Klas 4A maakt tentoonstelling over A4 1 Informatiedag Jeugdbrandweer Schiedam Feel-good movies en dramatische momenten Boudoir H Openbare aanplakborden officieel in gebruik genomen Sofinummer wordt Burger Service Nummer Geef uw reacties op de Wmo Wijkoverleg Spaland en Sveaparken Non-alcoholzone van kracht voor heel Schiedam gemeente Schiedam Ank van Straten, Iris Dijke, Marianne Kooijmans, Grietje Hartman, Jose de Bruin Week 47 Woensdag 21 november 2007 www.schiedam.nl '4 Y ■4 Gemeenteber t Vorige week plakte Edwin Spek, organisator van het SuikerZoet- Filmfestival, de eerste poster op de openbare aanplakborden die daarmee officieel in gebruik wer- den genomen. Het is nu mogelijk om op twee aanplakborden in de stad een poster te plakken om een niet commerciele activiteit kenbaar te maken, zoals uw wijkfeest, de voorstelling van uw vereniging, de bazar van uw kerk, etc. De borden staan op de Broersvest ter hoogte van de rui'ne en op de hoek Vlaardingerdijk/Westvest. Het is een openbare aanplakplaats dus garantie dat de poster tot het moment van het evenement goed leesbaar blijft kan niet worden ge- geven. Hou bij het plakken van uw poster wel rekening met de posters die er al hangen. Foto: Bert van der Schee Met ingang van maandag 26 november wordt uw sofinummer automatisch omgezet in uw burgerservicenummer (bsn). Uw burgerservicenummer is uw eigen unieke persoons- nummer, dat bestaat uit negen cijfers. U kunt zich in de contacten met de gemeente identificeren met uw burgerservicenummer. Dit nummer staat ook vermeld op het paspoort, de identiteitskaart en het rijbewijs. De gemeente Schiedam en de overige overheidsorganisaties gebruiken het burgerservicenummer bij het uitwisselen van gegevens. Hierdoor kunnen de gemeente en de overheid efficienter en sneller werken. In de Stadswinkel ligt de folder 'uw burgerservicenummer'. Meer informatie over het burgerservicenummer kunt u vinden op www.burgerservicenummer.nl De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) is er voor iedereen. Voor mensen die hulp nodig hebben maar ook voor mensen die andere mensen helpen, zoals mantel- zorgers en vrijwilligers. De Wmo is er voor jonge en voor oudere mensen en is een erg brede wet. Iedereen kan ermee te maken krijgen of heeft ermee te maken. Bijvoorbeeld via het vrijwilligerswerk dat u doet of bij het aanvragen van hulp in de huishouding, een rolstoel of een aanpassing in uw woning. Het bestuur van de gemeente Schiedam wil leren van de ervaringen met de Wmo: wat gaat goed en wat kan beter. Het bestuur vraagt daarom reacties van mensen die vanwege hun zorgbehoefte met de wet te maken hebben, maar ook van mensen die vanuit hun professie of vrijwilligerswerk de Wmo ervaren. Uw ervaringen worden gebruikt om het beleid voor de Wmo verder te ontwikkelen. U kunt per e-mail reageren naar reactieswmo@schiedam.nl of schriftelijk naar de afdeling Educatie en Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U kunt ook bellen naar het Wmo-loket via 010 - 246 5742 of 010 - 246 5827. Het Wmo-loket is geopend op de volgende tijden: maandag 12.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en vrijdag 8.00-16.00 uur; donderdag 8.00-17.30 uur. Op donderdag 29 november is het laatste overleg van het wijkoverleg voor Spaland en Sveaparken gepland. Deze bijeenkomst wordt gehouden in gebouw Terpzicht aan het Noordeinde 12 en begint om 20.00 uur Op de agenda staan diverse zaken die betrekking hebben op de leefbaarheid in de wijken Spaland en Sveaparken en de voortgang in het wijkjaarprogramma voor 2008. Als u meer informatie wil of aanwezig wilt zijn bij de vergadering van het Wijkoverleg, kunt u contact opnemen met het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling (010-2191023) of met de wijkprocesmanager (010-2191027). Op basis van de positieve ervaringen met het non-alcoholbeleid, dat al enige tijd in Schiedam-Noord geldt, heeft het college besloten om geheel Schiedam aan te wijzen als non-alcoholzone. Door vroegtijdig op te treden tegen alcoholgebruik in het openbaar worden overlast en verstoringen voorkomen. In Schiedam-Noord leidde het instellen van een non-alcohol zone tot een afname van het aantal meldingen over jeugdoverlast met 46,5 procent. De zone wordt nu uitgebreid naar het gehele Schiedamse grondgebied. Op grond van dit besluit is het niet toegestaan om in het openbaar alcoholhoudende drank te nuttigen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben. Uitzonderingen worden gemaakt voor Koninginnedag en de jaar- wisseling (31 december 2007, 23.30 uur tot 1 januari 2008 2.00 uur). Verder is het mogelijk een ontheffing te vragen voor bijvoorbeeld buurtbarbecues en straatfeesten of grotere evenementen zoals de Brandersfeesten en het Maasboulevardfeest. Het verbod geldt tot 1 december 2008. Tegen die tijd zal het college zich beraden over een eventuele verlenging. Afgelopen donderdag opende wethouder Haan in het Gemeentearchief Schiedam de tentoonstelling '4A_A4, de weg kwijt'. De tentoonstelling is gemaakt door een aantal leerlingen van Scholengemeenschap Schravenlant in samenwerking met het archief. Het is een vervolg op het project 'Plan je eigen ruimte', dat deze leerlingen vorig jaar hebben uitgevoerd. De tentoonstelling is tijdens de openingstijden van het archief te zien in de publieks ruimte. Al vanaf 1951 is de A4 een belangrijke kwestie. In deze tentoonstelling behandelen de leer lingen onder meer het verkeer in de loop der tijd, de ontstaansgeschiedenis van het gebied en het project Plan je eigen ruimte. Ook de mening van de bezoeker over de A4 speelt in deze tentoonstelling een belangrijke rol. Er is een koffiehoek ingericht waar men kan discussieren. Bovendien kan men het eigen standpunt uiten via een memobord en voor of tegen stemmen door middel van een stembus. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De tentoon stelling is te bezichtigen tot en met 1 februari en is een aanrader voor jong en oud. Wethouder Haan samen met de makers van de tentoonstelling. Op zaterdag 24 november wordt in de brandweerkazerne aan de Breedstraat 1 een informatiemiddag gehouden over de Jeugdbrandweer Schiedam. De kinderen die zich al hebben ingeschreven bij de werving hebben inmiddels een uitnodiging gekregen om met hun ouders langs te komen. De informatiemiddag start om 14.00 uur en zal duren tot ongeveer 17.00 uur. Brandweer Schiedam heeft het initiatief genomen voor het oprichten van een Jeugdbrand weer. Hiermee wil de brandweer jongeren enthousiast maken en als het ware klaarstomen voor het begin van het brandweervak. Bovendien wil de brandweer hiermee aan de jeugd een leuke tijdsbesteding bieden, waarin ze actief met andere kinderen samenwerken. Leef- tijdsgroep waarmee gestart wordt is van 12 tot 15 jaar. Na een eerste oproep en een wervingsactie tijdens de Brandersfeesten hebben zich al 12 kinderen aangemeld, maar er is plek voor nog enkele jeugdbrandweerlieden. Tijdens de informatiemiddag wordt door de commandanten en de instructeurs meer verteld over de Jeugdbrandweer en wordt een rondleiding gegeven door de kazerne. Gei'nteresseerden, die zich nog niet hebben opgegeven, kunnen dit alsnog doen via e-mail p.j.veldhuis@kabel- foon.nl of info@brandweer-waterweg.nl. Wie lid wil worden van de Jeugdbrandweer krijgt eerst een intakegesprek en een medische keuring. Het is de bedoeling dat er iedere week wordt geoefend op maandag. De eerste oefenavond staat gepland op maandag 14 januari 2008. De kinderen krijgen echte brandweerbluspakken en een vaste basis op de kazerne voor opslag van materiaal, kledingkasten en een eigen onderkomen en instructielokaal. De jeug- dige brandweerlieden zullen de basisprincipes leren van het brandweervak, zoals slangen uitgooien, slachtoffers redden, wateropbouw en het uitvoeren van een aanvalsplan. Dit alles gebeurt via een vaste bevelstructuur die ook bij de gewone brandweer gebruikt wordt, maar wel is aangepast aan de leeftijdsgroep. Als de Jeugdbrandweer voldoende is getraind, zal in een vervolgperiode aan regionale of zelfs landelijke wedstrijden worden meegedaan. Ook zullen er uitstapjes worden georganiseerd die raakvlakken hebben met de brandweer. Bij het gratis toegankelijke SuikerZoetFilmfestival wordt het lastig kiezen voor de bezoekers: wordt het vrijdagavond om 19.30 uur John Travolta in 'Hairspray' in de Grote- of St. Janskerk, Penelope Cruz in 'Volver' in de trouwzaal van het Stadhuis of tijdens film- klassiekers smullen van een Tapasmenu bij Eet 'ns Jurriaans. Van donderdag 22 tot en met zondag 25 november worden er op bijzondere locaties in de binnenstad van Schiedam SuikerZoete films gedraaid om je vingers bij af te likken. Donderdagavond begint het programma in het Filmhuis Schiedam en op vrijdag- en zaterdagavond wordt het zwijmelen niet alleen in het filmhuis voortgezet, ook de Grote- of St. Janskerk, Oud-Katholieke Kerk't Huis te Poort, het Oude Stadhuis en Eet 'ns Jurriaans worden omgebouwd tot filmlocaties. Op zondagmiddag wordt het festival afgesloten in het filmhuis met de publieksfavoriet van het festival. Liefde en drama in de kerk 'Hairspray' in de Grote- of St. Janskerk is suikerzoet tot het eind en wordt vrijdag 23 november gevolgd door 'Ensemble c'est tout' met actrice Audrey Tautou. Zaterdag 24 november staat in deze kerk liefde en overspel centraal bij 'Metro'. De eerste Bollywoodfilm die vragen stelt over homoseksualiteit. Zaterdagavond wordt afgesloten met de moderne musical 'Once' waarbij de filmkijkers getuigen zijn van de intense band die ontstaat tussen een Ierse straatmuzikant en een Oost-Europese immigrante. De net geres- taureerde Oud-Katholieke Kerk't Huis te Poort is vrijdagavond het decor van het zoet- sappige, komische drama over probleemfamilie Hoover 'Little Miss Sunshine'. Hier zijn ook de intelligente komedie 'Offside', Bollywoodfilm 'Guru' en de film 'Angel' te zien. In de trouwzaal van het Stadhuis waar vele mensen het ja-woord aan elkaar geven, schit- tert Penelope Cruz in 'Volver': een ontroerende kruising tussen (melo)drama, tragedie en komedie over de verbondenheid en genegenheid tussen drie generaties sterke vrouwen in Madrid. Op vrijdag wordt hier ook het meeslepende liefdesverhaal 'The Notebook' ge- toond en zaterdag is het genieten van de klassieker 'West Side Story' en de Braziliaanse film 'Antonia' over het leven in een buitenwijk van Sao Paulo. Met de klassieker 'Ninotschka' waarin Greta Garbo de kijkers doet smelten, begint het festival op donderdagavond in Filmhuis Schiedam. Op vrijdag is het zwijmelen bij de emotionele achtbaan 'Anche Libero Va Bene' en de dramafilm 'Todo sobre mi madre'. 'Infamous' met Sandra Bullock, Gwyneth Paltrow en Sigourney Weaver draait zaterdag in het filmhuis. Deze film gaat over schrijver Truman Capote die achter de toedracht van een viervoudige moord probeert te komen. Er ontstaat een intense, ingewikkelde relatie tussen de schrijver en twee veroor- deelde moordenaars. Kinderprogramma Op zaterdag- en zondagmiddag is er een speciaal Kinderprogramma met de tekenfilm 'Willie en het Wilde Konijn' op zaterdag en de familiefilm 'Het verhaal van Xiao Yan' op zondag in Filmhuis Schiedam. Zaterdagmiddag draait het Spaanse jeugddrama 'Planta 4a' in de Oud-Katholieke Kerk t Huis te Poort. Planta 4a' is een veelvuldig bekroond Spaans jeugddrama over drie pubers die aan kanker lijden. Win Klassiek Tapas arrangement bij Eet 'ns Jurriaans Bij Eet 'ns Jurriaans is het niet alleen genieten van avondvullende klassiekers zoals 'Gone with the Wind' en 'Doctor Zhivago'. Ook is het tijdens de film smullen van een Tapas arrangement. Stuur voor donderdag 22 november 16.00 uur een e-mail naar info@kunstalliantie.nl met uw naam, adresgegevens en telefoonnummer en u maakt kans op een gratis Tapas arrangement voor twee personen op zaterdag 24 november. De films beginnen om 20.00 uur en duren gemiddeld tot middernacht. SuikerZoetFilmfestival donderdag 22 tot en met zondag 25 november 2007 Oude- of St. Janskerk, Oud Katholieke Kerk, Oude Stadhuis, Eet 'ns Jurriaans en Filmhuis Schiedam Gratis entree Kijk voor het totale programma op www.suikerzoetfilmfestival.nl. Galerie Emmy Miltenburg sluit het jaar 2007 af in een sfeer van rust en luxe. Rust in de vorm van een queensize bed. Luxe in de gedaante van fluweel, zijde, wol, leer en kristallen. Want Ank van Straalen en Iris Dijke - zij exposeerden in 2006 met fluwelen wandtapijten - transformeren de galerie gedurende de maand december in een boudoir in twintiger- jarenstijl. Ze hebben op hun beurt Marianne Kooijmans, Grietje Hartman en Jose de Bruin uitgenodigd om in de sfeer passende kleren, sjaals, tassen en sieraden tentoon te stellen. Omdat elk boudoir zijn geheimen heeft, blijft de exacte invulling nog een verras- sing, maar het belooft een glanzende groepstentoonstelling te worden. Boudoir opent op zondag 25 november 2007 om 14.00 uur met een extra feestelijk hapje en drankje, waarbij iedereen welkom is. Emmy Miltenburg Lange Haven 106 3111 CJ Schiedam Boudoir is te zien tot en met zaterdag 22 december. Open op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur en op donderdag tot 21.00 uur. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl i Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 «r 4<

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 3