i In de prijzen met de KidsPlezierGids Lezing King of Drinks in Bibliotheek Waterweg bibliotheek ...waterweg In de ban van een boek! www.schiedam.nl Rekenkamercommissie zoekt nieuwe onderwerpen voor 2008 gemeente Schiedam Uittreksel of kapvergurming aanvragen? Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digitaal Loket op Schiedam.nl ZSSSSS.. Week 44 Woensdag 31 oktober 2007 Wet Bodembescherming Beschikking (Westerkade 18-24) II Kennisgeving voornemens Vrijstelling I ex. artikel 19, lid 3 WRO Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen i Gemeenteber Onderwerp Op grond van artikel 39c en artikel 39d van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van de afdeling Bouwen en Milieu van de gemeente Schiedam voor de locade Westerkade 18-24 (postcode 3116 GK), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie M nummers 7462 t/m 7465 (alien geheel) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen een deelsaneringsverslag alsmede in te stemmen met een nazorgplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aanleiding van de melding hebben besloten: - instemming te verlenen aan het deelsaneringsverslag; - instemming te verlenen aan het nazorgplan inhoudende dat de volgende gebruiksbeperkingen in acht genomen dienen te worden: o het in stand houden en onderhouden alsmede waar nodig het herstellen van de aangebrachte leeflaag (aangebrachte teelaarde en aanwezige verharding); o het melden van wijzigingen aan het College van burgemeester en wethouders van Schiedam in het gebruik van de bodem of (graafjwerkzaamheden die de contactmogelijkheden met de verontreiniging doen toenemen. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 31 oktober 2007 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingefi. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Bouwen en Milieu, telefonisch bereikbaar op: 010 - 246 5800. Wbb-code: SC060600209 Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Gedeeltelijk veranderen van de achtergevel (lste verdieping en het plaatsen van een dakterras gelegen aan de Sommelsdijksestraat 16, 3114 PR Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "Achtererf (overige terreinen)". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat het bouwwerk in de bestemming "achtererf" valt. De gronden met de bestemming "achtererP'moeten worden aangelegd als tuin. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid gebo^en om vrijstelling te verlenen. Het plan ligt hiertoe van 1 november 2007 t/m 12 december 2007 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 010- 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. w n m m m Met de KidsPlezierGids in de hand zijn veel kids en hun ouders tijdens de zomervakantie actief geweest in Schiedam. En dat heeft de redactie van de KidsPlezierGids gemerkt. Veel activiteiten uit de KidsPlezierGids werden bezocht en veel kinderen hebben meegedaan aan de speciale stempelactie. Uit alle ingeleverde stempelkaarten werd door middel van loting 35 prijswinnaars bekend- gemaakt. Zij werden samen met hun ouders/verzorgers uitgenodigd om op donderdag 18 oktober aanwezig te zijn bij de prijsuitreiking door wethouder Daskalakis. In haar korte toespraak vertelde wethouder Daskalakis dat de tweede editie van de KidsPlezierGids een succes is geweest. Er waren dit jaar weer meer organisaties die hun zomeractiviteiten in de KidsPlezierGids hadden geplaatst. En dus hadden de Schiedamse kinderen weer meer leuke activiteiten om tijdens de zomervakantie naar toe te gaan. Ook beloofde de wet houder tijdens de feestelijke middag dat er in 2008 weer een KidsPlezierGids komt! Tijdens de feestelijke prijsuitreiking werd de winnaar van de hoofdprijs van de KidsPlezier Gids actie, een Wii spelcomputer bekendgemaakt. Maaike Bakker was de gelukkige prijs- winnares. Van harte gefeliciteerd! Maar alle prijswinnaars gingen naar huis met een mooie prijs, een tas met bruynzeel-sakura producten, van potloden tot viltstiften en van zelfmaak tattoos tot kleurboeken. En dat leverde veel blije gezichten op! De KidsPlezierGids is een uitgave van de gemeente Schiedam, afdeling Educatie en afdeling Welzijn. Voor meer informatie over de KidsPlezierGids kunt u kijken op www.kidspleziergids.nl. Donderdag 8 november 2007 organiseert Bibliotheek Waterweg in samenwerking met het Jenevermuseum de lezing King of Drinks. Spreker is Hans van der Sloot, gast-conservator van de tentoonstelling King of Drinks en vertaler van de Nederlandse uitgave van King of Drinks, geschreven door Dmitri van den Bersselaar. In het Jenvermuseum, Lange Haven 74-76 is nog tot 9 december 2007 de tentoonstelling King of Drinks, Jenever in Ghana te zien. King of Drinks, gebaseerd op het gelijknamige boek, gunt de toeschouwer een blik in de Ghanese cultuur. Niet in stoffige documenten maar in beelden van hoe de jenever in de loop der tijd tot een rituele drank is geworden waaraan een grote waarde en kracht wordt toegekend. De lezing vindt plaats in Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1Schiedam en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. www. biblio theekwaterweg. nl www.jenevermuseum.nl Nederland Leest! Tijdens de tweede editie van deze leesbevorderingscampagne wordt ieder- een uitgenodigd hetzelfde boek te lezen en er met elkaar over in discussie te gaan. C Dit jaar staat het boek 'De gelukkige klas' van Theo Thijssen centraal. O O I Het boek is daarvoor in een speciale editie gedrukt. Zolang de voorraad strekt wordt het gratis uitgereikt aan leden van Bibliotheek Waterweg tijdens de campagneperiode (tot en met vrijdag 16 november 2007). Op donderdag 22 november a.s. vindt in Bibliotheek Stadserf de afsluiting plaats van Nederland Leest. Op deze avond zal Jan Carmiggelt, directeur van de Stichting Theo Thijssen, vertellen waarom De gelukkige klas hem nog steeds ontroert, evenals trouwens andere romans van Thijssen, zoals Kees de jongen. En ook hoe Thijssen's geest voortleeft in het aan hem gewijde knusse museum- pje in Thijssen's geboortehuis in de schaduw van de Westertoren in Amsterdam. Uiteraard is er ook gelegenheid om in het leescafe met elkaar na te praten over 'De gelukkige Idas'. De avond begint om 20.00 uur (inloop vanaf 19.30 uur) en de toegang is gratis. Nederland Leest is een samenwerking tussen de stichting CPNB en de bibliotheken. Meer informatie: campagnecoordinator Daphne Meijer, ds.meijer@schiedam.nl www.bibliotheekwaterweg.nl De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen is gestart met de voorbereidingen voor de opstelling van het nieuwe onderzoeksprogramma 2008. Iedere inwoner van Vlaardingen of Schiedam kan onderwerpen voorstellen voor onderzoek door de Rekenkamercommissie. Als u wilt dat uw idee in aanmerking komt voor het onderzoeksprogramma 2008, zend dit dan voor 20 november naar de Rekenkamercom missie Schiedam-Vlaardingen: de secretaris van de Rekenkamercommissie p/a Griffie Schiedam, postbus 1501, 3100 EA Schiedam, of via e-mail: j.pegtel@schiedam.nl. Om tot een goede keuze te komen, beoordeelt de Rekenkamercommissie alle suggesties aan de hand van de volgende criteria: het onderzoek heeft een toegevoegde waarde: het levert informatie op waarover de ge- meenteraad en het college nog niet beschikt; het onderwerp draagt risico's van ineffectiviteit of ondoelmatigheid in zich; het onderwerp is actueel en heeft een groot maatschappelijk en/of financieel belang. het onderwerp raakt direct of indirect het belang van de burger; het onderzoek moet zoveel mogelijk leiden tot concrete verbeteringen en/of het bevorde- ren van het lerend vermogen van de organisatie. De Rekenkamercommissie verricht momenteel onderzoek naar het onderwijsachter- standen-beleid en de programmabegroting 2008 en het jaarverslag 2006 van de beide gemeenten en houdt een quick scan naar verkeersveiligheid rondom scholen. Heeft u een onderwerp dat de Rekenkamercommissie volgens u zou moeten onderzoeken, geef dit dan aan haar door. Vermeld duidelijk wat u onderzocht wil hebben en waarom. De leden van de Rekenkamercommissie stellen uw ideeen op prijs. Uiteraard kunt u het gehele jaar door suggesties aan de Rekenkamercommissie doen. Deze ideeen worden dan op een zogenaamde groslijst geplaatst en bij het opstellen van een onderzoeksprogramma meegenomen in de afweging. Na het verzamelen van onderwerpen kiest de Rekenkamer commissie welke onderwerpen ze in 2008 daadwerkelijk gaat onderzoeken. Deze worden waarschijnlijk aan het eind van dit jaar bekend gemaakt. U kunt uw brief sturen aan: Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam of mail naar de secretaris: j.pegtel@schiedam.nl. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Besloten op 17 oktober 2007: Van Smaleveltstraat, nabij pand nr. 35, 3117 CG. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2465801. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskan- toor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 24 oktober 2007 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Het hoofd Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling (a.i.), ing. K.P. Rijke Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1onderstaande gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Besloten op 25 oktober 2007: Paulus Potterstraatnabij pand nr. 34a, 3117 XE. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt beieiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2465801Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stads- kantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 25 oktober 2007 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Het hoofd Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling a.i., Ing. K.P. Rijke Tl Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3