Hof van Spaland begint 2008 met schone lei Sinterklaas komt naar Schiedam www.schiedam.nl SuikerZoete films kijken op bijzondere locaties Material World 2007 gemeente Schiedam Win Klassiek Tapas arrangement bij Eet 'ns Jurriaans Wijzigen gemeentelijk monument Verlening parkeervergunningen 2008 F 1 i till Week 46 Woensdag 14 november 2007 De Grote- of St. Janskerk is de grootste locatie van het festival met ongeveer 350 zitplaat- sen. Vrijdag 23 en zaterdag 24 november draait hier een gevarieerd programma met onder meer John Travolta in de ultieme feel-good movie 'Hairspray, de Bollywoodfilm 'Metro' en de moderne musical 'Once'. Het zoetsappige, komische drama over probleemfamilie Hoover 'Little Miss Sunshine' draait in de Oud-Katholieke Kerk't Huis te Poort. Hier zijn ook de intelligente komedie 'Offside', Bollywoodfilm 'Guru' en de film 'Angel' over de jonge schrijfster Angel Deverell te zien. Een derde bijzondere en vooral romantische locatie is de trouwzaal van het Stadhuis waar Penelope Cruz schittert in 'Volver': een ontroerende kruising tussen (melo)drama, tragedie en komedie over de verbondenheid en genegenheid tussen drie generaties sterke vrouwen in Madrid. Op vrijdag wordt hier ook het meeslepende liefdesverhaal 'The Notebook' getoond en zaterdag is het genieten van de klassieker 'West Side Story' en de Braziliaanse film 'Antonia' over het leven in een buitenwijk van Sao Paulo. Filmhuis Schiedam heeft een SuikerZoet programma dat op donderdag begint met de klassieker 'Ninotschka'.| Op vrijdag is het zwijmelen bij de emotionele achtbaan 'Anche Libero Va Bene' en 'Todo sobre mi madre'. 'Infamous' met Sandra Bullock, Gwyneth Paltrow en Sigourney Weaver draait zaterdag in het filmhuis. Een film over schrijver Truman Capote die achter de toedracht van een viervoudige moord probeert te komen. Er ontstaat een intense, ingewikkelde relatie tussen de schrijver en twee veroordeelde moordenaars. Kinderprogramma Op zaterdag- en zondagmiddag is er een speciaal Kinderprogramma met de tekenfilm 'Willie en het Wilde Konijn' op zaterdag en de familiefilm 'Het verhaal van Xiao Yan' op zondag in Filmhuis Schiedam. Zaterdagmiddag draait het Spaanse jeugddrama 'Planta 4a' in de Oud-Katholieke Kerk't Huis te Poort. Bij Eet 'ns Jurriaans is het niet alleen genieten van avondvullende klassiekers zoals 'Gone with the Wind' en 'Doctor Zhivago'. Ook is het tijdens de film smullen van een Tapas arrangement. Stuur een e-mail naar info@kuns talliantie.nl met uw naam, adresgegevens en telefoonnummer en u maakt kans op een gratis Tapas arrangement voor twee personen op vrijdag 23 november of zaterdag 24 november. De films beginnen om 20.00 uur en duren gemiddeld tot middernacht. SuikerZoetFilmfestival donderdag 22 tot en met zondag 25 november 2007 Oude- of St. Janskerk, Oud Katholieke Kerk, Oude Stadhuis, Eet 'ns Jurriaans en Filmhuis Schiedam Gratis entree Kijk voor het totale programma op www.suikerzoetfilmfestival.nl. Wethouder Groene (Economische Zaken) en wethouder Siljee (Binnenstad) openden afgelopen zaterdag Material World 2007. Het is de samenwer- king op verschillende gebieden van exper tise die van Material World zo'n bijzondere gebeurtenis maakt. Dit werd door beide wethouders Foto: Jan van der Ploeg onderstreept. Het evenement koppelt vormgeving en technische expertise aan elkaar. Ontwerpers worden uitgedaagd tot het ontwikkelen van een nieuw product in samenwerking met een produc- tiebedrijf, waarbij het materiaal en de productietechnieken van het bedrijf het uitgangs- punt zijn. Dit jaar werd op een dag de bijzondere manier waarop industrieel ontwerpers en bedrijven samen werken om tot productinnovatie te komen, inzichtelijk gemaakt. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Nieuwe Haven 153, 3117 AA Het plan ligt ingaande 15 november 2007 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot dit plan mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens- wijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Wonen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Foto: Bert van der Schee De Hof van Spaland wil het oude jaar goed afsluiten en het nieuwe met een schone lei beginnen. Ondernemers, eigenaren en gemeente hebben daarom de handen ineen gestagen om het winkelcentrum in Noord voor decembermaand een schoon, heel en gezellig aanzien te geven. Wethouder Maarten Groene heeft afgelopen vrijdag samen met Hans Dessing, voorzitter van de ondernemersvereniging, die goede onderlinge samen werking symbolisch onderstreept met het uitpakken van een opgeknapte bank. De schoonmaakronde van nu is een vervolg op de grote gezamen- lijke schoonmaakbeurt die begin dit jaar in het winkelcentrum werd gehouden. Die actie van destijds heeft het nodige resultaat opgeleverd. Vervuiling, graffiti en achterstallig onderhoud zijn weggewerkt en de opstelling van de uitstallingen is meer uniform en overzichte- lijk. De puntjes zijn nu op de 'i' gezet, zodat het in de Hof van Spaland straks goed winkelen is voor de feestdagen. Winkeliers, Vereniging van Erfpachters en de gemeente gaan in 2008 trouwens gezamenlijk verder aan de slag. Het is de bedoe- ling dat in de toekomst een vernieuwde Hof van Spaland in samenhang met het Bachplein weer het kloppend hart van Noord gaat worden. Sinterklaas is weer in aantocht! We verwachten alle kinderen op zaterdag 17 november om 12.00uur op't Hoofd in Schiedam-Zuid om de Sint en zijn Pieten een warm welkom te geven. Hier komt de Sint aan en stapt hij van boord om iedereen te begroeten. Daarna vaart de Sint verder door de Schiedamse havens via de Voorhaven Buitensluis Bui- tenhaven - Koemarktbrug - Lange Haven waarna hij rond I4.00uur op de Vismarkt weer van boord gaat. Hier blijft de Sint eventjes. Om 14.45 uur stapt Sinterklaas vervolgens in de koets en maakt hij een rondrit door het centrum van Schiedam. Hij rijdt vanaf de Vismarkt via de Hoogstraat - Broersveld Gat van Bolmers - Broersvest - Land van Belofte Lange Kerkstraat naar de Grote Markt. Hier komt hij rond 15.15 aan waarna burgemeester Verver-Aartsen de Sint en zijn Pieten om ongeveer 15.30uur officieel ontvangt. uuoit;/ uu Jl/i i 11 i i..i» 1 Kleurplaat voor de Sint Wil je de Sint verblijden met een mooie tekening, kleur dan de kleur plaat op deze gemeentepagina zo mooi mogelijk in. Leef je uit op de kleurplaat; wees creatief!!! De drie winnaars of winnaressen mogen mee op het VTPschip om Sint Nicolaas mee binnen te halen! Zowel op de Waterweg, als naar de bin nenstad. Ook is er een verrassingspakket te winnen! De kleurplaat is ook te downloaden via www.schiedam.nl. Je kunt de kleurplaat tot uiterlijk 15 november inleveren bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 BELANGRIJK De Maasboulevard, het Hoofdplein, de Voorhaven, de Lange Haven en de Vismarkt zijn tijdens de intocht van Sint Nicolaas afgesloten voor alle verkeer. Gelegenheid tot parkeren van auto's: *Parkeerplaatsen Maasboulevard -ingang via Jachthavenlaan, uitgang via Havendijk. *Voormalig Gustoterrein, bereikbaar via Buitensluis *Reguliere parkeerplaatsen Centrum -deel parkeerplaats Buitenhaven- weg gereserveerd voor bewoners Lange Haven-. Locaties zijn bereikbaar vanaf 11.15 uur WEES OP TIJD, WANT VOL IS VOL Net als vorig jaar hoeft u niet persoonlijk naar de Frontoffice van de gemeente te komen voor uw parkeervergunning. Iedereen die in 2007 beschikt over een parkeervergunning heeft een brief over de verlenging ervan voor 2008 ontvangen. Bij deze brief ontvangen vergunning- houders een formulier waarop men kan aangeven of men in 2008 over een parkeervergunning wil kunnen beschikken. Ook kan gecontroleerd worden of de gegevens in onze administratie nog correct zijn. Het volledig ingevulde en ondertekende formulier kan men opsturen in de bijgevoegde antwoordenvelop. De vergunningen worden opgestuurd. Om uw parkeervergunning 2008 tijdig in huis te hebben, dient u het formulier voor 17 december 2007 terug te sturen. In de bijlage bij bovengenoemde brief vindt u o.a. de "Nadere criteria voor de verlening van parkeervergunningen aan bewoners (c.q. bedrij ven)...". De via het formulier aangevraagde parkeervergunningen zullen aan deze criteria worden getoetst. Na goedkeuring van de aanvragen worden de parkeervergunningen half februari 2008 verzonden. Betaling kan per acceptgiro, deze wordt in het voorjaar van 2008 toegestuurd. Heeft u nog geen brief met bijlagen ontvangen? Neemt u dan contact op met de Frontoffice, Stadserf 1, 010-2465304. De openingstijden zijn: Maandag van 12.00-16.00 uur Dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur Donderdag van 08.00-20.00 uur O NAAM:- ADRES:- WOONPLAATS:- TEL.NR:- LEEFTIJD:- Lever je kleurplaat in bij de Dienst Sport en Recreatie (Margriethal) of bij het Gemeentelijk Informatiepunt in het Stadskantoor, Stadserf 1Of stuur hem op naar: Dienst Sport en Recreatie, postbus 1501, 3100 EA Schiedam t.a.v de Kleurendoofpiet. DOE DIT VOOR 15 NOVEMBER AANSTAANDE, WANT.VOOR DE WINNAARS HEEFT DE KADOPIET EEN VERRASSING!!! Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Tax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 v t 4 L Gemeenteber" Neem de tissues maar mee, want een ding is zeker: de tranen big- gelen over de wangen tijdens het SuikerZoet Filmfestival in Schie dam van donderdag 22 tot en met zondag 25 november 2007. Of het nu komt door ul tieme feel-good movies of juist door die dra- matische filmmomen- ten, het is drie avonden en een zondagmiddag heerlijk zwijmelen in de Grote- of St. Janskerk, Oud-Katholieke Kerk't Huis te Poort, het Oude Stadhuis, Eet 'ns Jurriaans en het Filmhuis Schiedam. Het festival is gratis toegankelijk.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 2