iifi 9 Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl Reageer op het Speelruimteplan www.schiedam.nl De raadscommissies vergaderen... Het Ondernemersloket Gemeente geeft ontheffingen voor verbranden kerstbomen Wijkoverleg Spaland en Sveaparken Wijkoverleg Schiedam West Schiedam Kethel Summer Madness krijgt vervolg ROGplus gesloten ROGJ^5 Uittreksel of kapvergunning aanvragen? gemeente Schiedam Week 43 Woensdag 24 oktober 2007 Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digiftaal Loket op Schiedam.nl S A (jp> AGENDA Commissie Samenleving en Bestuur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer voor alle (startende) onderaemers in Schiedam Gemeenteberi Maandag Dinsdag 29 oktober 2007 Commissie Samenleving en Bestuur 20.00 uur seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl 30 oktober 2007 Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer 20.00 uur seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderingen komt onder andere aan de orde Herziene nota horecabeleid Schiedam 2008-2012 Het horecabeleid in de nota Schiedam 2004-2008 is in 2006 in overleg met alle betrokken partijen geevalueerd. Dit heeft geleid tot een voorstel voor een herziene nota horecabeleid 2008-2012. Aan de gemeenteraad wordt advies gevraagd tot het vaststellen van de herziene nota horecabeleid, die met ingang van 1 januari 2008 in werking treedt en de algemene plaatselijke verordening Schiedam 2005 te wijzigen. Afiname producten van de GGD Rotterdam-Rijnmond De gemeente voldoet via de afname van het basispakket aan de wettelijke verplichtingen. Via het zogenaamde pluspakket kan de gemeente ook nog andere producten afnemen. Nadat dit onderwerp in de vorige commissievergadering van de agenda is gevoerd heeft onder de leden van de gemeenteraad een schriftelijke ronde plaatsgevonden. Dit heeft geleid tot een drietal reacties van raadsleden, die in een notitie zijn opgenomen. Een schriftelijke reactie van het college van burgemeester en wethouders wordt nagezonden. De mening van de commissieleden wordt gevraagd. Nota Alle Schiedammers tellen mee In het collegewerkprogramma 2006-2010 is opgenomen, dat de financiele en maatschappelijke positie van inwoners in Schiedam met een laag inkomen wordt verbeterd, met speciale aandacht voor gezinnen met kinderen, ouderen en chronisch zieken en gehandicapten. Uit de in april 2007 in Schiedam georganiseerde armoedeconferentie is een lijst van voorstellen gekomen. Deze voorstellen hebben betrekking op Schiedammers met een laag inkomen en die bijdragen aan het tegengaan van armoede in de stad. De mening van de commissie wordt gevraagd. Bestemmingsplan "Groene Long 2007" Het concept bestemmingsplan heeft van 21 mei tot en met 1 juli ter visie gelegen. De Poldervaartvereniging, de Stichting de Schiedamse Molens en de Stichting Woonplus hebben erop gereageerd. De subcommissie zienswijzen organiseert een hoorzitting waarvoor deze instellingen zijn uitgenodigd. Het college is het niet eens met hun zienswijzen en vraagt aan de raad om het bestemmingsplan nu vast te stellen. Het standpunt van het college en de bevindingen van de subcommissie zienswijzen zullen bij de behandeling van het bestemmingsplan in de commissie aan de orde komen. Nota Uitgangspunten bestemmingsplan Kethel 2008 Het bestemmingsplan Kethel is aan vernieuwing toe. Vooruitlopend daarop heeft het college een nota opgesteld waarin uitgangspunten staan die als basis dienen voor de vernieuwing van het bestemmingsplan. Het college stuurt de uitgangspuntennota ter informatie aan de raadscommissie. Omdat de commissie ook inhoudelijk op de uitgangspunten moet kunnen ingaan, zijn er volgens de agendacommissie verschillende manieren om met de uitgangspuntennota om te gaan. Beeindiging inzameling GFT bij AAP'en Afval Apart Punten (AAP'en) zijn verzamelplaatsen voor afval bij hoogbouw woningcomplexen. Men kan daar onder andere GFT afval deponeren. Bij het GFT afval wordt echter vaak ook ander afval gestort, waardoor het niet meer als GFT afval kan worden verwerkt. Deze situatie levert geen enkel milieuvoordeel op en kost bovendien extra geld. Omdat het niet mogelijk is om hiertegen iets effectief te ondernemen, stelt het college voor om met de gescheiden inzameling van GFT afval te stoppen. De mogelijkheid om GFT afval aan te bieden op het Milieustation blijft bestaan. De commissie wordt gevraagd om over dit voorstel advies uit te brengen aan de raad. Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1 Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. Stadserf 1 3112 DZ Schiedam 010-246 53 04 info@schiedam. nl openingstijden: maandag dinsdag, woensdag, vrijdag donderdag 12.00- 16.00 uur 8.00 - 16.00 uur 8.00 - 20.00 uur Alle wijken van Schiedam kennen speelvoorzieningen. Dat kunnen speeltoestellen zijn, maar ook gewoon speelruimte. Door verandering van de bevolkingssamenstelling en leeftijdsopbouw in de wijk kunnen de wensen voor speelvoorzieningen veranderen. Daarom moet het speelruimtebeleid regelmatig worden getoetst en bijgesteld. Sluiten de speelvoorzieningen aan bij de wijk en verkeren ze in goede staat? Zijn er voldoende voorzieningen? Het speelruimtebeleid van de gemeente wordt vastgelegd in een Speelruimteplan. In dit plan wordt de huidige situatie geanalyseerd en worden plannen geformuleerd voor de nabije toekomst. De informatie waarop het plan is gebaseerd is in de afgelopen maanden verzameld en verwerkt. Hierin was een belangrijke rol weggelegd voor de bewoners van de wijken en de voornaamste gebruikers van de speelruimte: de jeugd zelf. In het Speelruimteplan wordt het speelruimtebeleid voor de komende tien jaar beschreven. Om de vijf jaar wordt bekeken of het beleid bijgesteld moet worden. Concept Een conceptversie van het Speelruimteplan is inmiddels beschikbaar. Schiedammers worden uitgenodigd om op het plan te reageren. Dat kan tot 14 november 2007. Alle schriftelijke reacties worden opgenomen in een reactienota. Op basis van de reacties kan het concept Speelruimteplan nog wordt aangepast. Deze wijzigingen zullen worden vermeld in de reactienota. Het complete Speelruimteplan, alsmede een samenvatting, staat op de website van de gemeente Schiedam, www.schiedam.nl. Het is ook op te vragen bij de afdeling Wijkzaken van de gemeente Schiedam, telefoon 010-246 5590. Op 31 oktober wordt er een informatiebijeenkomst georganiseerd voor belangstellenden. Deze vindt plaats in de Aleidazaal van het stadskantoor en begint om 19.30 uur. Reacties op het plan kunt u sturen aan: Gemeente Schiedam, afdeling Wijkzaken Dhr. J. van der Ham, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam of per e-mail aan: j.vd.ham@schiedam.nl Het einde van het jaar nadert en dat betekent dat alweer gedacht wordt aan het organiseren van activiteiten rond oud en nieuw. Zo is het in een aantal wijken traditie om tussen kerst en nieuwjaar kerstbomen te verzamelen, zodat tijdens de jaarwisseling een groot vreugdevuur kan worden ontstoken. Vorig jaar is gekozen voor een aanpak, waarbij vreugdevuren werden toegestaan, maar waarbij wel goede afspraken werden gemaakt met diegenen die zich daarvoor inzetten. Zowel wijkbewoners als de gemeente kijken met tevredenheid terug op een jaarwisseling, die verliep zonder noemenswaardige problemen. Daarom wordt dit jaar op dezelfde wijze te werk gegaan. In de kerstvakantie trekken veel jongeren erop uit om zoveel mogelijk kerstbomen bij elkaar te sprokkelen. Veel mensen beleven plezier aan deze 'kerstbomenjacht' en het resultaat in de vorm van een vreugdevuur mag er vaak ook zijn. De gemeente vindt dit soort initiatieven uit de wijken op zich een goede zaak. Om een en ander in goede banen te leiden, moeten er wel goede afspraken gemaakt worden over wat wel en niet kan en mag. Kort gezegd komt de aanpak erop neer, dat met een ontheffing en onder heldere voorwaarden per wijk op een plaats kerstbomen mogen worden verbrand. Stookplaatsen De plaatsen waar mag worden gestookt zijn zo gekozen, dat ze ver genoeg afliggen van huizen en bedrijven, zodat de branden geen gevaar opleveren voor mensen en gebouwen. Op de stookplaatsen mogen uitsluitend kerstbomen worden verbrand. Het gebruik van bijvoorbeeld autobanden en sloophout is dus niet toegestaan. Het verzamelen van kerstbomen moet op een manier gebeuren, die zo min mogelijk overlast tot gevolg heeft en mag pas beginnen na Tweede Kerstdag. Verder mag de kerstbomenjacht niet uitmonden in roof: de bomen mogen alleen op een eerlijke manier worden verzameld. Ontheffing Wie kerstbomen wil verzamelen en verbranden moet hiervoor een ontheffing aanvragen. Zonder ontheffing mag dus niet worden begonnen met het verzamelen. Per wijk wordt een ontheffing op naam uitgegeven. Degene die de ontheffing krijgt, wordt verantwoordelijk voor het probleemloze verloop van de 'kerstbomenjacht'. Als er voor een locatie meer aanmeldingen zijn, zal door het gemeentebestuur een keuze worden gemaakt. Door met de juiste mensen goede afspraken te maken, denkt de gemeente indien nodig gerichter te kunnen optreden tegen mensen die zich niet aan de spelregels houden. De vergunninghouder mag overigens ook op ondersteuning van de gemeente en de politie rekenen, mocht daar aanleiding voor zijn. Aanvragen Wie in aanmerking wil komen voor het verkrijgen van een ontheffing om kerstbomen te verzamelen en te verbranden, moet dat voor 1 november a.s. laten weten. Dit kan door langs te komen in de Stadswinkel of telefonisch contact op te nemen met de afdeling Veiligheid van de gemeente Schiedam: de heer Zeebregts, telefoon 010-246 5848 of de heer Caris, telefoon 010-246 5814. Bewoners van de wijken Spaland en Sveaparken zijn van harte welkom op het wijkoverleg. Datum: Donderdag 1 november 2007 Locatie: gebouw Terpzicht, Noordeinde 12 Aanvangstijd: 20.00 uur Op de agenda staan diverse zaken die te maken hebben met de ontwikkelingen in de wijk waaronder het Speelruimteplan. Indien u van plan bent deze vergadering bij te wonen of meer informatie wenst, kunt u contact opnemen met de afdeling Wijkzaken, telefoonnummer 010-246 5590. Bewoners van de wijk West zijn van harte welkom op het wijkoverleg. Datum: Dinsdag 6 november 2007. Locatie: Jan van Avennesstraat 32 Aanvangstijd: 20.00 uur Belangrijkste agendapunten zijn: - Stand van zaken concept Speelruimteplan Schiedam - Terugkoppeling n.a.v. wijkschouw beheer en onderhoud openbare ruimte (onder voorbehoud, afhankelijk van beschikbare gegevens) - Stand van zaken in de wijk, doorlopen agenda en verslag - Bespreking wijkbudget Indien u van plan bent deze vergadering bij te wonen of meer informatie wenst, kunt u contact opnemen met de afdeling Wijkzaken, telefoonnummer 010-246 5590. Bewoners van de wijk Kethel zijn van harte welkom op het wijkoverleg. Datum: Maandag 29 oktober 2007 Locatie: Schietbaanstraat 32 Aanvangstijd: 20.00 uur Belangrijkste agendapunten zijn: - Stand van zaken concept Speelruimteplan Schiedam - Terugkoppeling n.a.v. wijkschouw beheer en onderhoud openbare ruimte (onder voorbehoud, afhankelijk van beschikbare gegevens) - Stand van zaken in de wijk, doorlopen agenda en verslag - Bespreking wijkbudget Indien u van plan bent deze vergadering bij te wonen of meer informatie wenst, kunt u contact opnemen met de afdeling Wijkzaken, telefoonnummer 010-246 5590. Gemeente Schiedam en Politie Schiedam hebben zich positief uitgesproken over de eerste editie van Summer Madness. Dit jongerenevent van Stichting Welzijn Schiedam (SWS) werd druk bezocht. Zo'n 1100 jongeren hebben in de zomervakantie de weg naar de Vlaardingerdijk gevonden en ook volwassenen kwamen graag een kijkje nemen. Grote publiekstrekkers waren de opening, het open podium en de afsluitende Baki Night. Bij alle activiteiten was de sfeer uitstekend en er waren geen incidenten. Ook de buurt en de jongeren zelf waren enthousiast. Na evaluatie is dan ook besloten om volgend jaar opnieuw Summer Madness te organiseren. De opzet van het evenement is volgend jaar gelijk aan dit jaar. Zes weken lang zullen alle activiteiten op een centrale plek plaatsvinden, namelijk de Vlaardingerdijk in Schiedam- West. Voordeel hiervan is dat er geen vraagtekens zijn over waar de jongeren moeten zijn. In tegenstelling tot dit jaar zal SWS daarnaast tijdens de zomervakantie ambulant jongerenwerk verrichten in de wijken. Het ROGplus is op donderdagmiddag 25 oktober 2007 vanaf 13.00 uur gesloten is. Vrijdag 26 oktober is ROGplus vanaf 8.30 tot 12.00 uur weer telefonisch bereikbaar. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3