Richards mm f i Unieke lezersaanbieding DOK 99 \Naarde 169,99 I I L I ALS H[)W £>AAS \pB6- rs CUT Kunstolifant vernield Supervoordelig vakantie steengrillen bij DOK 99 STOPPEN MET ROKEN 4* TUIN- SERREMEUBELEN SlaapboulevardU Kwakernaat Woensdag 24 oktober 2007 tx 63 ■Ml INTERESSE OM HIER TE ADVERTEREN? Mijn vriend denkt dat ik echt trouw ben en hij wilt met me trouwen Maar eigenlijk speel ik de hoer!!!!!!!!!! w e - _2£.fs» mm P.S. ZIJ HEEFT WEl EENGOEIE BAAN EN EEN SEXY LICHA*AM Lasercentra N.O. vestiging Rotterdam DE GR00TSTE C0LLECTIE VAN NEDERLAND /tiled, cut (Muwiaad teven&zafi! Slaapsystemen en slaapadviezen III tfouri Zo doet u mee! door Vincent Wernke ROTTERDAM - ledereen heeft geheimen. Groot of klein, schokkend of simpel, schan- dalig of ontdeugend. Niets is leuker dan gluren in gehei men van anderen. Het project 'Briefgeheimen' van Uitgeverij Nieuw Amsterdam biedt deze mogelijkheid. Mensen worden opgeroepen hun geheim in woord en beeld vorm te geven op ansichtkaartformaat en op te sturen. Het resultaat is onder meer te zien in NRC Next en op internet. En sinds kort is er het gelijknamige boek. Amerikaan Frank Warren kwam enkele jaren geleden op het idee om duizenden aan zichzelf geadres- seerde, bianco briefkaarten op al- lerlei plekken achter te laten. Hij riep mensen op om hun diepste ge heimen met hem te delen door deze vorm te geven op de briefkaarten. In woord en beeld. Het resultaat is sinds januari 2005 te zien op de website www.postsecret.com. Zijn idee is uitgegroeid tot een doorlo- pend gemeenschappelijk kunstpro- ject, waaraan inmiddels duizenden anonieme Amerikanen een bijdrage hebben geleverd. Ruim een jaar geleden startte Uit geverij Nieuw Amsterdam met een Nederlands/Belgische versie van dit project onder de noemer 'Briefge heimen'. De oproep was simpel: 1) Maak je eigen briefkaart (10x15 cm). 2) Vertel je geheim in woord en beeld, of typ het in maximaal 300 woorden. De resultaten verschenen in NRC Next, De Standaard en op de website www.briefgeheimen. nl. Tot en met februari 2008 toont het Communicatiemuseum in Den Haag honderden briefgeheimen in de gelijknamige tentoonstelling en onlangs verscheen een boekuit- gave. Bladerend door het boek 'Brief geheimen', dat werd samengesteld door Wim Brands en Monique Edelschaap, valt meteen op wat een fascinerend idee dit eigenlijk is. Een ogenschijnlijk simpel uitgangs- punt leidt tot een bijzondere kijk in het leven van honderden gewone Nederlanders. Zij zitten vol gehei men, die ze anoniem delen met de lezer/kijker. De reden laat zich gemakkelijk raden: het is niet alleen leuk om een geheim te hebben, het is stiekem ook heel spannend. Zeker als je dat geheim vervolgens met vele duizenden mensen kunt delen, alleen maar door het anoniem te' onthullen op een briefkaart. Als lezer voel je je voortdurend voyeur en dat is waarschijnlijk ook de opzet van het project. Geheimen mogen bedoeld zijn om onbekend te blijven, niets is leuker dan erachter komen. En daar waar het geheim wordt onthuld, bedenk je de rest van het verhaal er zelf bij. Van wie zou dit geheim zijn? Hoe ziet diegene eruit? Wat voor iemand is het? Waarom zou hij/zij juist dit geheim hebben? Waarom wil hij of zij dit met de lezer delen? En wat speelt er nog meer rond dat geheim? De brief kaarten worden zo veel meer dan alleen een afbeelding. De varieteit in briefkaarten is enorm. Waar de een zijn/haar ge heim gewoon simpel zwart op wit zet, maakt de ander letterlijk een kunstwerk van de briefkaart. Zo schrijft iemand simpelweg: 'Sinds het uit is met mijn liefde, kan ik zelfs overdag niet zonder porno'. De Wilhelminakade omstreeks 1960. ROTTERDAM - De haven en Rot terdam zijn niet los van elkaar te zien. Het vormt een groot deel identiteit van de stad. Maar wat is eigenlijk die haven? Een vervlogen tijdsbeeld van stoomscheepjes op de Nieuwe Maas en Pietje Bell tussen de trossen op kade of een hypermodern overslagbedrijf waar het personeel alleen nog maar op knoppen drukt? Op de fototen- toonstelling 'Port Images, 100 jaar Rotterdamse Haven' zijn zowel de stoomscheepjes als de containerter- minals te zien. Een haven komt er niet vanzelf. Daar moet je wat voor doen. Dat laat de expositie van de eerste plaat af zien. Op die foto is ook gelijk te zien waar het voor Rotterdam al- lemaal begon. Fotograaf Hendrik Wollrabe legt in 1866 de eerste werkzaamheden voor de Nieuwe Waterweg in Hoek van Holland vast. Omdat de monding van de Maas verzand was, moesten grote schepen via Dordrecht naar Rotter- foto Cas Oorthuys dam varen. Een directe verbinding met de zee was van levensbelang. De tentoonstelling is opgedeeld in de haven voor en na de oorlog. Het eerste deel laat zien wat het resultaat was van de Nieuwe Waterweg voor de stad Rotterdam. Na de oorlog zorgde de schaalvergroting voor een verplaatsing naar de Maasvlakte. Er zijn 400 foto's op de tentoonstelling te zien. Het eindigt toepasselijk met de eerste werkzaamheden van Tweede Maasvlakte. Hoogtepunt is een grote foto van Hans Wilschut. Hij laat zien wat de haven eigenlijk is; een verzamling grote en kleine bedrijven. Op de foto is het aan het schemeren en in het havengebied schitteren honder den lichtjes. In de verte is de rook van de raffinaderijen te zien. De tentoonstelling 'Port Images, 100 jaar Rotterdamse haven in beeld' is nog tot en met dit weekend te zien in LP II. Kijk voor meer informatie op www.lp2.nl. Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN. Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl Voor informatie bel 010 - 4004.391 ROTTERDAM - Er is weer een van de kunstolifanten van de Rot terdamse Elephant Parade vernield. De spiegelende olifant 'Transitions' stond op het bordes van het Beurs - WTC gebouw. Mike Spits, initiatiefnemer van de Elephant Parade: „Dit is nu het vierde kunstwerk dat beschadigd is door vandalen. In Nederland kan zoiets moois blijkbaar niet meer op straat staan, zonder dat het vernield wordt. Ik had echt gehoopt dat het anders zou zijn." De tientallen door kunstenaars be- schilderde olifanten van de Elep hant Parade sieren sinds 1 Septem ber de binnenstad van Rotterdam. Over 3 weken worden ze door vei- linghuis Christie's geveild in Dier- gaarde Blijdorp. De netto opbrengst van de parade gaat naar het eerste olifantenziekenhuis ter wereld, in Thailand. De Aziatische olifant wordt ernstig in zijn voortbestaan bedreigd. In 1960 waren er 40.000 Aziatische olifanten, nu zijn dat er nog maar vijfduizend, waarvan er minder dan 2.000 in het wild leven. Spits, net terug van een bezoek aan het Thaise olifantenziekenhuis, wil echter niet opgeven: „De Aziati sche olifant, waar we dit allemaal voor doen, is met de opbrengst van een Elephant Parade niet gered. Daar zijn miljoenen voor nodig, we gaan dus gewoon door." Hij hoopt de volgende Elephant Parade op Schiphol te organiseren: „We zijn in gesprek met Schiphol en steden als Dubai en Bangkok. Een luchthaven is toch een veiliger omgeving voor kunstwerken." Het is nog niet duidelijk of de vernielde olifant op tijd kan wor den hersteld voor de veiling op 17 november. „De Transitions-olifant, die was geadopteerd door een fa- brikant van meekleurende brillen- glazen, was een van de bekendste kavels. Voordat de Elephant Parade begon, gingen er al foto's van de spiegelende olifant, gefotografeerd op markante plekken in de Maas stad, de wereld over. Die foto's hebben in alle kranten gestaan. We hadden op de veiling een zeer hoge opbrengst verwacht", aldus Berna- dette de Bruijn van Christie's. De veiling belooft hoe dan ook een succes te worden: er zijn al honder den kaarten verkocht aan geinteres- seerde bieders. De Elephant Parade-organisatie heeft gevraagd of de politie wat vaker een oogje in het zeil kan hou- den. „De Transitions-olifant stond op een van de drukste plekken van Rotterdam, waar de straat dag en nacht goed verlicht is. Er is inmid dels aangifte gedaan wegens ver- nieling bij de Rotterdamse politie. Een paar pagina's verder heeft ie mand anders handgeschreven: 'Om dat ik alleen ben denken ze dat ik geen sex heb. Wei dus! Met mezelf (en lekker)'. Onder deze tekst toont een simpele tekening de soloseks in beeld. Weer verderop in het boek wordt een cartoonachtige afbeel ding van een man die bij een pros- tituee naar binnen kijkt, vergezeld door de tekst: 'Mijn vriend denkt dat ik echt trouw ben maar eigen lijk speel ik de hoer!' Drie keer seks als onderwerp, maar totaal anders vormgegeven. Het boek schiet voortdurend heen en weer van grappig naar bizar, van belachelijk naar pijnlijk, en van absurd tot ronduit gruwelijk of schokkend: 'Het liefst maak ik me van kant'. Je blijft bladeren in de stroom van bekentenissen, 288 bladzijden lang. 'Als mijn baas weg is, doe ik stiekem een dutje', schrijft iemand. Een ander: 'In de trein ga ik altijd op de wc-bril zitten'. Of: 'Ik ben al jaren verliefd op mijn schoonzus. P.s. Zij heeft wel een goeie baan en een sexy lichaam'. Of wat te denken van de schooljuf die schrijft: 'Zelf vind ik het principieel beter om neuspulkjes op te eten dan ze weg te schieten of ergens onder te plakken - en het is nog lekker ook!' Een wie na 288 bladzijden nog niet genoeg heeft, kan elke dag terecht op de website voor een nieuw geheim. 'Briefgeheimen' is uitgegeven door Uitgeverij Nieuw Amsterdam. Ver- krijgbaar in de boekhandel voor 19,90 euro. Kijk voor meer infor matie op www.briefgeheimen.nl. IftfCl r r-iki t- n Een heerlijk avondje uit en nog betaalbaar ook? Dat kan bij Bowling Grillcafe DOK 99 in Vlaardingen! Ingericht in de gezellige havensfeer van de dertiger jaren herbergt DOK 99 een grill-cafe waar voortreffelijk gegeten kan worden van de steengrill. Voor of na het steengrillen kunt u zich uitstekend vermaken op de bowlingbaan. Met Maasstad weekbladen kunt u van 24 t/m 31 oktober 2007 voordelig genieten van het steengrillarrangement bij DOK 99. Dit arrangement bestaat uit een uur bowlen voor of na het steengrillen, met ijs als nagerecht. Tijdens het steengrillen krijgt u 5 soorten vlees, 3 verschillende sauzen, huzarensalade, uiringen, champignons, ananas, rauwkost, stokbrood, kruidenboter en frites. Tegen inlevering van deze bon krijgt u maar liefst 8,- korting p.p. op het steengrillarrangement. Volwassenen betalen slechts 21,50 i.p.v. 29,50 en kinderen t/m 12 jaar betalen slechts 15,00 per kind. Reservereri is noodzakelijk. Belt u naar DOK 99 op 010-4740774 o.v.v. aanbieding Maasstad weekbladen. Openingstijden: Dinsdag, donderdag en vrijdag vanaf 16.00 uur. Woensdag, zaterdag en zondag vanaf 14.00 uur. Maandag gesloten. DOK Of) Anna van Saksenweg 1 - 3136 CJ Vlaardingen 8,- korting p.p. op een steengrillarangement bij DOK 99! Naam: Straat huinr.: Postcode plaats: E-rnailadres: Tel.nr. Aantal personen: Deze bon is niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Alleen geldig van 24 t/m 31 oktober 2007. Minimaal 4 personen, maximaal 20 personen per bon. ivww.dok99.nl VLAARDINGEN Professionele ondersteuning nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld!!! Kosten 135,- waarvan 75% vergoed door o.a Zilveren Kruis Bel: 0900- 4378 678 0900- gestopt cuiH- e*t H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL. 010-41850 79 www.stigter-tuinmeubelen.nl Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakernaat.nl Verstand van slapen reken- wonder benodigd- heden eiektro- cardlogram .s^JS inwendig orgaan gewoonte- recht onge- schonden Germaanse volksstam wentelwiek bepaald 6 kordaaf stof wegnemen bijbelse vrouw uitroep van oplucntfag deel van een kolenkachel T 7 onlangs T fljnaemalen sdneipen toeristen- iectuur schoeisel distiltar- deri| deal van een toga daar 11 het geheel 10 openbare weg oudelap berkauwer 1 coupe mestvocht elektrisch geladen deeltje sierheester T insect Haagse voetbaiclub Germaan eens stuurs 2 T beroemd modehuis 9 baan 5 waterweg watering T bundeitje Europese vrouw 3 sierplant 8 onder- nemingsraad hondenras 4 Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd doorvrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zargt voor het xieke kind tussen ziekenhuis en thuis De ergste kreukels in uw kleding verdwijnen als sneeuw voor de zon met deze Jetstream stoomgenerator van Morphy Richards. Door de snelle opwarming, binnen twee minuten, kunt u direct beginnen. De continue, gelijkmatige unieke stoomafgifte zorgt ervoor dat u tijdens het strijken verzekerd bent van steeds de dezelfde hoeveelheid stoom. De stoomgenerator bestaat uit een strijkzool van RVS met profiel, een uitneembare tank van 1.1 liter en beschikt over een uiterst simpel bedieningspaneel. Vanaf nu is strijken kinderspel! Kijk voor meer informatie op www.morphyrichards.nl of bel 036-5387040 Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 24 t/m dinsdag 30 oktober 2007 doorgeven via morphq ricbards (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 De oplossing uit nummer 35 is: klussen. Een Metabo accu- boor-schroefmachine BSZ 12 Impuls is gewonnen door: J. van Kooten, Ridderkerk; H. Hoppezak, Rotterdam; M. van Ree, Vlaardingen. 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 19