Gemeentebericht Programmabegroting voor 2008-2012 f '*emkfL*terS'da9 Wokken is gezelli^heid op z'n Chinees LIVE music WOKRffTAURANT WILHELMINAHAVEN november Z>tCjt,Ai 50% korting bij LinkerLisse €259, €299, m \1 20% korting 15% korting W CONFLICTGEBIEDEN WORD LID OP UIMICEF.IML afhaal gerechten op ons 4 seizoenen actie donsdekbed! W4WA LinkerLisse Standplaatsvergunning V} *30 uur totemde avond kinder en tot 12 jaar €13.25 Q Wilhelminahaven NZ-2, Vlaardingen. Tel. 010 - 460 05 35 www.wilhelminahaven.com unicef Medicijn voor spierziekten VSN At ktrst: A LA CARTE ^tstrvtreyi \nrpCicht! Qtk fid j*(SU dArtS vcor Smalle Havenstraat 2,3131 BS Vlaardingen Telefoon 010 - 4 341 400 5 DECEMBER ZIJN TIJDENS HET DINER SINTERKLAAS EN ZWARTE PIET AANWEZIG! WIJ ZIJN 7 DAGEN PER WEEK GE0PEND. 140x200 van 358.-voor 179 140 x 220 van 396,- voor 199 200 x 200 van 538,- voor 269,- met extra inruilkorting 229,- 240 x 200 van 598,- voor 299,- met extra inruilkorting Bij inlevering van uw oude dekbed krijgt u 20,- (bij een eenpersoons), of 40,- (bij een tweepersoons) extra inruilkorting en echte donssloffen cadeau! 240 x 220 van 678,- voor 339,- met extra inruilkorting Lisse Rotterdam Centrum Rotterdam H 4B1U dyS www.linkerlisse.nl wagta! gemeente Schiedam Week 47 MAASPOST 1-2-3 - XQ05 Week 47 Woensdag 21 november 2007 De programmabegroting voor 2008-2012 is afgelopen woensdag vastge- steld met steun van een ruime meerderheid van de raad. Er wordt hard gewerkt in de stad. Ook in 2008 wordt verder ingezet op het schoon, heel en veilig houden van Schiedam. Binnenkort volgen meer concrete plannen met betrekking tot het Wennekerpand, zegde wethouder Siljee toe. In 2008 wordt een proef gestart met interventieteams in Schiedam-Oost, zegde burgemeester Verver toe. Ereburgers moeten meer dan een keer per jaar worden uitgenodigd bij speciale gebeurtenissen. Bekeken wordt welke momenten het meest geschikt zijn om ereburgers specifiek uit te nodigen bij gebeurtenissen aanwezig te zijn. Voor de jeugd wordt een prijsvraag ingezet voor de onderscheiding van jongeren. Er is een nazorgtraject ingezet op 15 overlastgevende jongeren bij metro- station Troelstralaan. De openbare ruimte aldaar wordt aangepakt. De stand van zaken wordt na een half jaar besproken met de raad. In Schiedam-Zuid voert de politie een zero tolerance-beleid uit. Hiervan wordt een inventarisatie gemaakt. Z.s.m. wordt beleid gemaakt voor het aankleden van rotondes zonder dat dit ten koste gaat van particuliere initiatieven. Wethouder Haan zegde toe het bomenplan in het tweede kwartaal van 2008 te realiseren. De kades en sluizen worden ge'fnventariseerd, daarna komt er een onderhoudsplan. Er volgt volgend jaar ook een actualisatie van de bruggennota. Er komt overleg met Woonplus over het verstrekken van een energielabel voor energiezuinige woningen. Niet alleen voor nieuwbouw maar ook voor bestaande en bewoonde bouw. Er komt een onderzoek naar de mo- gelijke realisatie van een aardgasvulpunt op de grens Schiedam-Vlaardingen. Jongeren spelen een belangrijke rol binnen de gemeente Schiedam. Binnenkort komen plannen naar de raad met betrekking tot een jongeren- voorziening in Schiedam-Noord, zegde wethouder Daskalakis toe. Na het advies van de verkenningscommissie Jeugdbeleid wordt de mogelijkheid van een jongerenprijs bekeken. In het eerste kwartaal van 2008 komt de nota integraal jeugdbeleid. Het idee om een blijk van waardering richting mantelzorgers te tonen wordt nog voor het eind van dit jaar uitgewerkt. Komend jaar komt het beleid t.b.v. mantelzorgers in de raad. Wethouder Groene zegde toe dat de Stadsvisie voor de zomer van 2008 tot- stand komt. Schieveste ontwikkelt zich. Begin 2008 wordt naar verwachting de eerste paal geslagen voor het gebouw van de DCMR achter het station. Volgend jaar volgt tevens de definitieve herinrichting van het Stationsplein. In het eerste kwartaal van 2008 wordt gerapporteerd over de mogelijkheid van een kringloopcentrum in Nieuwland. De raad heeft d.m.v. moties en een amendement diverse beleidsuitspra- ken gedaan. Hier volgt een beknopt overzicht. De programmabegroting is gemaakt volgens een nieuwe opzet, die het in principe mogelijk maakt voor de raad makkelijker kaders te stellen. De raad uit een aantal wensen met betrekking tot de opstelling van de begroting. Sport is belangrijk voor de samenleving. In 2008 wordt gestart met een herziening van de Sportbeleidsnota 2005-2009 waarbij alle belanghebbenden een kans krijgen een bijdrage te leveren en volgens het beginspraakprincipe inspraak te hebben. Een motie hierover werd aangenomen. De raad verzoekt om in het wijkjaarprogramma 2008 met voorrang de herin richting van het Fabriplein op te nemen, in de lijn zoals het Vriendschapsplein is aangepakt. Hiervoor moeten de nodige geldmiddelen worden vrij gemaakt en een en ander moet in samenhang met het (concept) speelruimteplan worden bewerkstelligd. Wethouder Groene doet hier zijn uiterste best voor. De raad stelt via een motie voor om alle Schiedamse 65+'ers en 12-'ers op alle RET lijnen, op werkdagen na 9.00 uur en verder op gehele dagen in het weekeinde en op feestdagen gratis met het OV te laten reizen. Hiervoor moet een bedrag van 200.000 euro worden opgenomen in de begroting. Binnen dit bedrag moet worden getracht het gratis OV te realiseren door met de RET te onderhandelen. Wethouder Haan gaat dit onderzoeken. Wethouder Siljee gaat in gesprek met de aandeelhouders van eigenaren van snelweg- en spoorviaducten over het opknappen van de entree van Schiedam. De raad stelt voor om de viaducten op te knappen en om te vormen tot een kunstwerk door middel van een kunstenaar en jongeren en zodoende de entree van Schiedam mooier te maken. Er wordt gekeken naar het vaker gratis maken van de toegang tot het Stedelijk Museum Schiedam, zo zegde wethouder Siljee toe. Hierbij wordt wel rekening gehouden met de verzelfstandiging van het museum. Als een fietspad tijdelijk wordt afgesloten, moet een goede alternatieve verlichte fietsroute worden gerealiseerd en duidelijk worden aangegeven waar de fietser veilig en afgescheiden van het autoverkeer kan fietsen. Dit gebeurt, zo stelde wethouder Haan. De raad begint met het instellen van een werkgroep die onderzoekt en rap- porteert op welke wijze de raad adequaat zorg zal dragen voor het activeren, stimuleren en ondersteunen van burgers die een burgerinitiatief willen aandragen en tevens zorg te dragen dat een burgerinitiatief ook behandeld en ondersteund wordt door de gemeente. Via een motie verzoekt de raad het huidige systeem van Buurtbemiddeling voort te zetten en voor de toekomst zeker te stellen in de wijken waarin het nu actief is en verzoekt het college daarnaast dit systeem uit te breiden tot de gehele stad, zodat heel Schiedam profijt kan hebben van de gunstige effecten die Buurtbemiddeling oplevert. Burgemeester Verver gaat kijken hoe dit verder ingevuld kan worden. Hier is nog geen budget voor. Er wordt subsidie bij de Stadsregio aangevraagd. Een plan van aanpak in het Veiligheidsplan 2008 zal meer duidelijkheid geven. Het college wordt verzocht het zogenoemde 'cradle-to-cradle' principe mee te nemen in het klimaatbeleid en onderzoek te doen naar de mogelijkheden om bij de herstructurering van bedrijventerreinen het principe te hanteren. Wethouder Haan neemt dit mee in het klimaatbeleid. Fietsen die door de lichtblauwe brigade zijn verwijderd en waarvoor zich geen rechtmatige eigenaar meldt worden opgeknapt bij Schiewerk en ter beschik- king gesteld voor de mensen die bij Schiewerk aan de slag moeten. Voor de fietsen die overblijven wordt een mooie bestemming gezocht. Middels een motie wordt het college verzocht om in overleg met betrokken partners zoals het Centrummanagement, de winkeliersverenigingen en de Kamer van Koophandel te komen tot een maatregelenpakket om onder- nemers te overtuigen zich te vestigen in Schiedam. Mobiliteitsmanagement kan een belangrijk rol spelen als het gaat om de bereikbaarheid van bedrijventerreinen in onze stad, zo wordt in een motie gesteld. De raad verzoekt het college daarom om in samenwerking met ondernemersverenigingen en individuele ondernemers een vliegende start te maken met mobiliteitsmanagement en daarvoor voldoende middelen beschikbaar te stellen. De raad verzoekt het college in overleg te gaan met in ieder geval de Schie damse woningcorporatie Woonplus om te onderzoeken of meerwaarde voor de revitalisering van de binnenstad daadwerkelijk te realiseren is en dat bij gebleken meerwaarde een Ontwikkelingsmaatschappij binnenstad dient te worden opgericht tussen de partners. Overlast van hondenpoep is een doom in het oog van vele Schiedammers. Via een motie wordt verzocht de losloopgebieden duidelijk aan te geven met bebording en daarbij de noodzakelijke hondenpoepafvalbakken neer te zetten. Daarnaast moeten er duidelijke kaartjes komen waar deze losloopgebieden voor honden zijn en de hondenbezitters via een ruime communicatie op de hoogte stellen van de gebieden. Een strikte handhaving van de regels zet aan om opruimmiddelen bij zich te dragen en hondenpoep op te ruimen. Mocht blijken dat dit werkt, dan kan een gemeentebrede reductie van de honden- belasting worden doorgevoerd. In december komt de nota Dierenwelzijn in de raad. Daarin komen deze onderwerpen aan de orde. De productenbegroting moet zodanig worden ingericht dat er budget be schikbaar is om het seniorentarief voor de Rotterdampas in Schiedam in te stellen, stelt de raad. Bij alle onderwerpen waar de gemeente verantwoordelijk voor is moet het principe zijn: 'In een keer goed!'. Het college wordt verzocht een inventarisatie te houden van al het huidige zitmeubilair in Schiedam en te onderzoeken hoeveel straatmeubilair wenselijk is en welk straatmeubilair doeltreffend, comfortabel en vooral vandalisme- bestendig is. Deze inventarisatie moet worden omgezet in een notitie over het meubilair en het onderhoud daarvan en, tndien het kostenplaatje dit toelaat, moet direct worden overgegaan tot het plaatsen van dezelfde soort straat meubilair overal binnen de gemeente op strategische plaatsen. Via een motie wordt het college verzocht op zo kort mogelijke termijn duidelijke afspraken te maken ten aanzien van de aansturing van de buurt- preventie en het reageren op hun signalen. De raad vindt verder dat alle ieden van buurtpreventieteams op de kortst mogelijk termijn dienen te zijn gekleed in uniforme, herkenbare kleding en verzoekt het college hier zorg voor te dragen. Daarnaast wordt via een aparte motie verzocht om per direct een verzekering af te sluiten ter dekking van de risico's die de leden van de buurtpreventieteams lopen tijdens de uitvoering van hun taken. Een amendement werd aangenomen om de programmabegroting zodanig te wijzigen dat binnen het programma cultuur een meerjarig aankoop-opdracht- budget voor werk van Schiedamse kunstenaarswordt opgenomen ter grootte van 25.000 euro per jaar. Op grond van artikel 5.2.3. APV - Schiedam 2005 is een vergunning verleend voor het innemen van een commerciele standplaats op zater- dag van 09.00 tot 17.00 uur, met een verkoopwagen aan de Lange kerksttaat t/o de ingang van het ABC complex,ter hoogte van het uitzendbureau Start, voor het verkopen van gebakken visproducten. Verzenddatum besluit: 19 november 2007. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang hebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact op- nemen met de afdeling Vastgoed en Grondbedrijf, tel. 010 -2191762. ,j Gratis advertentie BAARN - In Nederland is het eerste medicijn voor een erfelijke spierziekte beschikbaar gekomen. Het gaat om de Ziekte van Pompe. Onderzoekers van de Erasmus Universiteit en de Vereniging Spierziekten Nederland (VSN) hebben hierbij nauw samengewerkt. De vereniging verwacht ook doorbraken in het onderzoek naar andere spierziekten. Meer informatie over dit project en over spierziekten vindt u op de website www.spierziekten.nl. Of bel met de spierziekten infolijn 0900 5480480 op werkdagen van 9.00 -0 12.30 uur (15 Ct pm) Gratis advertentie t/iK 31-12-07 vrijAfifl t/nt CfiU'tft 31-12-07 Tegen inlevering van deze advertentie en niet geldig fijdens de feestdagen. 7 rung imar tie voorwaardcu in de winkel Kanaalslraat 94-98, gratis parkeren Tel. (0252) 41 45 41 Ooudsesingel 213-221. gratis parkeren Tel. (010) 414 69 00 botimal! Afexandrium III (le etage). Watermapweg 117B Tel. (010)220 14 44 auping UCilsta n svedex libel le GaUCHI COLLICTION vormgevers van slaapkwaliteit

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 10