maasstad Moeilijk seizoen voor Rijnmond Harga koploper af op dele verdiepmg I* 2995 koopzondac 2495.- maasstad sportflitsen Dubbele winst Pollux Ron van den Berg wint marathon in Etten-Leur V: 4 NOVEMBER 2007 VST naast rivaal Hiltex Bloemen voor Huisman De mooiste meubelen onder een dak... Chesterfield bankstel 3+2 c^l Bureaustoel f Bankstel klassiek 3+1+1 Chesterfield fauteuil Bureaustoel GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR www.straluma.nl Woensdag 31 oktober 2007 Zwaluwen koploper VOETBAL - Zwaluwen heeft afgelopen zaterdag op eigen veld goede za- ken gedaan in de tweede klasse D. De Vlaardingers brachten titelfavoriet RVVH de eerste nederlaag van het seizoen toe en namen daarmee meteen de koppositie van Alexandria'66 over. Zwaluwen had in de beginfase moeite een RVVH-offensief het hoofd te bieden maar na een kwartier kreeg de ploeg van trainer Jan de Gier meer grip op de wedstrijd. Weer een kwartier later resulteerde dat in een treffer. Rechtsachter Charl Tuwanakotta kwam op over de rechterflank, contro- leerde de bal twee keer met het hoofd en gaf voor op Mark Elgers die op lat schoot. De rebound was voor Kevin Liefhebber die op zijn beurt Fared Emara in staat stelde te scoren, 1-0. De tweede helft gaf een aandringend RVVH te zien maar de Zwaluwen-defensie hield de rijen gesloten. Komen- de zaterdag kan Zwaluwen de eerste periodetitel pakken bij winst op rivaal HVO dat zelf ook nog een kleine kans op deze prijs heeft. De Vlaardingse derby begint om 14.30 uur aan de Zwaluwenlaan 500. Van Stigt Thans Europa in DAMMEN - Het damteam van Van Stigt Thans neemt vanaf komende zondag met twee teams deel aan de strijd om de Confederation-cup. Deze wedstrijden die van 4 tot 8 november in het Franse Aix-les-Bains' plaatsvinden staan te boek als de Champions League voor dammers. Het sterkste team van Van Stigt Thans bestaat uit Rob Clerc, Alexander Schwarzman, Anatoli Gantwarg en Guntis Valneris. Op papier een sterk collectief. Schwarzman is de regerend wereldkampioen en Gantwarg en Valneris zijn beide oud-wereldkampioen. Alleen Clerc is nooit wereld kampioen geweest maar wel een aantal maal tweede. Ron Heusdens, Frits Luteijn, Sven Winkel, Peter van der Stap en Fred Ivens zijn de gegadigden voor het tweede team van Van Stigt Thans in deze prestigieuze internatio- nale teamwedstrijd. Beloftevolle start HWC HANDBAL - De handballers van HWC zijn de zaalcompetitie gestart met een winstpartij bij Saturnus, 30-31. In de veldcompetitie werden door de Vlaardingers slechts vijf punten gehaald maar in Leiden tegen een van de kampioenskandidaten van vorig seizoen werd een degelijke wedstrijd afgeleverd. Na een wat lauwe start wisten de Vlaardingers vlak voor rust een voorsprong te nemen, 15-16. Na rust ontbrandde de wedstrijd echt maar gaven beide ploegen elkaar nog steeds niets toe. Op inzet en vechtlust, en met name door de goede velddoelpunten van Ron Bergen trok HWC in de slotfase de winst over de streep. HWC heeft te kampen met lichte blessures. Enkele spelers zijn slechts beperkt inzetbaar. Middenopbouwer Jack Odijk kampt nog met pijn aan de ribben, overgehouden van de laatste veldwedstrijd tegen DIOS, opbouwer Ron Bergen is nog maar net blessurevrij en keeper Martijn Verbeek zit met rugklachten aan de kant. Positief nieuws uit de ziekenboeg is dat Harmen van de Wetering na een ernstige knieblessure weer volledig inzetbaar is. Veld- en Bosloop bij Fortuna ATLETIEK - Het startschot voor de vijfde Veld- en Bosloop van av Fortu na valt komende zaterdag om 13.00 uur. De deelnemers kunnen 3 november een keuze maken uit de afstanden 5 en 10 kilometer. Het parcours met een lengte van 5 kilometer voert de atleten over grasveld, bospad en koolaspad in de Vlaardingse Broekpolder. De finish is op de atletiekbaan bij sportcentrum Polderpoort aan de Wa- tersportweg 1 la in Vlaardingen. De start vindt plaats nabij kanovereniging Natsec op 400 meter van Polderpoort. Inschrijven kan vanaf 11.30 uur en kost 2,00 euro voor de 5 kilometer en 3,00 euro voor de 10 kilometer. Meer informatie: www.avfortuna.nl. SCHIEDAM - De volleybalvrouwen van Rijnmond openden dit seizoen met twee nederlagen tegen topploe- gen in de A-League (de nieuwe ere- divisie van de NeVoBo). Ondanks de nederlagen gaf het goede spel in de wedstrijden tegen Dela/Mar- tinus en AMVJ de Schiedammers hoop op een beter resultaat tegen de mindere goden in de competitie. Hoopvol werd ook uitgekeken naar de eerste thuiswedstrijd. Met te- genstander GTI/Nesselande waren eerder in de eerste divisie mooie streekderby's uitgevochten en ook nu achtte de ploeg van trainer/coach Matt van Wezel zich niet kansloos tegen de ploeg uit Zevenhuizen. GTI/Nesselande maakte zaterdag in Groenoord echter korte metten met de Schiedammers en bracht pijnlijk aan het licht dat Rijnmond Volley bal mogelijk toch wat ervaring en niveau tekort komt op het hoogste Nederlandse volleybalpodium. Vreemd is dat overigens niet. Rijn mond Volleybal speelde zich vo rig jaar niet op eigen kracht in de A-League. Omdat Sovoco uit Soest zich terugtrok kwam er op het laatste een plaatsje in de nieuwe eredivisie vrij en Rijnmond was de eerst aangewezene dit gat op te vul- len. De toehappende Schiedammers hadden daardoor wel erg weinig tijd om het team op het vereiste niveau te brengen. Met spelverdeler Claire van den Berg (VVC), passer/lo- per Kim Renkema (AMVJ), libera Sylvia Slieker (Sliedrecht Sport) werden drie talentvolle spelers aan- getrokken maar de echte ervaring op het hoogste niveau ontbreekt nog bij deze jonge volleyballers. Daamaast werd passer/loper Lidia Bons overgeheveld uit het tweede team van Rijnmond. Neem de 16- jarige Slieker; zij geldt als een groot talent maar ook zaterdag werd weer duidelijk dat zij nog niet bestand is tegen de hoge servicedruk in de A-League. Rijnmond begon in sporthal Groenoord overigens niet slecht aan de wedstrijd. Aan het begin van de set gingen de ploegen ge- lijk op en werd een goed niveau gehaald. Echter in de tweede deel van de sets, kwam Rijnmond steeds net tekort. Door eigen fouten werd het GTI/Nesselande naar mate de wedstrijd vorderde zelfs wel heel gemakkelijk gemaakt, 19-25, 18-25 en 16-25. Gedurende de match vor derde, verdween het geloof in eigen kunnen en legde Rijnmond Volley bal tegenstander GTI/Nesselande geen strobreed meer in de weg zich te handhaven in de kopgroep van de A-League. Trainer Matt van Wezel was na afloop zichtbaar teleurge- steld in het verweer van zijn ploeg. „Het was gewoon slecht, op alle fronten. We straalden weinig uit en hebben constant achter de feiten aangelopen. AI met al was het een matte vertoning." De wedstrijd tegen GTI/Nesselande maakte pijnlijk duidelijk dat Rijn mond een moeilijk seizoen tege- moet gaat in de A-League. Zeker op het punt van strijd en wedstrijdin- stelling valt er nog veel te winnen voor het relatief jonge Schiedamse gezelschap. Anderzijds is dit team nog zeker niet uitgeleerd en kan het dit seizoen nog aan kracht en ervaring winnen. Komende zaterdag reist Rijnmond Volleybal naar Lichtenvoorde voor een wedstrijd tegen Plantina/Lon- ga dat net als GTI/Nesselande tot nu toe zes punten vergaarde. Op 10 november volgt het belangrijke duel met Dros/Alterno dat evenals de Schiedammers nog geen wed strijd heeft gewonnen. Dit thuisduel in sporthal Groenoord begint om 20.00 uur. SCHIEDAM - De dammers van Van Stigt Thans hebben tegen titelconcurrent Westerhaar goede zaken gedaan. Door de ruime 14-6 winst zijn de Schie-dam- mers nu samen met rivaal Hiltex koploper in de ereklasse. Beide teams hebben 8 punten na vier wedstrijden maar ook een gelijk aantal bordpunten. Opmerkelijk is dat binnen het team van Van Stigt Thans tot op heden nog geen partij is verloren. De tel ler staat op 18 overwinningen en 22 remises. De wedstrijd in Westerhaar werd beslist door de Nederlandse inbreng in het team van de Schiedammers. Er wa ren winstpartijen voor Anton van Berkel, Rob Clerc, Ron Heusdens en Sven Winkel. De buitenlandse toppers Anatoli Gantwarg Yuriy Anikyeyev (speciaal voor deze match overgevlogen uit Kiev) en Alexander Schwarzman kwamen niet verder dan een remise. Het duel leverde wel mooie dampartij- en op. Aan alle borden werd echt gedamd. „Vlakke grootmeester- remises waren er niet bij." In de volgende speelronde komt Twente's Eerste op bezoek. Deze tegenstander staat te boek als een gevaarlijke outsider. Het is geen titeikandidaat maar wel lastig te bespelen. De damontmoeting is 10 november vanaf 12.00 uur in dienstencentrum De Woudhoek. SCHIEDAM - Het Schiedamse veldrittalent Jeffrey Huisman heeft afgelopen weekeinde op- nieuw twee derde plaatsen aan zijn palmares kunnen toevoegen. Zaterdag in Tilburg handhaafde Huisman zich in een chaotische veldrit met veel draaien en keren in de kop van het veld. In de eind- sprint was een derde plaats zijn deel. Een dag later in Schijf nam de Schiedammer het op tegen en kele sterke Belgische deelnemers. In een kopgroep van vijf sprintte Jeffrey Huisman opnieuw naar de derde plaats en de bloemen. REGIO - De korfballers van ssc Harga hebben afgelopen zondag in de slotwedstrijd van de eerste helft van de vfeldcompetitie niet kunnen winnen van het Utrechtse Synergo. De Schiedammers leverden een slechte wedstrijd af tegen de mede- koploper. Synergo nam in het slot van de eerste helft een comforta- bele voorsprong en gaf deze niet meer prijs, 11-9. Door het verlies mogen niet de Schiedammers maar de Utrechters zich herfstkampioen noemen in de derde klasse M. Ook eersteklasser kvv Ridderhof verloor zondag teleurstellend. De Vlaardingers hadden moeite met het makkelijk scorende Sporting Delta, 15-10. Door de winst van het Maas- landse ODO op Ready zakte kvv Ridderhof naar de derde plaats in de eerste klasse H. In de vierde klasse K kwamen de regioclubs ook niet verder dan verliespartijen. Spirit hoopte na de winst op OD1 van vo- rige week de weg omhoog weer te hebben gevonden maar kwam tegen het ook niet sublieme ZKV slechts eenmaal tot scoren, 5-1. ODI weerde zich op eigen veld wat beter tegen GKV maar de moeilijk scorende Schiedammers zagen de Hagenaars in de loop van de wedstrijd toch steeds meer afstand nemen, 4-8. MAASSLUIS - Ron van den Berg heeft afgelopen zondag in Etten- Leur de Marathon Brabant op zijn naam geschreven. De Maassluizer bekroonde een bijna solo gelopen race van 42,2 kilometer met een nieuw persoonlijk record: 2 uur, 37 minuten en 20 seconden. De atleet van av Waterweg koos voor de na- jaarsmarathon in Brabant omdat hij in april in Rotterdam een poging zijn besttijd aan te scherpen zag stranden door de extreem warme omstandig- heden. Van den Berg leverde in het Brabantse land een nagenoeg vlakke race af en rekende rond het halve marathonpunt definitief af met zijn enige, uit de achtergrond opgekomen tegenstander. Belg Vladimir Escaja- dillo moest uiteindelijk vier minuten op de Maassluizer toegeven. Ron van den Berg koestert nog meer dan zijn overwinning in de Marathon Brabant zijn nieuwe PR. „Winnen zonder PR zou lang niet zoveel voldoening heb ben gegeven." Op de eerste verdieping van Straluma vindt u een schitterende coilectie romantische en klassieke meubelen stijlvol en overzichtelijk gepresenteerd. De komende weken staat het Chesterfieldprogramma in de schijnwerpers. De b'ijpassende verlichting maakt het beeld compleet. in verschillende De Leder met hout CEOPENDVAN 11-00-17.00 UUR Geheel leder, leverbaar in de kleuren bruin en roodbruin nu Geheel leder, uitstekend zitcomfort van 1498.- nu Leder met hout OPENINGSTUDEN Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde wx 55 Rijnmond Volleybal miste zaterdag naar mate wedstrijd vorderde het geloof in eigen kunnen in de regioderby tegen GTI/Nesselande en ging kansloos onderuit, 0-3. De setstanden waren 19-25. 18-25 en 16-25. Foto: Roger van der Kraan VLAARDINGEN - Het was een goed weekeinde voor hockeyvereniging Pollux. De Vlaardingse mannen behielden de koppositie in de derde klasse met de klinkende winst op IJssel, 5-2. De hockeyvrouwen die ook uitkomen in de derde klasse, vermorzelden hekkensluiter Waddinxveen, 11-2, en nestelen zich daarmee in de brede middenmoot. Foto: Roger van der Kraan - MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRUDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 9