schiedam Gorzen is overlast jeugd spuug- en spuugzat Rabobank SI! Weekvoordeel SCHIEDAM Weer 190 dozen op weg naar Afrika Weggestopt alternatief kent net zo goed voors voor A4 en tegens K0RTINGEN T0TWEL70% KNNV viert jariq bestaan ZONDAG 11 NOVEMBER GEOPEND 6-daagseRotterda m GRATIS Pullman Dream Box Bericht uit Schiedam Keukensmet station Bewonersvergadering met de jeugd ft 4 r ••PLUS het waaigat GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT Rietzeilers kiezen nieuwe prins Winsemius ziet kustroute in la verdwijnen Drinkgelach in museum Schiedam Actief in beroep Heropening Groenoord m;-m N 50% korting ALLEEN DEZE WEEK SH0WRG0MUITVERK00P Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Schiedam MaaWoBtl Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 7 november 2007 14e Jaargang nr 45 Gratis afhalen SCHIEDAM - Waar zijn nou die stoere knapen die hier altijd rottigheid uithalen? Een retorische vraag van de bewoners uit de Gorzen. Amper een week geleden klapten bijna de ruiten door een vuurwerkbom op het Dwarspleintje. De netten van het sportveldje overleefden de klap en het vuur niet. De bewoners zijn woedend. Maandag was het weer raak. Nu met een vuurpijl met benzine. Hoogste tijd voor een bewonersvergadering met de jeugd. 3-8 JANUARI 2008 AHOV ROTTERDAM Tickets: Kassa Ahoy, 0900-2352469 0,45 p/m) of www.zesdaagserotterdam.nl Roomboter Apppelflappen 4 stuks voor 1.58 SCHIEDAM - Dat trekt wa- rempel de aandacht. Volgens oud-minister Pieter Winsemius is een beter alternatief voor de A4 tussen Schiedam en Delft in een Haagse bureaula verdwenen, omdat het kabinet bang was voor nieuwe pro cedures. CDA en GroenLinks in de Tweede Kamer eisen nu opheldering van de verant- woordelijke minister, Camiel Eurlings. VtvvvvVV- -J op ons 4 seizoenen actie donsdekbcd! mmimmiismsiis -n weekbladen 3 +J Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweo Parkweg 404 Bewonersverenioinq Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtino Hoefnaqel St. Luduinastraat 96A door Frank Willemse Veertig bewoners en een zelfde aan- tal jeugd is op komen dagen in Wijk- centrum Zuid. De helft bewoners die het gehad hebben met de overlast van de jongeren in hun wijk. Maar ook de opgekomen jongeren zijn boos omdat die opkomen voor rusti- ge hangplekken en speelpleintjes. De overlast komt de meeste bewoners de neus uit. Natuurlijk zijn ze zelf ook jong geweest en hebben ze ook kattenkwaad uitgehaald.Maar zo erg als nu met brommers, gillen en vechtpartijtjes; dat is andere koek. Daar is iedereen het wel mee eens. VAN 12.00 UUR TOT 17.00 UUR] BERGWEG EN CEINTUURBAAN it1 Rabobank PLUS Woudhoek - Schiedam Geuzenplein 7 T 010-4705082 F: 010-4717836 PLUS Hof van Spaland - Schiedam Hof van Spaland 68 T: 010-2477299 F: 010-4491159 Wat een verschil. vanaf €)"1 895." De dreambox is een complete boxspring leverbaar in meerdere kleurer Twee Pullman boxsprings met daarop twee Pullman matrassen en een hoofdbord En ditalles in de maat 160x200 cm voor €1895.- en in 180x200 cm €1995.-. Meer aanbiedingen en actievoorwaarden kwaliteitsbedden Markt 57 Vlaardingen 010-4343685 www.kwaliteitsbedden.nl Maar tja de daders liggen op het kerkhof of komen uit andere wijken, zo wordt gesuggereerd. Ook het po- litieoptreden deugt niet. Als je belt komen ze niet en de 'eigen' jeugd wordt gesommeerd weg te gaan. Ook de bewoners vlakbij Openbare basisschool De Gorzen wordt het te dol. Volgens twee grote, stevige vaders valt met de jeugd soms best te praten. Maar bij echte overlast staan er soms wel 40 brommers op het plein en dan zouden ze het fijn vinden als de politie op zou treden. Een vader laat een krantenartikel zien waarin staat dat de school het meeste geld kwijt is aan vernieling van heel Schiedam. Met brommers over de stoep scheuren, ruiten in- gooien en het in de brand steken van speelapparaten. De twee buren willen oplossingen. De jeugd die aanwezig is wil ook een oplossing. In heel de Gorzen is niks te doen voor de jeugd, zegt een van hen. Ook anderen vragen om een jeugdhonk. „Alleen op woensdagavond is het wijkcentrum twee uur open voor de jeugd"', zo klagen ook de ouders. Als de wijkmanager voorstelt om de vergadering in groepjes verder te laten praten over oplossingen dan zegt een buurvrouw sarcastisch: „Ja, jippie, weer een werkgroep." Nee ze willen daden zien van de politie, ge meente en de opbouwwerkers. „Dit soort praatsessies kunnen we missen als kiespijn." Duidelijk wordt dat de jeugd in de Gorzen dringend accom- modaties wil hebben. Een skatebaan, wat hangplekken ver weg van kla- gende bewoners. Bijvoorbeeld een portocabine aan de Maasboulevard. „Dat kunnen we hier niet bespre- ken", zegt de wijkmanager. Teleur- gesteld druipen enkele bewoners af. Weer geen harde toezeggingen. mm* SCHIEDAM - De herfst is deze week in voile hevigheid losgebarsten. Zomerde het tot voor kort nog heel lang na, nu is het wind en regen dat overheerst. Toch nodigen de herfstkleuren aan de bomen juist nu uit om een wandelingetje in de natuur te maken. Geel en rood verdrijven het groen en met steeds grotere pakken vallen de bladeren uit de bomen. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - De spanning loopt hoog op bij carnavalsvereniging De Riet zeilers. Zaterdag 10 november wordt om 23.11 uur de nieuwe prins bekend- gemaakt die de dankbare taak krijgt om dit seizoen de feestkar te trekken. Twee uur eerder wordt ook de nieuwe jeugdprins gepresenteerd. De avond wordt gehouden in Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel 7. Om 20.00 uur gaat de deur open en de entree is vijf euro voor niet-le- den. Beste Piet, Ik ben verschrikkelijk geschrok- ken van je brief. Wat een gedoe zeg, daar bij jullie! Hoe kan dat nou! Ik ken Sint Nicolaas na tuurlijk ook al longer dan van- daag en ik heb ook al het een en ander met hem meegemaakt, maar dit Ik kan me voorstellen, dat je er grijze haren van zou krijgen volgens mij had je die al een beetje Ik vind het een hele vreemde zaak. Het is inderdaad niets voor hem om zo maar te verdwijnen en vooral geen con tact te hebben! Het is ook altijd wat met hem, vind je niet? Is het niet dit, dan gebeurt er weer wel wat anders. lnmiddels zijn wij hier ook aan het zoeken gestagen. We heb ben veel hulp gekregen van jouw Spionpieten, die toen ik het ze vertelde meteen aan de slag zijn gegaan. Als Sint Nicolaas hier in de buurt is, vinden wij hem, dat verzeker ik je! In de krant hebben we de vol- gende oproep geplaatst: OPSPORING VERZOCHT Beste kinderen, Wie heeft Sint Nicolaas gezien of kan meer vertellen over zijn verblijfplaats: Voor zover bekend is hij gekleed in een rood gewaad en draagt hij een mijter op zijn hoofd. Waar- schijnlijk heeft hij zijn staf bij zich. Maar dat weten we niet zeker. Als jullie iets weten of tips heb ben, laat het ons alsjeblieft we ten. Schrijf naar: Dienst Sport Recreatie, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Je ziet, dat er hier ook van alles in gang gezet is. Mocht jij nieuws hebben, laat het me dan zo snel mogelijk weten. Als ik nieuws heb, hoor je het ook meteen. We hebben nog contact en maak je niet TE ongerust Pirn SCHIEDAM - Ieder jaar worden er op verschillende scholen in Schie dam schoenendozen ingezameld. Niet zomaar schoenendozen, maar dozen gevuld met spullen voor arme kinderen in Afrika. In dit continent is weinig tot geen geld om kinderen een leuke tijd te bezorgen, daarom is de actie 'Operatie Schoenendoos' opgezet. Leerlingen van de basisschool wordt gevraagd een schoenendoos te nemen en thuis eens op zoek door Kor Kegel Er is kortom weer opschudding in het land van Verkeer en Waterstaat. De tegenstanders van de A4 door Midden-Delfland krijgen nieuwe hoop en de voorstanders vrezen verdere vertraging. Maar niemand vraagt zich af, of het wel zo is als Winsemius zegt. Het klopt eenvou- dig niet dat de vrees voor nieuwe tijdrovende procedures de reden was om het alternatief meteen te verstoppen. Het alternatief is namelijk een tra ce, dat al lang bekend is en waar- over vele deskundigen zich publie- kelijk het hoofd hebben gebroken. Er is zelfs al besluitvorming over. Het gaat om het Oranjetrace, vanaf Naaldwijk langs het Oranjekanaal tot aan de Nieuwe Waterweg. Hier zal de Oranjeroute aftakken naar Hoek van Holland: dit wordt dan de veelbesproken tweede ontsluitings- weg van De Hoek. Daarmee houdt de Oranjeroute niet op. De Kamer van Koophandel, de belangenorganisatie Deltalinqs en het bedrijfsleven pleiten voor een nieuwe oeververbinding onder de Nieuwe Waterweg en uit een zojuist verschenen studie blijkt dat dat de Oranjetunnel kan worden, waarmee de Oranjeroute dus aansluiting kan krijgen op de A15 (Maasvlakte-Nij- megen). De Oranjetunnel is duur, omdat er behalve onder de Nieuwe Waterweg ook onder het Calandka- naal moet worden geboord, maar deze tunnel ter hoogte van de Euro- poort scoort verkeerstechnisch be ter dan een Blankenburgtunnel ter hoogte van de Botlek. De Blanken burgtunnel zal op verzet stuiten van Vlaardingen en Maassluis, omdat die tunnel uitkomt op de Zuidbuurt, onderdeel van Midden-Delfland. Niets nieuws onder de zon. Wat wel verzwegen wordt, is dat er een plan bestaat om die Oranjeroute nog verder door te trekken naar het zuiden, richting Haringvliet- sluizen. Die route gaat dan dwars door Voorne-Putten, nota bene de groene achtertuin van de Rijnmond. Daar is door Winsemius niet de aandacht op gevestigd, uit vrees voor bezwaren van de Zuid-Hol- landse en Zeeuwse eilanden. Het plan kent eveneens haken en ogen en is daarom in het kabinet niet be- schouwd als snel alternatief voor de A4. Dat is de werkelijke reden dat er nog weinig mee gedaan is. Winsemius sprak over de 'verdwe nen' variant op de Ruimteconfe- rentie, georganiseerd door het Ruimtelijk Planbureau. Topambte- naar Jan Hendrik Dronkers zou aan het alternatief voor de A4 ge- werkt hebben. Deskundigen zouden er veel in gezien hebben, maar de politiek niet. Winsemius kwam met dit voorbeeld om aan te tonen dat bestuurders bang zijn geworden voor hun eigen procedures, omdat ze eindeloos veel tijd kosten. „Die angst verlamt alle verdere ontwik- keling. Daar wordt een land niet be ter van," sprak Winsemius, lid van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR). CDA-kamerlid Ger Koopmans wil er nu het fijne van weten, want de vorige minister van Verkeer en Waterstaat, Karla Peijs, bereikte vorig jaar een akkoord over ver- lenging van de A4 tussen Delft en Schiedam. Door een rekenfout van Rijkswaterstaat zag de nieuwe minister Eurlings zich gedwongen om een nieuw onderzoek naar de A4 en de verbinding A13-A16 te doen. Deze laatste variant verbindt de A13 ten noorden van Overschie in west-oost-richting met het Terb- regseplein. Het bedrijfsleven was niet gediend van een nieuw onderzoek. De werk- geversorganisatie VNO-NCW en de Kamer van Koophandel pleiten voor voltooiing van de gehele A4. Vorige maand spraken Provinciale Staten van Zuid-Holland uit dat de A4 tussen Schiedam en Delft top- prioriteit heeft. Foto: Bart Bos te gaan naar bruikbare artikelen. Dit kan een stuk zeep zijn of an der verzorgingsproduct, maar ook een knuffel of schoolartikelen zo- als kleurpotloden. In Afrika is een groot te kort aan schoolartikelen en kinderen willen dikwijls maar al te graag naar school om zich te ontwikkelen. Dit jaar werden er op de St. Bernar- dusschool 190 dozen ingezameld die door een sponsor gratis worden vervoerd naar de plek van bestem- ming. De leerlingen kunnen dit jaar via internet hun doos volgen en zien waar deze terecht komt. Degene die haar of zijn doos het mooiste had ingepakt kreeg van de sponsor een attentie. Na de inzameling werd nog uit voile borst gezamenlijk het schoe- nendooslied gezongen. SCHIEDAM - In het Jenever- museum wordt zondag 4 no vember de eerste aflevering van het Drinkgelach van het nieuwe seizoen georganiseerd. Drink gelach staat voor een middag gezellig zingen onder het genot van bijvoorbeeld een glaasje je- never. De bijeenkomst begint om 14.30 uur en eindigt omstreeks 17.00 uur. Iedereen kan op een gewenst moment hiertussen bin- nenlopen. De deelnemers ontvangen een liederenbundel met de teksten van drinkliederen, evergreens, zeemansliederen en ballades. Het drinkgelach vindt plaats in het (pas verbouwde) Proeflokaal op de eerste etage. SCHIEDAM - Schiedam Actief heeft bij de afdeling Bestuurs- recht van de Rechtbank Rotter dam beroep aangetekend tegen de beslissing van de gemeen- teraad om de naam Schiedam Actief niet te mogen voeren. Op 12 april meldde de partij bij monde van voorzitter Rens de Ron dat ze conform het toen geldende Reglement van Orde (RvO), de naam 'Schiedam Ac tief' wilde gaan voeren. Op 3 mei behandelde de raad een initiatiefvoorstel tot wijzi- ging van het RvO om het voeren van die naam niet toe te staan. Naar de mening van De Ron is dat evident onrechtmatig. SCHIEDAM - Zwembad Groenoord kan uiteindelijk toch zaterdag 1 december het (her)openingsfeest vieren. Het zwembad is sinds een grote brand op 14 augustus dicht ge weest. De week van 1 tot en met 8 december zal in het teken staan van feestelijke activiteiten waar- bij iedereen korting op de en- treeprijs krijgt. De officiele opening vindt plaats op zaterdag 1 december om 11.30 uur, waarna om 13.00 uur de popgroep Chipz optreedt. Voor kinderen die in het bezit zijn van een BlitsKidz of een AquaFun4Kidz zwempas is de entree gratis. Voor niet-leden is de entree 12,50. De voorverkoop van de concertkaartjes start op 12 november bij de recep- tie van Sport- en Recreatiebad Groenoord. Vanaf 13.30 uur is er ruimte voor recreatief zwemmen (een euro). Vanaf de eerste week van de cember zullen alle activiteiten volgens normaal rooster plaats vinden. De week wordt afgerond met een groot feest voor kinde ren. De klanten met een abon- nement kunnen dit tijdens deze week verlengen. Voor meer in- formatie: 471 93 27. Kijk wr«® ande-rc skjsbs elders <n deze lam! Wooning Rotterdam q Olympiaweg 44a (Pal naast de Kulp) telefoon: 010-47919 44 Wooning Vlaardingen Gerard Burgerlaan 4 (Woonboulevard Hoogstad) telefoon: 010-460 06 70 Mr is It Usui pis Htm! www.wooning.org Ook gevestigd in Bergschenhoek, Den Haag, Naaldwijk en Numansdorp.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1