Muzikale missie van Ricky Koole en Leo Blokhuis Feest van de letters in Centrale Bibliotheek Bruisend Harlem in 'Bubbling Brown Sugar' [UF&IN ROTTERDAM IE; Win kaarten! Apple A in de* Kukert *Bij aankoop van een onderstaand iPod-luidspreker systeem ontvangt u een Apple iPod Nano 2 GB t.w.v 119.- euro Slaudio pro BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 24 oktober 2007 tx 51 ROTTERDAM - De super- swingende hitmusical 'Bub bling Brown Sugar' keert vanaf oktober terug in de Ne- derlandse theaters. Deze voor stelling, met wereldberoemde hits als 'His eye is on the spar row', 'It don't mean a thing' en 'Bubbling Brown Sugar' was in 1992 voor het laatst te zien in ons land. Op 2 november is 'Bubbling Brown Sugar' te zien in het Theater aan de Schie in Schiedam. I 9 www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Theater Zuidplein L mmu INCL. APPLE IPOD A¥f. d van 12.00-17.00 uur "TNCL. APPLE IPOD *INCL. APPLE IPOD 4——- EEN APPLE IPOD NANO 2 GB GRATIS door Vincent Wernke ROTTERDAM - Zangeres Ricky Koole en muziekken- ner Leo Blokhuis hebben een missie. De komende maanden trekken zij met hun voorstelling 'Harmonium' langs de theaters om vergeten liedjes en com- ponisten onder de aandacht te brengen en een lans te breken voor nieuwe liedjesschrijvers. Hun verhalen en liedjes maken nogal wat los bij de mensen in de zaal, zo blijkt uit de reacties op hun website. „Daar doen we het voor", stelt Ricky Koole. „We horen veel dat mensen na onze voorstelling hun oude platencol- lectie van zolder halen. Of dat ze de dag erna naar de winkel gaan om die ene cd te kopen", vertelt Ricky Koole. „Er zitten soms mannen in de zaal die tijdens een verhaal over een bepaalde plaat, juichend opstaan en roepen: die heb ik ook! En veel mensen zetten hun mooiste liedje op onze website. Dat zijn leuke reacties om te krijgen" Ricky Koole is bekend als zangeres en actrice. Drie jaar geleden verscheen haar eerste cd 'Who's Suzy' en toerde ze door het land met haar programma 'Ricky Koole Zingt!'. Net als op haar eerste album, speelt ze ook op haar onlangs verschenen cd 'Ricky Koole' liedjes van ande- ren. Een bewuste keuze, zo vertelt ze: „Er zijn zoveel mooie lied jes die gezongen moeten worden, geschreven door mensen die daar ontzettend goed in waren. Waarom zou ik dan zelf liedjes schrijven? In de wereld van klassieke muziek en het toneel is het heel vanzelf- sprekend dat werken van anderen worden gespeeld en hetzelfde geldt voor jazzmuziek. Maar als het over popmuziek gaat, is het ineens niet logisch. Ik vind echter dat sommige liedjes gezongen moeten worden om te voorkomen dat ze worden vergeten." In muziekkenner Leo Blokhuis heeft Koole een ideale partner ge- vonden om mee samen te werken. Sinds enkele weken toeren ze geza- menlijk met de muzikanten Wouter Planteijdt en Eric van Dijsseldonk langs de theaters met hun program ma 'Harmonium'. Ricky zingt en Leo vertelt. „In mijn vorige voor stelling vertelde ik zelf verhalen bij de liedjes. Ik verklaarde waarom ik ze zong, door wie ze geschreven waren en waarom. Als je meer over de achtergrond van liedjes weet, zullen ze nog meer beklijven. Als je zo'n soort voorstelling wilt maken is Leo de ideale man. Hij weet zo oneindig veel van muziek, is goed in het leggen van verbanden en kan haarfijn uitleggen door welke andere composities bepaalde liedjes getnspireerd zijn. De liedjes krijgen daardoor nog meer diepgang." 'Harmonium' is geen theatercon- cert, maar ook geen college over muziek. Het is vooral een voorstel ling die herinneringen oproept en verhalen losmaakt. „Muziek is zo belangrijk in het leven van heel veel mensen", weet Koole. „Liedjes zijn verbonden met bepaalde peri- Leo Blokhuis en Ricky Koole: foto Rob Becker ,Als je meer over de achtergrond van liedjes weet, zullen ze nog meer beklijven." odes in hun levens, met liefdes en relaties. Verhalen over liedjes lei- ■den soms tot hele bekentenissen. Ik vind het daarom leuk om daarnaar te vragen. En we vertellen waar onze eigen popliefde vandaan komt. De verhalen in combinatie met de liedjes werken heel goed. Mensen liggen echt aan Leo's lippen als hij gaat vertellen. Onze missie is uiteindelijk ervoor te zorgen dat die liedjes niet vergeten worden." In de zaal liggen briefjes klaar waarop mensen aantekeningen kunnen maken. Niet zelden duiken ze eenmaal thuis meteen in de ei gen muziekcollectie en op internet komen mensen met suggesties. „We roepen mensen op om met tips te komen en sommige van die liedjes laten wij horen en Leo vertelt er- over." Op de nieuwe cd van Ricky Koole staan elf songs van onder meer Cat Stevens, Tim Hardin, Ja- nis lan en James Taylor, waarvan er negen in de voorstelling te horen zijn. „De meeste liedjes op de cd hebben Leo en ik samen uitgeko- zen. Het is een heel eerlijke plaat geworden, waarop je heel goed kunt horen je hoe goed de liedjes van zichzelf al zijn." De cd werd opgenomen bij Ricky Koole thuis: „Met goede appara- tuur, maar de muzikanten stonden gewoon bij mij in de keuken. Heel gezellig, met hapjes erbij en zo. We hebben alles zelf gedaan, ook voor de voorstelling. Het is hard werken en rijk word je er niet van, maar het geeft zoveel voldoening. De cd is bijvoorbeeld niet alleen te koop in de winkel en bij de voorstelling, maar ook via mijn website. Zit ik als een postorderbedrijf zelf cd's in te pakken. Maar ook andere dingen doen we zelf. Zo is Leo nu bood- schappen aan het doen, zodat we vanavond voor de voorstelling met z'n alien kunnen eten." „Het is inderdaad echt een mis sie, maar in het theater voel je dat mensen het leuk vinden. Mijn hart ligt bij de muziek en niets is leuker om dat te doen waar je hart ligt. Het is zo leuk om te zien wat je met muziek bij mensen kunt losmaken. Dat ze vertellen dat ze een van de liedjes van mijn cd zo geweldig vinden of dat ze het op hun bruiloft hebben gedraaid. Dat een liedje van mij zoveel voor iemand betekent, daar doe ik het voor. Dan is de mis sie geslaagd." 'Harmonium' van Ricky Koole en Leo Blokhuis is te zien in de vol- gende regiotheaters: 31/10 Stadsge- hoordzaal Vlaardingen, 1/11 Oude Luxor Theater in Rotterdam, 11/1 Theater de Stoep in Spijkenisse, 25/1 Isala Theater in Capelle aan den Ussel. Complete speellijst en meer informatie op www.harmoni- umtheater.nl. ROTTERDAM - In elf jaar tijd is Het Lezersfeest uitgegroeid tot een begrip in Rotterdam. Op zaterdag 3 november vormt de Centrale Bibliotheek in het centrum van de stad weer het decor voor dit grootse en altijd gezellige feest waar de letteren centraal staan. Naast een groot aantal van de meest gelezen schrijvers van Nederland, is er ook aandacht voor Strips, opera en minder bekende literatuur. Uiteraard wordt het feest op za terdag 3 november geopend door de stadsdichters van Rotterdam: de WoordDansers. Nadat zij het start- sein hebben gegeven, barst het feest los op de verschillende verdiepingen van de Centrale Bibliotheek aan de Hoogstraat. Zo'n 2600 lezers zullen tijdens deze avond door het gebouw struinen om te luisteren naar schrij vers, te kijken naar performances of deel te nemfcn aan workshops. Zo kunnen bezoekers hun eigen t- shirt ontwerpen of meebieden op de opgepimpte boekenkasten van stu- denten van de Willem de Kooning Academie. De meeste bezoekers komen echter voor de schrijvers. Ook tijdens de elfde editie loopt weer een groot aantal bekende schrijvers in het wild rond. Zo interviewt Pieter Steinz (NRC) op het Hoofdpodium onder meer Adriaan van Dis, Hans Miinsterman, Kluun en Arthur Ja- pin. Van laatstgenoemde schrijver is binnenkort de opera 'De zwarte met het witte hart' van te zien van Onafhankelijk Toneel i.s.m. Do- mestica Rotterdam. Japin schreef zelf het libretto van deze Engelsta- lige opera, die is gebaseerd op zijn gelijknamige roman. Tijdens Het Lezersfeest is een aantal fragmen- ten van deze opera te zien. Een van de thema's van het Lezers feest is egodocumenten, van dag- boek tot weblog. Op de eerste etage wordt een speciaal podium aan dit onderwerp gewijd. Gasten zijn schrijfster en weblogger Renske van der Greef, columniste Aaf Brandt Corstius, en striptekenaar Floor de Goede (Flo). Speciale gasten zijn dr. Rudolf Dekker en dr. Arianne Baggerman, die onderzoek doen naar (historische) dagboeken. Ook van partij op hun eigen podium de schrijvers van het literaire voetbal- tijdschrift Hard Gras. Onder meer Hugo Borst, Henk Spaan, Anna Enquist, Herman Koch, Marcel van Roosmalen en Frans Thomese zul len op het toneel verschijnen. Extra aandacht is er dit jaar voor de Rotterdamse schrijver Cornelis Bastiaan Vaandrager. Wie de stad tot in zijn haarvaten wil leren ken- nen leest Vaandrager. Tijdens Het In de Centrale Bibliotheek wordt op 3 november voor de elfde keer Het Lezersfeest gehouden. Lezersfeest wordt een avondbus- tocht door het Rotterdam van Vaan drager georganiseerd. Een seance waarin een Rotterdammer in hart en nieren de aandacht krijgt die hij verdient en waarin de geest van het Rotterdam van de wederopbouw wordt opgeroepen met het werk van Vaandrager als medium. Het programma zal deels improviserend worden samengesteld. Vaste punten zijn start en aankomst bij Het Le zersfeest, het Groothandelsgebouw, De Hef, De Kaap, en alle grote en kleine verdwenen of verrassend ge- bleven uitgaansgelegenheden. foto Rob Kamminga Aandacht is er ook voor architec- tuur. Op het Architectuurpodium verschijnen onder meer Edzard Mik, Hans Maarten van den Brink, Rascha Peper en Madeleine Maas- kant. Ook is er het WahWah po dium waar de popmuziek centraal staat. Te gast zijn onder meer Leon Verdonschot, Britt Stube, Thomas Verbogt, Wouter Planteijdt, Chris tine Otten en Jasper Henderson. Op het tweede literatuurpodium ver- schijnt onder meer de Rotterdamse schrijfster Sanneke van Hassel, van wie eerder dit jaar de verhalenbun- del 'Witte Veder' verscheen. Zij leest deze week bij Radio Rijnmond al verhalen voor uit haar veelgepre- zen oeuvre. Naast literatuur is er tijdens Het Le zersfeest ook aandacht voor strips en crime jazz, is er een El Hizjrapo- dium en heeft ook het Rotterdamse literaire tijdschrift Passionate een eigen podium. Het bindende thema van de avond is lezen, lezen en nog eens lezen. Maar na twaalven kan er ook weer flink gefeest worden in de centrale hal van de bibliotheek. Opnieuw zijn het de WoordDan sers die het startsein geven voor het feest dat tot in de late uurtjes doorgaat. En bij het naar huis gaan krijgen alle bezoekers ook nog het Rotterdamse Leescadeau mee: 'Af- komst' van Rashid Novaire. Om de dag erna lekker rustig thuis te lezen. Het Lezersfeest op zaterdag 3 no vember in de Centrale Bibliotheek in Rotterdam. Kaarten zijn onder meer verkrijgbaar via het Rotter- dams Uitburo in de Centrale Bibli otheek of via 010-240.01.66. Meer informatie is te vinden op de web site www.lezersfeest.nl. Met een internationale cast keert 'Bubbling Brown Sugar' voor het eerst sinds vijftien jaar terug in de Nederlandse theaters. De regie en 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18uur. di-zo 25/10-18/11 Gske de Rafbejubelde musical met o.a. Danny de Munk als Cis de Man. 14-19-20u ma 5/11 20.00u Tango seduccion liefde en erotiek in verleidelijke Argentijnse tangoshow. 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18 uur. do 25/10 19.30u Peking Aaobats Verbazingwekkende Chinese acrobatenshaw voor jong en oud! za 27/10 20.00u Carel Kraayenhof Jubileumconcert waarin de bandeonist zijn helden eert zo 28/10 20.00u Jules DeeUer&Tte New GcxJCoHediue Jazz en poezie somen in een programma di 30/10 20.00u Will Tura Jubileumconcert van de populaire Vlaamse zanger wo 31/10 20.00u Red Poppy Ladies Percussion Meidenpercussiegroep uit China do 1/11 20.00u Ricky Koole en Leo Blokhuis Mooie popliedjes met een verhaal vr 2/11 20.00u Da Bounce Comedynight Mix van stand-up comedy, muziek en dans za-zo 3-4/11 20-16u Ennio Vliegensvlug verandert de papierkunstenaar in diverse beroemdheden 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, za-zo 15-17uur Telefonisch tot 18.00uur do-vr 25-26/10 20u Het Echt Rotterdams Theater Kink in de Kabel hilarische klucht! (Try-out) za 27/10 20.00u Het Echt Rotterdams Theater Kink in de Kabel hilarische klucht! Premiere, zo 28/10 15.00u Het Echt Rotterdams Theater Kink in de Kabel hilarische klucht! Matinee zo 28/10 14.15u Dapper (6+) I Kom verkleed! Als ridder of prinses (Premiere) do 1/11 20.15u Begijn le Bleu De prins op het witte Poard I winnaar cameretten 2005! Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). brown Sugar Singing', 'Sweet Charity' en 'Chess' in de theaters bracht. De swingende musical 'Bubbling Brown Sugar' speelt zich af in de New Yorkse wijk Harlem in de peri- ode van 1910-1934. We volgen Judy (Noortje Fassaert) en Charles (Sven Tummeleer), een blank stelletje, op hun tocht langs de swingende clubs van deze wijk. Vele kleurlingen werden in die tijd gedwongen zich in Harlem te vestigen in verband met de wederopbouw van New York. De huur is echter bijna niet op te brengen waardoor de mensen 'house-rent-parties' gaan organise- ren. Met de opbrengt van de entree kan de huur van de woning worden betaald. Soms stonden honderden mensen in een appartement tegelijk te dansen, zingen en muziek te maken. Het deed de beroerde situatie een beetje vergeten, want Harlem verviel on- vermijdelijk tot een krottenwijk, door de enorme opeenhoping van mensen. Zo kwam het bruisende nachtleven in de jaren dertig in opkomst. In 'Bubbling Brown Su gar' wordt dit verhaal verteld door middel van zang en dans, en met de kleding en gewoontes uit die tijd. Harlem groeide in de jaren dertig uit tot een wereldberoemd artistiek centrum, waar veel tegenstrijdighe- den samenleefden. Blanke jazzliefhebbers trokken naar de New Yorkse wijk om te luiste ren naar de swingende muziek van de zwarte artiesten, die zelf nooit naar clubs konden vanwege de hoge entree. De muziek van 'Bubbling Brown Sugar' werd gecomponeerd door onder meer Duke Ellington, Thomas 'Fats' Waller en Ella Fitz gerald. Nummers als 'His eye is on the sparrow', 'It don't mean a thing' (if you ain't got that swing) en het titelnummer 'Bubbling Brown Su gar' zijn wereldberoemd. 'Bubbling Brown Sugar' belooft ook in deze nieuwe uitvoering een sprankelende en swingende show geworden, die een perfecte weergave is van het Harlem uit de jaren dertig. 'Bubbling Brown Sugar' is op 2 november te zien in Theater aan de Schie in Schiedam. Reserveren: 010-246.74.67 of www.theaterad- schie.nl. Daarna o.m.: 19 tot en met 21 december Oude Luxor The ater in Rotterdam, 6 en 7 maart Isala Theater in Capelle aan den lJssel. Complete speellijst en meer informatie: www. bubblingbrown- sugar.nl. choreografie zijn in handen van Rich Ascroft, die eerder zelf mee- speelde in deze musical vol tijdloze muziek, die varieert van gospel tot swing. De bekendste naam op het affiche is die van Carolina Dijkhui- zen. Zij was eerder onder meer te zien in de succesmusicals 'Ai'da' en 'The Lion King'. Zij zal onder meer het lied 'God Bless The Child' ten gehore brengen. 'Bubbling Brown Sugar' wordt geproduceerd door Mark Vijn Theaterproducties, dat eerder musicals als 'Naked Boys Lezers van Maasstad kunnen kaarten winnen voor de voorstel ling 'Bubbling Brown Sugar' Hiervoor stelt Theater aan de Schie in Schiedam vijf keer twee vrijkaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur voor aan- staande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Sugar'. Vermeld in de mail uw naam, adres en tele- foonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecor- respondeerd. Photos Extras Settings Shuffle Songs H4 MM - x ii GRATIS' AUDIOPRO PORTO Een draagbare- en oplaadbare combinatie van FM-tuner en I-Pod docking station. Voorzien van een 2x7 Watt versterker voor de 2 hoge tonen speakers en een krachtige 12 Watt voor de speciaal basluidspreker. Dankzij het Embracing Sound systeem ervaart u een fraai stereo effect uit slechts 6en compacte behuizing. Voorzien van 2 aansluitingen voor externe bronnen, een subwoofer, s-video uitgang en afstandsbediening. In de zwart, wit of rood. Afm. 12x30.5x14 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 341161 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. WINKELOPENIN GSTIJDEN maandag t/m donderdag 09.30-18.00 uur, vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur KEF PICOFORTE 1 MULTIMEDIA SPEAKER VOOR I-POD Uni-Q technologie en een Class D versterkermodule zorgen voor een fraai klankbeeld van uw MP3- tracks. Het docking station past op elke iPod. Voorzien van een externe subwoofer aansluiting. Incl. afstandsbediening. Set bestaat uit: 2 Uni-Q HTS1001 satellieten, digitale versterkermodule en iPod docking. CORRECTPRIJS Art.nr. 339710 KLIPSCH IFI MULTIMEDIA SPEAKER SYSTEEM De Klipsch Ifi is speciaal ontwikkeld voor ae Apple Ipod MP3 spelers, maar kan ook gebruikt worden als multimedia speakerset bij de PC. Het feit dat het CORRECTPRIJS 299 een Klipsch product is garandeerd een sublieme audio kwaliteit die geen ander multimedia speaker merk kan bieden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 21