maasstad Jury nomineert vijf ondernemingen voor eerste horecaprijs in Schiedam Visspecialist R. Bijl 102-jarige nog altijd het zonnestraaltje Kerstmarkten M f van der Valk vakanties Spannende strijd om titel beste jeugdschaker 5?° Jv krant netel Milieudefensie nu ook teleurgesteld in DCMR 2/4 dgn Kerstm 2.2S Kerstkaarten van Unicef Wat leeft er in de herfst? Concert a.d. Schie 'We hoeven Vlaardingen toch niet na te apen?' Fotoboekje over de Grote Kerk Avondmuziek Dorpskerk Wintercross bij AVW Aanhouding na inbraak Jenevervrienden bezoeken UTO RietRoosloot- bar in de Teerstoof Kindertheater Daan Woensdag 21 november 2007 maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Het lijkt toch nog goed te komen met de Schiedamse horecaprijs. De jury heeft vijf nominaties bekendgemaakt voor de titel 'meest markante horeca-on- derneming', aansluitend bij de campagne die op 21 juni startte en waarbij het publiek ansicht- kaarten kon inzenden voor de meest markante onderneming. Echter, er bestond onder pro- minente horeca-ondernemers de verwachting dat de verkie- zing om de meest markante ondernemer zou gaan: „Zo hadden we het afgesproken." Uaifetfc.".-: - Sx&i N/eUvv Qp Gebakken Lekkerbekkenp/stuk 3 voor Verse Zalmforelfilet gemarineerd of natureltoo gram 1 Mosselroerbaksoogram c5?5 Makreelsalade100 gram 1 Visspecialist R. Bijl - Broersveld 113B - 010-4268710 Wijkcentrum DE ERKER organiseert: zaterdag 24 november: LINE DANCE AVOND 19:30 tot 24:00 uur. o.l.v. D.3. Chris. Entree 2,00 za 24 zo 25 november: BOB ROSS workshops wekelijks v.a. 24 nov. ^Kijk op onze site of bel: www.snellevliet.nl (078) 69 20 110^ Verjongingskuur 2 dgn Keulen Dusseldorf 64,50 2 dgn Luxemburg Trier 75 4 dgn Kerstmarktencruise SPECIAL met bezoek aan Keulen, Koblenz, Rudesheim en Bonn 279 Kijk op onze site of bel: www.snellevliet.nl-© (078) 69 20110 I Boek nu een compleet verzorgde, gezellige kerstbusreis! Vertrouwd, verzorgd laatste PLAATSEH!!'. /f^J 'AJt SCHIEDAM - Onder het motto 'Nooit meer bang' voert Unicef dit najaar campagne voor de miljoenen kinderen in conflictgebieden, die voortdurend in angst leven door de dreiging van geweld. Unicef helpt door het geven van voorlichting, onderwijs en medi- sche en psychische hulp aan deze kinderen. Unicef Schiedam draagt zijn steentje bij door het verkopen van kerstkaarten en -cadeaus op 27 novemher, 4 en 11 december in de bibliotheek aan het Bachplein, op zaterdag 1 december bij de Albert Heijn in Spaland en op zaterdag 8 december bij de Plus in de Woud- hoek. Wie de collectie alvast wil bekijken kan surfen naar www.unicefshop. nl. Unicef Schiedam is ook altijd op zoek naar enthousiaste vrijwil- ligers. Voor meer informatie hier- over: Lizette Witvliet, tel. 06 - 44 35 66 38. SCHIEDAM - In de heemtuin wordt zondag 25 november de laatste ex- cursie van dit jaar georganiseerd. Deze laatste zondag van november gaan we kijken wat er leeft in de heemtuin. Zijn er nog spinnen? Zien we nog paddenstoelen? Kruipt er nog wat onder de grond? En waar zijn alle anderen gebleven? Ecoloog Hans de Kruijf geeft een rondleiding om 13.30 uur. hij start bij het heemtuinhuisje in het Prin- ses Beatrixpark. Alle activiteiten zijn gratis. SCHIEDAM - In het Theater a.d. Schie wordt zaterdag 24 november weer het jaarlijks Concert aan de Schie gegeven door het Promskoor en (harmonie)orkest van muziek- vereniging St. Radboud. Het thema is dit jaar 'de componist'. Er worden afwisselende stijlen ge- bracht. Zo wisselen 'Oh Fortuna' uit 'Carmina Burana', werk uit de musical Chess en 'A Brand New Day' uit de musical The Wiz el- kaar af. Het Promskoor laat van zich horen met moderne muziek uit alle windstreken en met klassiekers van Brahms en Mendelssohn-Bar- tholdy. Ook nummers van Billy Joel, Albert Hammond en Crosby Stills Nash and Young staan op het programma. Het concert begint om 20.15 uur, kaarten kosten 8,50 en zijn verkrijg- baar aan de kassa van het theater en bij de leden van St. Radboud. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m do. 09.00-21.00 uur vrij. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: F. van der Giessen Telefoon 0610921009 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 B. van Zessen Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: E. Meijer Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. door Kor Kegel Uit de vijf nominaties blijkt dat de jury op goede gronden heeft vast- gehouden aan onderneming. Geno- mineerd zijn de Unie, 't Weeshuis, Sjiek, 't Stadhuys en Loogiesch. Daarmee heeft de jury een bijna voorspelbare eindselectie gedaan. Alle vijf doen ze het goed: drie po pulate caf&s, een succesvol restau rant en het eerste bed breakfast in Schiedam. Kansrijke zaken als de Babbelaar en de Noordmolen hopen een volgende keer in aan- merking te komen. De uitreiking van de eerste Schie damse horecaprijs is op maandag 10 december in grand-cafe De Am- stelbron. Daar maakt juryvoorzitter Menno Siljee bekend welke van de vijf genomineerde horecazaken de wisseltrofee ontvangt. De jury bestaat verder uit Harr Wiegman, Chris Coppens en Jan-Willem de Boer. „Uit de inzendingen van het publiek blijkt niet dat er een misverstand is geweest over ondernemers of on dernemingen," zegt gemeentevoor- lichter Jan Langstraat. Dat wordt bevestigd door Kees Janse, secre- taris van de afdeling Schiedam van de Koninklijke Horeca Nederland. ,.In veruit de meeste gevallen wordt T >v 1 f Kees Janse: „Er kwamen vierhonderd kaarten binnen, terwijl ik had ingezet op honderd. de ondernemer vereenzelvigd met zijn onderneming. Het heeft voor het publiek nauwelijks verschil ge- maakt," zegt Janse. Er kwamen vierhonderd kaarten binnen. „Ik had ingezet op honderd, dus het viel me reuze mee." Dat de prijs al op 10 december wordt uitgereikt, ofschoon het pu bliek kon inzenden tot 31 januari 2008, wordt verdedigd: „Alle in zendingen, die later binnenkomen, nemen we mee naar de verkiezing van 2008," zegt Kees Janse. De jury vindt niet dat er sprake is van een valse start, omdat de pu- blieksinzendingen slechts een van de weegfactoren vormen. Er zijn meer criteria. Gekeken wordt naar kwaliteit, veiligheid, gezelligheid en gastheerschap. Anders dan in Vlaardingen ligt het initiatief tot de horecaprijs bij de horeca zelf. In Vlaardingen nam de gemeenteraad het initiatief „om iets positiefs terug te doen voor de horeca die aan zo veel wetten en verordeningen vastzit." In Vlaar dingen heeft de prijs een naam: de UITblinker, voor het horecabedrijf dat het meest bijdraagt aan het uit- gaan in Vlaardingen. In Schiedam heet het gewoon: de Schiedamse horecaprijs. Kees Janse: „We hoe- •wiiiumk—u Hp miw&rtmrm ven Vlaardingen toch niet na te apen?" Landelijk heeft de Koninklijke Ho reca Nederland ook een prijs voor de 'meest markante' onderneming. Schiedam volgt gewoon dat beleid. Hoe de prijs zelf eruit ziet, wil de gemeente Schiedam „in het on- gewisse laten," aldus Jan Lang straat. „Het wordt een verrassing," zegt Kees Janse. Maar het zal een bokaal zijn en Harr Wiegman is de maker. Omdat de campagne voor de horecaprijs van start ging, toen zijn schepping Proosje op 21 juni de nieuwe horecagids ont- dekschiedam.nu in ontvangst nam Foto: Roger van der Kraan van wethouder Siljee, bestaat het vermoeden dat de bokaal Proosje voorstelt. Wat de vervaardiging mag kosten, is nog een punt van discussie. De gemeente Vlaardingen had vier jaar geleden 4500 euro over voor het ontwerp en het maken van de prijs; bovendien is de UITblinker ver- zekerd. „Dat overwegen wij zeker ook te doen," zegt Kees Janse. Hij benadrukt dat alle leden van de Koninklijke Horeca in Schiedam per e-mail en met de post zijn ingelicht over de horecaprijs en de voorafgaande campagne. „Ook buiten het centrum." Op en top concentratie tijdens het jeugdschaaktoernooi bij schaakvereniging 'De Pionnetjes'. Foto: Roger van der Kraan door Jacky van Buuren SCHIEDAM - Alle basisscholen konden afgelopen woensdag mee- doen aan het Schaaktoernooi Schie dam. Het toernOoi, georganiseerd door de Dienst Sport en Recreatie Schiedam en schaakvereniging 'De Pionnetjes' in het gebouw 'Bran- dersstad' was een groot succes met een hoge opkomst. Een gezellige en ook spannende middag. waar veel kinderen met rode wangen achter het schaakbord zaten. De beste vijf mogen door naar de regionale finales in Den Haag. Matthijs, 11 jaar, schaakt sinds een jasir bij de Pionnetjes, maar heeft al veel prijzen in de wacht gesleept. Nu mag hij zich voor een jaar de beste jeugdschaker van Schiedam noemen. „Van mijn opa heb ik het geleerd, maar mijn vader en moeder kunnen het ook, het is een leuke sport. Elke maandag heb ik les en dan ga je stapje voor stapje voor- uit. Echt serieus oefenen en daarna partijtjes spelen. ledereen kan het leren hoor." De uitslag: 1. Matthijs Grasselier (Annie M.G. Schmidtschool), 2. Owen Schaap (A.M.G. Schmidt), 3. Fay Verberk (tevens eerste meisje, A.M.G.Schmidt), 4. Youri Verlinde (De Regenboog), 5. Lars Kruik (A.M.G.Schmidt). 8roersve/d7T3B Schiedam SCHIEDAM - Op de jaarlijkse do- nateursdag van de Stichting Vrien- den van de Grote Kerk is een nieuw boekje over de kerk ten doop gehou- den. Op 28 bladzijden staan mooie kleurenfoto's van het kerkgebouw gemaakt door bestuurslid Hans Punt. De begeleidende tekst is van ds. A. van der Klaauw. Het fraaie fotoboekje is voor vijf euro te verkrijgen bij de Schiedam se VVV, boekhandel Van Leeuwen en in de Grote Kerk elke zaterdag vanaf 13.00 uur. SCHIEDAM - In de Dorpskerk treedt zondag 25 november het Vocaal En semble Kwarts op. Het koor brengt Engelse Kerkmuziek van Tallis, Tomkins, Purcell en Britten. Aan- vang is 19.00 uur, toegang gratis. ATLETIEK - Atletiekvereniging Waterweg vervolgt op zondag 25 november haar veldloopcircuit met de tweede van vier Opschoor Make- laardij Wintercrossen. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 3, 6 of 9 kilometer en de start is om 11.00 uur. Voor de crosslopen wijkt AVW uit naar het groengebied tussen de spoorlijn en de Nieuwe Waterweg in Maassluis. Inschrijven (3,50 euro) kan in het clubhuis van AVW aan de Dr. Albert Schweitzerdreef 471 in Maassluis. Meer informatie: 06-535 423 28 of www.avwaterweg.nl. AVW houdt een klassement bij van de vier Win tercrossen. De resterende twee veld- lopen worden gehouden op 16 en 30 december. SCHIEDAM - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 17-jarige jongen aangehouden die ervan verdacht wordt bij een school aan de Thorbeckesingel te hebben ingebroken. Na een melding van oplettende om- wonenden gingen agenten naar de Thorbeckesingel. Onderweg zagen zij op de PJ Troelstralaan een jongen die voldeed aan het gegeven signa- lement. Hierop is de Schiedammer aangehouden en overgebracht naar het politiebureau voor verhoor. Zaterdag: bloemen schilderen Zondag: landschap schilderen 13:00 tot 17:00 uur. Aanmelden via info@studio-fetamorgana.nl 010-4353660 of 06-38278274, zieookwww.studio-fatamorgana.nl zondag 25 november: CREABEURS 11:00 tot 17:00 uur. Gratis toegang. beurs, demonstrates, workshops, modelspoorbouw en 'De Glasdub' met o.a. Tiffany. Jan van Avennesstraat 32 3117 PR Schiedam 010-4267767 SCHIEDAM - Het is een gezegende leeftijd: 102 jaar. Mevrouw Col- lignon vierde op 9 november haar 102e verjaardag en natuurlijk kwam burgemeester Verver een stukje ver- jaardagstaart meeeten. Mevrouw Collignon woont al sinds 1989 in Huize Frankeland, eerst nog samen met haar echtgenoot, later op een kamer alleen. Veel SCHIEDAM - De Vereniging Vrienden van het Jenevermuseum krijgt vrijdag 23 november om 11.00 uur een speciale vriendenrondleiding bij de UTO op de Noordvest. Om hieraan deel te kunnen nemen is lidmaatschap verplicht. Aan melden voor zowel het lidmaatschap als het bezoek aan de UTO kan via www.jenevervrienden.nl. De Vrienden hebben voorts nog een drinkgelach op 16 december in het Jenevermuseum, brengen op 1 februari een bezoek aan Nolet en de molen van Nolet en organiseren op 3 februari een inzameldag voor foto's en annekdotes in het Jenevermuseum ten bate van een fototentoonstelling die in het najaar gehouden wordt. Foto: Roger van der Kraan Schiedammers kennen de jarige wel omdat zij en haar man vroeger een slagerij hadden in de stad. Natuur lijk vierden de twee dochters van mevrouw Collignon en haar vijf kleinkinderen de verjaardag gezel- iig mee en het mooie is dat ze er, ondanks haar hoge leeftijd, nog echt van kon genieten. SCHIEDAM - In Jeugdtheater De teerstoof is begin november de Rie- tRoosloot-bar onthuld. Al jarenlang is Riet Roosloot als vrijwilliger zeer actief in Jeugdtheater De Teerstoof. Door haar tomeloze inzet van de af gelopen jaren heeft ze er mede aan bijgedragen dat De Teerstoof struc tured wordt gesubsidieerd door de gemeente. Om Riet te bedanken voor haar fantastische bijdrage als mens en als vrijwilliger is de bar in de foyer van Jeugdtheater De Teerstoof naar haar vernoemd. Haar bijdrage en persoon zal in De Teerstoof zo niet worden vergeten. Aken elkeza Dortmund elkeza Oberhausen elke woe, vrij en za Maastncht elke za Dusseldorf elke di, vrij en za Antwerpen elke do en za Essen elke woe en za Brugge elke za Keulen elke di en za BlllSSel elke do en za m Munster elke do en za Parijs elke even za v.a. 10 nov. Div. opstapplaatsen in de regio Het cafe stamt uit 1924 en is bekend in heel Schiedam en omgeving. Jolige klanten verstuurden eens een vakantiekaart met als adres een getekend vierkantje en de plaats Schiedam. De ansichtkaart werd keurig door de PTT bezorgd. Zo bekend is cafe-restaurant't Vierkantje. Waarom het zo bekend en geliefd is? Natuurlijk vanwege de plek op de hoek van de Broersvest. Uitkijkende op de Koemarkt. De entree tot de binnenstad of in makelaarstermen een A-locatie. Daarnaast heeft het een groot terras - het grootste terras van alle horeca met 160 stoelen. Er zijn maar weinig Schiedammers die nooit eens zijn neergestreken op dat zonnige terras of daar hebben afgesproken. Ook binnen, met de Serre en het bargedeelte, is wereldberoemd. Geen alledaagse aankleding maar een lage uitgiftebar zonder barkrukken en mooie houten versieringen. Achter de bar een reclame voor Wittkamph jenever en op de tafeltjes een Perzisch tapijtje en art deco plafonnieres. De serre werd er in 1952 bij gebouwd met een achterwand met indruk- kend glas-in-loodraam van de bekende Schiedamse glazeniers; de ge- broeders Hendrickx. Een kunstverzamelaar bood er eens dertigduizend gulden voor maar de oude eigenaar Wasman wees het bod af. 't Vier kantje moet7 Vierkantje blijven. Met serre. Sommige dingen mogen niet veranderen. Sinds twee weken is er wat vreemds aan de hand daar op de Koemarkt. Het terras is opgeruimd en ook binnen is geen teken van leven te beken- nen. Zie ik het goed, de ramen geblindeerd. Wat krijgen we nou! Is de zaakfailliet of een treurig ongeval? Op de deur de oplossing: een A-vier- tje met de- mededeling dat wegens verbouwing de zaak tot 20 november gesloten is. Kunt u zich herinneren dat't Vierkantje ooit dicht is geweest? Ik niet. Dit oude cafe is elke dag open. Ook op zondag. En elke dag's zomers en 's winters. Zeven dagen in de week en 52 weken in het jaar. Alleen eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag was het etablissement dicht en dat bij hoge uitzondering. Dat geeft rust en zekerheid. Sommige dingen mogen nooit veranderen. Eigenaar Nico Hiike uit Scheveningen werkt sinds 1989 in de zaak. Hij wil't Vierklantje niet veranderen, zo verzekert hij. Wel verbouwen met nieuwe houten vloerdelen en een nieuwe koelinstallatie. De bar verhuist richting keuken die vernieuwd wordt. Er komen nieuwe houten tafels waar aan gegeten kan worden. Maar alles blijft de sfeer van een oude bruine kroeg houden met donkere houtkleur. Het terras blijft groot en verwarmd en volgend jaar hoopt de eigenaar een grote schuifpui te kunnen plaatsen. Blijft het echt hetzelfde? Ja, kom maar kijken we blijven die oude karakteristieke sfeer behouden, bezweert de eigenaar. Ik geloof hem. Want sommige zaken zullen nooit veranderen. Frank Willemse door Kor Kegel SCHIEDAM - Milieudefensie vreest dat de alom gewaar- deerde DCMR Milieudienst Rijnmond de vingers niet durft te branden aan Huisman-Itrec. „Als het bedrijf volgens de milieuvergunning niet mag stinken en het stinkt toch, dan moet er toch door de DCMR worden opgetreden," zegt Fred van der Drift, contactpersoon in Schiedam van de vereniging Milieudefensie. Hij heeft van de DCMR begrepen dat de situatie rond Huisman enkele jaren wordt 'aangekeken'. Van der Drift vindt het ombegrijpelijk, dat er bij de milieudienst en de gemeen te Schiedam geen bellen rinkelen. De verfspuitloods zou nog steeds aanleiding geven tot klachten, ook al zijn er milieumaatregelen getrof- fen. Van der Drift heeft waargenomen dat de DCMR na binnengekomen klachten bij de meldkamer niet of te laat komt inspecteren en zelden het terrein opgaat. Van der Drift heeft begrepen dat er meestal tussen 23.00 tot 3.00 uur wordt gespoten, wanneer de bewoners van Schie- dam-West liggen te slapen. Dan merken ze minder van de verflucht en verfspatten die uit de schoor- steen van Huisman komen. Milieudefensie heeft controlerap- porten van de DCMR pas mogen inzien na een verzoek op grond van de Wet Openbaarheid van Be- stuur (WOB). Van dertig ingediende klachten zijn er zes onderzocht en vijf aan Huisman toegeschreven. Milieudefensie meent dat de rest van achter het bureau is bekeken. Er zou niet teruggekoppeld zijn, omdat de klagers er niet om gevraagd hadden. Huisman wordt met fluwelen hand- schoenen aangepakt, vindt Van der Drift. De gemeente Schiedam en de DCMR zeggen strikte afspraken te hebben over het afdoen van klach ten. Veel stankkwesties zouden op andere werkzaamheden terug te voeren zijn en niet door Huisman zijn veroorzaakt. Maar Milieudefensie meent dat Huisman de hand boven het hoofd wordt gehouden, omdat de gemeen te bang is zo'n belangrijk bedrijf en grote werkgever te verliezen. SCHIEDAM - Kindertheater Daan komt zaterdagmiddag 24 novem ber naar scholengemeenschap Spie- ringshoek met de voorstelling 'Op zoek'. Aanvang is 16.00 uur. De voorstelling is geschikt voor kinde ren in de basisschoolleeftijd, maar zeker ook niet vervelend voor vol- wassenen. Indusief ovemachtingen en ontbijtbuffet. Kijk op onze site voor het complete programma/verzorging. Div. opstapplaatsen in de regio I "7* 0A@v®(3(3ff BE) 193Z -,20.07 5-dgse kerstbusreis Van der Valk Resort Linstow v.a. 3591! Incl. busreis, 4 nachten verblijt o.b.v. halfpension, excursie- programma extra's. Vertrek: 23/12 4-dgse kerstshopping Berlijn v.a. 159!! Incl. busreis, 3 ovemachtingen in Van der Valk hotel Berliner Ring met ontbijtbuffet. Vertrek: 9/12,16/12 en 20/12 Wereldkerstcircus Carre v.a. 109!! Incl. busreis, brunch en entree. Vertrek: 25/12 Kerstdagtrips naar Oberhausen en Dusseldorf v.a. 49!! Incl. busreis en 3-gangendiner in Van der Valk hotel. Vertrek: 8/12 en 15/12 Voor meer Inlormatie/boekingen 0172 - 46 96 96 ol klfk op: www.vandervalkvakanlies.nl Hoom iss-m zw hk men aan den mm V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 4