maasstad Railz Miniworld raast door klein Rijnmond riaasstad Lions Night in Engels Prijs bij Kennedy Women Wear! I S-A-L A t h e 1 c •maasstad €too Win een Scheepsjongens van Bontekoe pakket! 1200 m2 4000 m2 r r 0909 - 50 50 344 y Unieke lezersaanbieding 1 Hollywood Music Hall weer in de prijzen Voorpremie- res in Pathe De Kuip mm Met 25% korting naar de voorstelling King Lear STOPPEN MET ROKEN 7* \i\laaydg TUIN- SERREMEUBELEN V Woensdag 21 riovember 2007 weekbladen! Isala Theater Stadsplein 5 Capelle aan den IJssel Tel.: 010 - 458 6400 www.isalatheater.nl Lasercentra N.O. vestiging Rotterdam DE GROOTSTE COLLECTIE VAN NEDERLAND /ttled- cut (Muwuitui tevenbuzn! Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard Zo doet u mee! 4 bSfeS tx 63 door Dik Vuik ROTTERDAM - Rotterdams nieuwste attractie, model- spoorbaan Railz Miniworld, is hard op weg de grenzen van de modeltreinen nog verder op te rekken. De baan is nu al de grootste in Nedcrland, Maar er komen nog meer spektakel- stukjes aan, belooft initiatief- nemer Marc van Buren. „Het gaat heel erg goed en we ver- wachten dit jaar op 35.000 bezoe- kers uit te komen", vertelt Van Bu ren. „Afgelopen week hebben we de 28.000ste bezoeker ontvangen. In September hebben we een uitbrei- ding geopend, de stad Hooghburgt. Daar zie je als bezoeker zowel een oude stad als Schiedam of Vlaar- dingen als modernere invloeden, zoals flats uit de jaren zestig en zeventig. Voor het station hebben we het station van Dordrecht als voorbeeld genomen. Verder zie een stukje Spaanse Polder." De uitbreiding van Railz Miniworld is daarmee nog niet ten einde, want volgend jaar komt 'Rotterdam We- reldstad' in beeld. „We beginnen met het nieuwe centraal station. Dat bouwen we in samenwerking met Gemeentewerken, dat ons tekenin- gen van het echte station geeft", zegt van Buren. „Daarna maken we ROTTERDAM - Hollywood Music Hall was afgelopen week de grote winnaar van de fel- begeerde Nightlife Awards. De Rotterdamse uitgaansgelegen- heid werd wederom verkozen tot populairste uitgaanscentrum in de Randstad. Het is het derde achtereenvolgende jaar dat Hol lywood Music Hall een Night life Award in ontvangst neemt. „Het is niet alleen bezoekers trekken, je moet de hooggespan- nen verwachtingen ook ieder weekend weer weten waar te maken. Daar slaagt Hollywood Music Hall zichtbaar in", stelde de jury. „Het is een open deur, maar.de medewerkers bepalen de sfeer en de kracht van je bedrijf. Dit personeel is door het management op een zorgvuldige wijze geselecteerd, gei'nstrueerd en getraind. Want zij zorgen ervoor dat de gast zich niet al leen welkom voelt, er wordt ook werkelijk alles aan gedaan om de bezoeker een fantastische avond te bezorgen." Het Neder- landse uitgaanspubliek kon via internet en sms stemmen op haar favoriete danscafe, discotheek, uitgaanscentrum of club. Een onafhankelijke vakjury heeft de genomineerde bedrijven beoor- deeld op aspecten als veilig- heid, gezelligheid en innovatie. De Nightlife Awards worden jaarlijks uitgereikt aan het po pulairste uitgaanscentrum, de populairste discotheek, het po pulairste dans-/feestcafe en de populairste club van Nederland. ROTTERDAM - Pathe De Kuip bestaat vijf jaar en viert dit van 22 tot en met 25 november met een serie voorpremieres. Op zondag 25 november is er bo- vendien een Mega Film Spek- takel in Pathe De Kuip en Pathe Schouwburgplein met de groot ste successen van de afgelopen zomer. De films die komende week in voorpremiere gaan in Pathe De Kuip zijn: donderdag 22 november, 20.00 uur de mis- daadfilm 'Eastern Promises' van David Cronenberg. Vrijdag 23 november, 20.00 uur de thril ler 'Gone Baby Gone' van Ben Affleck met onder meer Casey Affleck, Michelle Monaghan en Morgan Freeman. Zaterdag 24 november, 20.00 uur 'Eliza beth, The Golden Age', een kos- tuumdrama met Cate Blanchett, Geoffrey Rush en Clive Owen. Zondag 25 november, 13.30 uur de fantasievolle familiefilm 'Mr. Magorium's Wonder Emporium' met Dustin Hoffman en Natalie Portman. En zondag 25 novem ber, 20.00 uur de misdaadfilm 'We Own the Night' met Joaquin Phoenix, Mark Wahlberg, Eva Mendes en Robert Duvall. Be zoekers worden feestelijk ont vangen met een glas champagne. Kaarten kosten 9,50 euro zijn te koop aan de kassa van het the ater. Kijk voor meer informatie op www.pathe.nl/dekuip. het luchtspoor met het station aan de Blaak, en ook de Hefbrug en de oude spoorbrug. We bouwen de Erasmusbrug over vijf meter breed water. Dat wordt echt spectaculair. En ook Rotterdam Airport zullen we niet vergeten. We bouwen het meeste zelf en hebben enkele van de beste modelbouwers uit Neder land in de werkplaats zitten. Ook de al bestaande Rotterdams haven wordt nog verder verbeterd. Zo werkt inmiddels een van de havenkranen, een project van een student die er met een goed cij- fer op afstudeerde. Op het totale modelcomplex rijden inmiddels 75 treinen rond, varierend van oude stoomlocs tot de allermodernste HSL. Bovendien trekken ook vol- ledig zelfstandig rijdende vracht- wagens de aandacht. „Die worden volautomatisch door de computer gestuurd", verklaart Marc. Ze rijden ongeveer tien uur op een oplaadbare batterij. We hebben er nu vijf. Het kost wel twintig uur om een exemplaar te bouwen. Er zitten twaalf led-lampjes in een enkele vachtwagen." Het resultaat mag er echter zijn: alle lichten doen, van gewone verlichting tot remlichten en alarmlichten. Een betere naboot- sing van de werkelijkheid is niet denkbaar. Railz Miniworld is aantrekkelijk -!'• *.1r voor zowel modelbaan enthousias- ten als voor het hele gezin.Zo wor den bijvoorbeeld workshops voor kinderen georganiseerd. „Daar le- ren ze weer een lijm een bouwdoos- je te bouwen", besluit Marc. Zo zijn de bouwers van Railz Miniworld tenslotte ooit ook begonnen. Railz Miniworld is te vinden aan het Weena 745, telefoon (010) 240 05 01. Zie ook www.railzmini- world.nl. ROTTERDAM - Rotary Club Ca- pelle organiseert samen met Lions Club Capelle IJsselrijck de zoge- naamde Lions Night in Restaurant Engels in Rotterdam. Deze avond staat in het teken van het goede doel. De opbrengst van de avond komt ten goede aan de kerstpakket- tenactie van Rotary Club Capelle en aan de Stichting Pallieter, die zich inzet voor ongeneeslijk zieke kinderen. De presentatie van die avond is in handen van Manuela Kemp en Frederique Spigt. Optredens zijn er van Girls wanna Have Fun en Rock- wool. Girls Wanna Have Fun is een vijftien vrouw sterke formatie waar het ook echt om de 'fun' draait. Deze meiden zien, is een feest, ze horen is dubbel feest. Rockwool be staat uit muzikanten dat hun sporen in de Nederlandse popmuziek ruim- schoots hebben verdiend. Rockwool brengt covers uit de jaren zestig en zeventig maar ook jongere muziek. De feestelijke avond duurt van 20.00 tot 00.30 uur. Kaarten kosten 39,50 (inclusief welkomstdrankje en hapjes) en zijn telefonisch te bestellen, 06 -10655999. Op vrijdag 30 november om 20.15 uur in de Grote Zaal speelt Theatergroep Het Vervolg de toneelvoorstelling King Lear van Shakespeare in het Isala Theater in Capel le a/d IJssel. King Lear is het belangrijkste toneelstuk dat Shakespeare schreef, een absolute topper onder de toneelklassiekers en geschikt voor een breed publiek. De oude koning Lear (Rik van Uffelen) wil zijn rijk over zijn drie dochters verdelen. De dochter die zegt het meeste van hem te houden, krijgt het grootste deel. Cor delia, Lear's jongste dochter en tevens zijn Leveling (Eva Van der Gucht), is ondanks haar liefde niet bereid tot vleierij. De teleurgestelde vader onterft en verstoot haar. Lear verdeelt zijn rijk over zijn twee andere dochters. Deze beschouwen hem, nu zij de macht hebben, als een lastige en demente oude man. Ze sturen hem de nacht in en hij zwerft met zijn nar over de heide. Dit alles leidt tot oorlog, waanzin en tenslotte de dood. Maar bij Lear ook tot zelfinzicht en een grootse en liefdevolle verzoening met Cordelia. Van wie hij zo veel, al te veel, had gehouden... Regisseur Leon van der Sanden heeft King Lear opnieuw vertaald en er een moderne bewerking van gemaakt met heldere dialogen in een korte, spitse stijl. King Lear is een toneelstuk dat ook echt zijn waar.de bewezen heeft. Het zal iedereen raken, want er zitten veel thema's in die mensen uit hun eigen omgeving herkennen. AANBIEDING Lezers van Maasstad weekbladen kunnen extra voordelig naar King Lear in het Isala Theater. Wanneer u nu reser- veert, betaalt u slechts 15,- inclusief garderobe en pauze drankje in plaats van 20,20. De kaarten kunt u bestellen aan de kassa van het Isala Theater 010 - 458 6400. Voorwaarden: aanbieding is niet geldig in combinatie met andere (pas)kortingen en voor reeds gekochte/reserveerde kaarten korting alleen geldig via telefonische reservering. Deze actie geldt zolang de voorraad strekt. ROTTERDAM - Het was prijs bij Kennedy Women Wear, deze maand. Twee voorjaarsacties lever- den twee winnaars op. Een reisje naar Parijs en een waardebon voor een nieuwe outfit waren meer dan welkom. Verwachtingsvol zitten ze er bij: Catrien van Staalduinen en Elly Hochwald. Beide dames hebben een week eerder te horen gekregen dat ze een prijs hebben gewonnen en nu is het zo ver. „We beginnen elk seizoen met modeshows, maar dit voorjaar hebben we ook een paar leuke acties gehad", verklaart Co- rine van Dijk van Kennedy Women Wear. „Daar hebben we veel reac hes op gekregen." Iedere klant bij de tien filialen in de regio kon bij een aankoop een kanskaart in vullen en maakte zo kans op hetzij een driedaags reisje naar Parijs, hetzij een waardebon van 500 euro van het kledingmerk Sao Paulo. „Ik kocht vlak voor mijn vakantie nog even snel een paar t-shirts", vertelt Catrien van Staalduinen. Het levert haar nu an- dermaal een kleine vakantie op. Ook voor Elly Hochwald was de aanschaf destijds een spoedaan- koop. „Ik had kleding nodig voor het huwelijk van mijn nichtje en had maar weinig tijd. Gelukkig slaagde ik hier snel. Daar was ik heel blij mee." En andermaal is ze nu blij, want zij mag binqenkort nog eens voor 500 euro kleding uitzoeken en krijgt bovendien gratis advies van een expert van Sao Paulo. „De droom van iedere vrouw", zo lacht ze. Dan gaan beide dames voor de prijsuitreiking op de foto, compleet met prachtige boeketten en elk een tasje vol attenties. Dat ze beiden hun spoedaankoop bij Kennedy de- den, is wellicht niet zo toevallig. Want Kennedy biedt nu eenmaal een ruime keuze voor jong en oud, sportief en gekleed. Kennedy Women Wear is onder meer te vinden aan de Kruiskade 75-77, telefoon (010) 412 11 71, en aan het Beurstraverseplein 162, telefoon (010) 414 82 57. Professionele ondersteuning nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld!!! Kosten 135,- waarvan 75% vergoed door o.a Zilveren Kruis Bel: 0900- 4378 678 0900- gestopt tucet- e#t HOOFDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL. 010-418 50 79 www.stigter-tuinmeubeien.nl Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakernaat.nl Verstand van slapen koekje zanggroep smaJ tapijt oosterse vorstentite! muziek- zender op tv plaats in Duitsland patrouille geur een zekere Europese taal kerkje fut ~T~ zangvogel slot V zwemmer kerf -T~ kappersgerei tijdschrif- tenkiosk in de buurt van beschadiging T afwezig ziertje plaats in Gelderland regerings- regfarierit schaatsers- bond herkauwer rtvier in Utrecht biersoort woonlaag Egyptische godin telwoord dunne plek inweetsel duinvaliei brandstof vorstentitel pensioen- fonds eb en vloed sjabioon in toco voetbaldub slaapplaats oflbenullig kleur teamgeooot Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, Usselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zaryt voor het zieke kind tussen ziekenhuis en thuis De scheepsjongens van Bontekoe vertelt het verhaal van drie oer-Hollandse jongens die meevaren op het VOC-schip van schipper Bontekoe. Een helse tocht vol verschrikkingen en avontuur. Dit beroemde boek van Johan Fabricius is verfilmd door Steven de Jong en vanaf 22 november in heel Nederland in de bioscoop te zien. Voor 7 winnaars liggen twee bioscoopkaartjes met een verrassingspakket klaar. Kijk voor meer informatie op www.rcv.nl. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 21 t/m dinsdag 27 november 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! I/ul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. XS VAV Dt KAMI LION Ml VtS 1 2 3 5 6 7 8 9 De oplossing uit nummer 39 is: boomstronk. Een elektrische sfeerhaard Nordic is gewonnen door: Th. Geurst, Maassluis; C. den Hartog, Ridderkerk. 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 13