Y\Uk schiedam Museum vaker gratis open Nominaties 1 voor nsportgala Weekvoordeel N©flik D0NDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND Rabobank Bedreigd SuikerZoet festival trekt dit jaar meer publiek SCHIEDAM ^cIterPng sr BELANGRIJKE MEDEDEUNG gseRotterdam Schiedam-Centrum wil Never echt in centrum www.ijssalon-lavenezia.nl Perflexxion Uitzendbureau wiMw.mecurions.nl ,1199,- Gemeente betaalt 58 euro per bezoeker mee r, r~ entree tot stad PLUS Shoarmavlees SSPLilS TOTALE OPHEFFINGSUITVERKOOP OOK ZONDAG 2 DECEMBER OPEN het waaigat Dammen voor het goede doel Inloopconcert Ook voor al uw pizza's pastas...! Eerste baby 'Babyboom' uit Schiedam Getuigen gezocht dode in Oeverbos GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT UNIEK FREESTYLE M0T0RCR0SS EVENEMENT IN AHOY ROTTERDAM! Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Schiedam Vriendelijker Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 t, 28 november 2007 14e Jaargang nr 48 §!jf J* I Gratis afhalen SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum moet vaker gratis open. Met een nipte meerderheid, van PvdA en SP, heeft de raad een motie met dit doel aangenomen. De motie, uit de koker van Harry van der Hoeven (PvdA) en Armand de Boer (SP) vragen een fi- nancieel offer van de eigen wethouder Menno Siljee. Bij aankoop van 1 kilo g»bjeevWGACE" sp* 8 JANUARY 2008 Kom nu langs op Land van Belofte 13B te Schiedam of kijk op www.perflexxion.nl voor diverse vacatures! 1 Schulpplein 11 - 3087 NA Rotterdam Gerechten 1 Te I(010) 429 59 00 - 06 142 960 51 2,5 2 samen BOUIVIAN meubelen voor een bezoek aan onze showroom! Zondag open, 2 december van 12.00 -17.00 uur Tickets: Kassa Ahoy, 0900 23S2469 (€0,45{>/n>) of www.fmxfever.nl weekbladen weekbladen Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikaebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boertiavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichtinq Hoefnagel St. Luduinastraat 96A Meer gratis dagen open, zo denken die partijen dat het museum meer bezoekers zal trekken. Bovendien is het een attractie voor de minder draagkrachtige inwoners uit Schie dam. Ook, zo stellen ze, is de op- brengst van de kaartverkoop zeer laag in vergelijking met de totale kosten van het museum. De andere fracties van de raad stemden tegen deze motie. Het CDA was verbaasd omdat dat het dure museum toch al op woensdagen, gratis open is. Ook andere partijen verklaarden geen behoefte te heb- ben aan deze 'propaganda' motie. Zeker ook omdat het museum op het punt staat te verzelfstandigen. Volgend jaar moet het museum de eigen broek ophouden en dan zou- den (meer) gratis dagen niet goed zijn voor de toekomstige exploi- tatie. Een PvdA-voorstel om te bezuini- gen op het Stedelijk Museum werd wel tegengehouden door de raad. De raadsfractie van de PvdA wilde een extraatje van ruim 160 duizend euro voor het Stedelijk Museum uit de begroting schrappen. Dan PLUS PLUS Woudhoek - Schiedam Geuzenplein 7 T: 010-4705082 F: 010-4717836 PLUS Hof van Spaland - Schiedam Hof van Spaland 68 T: 010-2477299 F: 010-4491159 Wat een verschil. In opdracht Na meer dan 40 jaar gaan ook wij onze deuren definitief sluiten en zijn helaas genoodzaakt en verplicht om over te gaan tot een eenmalige De magazijnen en winkels moeten helemaal leeg en daarom zijn wij genoodzaakt alles te verkopen met kortingen tot wel 80% VAN DE NORMALE WINKELPRIJS. Wij hebben voor u leren bankstellen vanaf 498.-. stoffen bankstellen vanaf 298.-. salontafels vanaf 99.-en eethoeken vanaf 398.-. Alle meubelen kunnen worden bezorgd dan wel worden afgehaald. U bent van harte welkom. De directie Rotterdam. Alexandrium III. 010-2204608 Den Haag. Megastores. 070-3887984 Utrecht. Kanaleneiland. 030-2887878 t/m zat.8 dec. een donsdekbed t.w.v. 6 499.- kado btj een 2-pers. Noflik box Noflik Is het Friese woord voor aangertaam. Een naam die perfect past bij een boxspring welke met zorg in Frlesland gemaakt wordt. Door gebruik van het nieuwste traagschuim Embrace ervaart u een gezonde nachtrust. Dit traagschuim heeft een zeer open eel en ventileert deardoor beter dan andere. U slaapt al op een Noflik vanaf 2250 (180x200cm) Meer info en actievoorwaarden kwaliteilsbedden Markt57 - Vlaardingen Tel010-4343685 www.kwaliteitsbedden.nl blijft een jaarlijkse subsidie van 2,3 miljoen euro over. Het geplande extra bedrag kan beter naar 'cultuur in de wijken', betoogde de PvdA. Nee, was het winnend tegenargu- ment van de andere fracties. Zo'n bezuiniging is niet netjes vlak voor een 'verzelfstandiging'. Op dit moment betaalt de gemeente 58,00 euro per bezoeker mee bij een museumbezoek. Maar dat is geen reden om te bezuinigen, vond de raad in meerderheid. Frank Willemse BERGWEG EN CEINTUURBAAN Ft GES WATERWEG - Greenpeace voerde afgelopen vrijdag actie tegen het lossen van 'foute' palmolie in de Rotterdamse haven. Dertig actievoerders gingen vanaf Schiedam met rubberbootjes op weg naar de tanker Doroussa die zijn palmolie zou lossen bij Vopak in Vlaardingen. De actievoerders ketenden zich vast op het schip en rolden spandoeken uit. Ook legden de Greenpeace-sympathisanten aan bij Vopak. De actie werd ondernomen omdat in Indonesia voor palmolieplantages miljoenen hectare bos worden verwoest. „Dit is een directe bedreiging voor diersoorten als de Sumatraanse tijger en de orang-oetan en funest voor het klimaat. Ontbossing zorgt voor de uitstoot van enorme hoeveelheden broeikasgassen", aldus Greenpeace. Nederland geldt als de grootste importeur van palmolie. Foto: Roger van der Kraan Rabobank SCHIEDAM - Het voelt wel als Schiedam-Centrum, maar officieel horen de winkels en woningen aan de Rotterdamsedijk bij Schiedam-Oost. Dat is al jaren de situatie, sinds de gemeente de wijkindeling vaststelde. Vanaf cafe 't Sterretje tot aan de Grensflat hoort de bebouwing bij Oost. Om die reden hoopt de bewoners- vereniging Schiedam-Centrum toch uiteindelijk weer een onderkomen te krijgen, dat echt in de Schiedamse binnenstad staat. Maar voorlopig is de vereniging blij met de winkelruimte aan de Rotterdamsedijk 441-i, die zojuist is ingericht voor de ontvangst van wijkbewoners. Uitzicht op de Koemarkt, toch in de loop, maar SCHIEDAM - Damclub Van Stigt Thans zet zich tijdens de bekercom- petitie van de West-Hollandse Dam- bond in voor de Alvleeskliervereni- ging. Elke gewonnen wedstrijd door het team met dammers Rob Clerc, Ron Heusdens, Hans Jansen en Frits Luteyn levert 250 euro op om de bekendheid van een nieuw medicijn tegen alvleesklierkanker te vergroten. Bij bekerwinst in het district krijgt de campagne een vervolg in de lande- lijke KNDB-beker. In totaal zou de actie maximaal 2500 euro kunnen opleveren. Van Stigt Thans zoekt nog sponsors voor dit totaalbedrag. krap gehuisvest in een winkel van 12 bij 4,5 meter. Het adres zit een paar winkels vanaf de Buitenhavenweg en eerder zaten de VVV en de Wereld- winkel er op tijdelijke basis. De bewonersvereniging raakte op 3 mei dakloos, toen de voormalige Stadsarmenschool op het Broersveld uitbrandde. De documentatie liep echter vooral schade op door het bluswater. Geprobeerd is zo veel mo- gelijk te redden. In de tussentijd heeft Schiedam-Centrum 'ingewoond' bij het Stedelijk Overleg Bewonersorga- nisaties (SOBO) aan de Singel, ook zo'n plek die in het grensgebied tussen Oost en Centrum ligt en door sommi- gen als Centrum wordt beschouwd, terwijl het officieel toch Oost is. De nieuwe ruimte aan de Rotter damsedijk is nog niet klaar. Half januari worden de laatste spullen ge- bracht voor de inrichting. Voorzitter Henk van den Broek en bestuurslid John van Gestel verwachten de offi- ciele opening eind die maand te doen plaatshebben. Kor Kegel SCHIEDAM - Het inloopconcert in de Grote Kerk van Schiedam wordt op zaterdag 1 december verzorgd door het Oratoriumkoor Zuid-West Nederland uit Middelharnis. Het koor staat onder leiding van Bas van Houte en zingt het Requiem van Mozart. De aanvang is 15.00 uur en de toe- gang is vrij. SCHIEDAM - Twee zware kroon- luchters moesten uit de kerk worden getakeld. Die hinderden de pro- jectie op het grote scherm. Boven eeuwenoude glas-in-loodramen, beneden een bioscoopopstelling met kleine bar voor snoepgoed en drankjes. De kerk als bioscoop. Want als de lichten doven trekt het magische doek alle ogen in een romantische Hollywood film, over een gewoon, dik meisje wat 'even' een ster mag zijn. Zachtjes sniffen en zwijmelen waar eens de dominee donder preekte. De zijbeuk van de St. Janskerk was een van de nieuwe locaties van het SuikerZoet filmfestival. Een festi val met een twintigtal, gratis films. Allemaal met een hoog gehalte ge- snotter, romantiek en drama. Zo- genaamde 'feel good movies' die mikken op een jong en vrouwelijk publiek. Maar ook op dit zoete festival Bollywoodfilms uit India vol met zang, dans en romances. En daarnaast art-house films of zoete klassiekers als West Side Story en Gone with the wind. Gratis films kijken op wel heel bij- zondere locaties. De Grote Kerk zat vrijdag compleet vol met 200 stoe- len. Andere geimproviseerde film- zaaltjes waren de trouwzaal van het stadhuis of het Filmhuis met 50 stoeltjes. De Damkerk telde 100 zitplaatsen. Allemaal gezellig vol. Dat was vorige jaren niet zo. Het SuikerZoet filmfestival, dit jaar voor de derde keer, liep op haar laatste benen. De vorige pogingen trokken weinig publiek beseft ook de organisatie, de stichting Kunst- alliantie. Naast slechte recensies en dat voor een zwaar gesubsidieerd cultureel evenement. Met vorig jaar als dieptepunt een grote zaal, een ijskoud Wennekerpand, met maar een tien kijkers. „Als er minder dan 1500 toeschou- wers komen dan gaat de stekker uit SuikerZoet", verklaarde orga- De zijbeuk van de St. Janskerk was een van de nieuwe locaties van het SuikerZoet filmfestival. nisator Edwin Spek voorafgaand aan het festival. Een organisatie die vooral draait op een twintigtal vrij- willigers en op evenementensub- sidie van de gemeente Schiedam. Gelukkig voor Spek en de vrijwilli- gers van filmhuis Schiedam kan de stekker erin blijven. Dit jaar heeft het festival 'net even meer, dan 1500 bezoekers getrokken'. Waarom dit jaar wel publieke be- langstelling? „Dankzij meer publi- citeit met de opvallende affiches op de muppies en voor de ramen", verklaart Spek het succes van een voile St. Janskerk met Hairspray op vrijdag en een uitpuilende Dam kerk, met Little Miss Sunshine. Op zaterdagavond bevonden zich daar zelfs bezoekers op het balkon of koor. Toch is het filmfestival er nog niet. Dat bewijst de geringe opkomst bij de 'suprisefilm' als einde van het vierdaagse festival. Er komen zon- dagmiddag maar zo'n dertigtal fes- Foto: Roger van der Kraan tivalgangers opdagen in de filmzaal van Filmhuis Schiedam. En dat terwijl, volgens de organisatie, er honderd festivalbezoekers stemden op deze 'feel good movie'. Frank Willemse SCHIEDAM - De eerste baby uit het NCRV tv-programma 'Baby- boom' komt uit Schiedam. In de tiendelige televisieserie van de NCRV worden stellen gevraagd die graag kinderen willen. Op donderdag 29 november van 20.30 uur is op Nederland 1 een aflevering te volgen over de geboorte van de eerste drie Ba- byboom-baby's. De eerste baby uit de reeks komt uit Schiedam. Het jongetje Connor was de al- lereerste en werd geboren op 20 juli in het Vlietland ziekenhuis. Moeder Martine Kok uit Schie dam onderging een keizersnede omdat zoonlief erg groot was en een natuurlijke bevalling niet lukte. Gary Radford is de vader. Alle wetenswaardigheden over de Babyboom-deelnemers en andere informatie over zwanger (willen) worden is te vinden op www.babyboom.nl. REGIO - De politie Rotterdam- Rijnmond wil in contact komen met personen die duidelijkheid kunnen geven over de toedracht van het overlijden van een 60- jarige jarige man uit Maassluis. Dinsdagochtend 13 november werd het levenloze lichaam van de Maassluizer aangetroffen op de glooiing van de Nieuwe Wa- terweg nabij het Oeverbospad. Er is een rechercheteam geformeerd dat nader onderzoek doet naar het overlijden van de man. Uit sectie is niet duidelijk naar voren gekomen wat de doodsoorzaak is en wat de omstandigheden waren waarin de man om het leven is gekomen. Mede daarom wil het rechercheteam graag in contact komen met mensen die het slachtoffer tussen maandag 12 november 22.00 uur en dins- dag 8.30 uur in de omgeving van het Oeverbos hebben gezien. Het slachtoffer is een Marokkaanse man, normaal postuur, met grijs haar en een snor. Hij droeg een donkerblauwe jas en een groene broek. Getuigen worden verzocht te bellen naar de rechercheteam, 0800-744 44 22. Dit kan ook via Meld Misdaad Anoniem, 0800- 7000. www.boumanmeubelen.nl IJsselmondselaan 175, Rotterdam, telefoon (010) 284 2111. U vindt ons aan de N210 Capelle a/d IJssel naastbedrijvenpark Rivium. Gratis parkeren. Bouman blijft bij zonder FEVER

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 1