ad p®d Lovende recensies voor Lucretia van der Vloot i i luiif IN ROTTERDAM® Het Thriller Theater speelt 'Arsenicum en oude kant' c. Win kaarten! UNIEKE APPLE iPOD CORNER BIJ CORRECT Unieke iPod. met vermeuwae interface 1 80 GB Apple iPod voor o.a. games/Till 239 JVC sPeMddisk 1 GB MP-3 speler r 49! f i- St. Vincent in Rotown 95 MET RON BRANDSTEDER, SHOWBALLET EN LIVE ORKEST! BERGWEG 110, ROTTERDAM Zondag 2 decpj^ Woensdag 28 november 2007 51 ROTTERDAM - Lucretia van der Vloot is actrice, cabare- tiere, maar bovenal zangeres. In haar tweede soloprogramma 'Altijd over liefde' combineert zij deze disciplines. Net als voor haar eerste programma 'Alles wat telt', kreeg ze ook nu lovende recensies voor de voorstelling en gelijknamige cd. Zaterdag staat ze in het Isa- la Theater in Capelle aan den IJssel. En in 2008 gaat ze weer op tournee met 'Big Black Beautiful': de enige echte Ne- derlandse Sisters of Soul. NIEUWE LUXOR THEATER RESERVEER SNEL: 010 - 484 3333 I www.uitburo.nl/rotterdam buro nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater RO Theater Theater Zuidplein upc Op de Personal Audio afdeling van Correct aan de Bergweg 110 in Rottedam vindt je een zeer gespecialiseerde Apple i-Pod corner met alle i-Pod randapparatuur en accessoires. Alles wat je nodig hebt voor MP3 staat overzichtelijk opgesteld en is direct uit voorraad leverbaar. -T49T- -249T- k -J V SONY 5#.- J2&T.- van 12.00-17.00 uur r door Vincent Wernke Lucretia van der Vloot (1968) wist als vijfjarige al dat ze zangeres wilde worden. Ze volgde eerst de Modevakschool, maar zong wel in verschillende bandjes. Ze ging ver- volgens naar de Kleinkunstacade- mie, waar ze in een afstudeerjaar zat met onder meer Plien Bianca, Acda en De Munnik en Ellen te Damme. Na haar afstuderen was ze in het theater onder meer te zien in voor- stellingen als 'Tip Top' en 'Klote- wijven', in de film en televisieserie 'All Stars' en stond ze op het toneel met Michelle David en Rocq-E Har- rell met 'Big, Black Beautiful'. 'Altijd over liefde' is haar tweede soloprogramma. „Heel erg leuk om te doen, want dit is echt mijn pro gramma. Ik doe zelf de productie en beslis welke liedjes erin komen. Dat is ook wel eng. Omdat mijn eer ste programma zulke goede recen sies kreeg, wilde ik daar niet onder gaan. Gelukkig krijg ik opnieuw goede reacties. De grote kranten schreven lovend over 'Altijd over liefde' en ook het publiek reageert goed. Alleen zouden de zalen wat voller mogen lopen. Dit is echter lastig als je niet op televisie bent." In 'Altijd over liefde' combineert ze bekende liedjes als 'I want you' van Elvis Costello, 'I'll stand by you' van The Pretenders en 'The Look of love' van Burt Bacha- rach met nieuwe liedjes die speciaal voor haar werden geschreven door tekstschrijvers als Paul de Munnik, Maarten van Rozendaal, Jan Boers- toel en George Groot. „Ik vind En- gelstalige nummers te gek, maar op de Kleinkunstacademie ben ik ook begonnen met Nederlandse liedjes. Ik combineer die twee nu en ben er achtergekomen dat Engelstalige teksten de Nederlandse versterken. Na een Engels nummer raakt een Nederlandse tekst je nog meer." De Engelstalige nummers kiest ze zelf uit, voor de Nederlandse liedjes geeft ze opdrachten aan tekstschrij vers. „Zelf kan ik dat niet, dus laat ik die teksten schrijven door Lucretia van der Vloot zingt zowel in het Engels als in het Nederlands. „lk combineer die twee nu en ben er achtergekomen dat Engelstalige teksten de Nederlandse versterken. Na een Engels nummer raakt een Nederlandse tekst je nog meer." mensen die dat veel beter kunnen. Soms schrijf ik een brief of ik ga met iemand heel veel koppen koffie of wat sterkers drinken. Ik vertel precies waarover ik het wil heb- ben en zij schrijven dan een tekst. Dat is een zwaar proces, maar het geeft wel voldoening als het lukt. Natuurlijk wordt het niet altijd zoals ik voor ogen had. Ik vind dat dan vervelend om te zeggen, terwijl zij er meestal niet zo mee zitten." Het thema van de voorstelling is, zoals de titel doet vermoeden, de liefde. „De meeste liedjes gaan over de liefde, al kan dat op verschillende manieren zijn. Het zijn persoonlijke teksten, met name over de relatie met mijn moeder en dochter. Ze zijn niet alleen persoonlijk, maar ook herkenbaar. Overigens is de inhoud van sommige teksten niet helemaal zoals het bij mij is. Zo is er een lied over de relatie moeder/dochter met een flink conflict. Mijn moeder en ik hebben geen conflict, maar voor het toneel moest dat erin. De mees te liedjes over mijn dochter zijn overigens wel waar, al wordt daarin ook overdreven." Zo gaat het liedje 'Poten' over een jongen die elke dag huiswerk komt maken met haar dochter. De waarschuwing voor het vriendje is duidelijk: 'Blijf met je poten van haar af„Ik ben niet zo'n viswijf, maar het eerste vriend je van mijn dochter heb ik wel zo behandeld, haha. Overigens was het niet de bedoeling dat Maarten van Rozendaal dit zou schrijven. Hij was met een ander lied bezig en liet me toen deze tekst lezen. Ik vroeg aan mijn dochter wat ze ervan vond en zij zei: doen!" Indrukwekkend is het lied 'Het te late einde', over een man die zijn demente vrouw verzorgt. „Dat zong Maarten zelf in zijn programma, maar ik vond het zo mooi om ook te doen en hij vond dat prima." De tournee van 'Altijd over liefde' zit er bijna op. Lucretia van der Vloot weet zeker dat er een derde soloprogramma zal volgen: „Dat zit in mijn bloed. Acteren vind ik leuk, maar voor erbij. Zingen is het belangrijkste. Ik hoop wel dat er steeds meer mensen komen kij- ken." Vanaf februari staat ze eerst weer samen met Michelle David en Rocq-E Harrell op het toneel met 'Big Black Beautiful In Concert'. „Dat wordt weer helemaal te gek, met soulnummers en discoklassie- kers. Totaal anders dan mijn eigen voorstelling, maar ook heel erg leuk om te doen." Lucretia van der Vloot is op 1 december te zien in het Isala Theater in Capelle aan den IJs sel. Reserveren: 010-458.64.00. Vanaf februari met 'Big Black Beautiful In Concert' o.m. in: 8/2 Theater van Vlaardin- gen, 23/2 Theater Zuidplein Rotterdam, 29/3 Theater De Stoep Spijkenisse, 6/4 Oude Luxor Theater Rotterdam, 16/5 Theater Het Kruispunt Baren- drecht en 23/5 Fortis Theater aan de Schie Schiedam. Kijk voor meer informatie op www. lucretia.nl. STAGE ENTERTAINMENT EN ANDRf VAN DUIN PRODUKTIES B.V. PRESENTEREN 26 DECEMBER T/M 6 jANUARI 25 T/M 29 MAART HI Electrolux www.andrevanduin.nl Sponsor J/^OTEKlJ westermei|er groep ROTTERDAM - St. Vincent speelt aanstaande zaterdag 1 december in Rotown. Jong, dromerig en ietwat mysterieus. Zo kun je het onwaarschijnlijke talent van de Amerikaanse wellicht het beste omschrijven. Voorheen speelde deze schone dame (echte naam Annie Clark) onder andere in The Polyphonic Spree en in de band van Sufjan Stevens, maar kwam af- gelopen zomer met haar eigen solo- album "Marry Me" op de proppen. Een hartverwarmend document, rijk aan georchestreerde melodieen en onverwachte wendingen. Mu- zikaal ergens in het verlengde van Sufjan Stevens, maar tegelijkertijd minstens zo ongrijpbaar en eigen- gereid als Feist of My Brightest Diamond. Als je van fragiele melodieen en bombastische muziek houdt, dan zit je goed bij de support Windmill. De band, met de karakteristieke stem van zanger Matthew Thomas Dillon, wordt gezien als het Engelse antwoord op Arcade Fire. Kijk voor meer informatie op www. ilovestvincent.com of www.wind- millmusic.co.uk. Het optreden begint om 21.00 uur en kost in de voorverkoop 8,00 euro. 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-1 8uur. vr-za 30-2/12 20u Fire of Anatolia doet voor Turkse dans wat Riverdance voor lerse dans heeft gedaan ma 3/12 20u Paco Pena gitaarvirtuoos Pefia toont in A Compas de ware ziel van flamenco! di- zo 6-22/12 20u Evita na twaalf jaar terug in het theater met Brigitte Heitzer in de titelrol. zo 14u 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa: elke dag van 12-18 uur. wo-za t/m 8/12 20u Route 66 Rauwe rockmusical van de makers van Turks Fruit. Met o.a. Frank Lammers di 11/12 20u Veldhuis en Kemper Tijd heelt alle zonden. Tweede seizoen wo 12/12 20u Vrouw Holland Starspray. Kolderiek muzikaal cabaret 010 404 70 70 www.rotheater.nl William Boothlaan 8, 3000 CR, Rotterdam. Avondkassa v.a. 18.30u. Dagkassa R'doms Uitburo do-za 6-8/12 2 voorstellingen op een avond: Het begint vandaag 21.00u en de jongerenproductie ledereen doet maar wat 19.30u 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17uur, za 15-17uur Telefonisch tot 18.00 uur vr,ma 30/11,1/12 Jeugdtheaterhuis Canterbury Tales (7+familievoorstelling) 19.30u vr 30/11 20.15u Samba Schutle Hakili Jambar Cabaret winnaar Leids Cabaret Festival 2006! wo 5/12 20.15u Het Echt Rotterdams Open Podium Maandfinale november do 6/12 20.00u Klaas van der Eerden Wortels (try out) Cabaret hilarische avond Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). 'Arsenicum en oude kant' is een suspensekomedie, waarin heel erg op de lach wordt gespeeld. foto Joris van Bennekom ROTTERDAM - Na 'Tien kleine negertjes' van Agatha Christie (in het theater getiteld 'En toen waren er nog maar. en 'Moordspel' van Ira Levin brengt Het Thriller Theater van producent Lex Passchier dit theaterseizoen 'Arsenicum en oude kant'. Deze toneelklas- sieker van Joseph Kesselring stamt uit 1941 en combineert suspense met humor. Met zijn theaterthrillers vult Passchier duidelijk een gat in de markt: „Er is veel belangstelling voor." Dat Lex Passchier drie jaar geleden Het Thriller Theater oprichtte had twee redenen: „Ik heb een voor- liefde voor het genre. Ik ben afge- studeerd aan de Universiteit van Utrecht op Alfred Hitchcock en werk bij Endemol als scripteditor voor series als 'Grijpstra en De Gier', 'Baantjer' en 'Spangen'. Het genre zit als het ware in mijn bloed. Daarnaast hebben we gekeken naar de markt. Er was geen enkele pro ducent die structured elk jaar een thrillerstuk op de planken bracht, terwijl is gebleken dat daar wel behoefte aan is." Een blik op de lijst van populair- ste boeken, films en televisieseries bewijst dat het thrillergenre leeft. Thrillers domineren de bestseller- lijsten en scoren hoge kijkcijfers. Er is van alles. Van Nederlandse se ries als 'Baantjer', 'Grijpstra en De Gier' en 'Flikken Maastricht' tot de Britse detectives en het zwaardere werk als 'CSI'. Passchier: Het geeft mensen plezier dat ze mee- gaan in de suspense doordat ze niet iets meer of minder weten dan de hoofdpersoon in een boek of serie. Overal is veel belangstelling voor thrillers, maar in het theater waren ze nauwelijks te zien. En het toneel leent zich er juist prima voor." „Het publiek weet meer dan de hoofdpersonen en krijgt de neiging om te gaan roepen: kijk uit achter je! Wij noemen dat het Jan Klaassen en Katrijn effect. Het live-element werkt suspenseverhogend. Op te levisie bepalen de regisseur en ca mera wat je ziet, terwijl je in het the ater een volledig toneelbeeld hebt. Dan kun je met licht- en geluidseffecten het nodige bereiken en dat doen we dus veel. Bij 'Arsenicum' staan acht acteurs op het toneel en dan kun je op verschillende niveaus dingen laten gebeuren. Zo kan op de voorgrond iets plaatsvinden, terwijl tegelij kertijd op de achtergrond ook iets gebeurt." 'Arsenicum en oude kant' werd in 1941 geschreven door Joseph Kesselring. Het stuk, een menge- ling van thriller en komedie, werd vertaald door Lex Passchier en ge- regisseerd door Bruun Kuijt. Twee zussen op leeftijd vermoorden een- zame mannen en laten de lijken verdwijnen in hun kelder. Als op een avond een neef voor de deur staat met een lijk in zijn kofferbak, nemen de gebeurtenissen een le- vensgevaarlijke wending. Volgens de makers zijn alle ingredienten aanwezig voor een dolkomische en bloedstollende nacht in het huis van twee moordlustige dames. De rollen worden gespeeld door Hetty Heyting, Truus te Selle, Marnix Kappers, Hans Breetveld, Han 01- digs, Laus Steenbeeke, Wouter ten Pas en Alyt Damstra. 'Arsenicum en oude kant' is een be kende titel die veel mensen nog ken- nen van vroeger", weet Passchier. „Bovenal is het een fantastisch stuk waarin suspense en humor gecom- bineerd worden. Kwaliteit is voor ons het belangrijkste. Wij krijgen geen subsidie en voorstelling met acht acteurs erin is best duur. Dat moet dus allemaal worden terugver- diend met de verkoop van kaartjes. Daarom kiezen we als beginnend bedrijf n u vooral voor be kende stukken." Over belangstelling heeft Het Thriller Theater niet te klagen. Net als de eerste twee thrillers, loopt de kaartverkoop voor 'Arse nicum en oude kant' goed. ..Vanaf ons eerste stuk is dat zo geweest. Theaters wilden ons graag boeken en het publiek komt kijken." „Het eerste stuk, 'Tien kleine ne gertjes' van Agatha Christie die een nieuwe titel moest krijgen, was een klassieke whodunnit. Daarna volgde de psychologische thriller 'Moordspel'. En 'Arsenicum en oude kant' is dus een suspenseko medie, waarin heel erg op de lach wordt gespeeld. Elke keer iets heel anders doen, dat vinden we leuk. Wij willen de diversiteit opzoeken. Er is een mooi rijtje van wel twintig klassieke thrillers die we willen brengen en daaronder twintig min stens zo goede stukken die echter minder bekend zijn. Ook daar ligt onze ambitie." Als kenner en liefhebber van het werk van de Meester van de Sus pense, de Engelse filmregisseur Alfred Hitchcock, ligt het voor de hand dat Passchier ooit een film van hem tot toneelstuk zal bewerken. „Een aantal films van Hitchcock is gebaseerd op toneelstukken. De bekendste is 'Dail M for Murder', maar dat vind ik qua stuk te ouder- wets, te veel een praatstuk. Op dit moment is in Londen de toneelver- sie van '39 Steps' te zien. Er zijn dus absoluut films van hem die in aanmerking komen. Ik ben dat ene stuk echter nog niet tegengekomen, maar wie weet." 'Arsenicum en oude kant' is te zien in de volgende regiotheaters: 30/11 Fortis Theater aan de Schie in Schiedam, 15/12 Theater Het Kruispunt in Barendrecht, 12/1 Isala Theater in Capelle aan den IJssel en 18-20/1 oude Luxor The ater in Rotterdam. Kijk voor meer informatie en de complete speellijst op www.thrillertheater.nl. Lezers van Maasstad kunnen kaarten winnen voor de voor stelling 'Arsenicum en oude kant' op 29 november. Hiervoor stelt Theater Het Kruispunt in Barendrecht vijf keer twee vrij- kaarten beschikbaar. Hoe maakt u kans op deze kaar ten? Heel eenvoudig: stuur voor aanstaande zaterdag een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met als onderwerp 'Arsenicum'. Vermeld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecorrespon- deerd. APPLE IPOD NANO 4GB Unieke iPod met prachtig kleuren beeldscherm en vernieuwde interface. Tot 1000 nummers, tot 3500 foto's, tot 4 uur video of een combinatie hiervan. Behuizing van geanodiseerd aluminium en gepolijst roestvrij staal. In zilver kleur. Afm. 6.9x5.2x0.6 cm. CORRECTPRI] S Art.nr. 338290 139 Extra* Settings Shuttle Songs Now Playing APPLE iPOD 80 GB SPELER Met een 80 GB harddisk voor muziekvideo's, filmpjes, videopodcasts, iPoa-games, gesproken boeken, fotoalbums en een complete muziekbibliotheek. In zwart of zilver kleur. Afm. 10.3x6.1x1 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 338279 zwart Art.nr. 338281 zilver SONY 1 SO I/MAN* NY ififc L 03 J SONY NWD-B103W MP-3 SPELER Super compacte MP3 speler met een intern flash geheugen van 1 GB. Ondersteund MP3/WMA files. Incl. oortelefoon. Afm. 2.5x8.9x1.7 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 339024 WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Iedere zondag geopend van 12.00-17.00 uur EXTRA SINTKOOPAVOND: donderdag 29, vrijdag 30 nov. en maandag3, dinsdag4 december JVC XA-HD 500 6 GB HDD MP3/WMA SPELER MET CRADLE Compacte draagbare speler met 6 GB harde schijf voor max. 1500 MP3 of 3000 WMA bestanden. Ook geschikt om computerbestanden op te slaan. Voorzien van Dot matrix LCD, USB 2.0 en oplaadbare batterij. CORRECTPRIJS Art.nr. 298460 GRATIS PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 19