'Eenvoudig' theater I i Internet is de nieuwe rokerige kroeg voor beginnende band V 50% korting Topshelf logisch vervolg op succes Sports world maasstad Win een weekend of midweek op Rekreatiepark 't Kuierpadtien! v r r 0909 - 50 50 344 maasstad PUCCINI'S MEESTERWERK ONTDEK HOE LEUK GOLF IS! Wajong-uitkering? Op www.bpv.nl nieuwe brochures over Wajong, werk geld. Onafhankelijk advies: 0900 - 4800 300 pocpm) CARAVANS idl GOEl 'l-#11 XlMaar^® WIA-keuring? Op www.bpv.nl alle informatie over wat u kunt verwachten. Onafhankelijk advies: 0900 - 4800 300 pocpm) frwi©@ txea ROEMEENSE STAATSOPERA 's-werelds meest geliefde opera 100 MEDEWERKENDEN NIEUWE LUXOR THEATER ROTTERDAM www.luxortheater.nl Unieke lezersaanbieding Leer Golfen Bon Actie 2 halen 1 betalen liw voordeel is maar liefst GOLF .4 CENTRUM ROTTERDAM* 20 Lezersfeest in de Centrale Bibliotheek www.corolie.nl cor olie 3* mi DDOEL €315 Woensdag 31 oktober 2007 1 ZONDAG 25 NOVEMBER 15.00 UUR 20.00 UUR RESERVEREN: 010-484 33 33 ntk 0900-9203 =£- weekbladen Natuurlijk is de Leer Golfen Bon ook een waardevol relatie- en eindejaarsgeschenk. INTERESSE OM HIER TE ADVERTEREN? Voor informatie bel 010 - 4004.391 Voor nieuwe of gebruikte caravans 2008 M0DELLEN NU IN DE SHOWROOM! Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 i Een maf avondje uit eten? LOMMERRIJK www.lommerrijk.nl jjp^ vJ rVV Avondvullend. p' Onbeperkt eten. drinken en entertainment. ZONDAGBRUNCH Zo doet u mee! »*bur< t Kw'erp De oplossing uit nummer 36 is: Blaar- kop. Een paar laarzen uit de Western Comfort-collectie van Wolky zijn gewonnen door: C. Breukel, Capelle aan den IJssel; P. Breddels, Hellevoetsluis; S. Konijnenburg, Rotterdam; F. Schimmer, Vlaardingen. 4 k'bE ROTTERDAM - Schone Woorden door Warre Borgmans en gitarist Jokke Schreurs is theater in al zijn eenvoud: een podium, een verteller en een muzikant. In 2006 door De Standaard in Belgie uitgeroepen tot de beste voorstelling in de niet ge- subsidieerde sector. Op donderdag 8 november nog eenmaal te zien in de Kleine Zaal van de Rotterdamse Schouwburg. Belgie weet al lang dat de Vlaamse acteur Warre Borgmans tot de ab solute top behoort. Schone woor den was er meteen een hit. Wie Borgmans ooit zag spelen (bij De Tijd in Peter Handke en de wolf, of bij Het Zuidelijk Toneel in Rijke- manshuis) zal deze voorstelling niet willen missen. Een intiem vertel- programma van anekdotes uit zijn leven, vol persoonlijke voorkeuren op het gebied van meisjes, literatuur en muziek. Kopland, Gezelle, Solzjenitsin, Nij- hoff, Claus, Reve, Morrien, Sinatra, Ryan en Wiegersma vallen naast DAGELIJKS VAN 12-18 UUR DAGELIJKS VAN 8-22 UUR 0.45 P.M.) elkaar soepel op hun plaats. Op een bijna cabaretske wijze ver telt Borgmans over zijn jeugd in Antwerpen. Als 'hormonentiener' gapend naar de meisjes, als levend uithangbord van chemiserie Borgmans en als enige jongen in de Eurythmieklas. Vol trots en enthousiasme toont hij zijn collectie langspeelplaten en deelt de herinneringen die de mu ziek oproept. Het is een aangenaam, bij vlagen hilarisch en melancho- lisch verhaal. Gitarist Jokke Schreurs speelt daarbij eigen composities en werk van Django Reinhardt. Hij zwijgt, speelt schitterend gitaar en af en toe zingt hij mee. Rotterdamse Schouwburg, Schone Woorden. Te zien op donderdag 8 november 2007, Kleine Zaal, 20:30. Prijzen tussen 6,00 en 14,00. Kijk voor meer info op www.rot- terdamseschouwburg.nl. door Angelique van Tilburg ROTTERDAM - De kroeg op de hoek en de plaatselijke dis- cotheek zijn lang niet meer het enige toneel voor muzikanten die willen doorbreken. Het internet biedt opkomende bands veel mo- gelijkheden. Waar het illegaal downloaden van muziek de mu- ziekindustrie vooral schade toe- brengt, biedt het wereldwijde web beginnende bands een uitkomst. Websites als MySpace en Last.fm zijn een steeds groter wordend podium voor artiesten. De rockformatie Clayborn, een expressief viertal dat bestaat uit zangeres Crazy Jane, gitarist Kurt Amat, bassist Rogier Drinkenburg en drummer Wouter 'Wally' van Wijk kan hier over meepraten. Tij- dens de 'Drop the Leash Tour 2007' treden ze, samen met de Oostenrijk- se rockband Slave Called Shiver, op in Oostenrijk en Nederland. De aanleiding is een contact via de in- ternetsite Last.fm. De optredens in Oostenrijk zijn inmiddels achter de rug en deze week sluiten Clayborn en Slave Called Shiver de tour af in Nederland. Dankzij het internet. Via Last.fm leggen Clayborn en Slave Called Shiver contact. Via de site kunnen mensen hun eigen mu- zieksmaak bekend maken. Op basis van hun voorkeur krijgen ze muziek van bekende en onbekende bands die hierbij aansluit aangereikt. Ali cia, de zangeres van Slave Called Shiver, komt bij Clayborn terecht. „Waar kan ik jullie cd Every Dog Has Its Day bestellen vanuit Oos tenrijk?," vraagt ze hen. Het blijft niet bij die ene keer con tact in april dit jaar. Na maanden e-mailen, contact via het chatpro- gramma MSN en Skype, waarbij ze elkaar voor het eerst via beeld en geluid ontmoeten, ligt de eerste officiele tour van de Rotterdamse band vast. Clayborn reist af naar Oostenrijk om samen met Slave Called Shiver op te treden. „Dat.is de manier," vertelt manager Rob van Wely. „Als je in het buitenland bekend wilt worden, moet je zorgen dat je Ook rockformatie Clayborn heeft zich via het internet in de kijker weten te spelen. foto: Bob van der Have de aandacht trekt via een band of artiest die daar al bekend is." „Internet is voor ons eigenlijk on- misbaar," vertelt Crazy Jane. „Een ideale manier om andere bands te ontmoeten." „Het is heel moeilijk om op de radio te komen. Via websites waar mensen onze mu ziek kunnen luisteren, krijgen we toch meer naamsbekendheid," vult Wouter aan. „A1 hebben wij wel het geluk gehad dat we twee maan den lang op het radiostation 3FM te horen zijn geweest, omdat we zijn uitgeroepen tot Serious Rock Talent." „Via MySpace, een soort extra web site, kun je muziek beluisteren en mensen zelf direct benaderen. Zon- der internet is het een stuk lastiger om erachter te komen welke bands er allemaal zijn en welke muziek zij spelen. Het biedt ons ontzettend veel mogelijkheden." De hoogtepunten uit de carriere van de band, die in deze samenstelling inmiddels 3,5 jaar bij elkaar is, vinden de leadzangeres en drum mer hun optredens op het Zwarte Cross Festival 2007 in het oosten van het land en Parkpop 2005. „Het optreden op Parkpop hebben we aan het publiek dat via internet op ons heeft gestemd te danken," zegt Crazy Jane. „En het optreden op de Zwarte Cross was gewoon zo in- tens. We mochten prime time voor 40.000 man optreden op het hoofd- podium," glundert de zangeres. Ze weten heel goed waar ze naar- toe willen. Crazy Jane: „De tour die we gedaan hebben smaakt echt naar meer."„We willen de wereld veroveren", lacht Wouter. „Mensen entertainen. Liefst zo veel mogelijk. Optreden is het mooiste wat er is. En als je dat kunt combineren met bekend worden en reizen, zodat we heel de wereld kunnen zien... Geweldig!" Clayborn en Slave Called Shiver eindigen hun tour in Rotterdam. Op vrijdag 2 november treden de bands op in de Exit in Rotterdam met als afsluiter DJ Ron Miller tot in de kleine uurtjes, toegang vijf euro. Zaterdag 3 november staan ze in Podium Cafe De Graauwe Hengst in Schiedam, toegang gratis. Op nog geen 10 minuten van de Coolsingel ligt Golf Centrum Rotterdam (GCR). Met een driving range met 80 overdekte afslag- plaatsen, een grote puttinggreen, diverse oefengreens met bunkers en een fraaie parkachtige par 3 golfbaan, biedt het GCR een unieke oefenlocatie voor beginnende en gevorderde golfers. Zoekt u een origineel idee? De Leer Golfen Bon is een leuk en bijzonder cadeau voor een verjaardag, bruiloft, diploma, etc. Of zomaar voor uzelf en/of familie. Golfschool Rotterdam heeft speciaal voor de beginnende golfer een 2-urige golfclinic samengesteld. U gaat in groepsverband (6-10 personen) kennismaken met de golfsport. Speciaal u, als lezer van de Maasstad weekbladen, kunt profiteren van de actie '2 halen 1 betalen!'. U betaalt nu slechts 30,- (normaal 60,-). Surf naar www.gcr.nl en meld u aan via het inschrijfformulier! Voor meer informatie en/of uw reservering kunt u contact opnemen met de receptie van Golf Centrum Rotterdam 010 - 418 88 48. Deze actie is geldig tot 31 december 2007 Kleiweg 480 3045 PM Rotterdam Tel. 010 - 418 88 48 www.gcr.nl Alle filialen van Sports World worden per 27 oktober 2007 omgedoopt in Topshelf. Tops helf blijft de merken en de con- sument op de voet volgen. In 1995 gaf Inge van Kemenade met Sports World het antwoord op de nieuwe wensen van de consument. In 12 jaar is deze nieuwe formule uitgegroeid tot een van de grootste spelers op de Nederlandse spor- tretail markt. De vernieuwende Me- gastores met een prachtige brasse rie, volwaardige kinderspeelruimte, videogames en het meest volledige assortiment in Nederland bleken een schot in de roos. De belevingswereld van de heden- daagse sportconsument bleef zich echter doorontwikkelen. Sports- world is de consument op de voet gevolgd. De Sports World filialen bleven groeien en de collectie werd steeds aangevuld met de nieuwste artikelen en trends. Steeds meer topmerken vonden een plek binnen Sports World. Allemaal gericht op de sportieve consument en zijn vrije tijd. Met Topshelf als nieuwe naam brengt Inge van Kemenade deze ontwikkeling in beeld. Weer hele- maal van deze tijd, perfect passend bij de huidige collectie. Topshelf is gericht op de toekomst en is klaar om nog meer topmerken en consu- menten een plek te geven. Met inmiddels 4 filialen beschikt Topshelf over bijna 25.000 m2 win- kelruimte. Met ruim 250 medewer- kers wordt elke dag hard gewerkt aan de formule en trends. Topmerken als Bok's Bungalowpark voor rust en natuur naar GARDEREN. Putterweg 76, tel. 0577-461362. Vraag prosp. aan voor 6-pers. bungalows. www.boksbungalowpark.nl Tommy Hilfiger, Gant, La Martina, Guess, Escada sport, Guess Jeans, Bjorn Borg, L'Argentina, DKNY, O'Neill, Mexx, Esprit en Marlies Dekkers voelen zich er uitstekend thuis, naast de traditionele sport- en outdoormerken. Voor alle sporters van Nederland heeft Topshelf nog steeds het meest uitgebreide aanbod in alle sporten. De winkels worden permanent aan- gepast aan de laatste collecties, en altijd zijn er speciale aanbiedingen en acties die het winkelen bij Tops helf tot een bijzondere gelegenheid maken. Consumenten blijven ge- middeld 2 tot 3 uur in de winkels. Dat is een groot compliment en een grote verantwoordelijkheid. Het he- le gezin moet zich thuis voelen. De brasserie en de kinderspeelruimte blijven belangrijke speerpunten in het concept. In oktober 2008 krijgt het succes van Topshelf Megastores een nieuw vervolg. In Leidsche Rijn (Utrecht) opent Topshelf het nieuwste fili- aal. De uitdaging wordt om ook in deze regio weer de leidende plek in te nemen. Met de nieuwe naam, de nieuwe uitstraling, maar met de vertrouwde filosofie vertrouwen Inge van Kemenade en haar team er op dat dit met Topshelf zal gaan lukken. Topshelf is en blijft een unieke formule binnen de Neder landse mode, sport en vrijetijdswe- reld. Het zal echt niet bij 5 filialen blijven! Meer informatie op www.topshelf. nu ROTTERDAM - Op zaterdag 3 november vindt de elfde editie van het Lezersfeest plaats in de Centrale Bibliotheek Rotterdam. Op 6 podia veel literaire voordrachten, inter views en talkshows, maar ook aan dacht voor architectuur, weblogs, sport, opera, design, strips en nog veel meer. Het bindende thema is lezen en nog eens lezen. Pieter Steinz (NRC Handelsblad) presenteert op het hoofdpodium een speciale editie van Lezen&cetera Live en gaat in gesprek met Adriaan van Dis, Kluun, Marjolein Febru- ari, Hans Miinstermann en Rashid Novaire, de schrijver van het Rot- terdams Leescadeau. Heel bijzonder dit jaar is het optre den van Arthur Japin met Opera O.T. De roman 'De zwarte met het witte hart' van Japin is verwerkt tot een opera en tijdens het Lezersfeest kunt u exclusief een deel uit deze opera zien en ervaren met commen- taar van Arthur Japin zelf. In samenwerking met Rotterdam 2007 City of Architecture orga- niseert het Lezersfeest een archi- tectuurpodium met Rascha Peper, Hans Maarten van den Brink en Edzard Mik. Rondom dit podium is een design- markt, met als thema: lezen (Pimp up je boekenkast!). Wegens groot succes is ook literair voetbaltijdschrift Hard Gras dit jaar weer van de partij met bijdragen van Henk Spaan, Hugo Borst, Her man Koch, Frans Thomese en Anna Enquist. Verder ook programma's van Cri- meJazz (John 106) word, poetry beyond, Zone 5300, Wahwah, Pas sionate en El Hizjra. Rond middernacht luiden de Woord- Dansers, stadsdichters van Rotter dam, een spetterend dansfeest in dat doorgaat tot in de late uurtjes. Kijk voor het volledige programma op www.lezersfeest.nl De toegangsprijs bedraagt 16 euro. Lezers (bibliotheekleden, boekenkopers, leesclubleden) en CJP'ers krijgen korting en beta len 13,50 euro. Houders van een Rotterdampas betalen 7,50 euro. REGREATIE Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 i^k A 1 V |P%i I I bouwland bij een Europese taal Elke Zondag v.a. 11.30 uur: Gezellig Brunchen OO 50 voor slechts b f p.p Met uitgebreid Dessert Buffet Kinderen van 4t/m 12 jaar 12,50 Inclusief 'n gratis tochtje over de plas met onze fraaie salonboot! Reserveer tijdig. Zie onze website voor het complete programma. mededeling informeel land in A persoon onmeetbaar getal onaan- genaam politievrouw water- doorlatend vervaardiger geestdrift Chinese indsn astronomi- sche eenheid sportartikel adviseur weekdier verbinden lapansemunt ziertje wijnsoort T— siingerplant lucht inhaleren sketch dee) van hetoog geestelijke hemelbrood mytholo- gische reus taaie iekkemij heldendicht zeezobgdier berg op Kreta lidit bootje haar- kteurmiddel dope speelkaart kwetsbaar koningin- regentes vogel achter gewicht bouwstijl Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 31 oktober t/m dinsdag 6 november 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. 1 2 3 4 5 6 7 8 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zorgt voor het zieke kind tussen ziekenhuis en thuis In de mooie bos- en heiderijke omgeving van Drenthe ligt Rekreatiepark 't Kuierpadtien. De ideale locatie voor een korte vakantie voor het hele gezin. U kunt heerlijk relaxen, wandelen of gebruik maken van de diverse sport- en spelfaciliteiten die het park te bieden heeft. Drie winnaars verblijven een weekend of midweek met max. 6 personen in een comfortabele Kuierstee. Bedlinnen, een handdoek- en keukenset, belastingen en de eindschoonmaak zijn inbegrepen. Kijk voor meer informatie op: www.kuierpad.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 13