maasstad Jeugdtheater gaat met lelijke kinderen op tournee riaasstac A Met 5,- KORTING ROUTE 66 OUDE Meezingshow van Adje een groot 'Op Voile Toeren' Sfeervol Muffet J?il -in! www.lommerrijk.nl 010 - 422 00 II maasstad if Win een Eventbon t.w.v 100,-! v r r c 0909 - 50 50 344 irwo©( LUXOR (groeten van 'AcCje en ^fkeo ^s5Srmy!!i I Unieke lezersaanbieding THEATER Wajong-uitkering? Op www.bpv.nl nieuwe brochures over Wajong, werk geld. Onafhankelijk advies: 0900 - 4800 300 izocpmi R voor meer Me onangenrenten oj bel CARAVANS 7* id I GOEI DDOEL 1^2 WIA-keuring? Op www.bpv.nl alle informatie over wat u kunt verwachten. Onafhankelijk advies: 0900 - 4800 300 izocpmi naar www.corolie.nl cor olie \MaaTQg ffourc ROTTERDAM - Jeugdtheater Hofplein is bekend in deze re- gio, maar nu gaat het Rotter- damse jeugdtheatergezelschap voor het eerst ook landelijk op tournee. Als eerste reizende voorstelling is gekozen voor 'De club van lelijke kinderen', die in 2004 met veel succes bij Jeugdtheater Hofplein te zien was. De nieuwe versie, in de regie van Jaco van der Moolen en Cormac Bur, gaat zaterdag in premiere in het eigen theater aan de Benthemstraat. De familievoorstelling 'De club van lelijke kinderen' werd in 2004 lo- vend ontvangen door het publiek. Ook deze krant had positieve woor- den voor de musical die is gebaseerd op het gelijknamige kinderboek van Koos Meinderts: ,,'De club van le lijke kinderen' is een vrolijke voor stelling, waarin zware thema's op luchtige wijze worden behandeld." Het succes van toen zorgde ervoor dat er niet lang nagedacht hoefde te worden toen het plan werd opgevat om voor het eerst met een Hofplein- voorstelling op tournee te gaan. ,,'De club van lelijke kinderen' was heel succesvol en bleek een breed publiek aan te spreken", vertelt re- gisseur Jaco van der Moolen. „Kin- deren vonden het gewoon een leuk en spannend verhaal, terwijl ouders ook andere dingen en de serieu- zere kant er uithaalden. Het gaat in deze familievoorstelling over fascisme, discriminatie, dingen die <mm weekbladen! 1 KORTINGSBON A.S. ZATERDAG EN Z0NDAG HUISSHOW 10.00 -17.00 UUR LOMMERRIJK Ecu maf avondje uit eten? Avondvullend. f Onbeperkt eten. r drinken en entertainment. Zo doet u mee! hSsS Woensdag 14 november 2007 tx 63 door Vincent Wernke in Argentinie gebeurd zijn. Zware onderwerpen die op een lichte ma- nier voor het voetlicht worden ge- bracht." Koos Meinderts bewerkte zijn eigen boek uit 1987 samen met cabaretier en schrijver Harrie Jek- kers tot musical De koningin heeft genoeg van haar functie en draagt haar macht over aan generaal Isimo. Hij blijkt er echter nogal bizarre plannen op na te houden. Alles wat niet perfect is moet weg. Daaronder vallen ook de lelijke kinderen. Jongens en meis- jes met flaporen, een grote neus, schoenmaat 44, overgewicht, hazen- lippen, beugels; generaal Isimo wil ze uit het straatbeeld verwijderen. Met een smoesje laat hij alle lelijke kinderen bijeenkomen en afvoeren naar een onbekende plek. Gelukkig zijn daar Paul en Ellen. Zij weten te ontsnappen en vormen, samen met de koningin, de enige hoop voor de lelijke kinderen. Jeugdtheater Hofplein speelt al meer dan twintig jaar met veel succes familievoorstellingen in de regio Rotterdam. In de loop der jaren hebben de activiteiten van het gezelschap zich steeds verder uitge- breid. Met Hofplein on Tour wordt een nieuwe tak toegevoegd. „We hebben Rotterdam en omstreken al jaren veel te bieden en het leek ons leuk om ook de rest van het land te laten kennismaken met Jeugdthe ater Hofplein", verklaart Van der Moolen. „Daarbij is er een groep jongeren, zo tussen de 18 en 25 jaar, die tussen jeugdtheater en een vervolg daarop inzitten. Op deze manier kunnen zij zich in de kijker spelen bij een opleiding of om aan nieuw werk te komen." „Destijds speelden we 'De club van lelijke kinderen' met een grote groep van zestig leerlingen van de jeugdtheaterschool en nu staan er maar twaalf mensen op het toneel. Dat betekent dat we het verhaal op een andere manier moeten vertel- len. In de vorige uitvoering wisse- len grote groepen kinderen elkaar af, terwijl dezelfde mensen nu ver- schillende rollen spelen. De meeste spelers hebben eerder op Hofplein gezeten, maar dat is niet de opzet geweest. We hebben gewoon lan- delijke audities gedaan en daar was behoorlijk veel animo voor. Daar zijn deze twaalf spelers uiteindelijk uit gekomen." De regisseur van Jeugdtheater Hof plein vindt het normaal al leuk om met getalenteerde en gemotiveerde kinderen te werken. Dat hij nu met een kleiner groepje professionals verder kan gaan, is voor hem een uitdaging: „Deze jonge mensen hebben meer ervaring en kunnen daardoor meer de diepte in gaan. Het is een luchtige en groteske voorstelling en dat is ook absoluut behouden. Deze spelers kunnen qua spel de diepte in, zich net iets verder inspannen en hun rol nog fysieker maken en er meer lef en grenzen- loosheid in aanbrengen. Ik merk dat de mensen waar we nu mee werken echt aan elkaar gewaagd zijn. Of de voorstelling beter is dan de versie uit 2004? Dat durf ik niet te zeggen, in elk geval anders. Een minder er- varen en ontwikkelde groep brengt weer iets anders mee. Het is appels met peren vergelijken." De voorverkoop voor de voorstel- lingen in het land lopen erg goed: „Ik hoorde dat Eindhoven helemaal bijna uitverkocht is en ook in andere steden loopt het goed. Mis- schien heeft het met onze reputatie te maken, maar familievoorstellin gen doen het over het algemeen goed. Ouders vinden het leuk om met hun kinderen naar het theater te gaan. Daarbij is deze voorstelling gebaseerd op een redelijk bekend boek en het is een pakkende titel. Volgend jaar gaan we opnieuw op tournee en daarna gaan we bepa- len of we ermee doorgaan of niet. Welke voorstelling we volgend jaar doen, weten we nog niet. Het wordt in elk geval weer iets dat al bij Hof plein is gespeeld." 'De club van lelijke kinderen' is van 16 tot en met 18 november te zien in het Hofpleintheater. Re- serveren: 010-243.50.50. Daarna o.m. 20/1 Fortis Theater ad Schie in Schiedam. Complete speellijst en meer informatie is te vinden via www.hofpleinontour.nl. De makers van de succes- volle musical Turks Fruit |ft brengen dit seizoen de roadmusical Route 66. Het wordt een voorstelling vol blues, pop, jazz, rock, folk, pop en country met be- kende songs als Bom to be wild en Get your kicks on Route 66, maar ook met nieuwe Nederlands- talige nummers. Ooit was Route 66 het symbool voor hoop. Op weg naar het westen, van Chicago naar Los Angeles, schreven songwriters hun beste liedjes. Maar met de komst van een nieuwe weg, de Inter state, raakte Route 66 in verval. Waar ooit dorpjes en hele steden tot bloei kwamen omdat ze de reizigers van foerage en benzine voorzagen, staan nu verlaten garages en dichtgetimmerde winkel- ruiten. In zo'n spookdorp woont een verbitterde automonteur (af- wisselend gespeeld door Frank Lammers en Bastiaan Ragas). Een 'lady on the run' krijgt er autopech. In de zweterige hitte ontbrandt tussen hen een vuur met explosieve gevolgen. Lezers van Maasstad weekbladen kunnen extra voordelig naar Route 66 in het Oude Luxor Theater te Rotterdam. De voorstelling is te zien van dinsdag 27 t/m 8 december (niet op maandag). Wilt u zelf ook scheuren over Route 66? Onder de bezoekers van deze musical wordt namelijk een Motor- rijbewijs t.w.v. €750,- verloot. Daarnaast maak je ook nog kans op een van de 10 troostprijzen: een gratis proefles motorrijden. Winnaars worden door het Luxor Theater op de hoogte gesteld. Vul hier de bon in voor 5,- kOfting, Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Telefoonnr.: Actie is alleen geldig op de 1e en 2e rang en niet i.c.m. andere passen/kortingen. Geen restitutie mogelijk op reeds gekochte kaarten. Adje Theo; nationale bekendheden dankzij Paul de Leeuw. ROTTERDAM - Opwarmen is er niet bij in Adje's Zingasong Show. Vanaf het moment dat Adje zijn gezicht laat zien op het balkon van het Prinses- theater tot het moment dat de borden zijn afgeruimd en de laatste koppen koffie worden geschonken is het een groot feest in het Prinsestheater waar Adje en Theo een paar keer per jaar hun Zingasong Show brengen. Adje van Nispen, oranje hemd, rood-wit-blauw gestreept hesje, brilletje en half open mond, werd bekend bij Paul de Leeuw. Samen met compaan Theo vormt hij de spil van de Brabantse muziekvereniging De Zingende Decoupeerzaag. En dat komt mooi uit, want zingen en dan vooral het meezingen van het vroegere 'Op Voile Toeren-reper- toire' is bijna verplicht tijdens de Zingasong-avonden. Rob de Nijs, Ronnie Tober en Ciska Peters, Bon nie St. Claire; al hun hits komen in ruime mate voorbij. Het publiek wordt bij elk liedje uit- genodigd mee te doen. Zijn het niet de verpleegsters van een ziekenhuis in Gouda die op het podium worden verleid mee te zingen en dansen met Adje, dan toch wel de medewerkers van Imtech die prominent drie ta- fels voor bij het podium bezetten. Tussen al dat zingen door wordt er ook nog gedineerd. Niet heel uitgebreid, maar wel driegangen en -het moet gezegd- best smakelijk. Maar voor de meeste aanwezigen is het eten slechts bijzaak en wordt er flink gebaald als Adje op zijn ac- cordeon het 'Smakelijk Eten' inzet voor elke gang. Wanneer het voor- gerecht er in zit, is het tijd voor de meezingmicrofoon waarin de zaal in een mum van tijd massaal 'Naar de Speeltuin' meebrult. Dan weer zo'n kraker: 'Daar in dat kleine cafe aan de haven'. Al snel blijkt dat het publiek deze avond inventief is. Niet alleen het refrein wordt keer op keer uit voile borst meegezongen, op aangeven van ene Nico van Im tech besluit iedereen ook nog even te gaan staan en luidkeels 'ole' te roepen. Het feest is compleet. En daarom doet Adje met Nico samen meteen een afsluitende house-polo- naise. Als dank. Adje's Zingasong show blijkt bij- zonder populair als bedrijfsuitje. Zo zijn er niet alleen tafels met me dewerkers van Imtech, Exact Soft ware (dat het kwartaaluitje viert) en de verpleegsters uit Gouda, ook van Fortis zijn heel wat mensen aanwe- zig. Ene Marco en Petra vieren hun afscheid van vrienden en familie. Morgen pakken ze hun koffers en vertrekken ze naar Bonaire, reden voor Adje om ze even op het po dium te vragen voor een wedstrijdje limbodansen op de klanken van de 'Mallemolen van het leven.' Het gestuntel is niet van de lucht, maar daar maakt Theo tenslotte een ab rupt einde aan door het desert aan te kondigen. Iedereen neemt mor- rend zijn plaats weer in, terwijl Adje met 'Morgen wordt alles anders' het einde van de Zingasong Show volzingt. Adje's Zingasong Show, in ieder geval weer op 22 november en 17 januari in het Prinsestheater aan de Schiedamseweg 19, tel. 425 50 50. Voor nieuwe of gebruikte caravans RECREATIE Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 Straatweg 99 - Rotterdam J schamel bezit opgemerkt neerslag Noord- Brabant onderwijs- type meerijder bestemming deel van het skelet sterke ontkenning insecteneter spie oliehoudend zaad ziekelijke vrees bekeuring vette substantie oude maat in het jaar heisa omheining plaats in Gelderland winkelen groots de heer deel van het bestek sprookjes- figuur grondlegger van de psy choanalyse telwoord zelfkant vruchtbaar- makende stof signaai wildebeest bijbelse vrouw watervlakte een keer volkeren- organisatie rangtelwoord IT eigenschap in memoriam administra- tieve troepen T- Oudnoors prozawerk Europese vrouw ~r— ierland Viking T- Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 14 t/m dinsdag 20 november 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl xorgt voor het zieke kind tussen ziekenhuis en thute Het is iedere keer weer een crime om voor een verjaardag, jubileum, afscheid, bruiloft of een andere gelegenheid iets origineels te verzinnen. Maar er is een oplossing: de Eventbon. Verras iemand met een kadobon voor een ballonvaart, een helikopter- of vliegtuigproefles, een rit in een exclusieve auto (Jeep, Ferrari, Porsche), slipcursus of misschien wel een parachutesprong. Er is van alles mogelijk! Zeven winnaar ontvangen een bon t.w.v. 100,-. Kijk voor meer informatie op www.eventbon.nl. De oplossing uit nummer 38 is: lavendel. De winnaars van het Kneipp ontspanningspakket hebben inmiddels schriftelijk bericht ontvangen. V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 21