maasstad Rotterdams Opera Koor geeft Nieuwjaarsconcert in De Doelen Win kaarten! Sprookjesachtige weken in de stad r m Sfeervol KERSTCONCERT bij kaarslicht Foto Klein heeft primeur met revolutionaire camera en Keistideein 4000 m2 1200m2 maasstad I coed doel Win een driedelige trolleyset van Enrico Benetti! 0909 - 50 50 344 LEZERSAANBIEDING €232 Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard Kwakernaat TUIN- SERREMEUBELEN STOPPEN MET ROKEN 3* \Maatdg 3Gi tx 63 Mail en win! weekblade 2,50 korting op de toegangsprijs van 12,- Soerendonk" DE GROOTSTE COLLECTIE VAN NEDERLAND sailed- uit oKMwuzod teven&mvi! Lasercentra N.O. vestiging Rotterdam Zo doet u mee! fburc y k'bE minmt vft Het Rotterdams Opera Koor in vol ornaat. door Dik Vuik ROTTERDAM - Vers in het nieuwe jaar, op 1 en 2 januari, geeft het Rotterdams Opera Koor (ROK) voor de 41ste keer het Nieuwjaarsconcert in De Doelen. Maar er is allerminst sprake van sleur, want het be- stuur en dirigent Ago Verdon- schot streven andermaal naar een spetterend optreden. Maas stad weekbladen ging kijken bij de voorbereidingen. Het galmt in de Ichtuskerk in Prins Alexanderpolder van de operalie- deren. Naast de gewone repetities worden in deze periode ook een aantal zaterdagen door de koorle- den opgeofferd, om straks in janua ri voor een goed Nieuwjaarsconcert te zorgen. „We hebben een profes- sionele ambitie", vertelt bestuurslid Gerard Saarberg. ..We organiseren de concerten grotendeels op eigen kracht en doen het helemaal zelf. We willen iets moois neerzetten en daar gaan we voor. We hebben zo'n 125 leden en repeteren elke donder- dag, het hele jaar door. We steunen met onze concerten ook goede doe len, zoals de cliniclowns." Dirigent Ago Verdonschot werkt sinds 2004 met het Rotterdams Operakoor. Hij heeft een opleiding op het conservatorium in Tilburg achter de rug en begeleidt naast het ROK ook twee andere koren. „Dit is een hele leuke club mensen, die heel gemotiveerd zijn", zegt hij over de leden van het operakoor. „Ze gaan er echt met z'n alien voor. Dit wordt voor mij het vierde Nieuwjaarscon cert. We hebben elkaar leren ken- nen en ik weet hoe er op sommige stukken wordt gereageerd. We ken- nen de muziek en gaan het nu tot in de puntjes afwerken. Ik wil er dan toch nog iets extra's uithalen. Dat is voor mij de uitdaging." Verdonschot is blij met de locatie van het Nieuwjaarsconcert. „De Doelen is een muziektempel, heel anders dan bijvoorbeeld een wijk- gebouw waar het optreden niet echt tot z'n recht komt. Als je de mensen in de zaal daar straks kunt meene- men met je muziek. dan wordt het een fantastische avond. Met goede solisten en het orkest erbij stijgt iedereen boven zichzelf uit." Die solisten zijn in januari de Amerikaanse bas Edmund Toliver, sopraan Janice Dixon en bariton Nanco de Vries. Het orkest is het Leidse studentenorkest Collegium Musicum, waarmee ROK al eerder samenwerkte. „De muziek is heel toegankelijk en feestelijk", belooft Verdonschot. Op het programma staan onder meer Nabucco en I Lombardi van Verdi en enkele stuk ken van Ponchielli. Na de pauze volgen stukken uit Porgy Bess (Gershwin) en verschillende stuk ken van Straus, zoals twee liederen uit Der Zigeunerbaron. Als de repetitie in de Ichtuskerk wordt hervat, oefent Verdonschot Lezers van Maasstad kunnen kaarten winnen voor het Nieuw jaarsconcert van het Rotterdams Opera Koor op 1 en 2 januari. Hiervoor stelt Maasstad week bladen in samenwerking met het Rotterdams Opera Koor vijftig keer twee vrijkaarten beschik- baar. Hoe maakt u kans op deze kaarten? Heel eenvoudig: stuur een mailtje naar prijsvraag@ maasstad.nl met als onderwerp "Nieuwjaarsconcert'. Verrpeld in de mail uw naam, adres en tele- foonnummer. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken. Over de uitslag wordt niet gecorrespon- deerd. Woensdag 5 december 2007 ook het gezamenlijk opstaan door de koorleden. „Dat ziet er altijd wel mooi uit", vindt hij. Het tekent de instelling waarmee het Rotter dams Operakoor na de jaarswisse- ling richting De Doelen gaat. Het worden zeker twee fantastische avonden. Voor meer informatie of reserve- re n: telefoon (013) 57 21 375 of www.rokoor.nl. Rotterdampashou- ders, 65-plussers en vrienden van het koor krijgen 5 euro korting. ROTTERDAM - Vergeet Kaats- heuvel met zijn WinterEfteling! Komende weken gaat voor de derde keer Sprookjesstad van start voor kinderen tussen de 3 en 10 jaar oud en hun (groot)ouders. Van 7 tot en met 30 december verandert Rotter dam in een opengeslagen sprook- jesboek. In negen locale cultuur centra's in de wijken vinden verschillende ac- tiviteiten en voorstellingen plaats, zoals de voorstelling Kabouterker- stavontuur, Het meisje met de zwa- velstokjes, Serge met Draggy en een workshop hoorspel. Daarnaast is in het centrum van al- les te doen en te beleven. Zo wordt het Onderwijsmuseum omgetoverd tot een ware tovenaarsschool met een voorleesmiddag 'de Luistergrie- zels' en workshops 'de Heksenke- tel' en 'Masterclass Abracadabra'. In boekhandel Selexyz Donner kun je genieten van voorstellingen van Russian School of Arts, kinderthe- aterproducties Oluk en Jeugdtheater Hofplein. Dit jaar doet ook het Nederlands Fotomuseum mee aan Sprookjes stad. Zo verzorgt het museum een workshop Droomfoto en is er een expositie van derde jaars studenten fotografie van het Grafisch Lyceum te bezichtigen. Lantaren/Venster theater komt dit jaar weer met een sprookjesprogramma en een spet terend slotfeest. Lezers van Maasstad weekbladen kunnen ook een cadeautje winnen, met dank aan uitgeverij Lemnis- caat. Zolang Sprookjesstad in Rot terdam is, maken lezers kans op een van in totaal acht te vergeven exemplaren van Grimm's verzamel- de sprookjes. Mail naam, adres en telefoonnummer naar prijsvraag@ maasstad.nl en maak kans op een gelimiteerde versie van dit unieke werk, vertaald door Ria van Hengel en prachtig gei'llustreerd en gesig- neerd door Charlotte Dematons. Het boek herbergt liefst tweehon- derd sprookjes. Het enige wat u hiervoor hoeft te doen, is antwoord geven op de volgende vraag: Wie leest het sprookje met de titel 'Het meisje met de zwavelstokjes' voor op www.sprookjesstad.nl? Maar er is meer... De komende vier weken worden elke week 2 kaartjes verloot voor de voorstelling 'De nieuwe kleren van de keizer' in het Hofpleintheater. Ook hiervoor kunt u mailen naar prijsvraag@ maasstad.nl. Wel graag onder ver- melding van 'keizer'. 'iLpt 71 foto Linda Hameeteman d Stille nacht, heilige nacht, Er is een kinde- ke geboren, Komt alien tezamen, De herder- tjes lagen bij nachte, O denneboom, Nu zijt wellekome en Jingle bells zijn enkele liede ren die gespeeld zullen worden op het grote Marcussen-orgel door de bekende organist Everhard Zwart. Ook zal Everhard Zwart kerstmelodieen spelen van zijn opa, de be kende koraalbewerker Jan Zwart, zijn vader Willem Hendrik Zwart, bekend door het spelen van zijn koraalbewerkingen en zijn leermeester Feike Asma, een van Nederlands bekendste organisten uit de Neder- landse geschiedenis. Voor de 25ste keer is dit landelijk bekende Laurenskerst- concert en daarom geven we maar liefst Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Het concert is 2e Kerstdag (woensdag 26 december a.s.). De kerk gaat om 19.00 uur open en het concert begint om 20.00 uur. De kerk is verwarmd. Verder kan men warme gluhwein en chocolademelk krijgen. Maar ook koffie of thee is er voor iedereen. Kaarten zijn op de avond van het concert aan de kerk verkrijgbaar. Deze Maasstad Lezersaanbieding bon graag inleveren op de avond van het concert bij de kassa van de kerk. KORTINGSBON van 2,50 Naam:m/v Adres: Postcode Plaats: Telefoonnummer: De garantie voor een "heerlijke" Kerst!: "HOTEL DE KROON in EPEN" dichtbij de leukste Kerstmarkten in Valkenburg en Aken J&L J 043 455 21 20 tfM. http://www.hoteldekroonepen.nl Kerstarrangement Hotel de Goudsberg Valkenburg s 043 601 29 67 3 nachten 200,- p.p. (hp) 4 nachten 225,- p.p. (hp) 1e KERSTDAG VOLPENSION www.degoudsberg.com V Ruitervakanties voor jeugd en volwassenen V Weekend- en dagarrangementen V Vakantiehuisjes 2-pers. kamers V Opleiding ruiterbewijs-koetsiersbewijs V Schitterende rijomgeving bos en heide V Kerstaanbieding: Jeugdruiterkamp 6-16 jaar 21/12-24/12 110,- 26/12-30/12 €145,- 2/1 - 5/1 125,- www.de-boschhoeve.ni info@de-boschhoeve.nl tel. 0495-592356 ROTTERDAM - Bij Foto Klein Professional in Rotter dam is vrijdag 30 november de eerste revolutionaire Nikon D3 spiegelreflex camera van Nederland uitgereikt. Van de ze bijzondere camera zijn er alleen al door voorintekening talloze verkocht. Eind augustus kondigde Nikon de komst van de revo lutionaire Nikon D3 spiegel- reflexcamera aan. Op geen digitale spiegelreflexcamera werd vandaag met meer en- thousiasme gewacht dan op de Nikon D3. Foto Klein Professional heeft de eerste camera vandaag kunnen aanbieden aan een van hun klanten. Op feestelij- ke wijze werd de eerste Nikon D3 deze ochtend overhandigd aan de gelukkige koper Rob Niemansverdriet. Dat gebeur- de in aanwezigheid van de mensen van Nikon zelf. De professionele Nikon D3 digitale spiegelreflex camera is vanaf heden officieel ver krijgbaar bij Foto Klein Pro fessional aan de Weena. Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 jtvww.slaapboulevard-kwakemaat.nl Verstand van slapen tuitt- e*t HOOFDWEG. 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL. 010-41850 79 www.stigter-tuinmeubelen.nl Professionele ondersteuning nodig bij het Lasertherapie, wetenschappelijk ontwikkeld!!! Kosten 135,- waarvan 75% vergoed door o.a Zilveren Kruis Bel: 0900- 4378 678 0900- gestopt fijngemaakte beschuit slotwoord deel v.e. muziekschrift mannelijk dier rivier in Tsjechie happig vorstentitel speels geluidsdrager enthousiasme kaarsen- standaard hoofddeksel make-up T— rondhout geidzak schuifbak functie naarling plaats in de Verenigde Staten inzameling van gewas herkennings- melodie zoveel als toename T uitwendig projectie- plaatje rivier in Frankrijk bladzijde geestdrift plaats in Drenthe brandstof deel van een kolenkachel levenslucht sprookjes- figuur meppen plaats in Gelderland luchtsprong een beetje id est Europees Kampioen- scnap keurings- instituut verlichting lerland wezen uit de prehistoric Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 5 t/m dinsdag 11 december 2007 doorgeven via (70 ct. p.m.). U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Paliieterburght! Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. 2007 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Paliieterburght is een nieuwte bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl zargt voor hot zieke kind tussen ziekenhuis en thuis Deze eigentijdse driedelige trolleyset van Enrico Benetti is gemaakt van ijzersterk polyester en wordt geleverd in de kleur antraciet en rood. Door de verschillende formaten heeft u nu voor elke trip of vakantie de juiste maat trolley. De handige uittrekbeugels zorgen ervoor dat u uw bagage gemakkelijk kunt rollen. Kijk voor meer informatie op www.enrico-benetti.com ENRICO BENETTI De oplossing uit nummer 41 is: Frans. Een weekend of midweek in Landal I'Eau d'Heure voor 6 personen is gewonnen door: A. Jiskoot, Barendrecht; D. Lammers, Schiedam; L. Warnas, Spijkenisse.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 13