i Uitreiking eerste exemplaar Het Groot Schiedams Prentenboek www.schiedam.nl De raadscommissies vergaderen Hat tSrdot Schiedams Prentenboek gemeente Schiedam AGENDA Commissie Samenleving en Bestuur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Sloopzaken Week 49 Woensdag 5 december 2007 II Ontheffing sluitingstijd horeca tijdens de I I jaarwisseiing 2007/2008 Uitreiking eerste exemplaar Het Groot Schiedams Prentenboek M Wet milieubeheer Kennisgeving Wet milieubeheer Beschikkingen Artikel 8.25 Algemeen y t 1 V Gemeenteberi Maandag Dinsdag 10 december 2007 Commissie Samenleving en Bestuur 20.00 uur seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl 11 december 2007 Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer 20.00 uur seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderingen komt onder andere aan de orde: Inzet implementatiebudget Wet Inburgering Voor het invoeren van de Wet Inburgering per 1 januari 2007 is vanuit de Rijksoverheid een implementatiebudget beschikbaar gesteld van 303.341 euro. Hiervan is reeds 30.000 euro beschikbaar gesteld voor het uitvoeren van de informatiefunctie. Voorgesteld wordt om de resterende middelen in te zetten voor de kosten van het aanbestedingstraject, het opzetten van de informatievoorziening en extra formatie klantmanagement. Elektronisch Kind Dossier 2007 Het ministerie van VWS verstrekt een eenmalige uitkering voor het jaar 2007 als tegemoetkoming in de kosten van de invoering van een Elektronisch Kind Dossier in de Jeugdgezondheidszorg. Besteding resterende middelen Agenda voor de Toekomst Het gaat hierbij om extra maatregelen met als doel bijstandsgerechtigden naar werk of maat- schappelijke activiteiten te leiden Budgetsubsidie Stichting Rondvaarten Schiedam In de vergaderingen van de gemeenteraad van 7 en 9 november 2006 heeft de gemeenteraad een' amendement aangenomen om de Stichting Rondvaarten Schiedam voor 2007 een bud getsubsidie te verlenen van 12.000,-. Het voorstel aan de gemeenteraad is aan de Stichting Rondvaarten Schiedam voor de volgende jaren 2008-2011 een budgetsubsidie te verstrekken als jaarlijkse bijdrage in de kosten voor vrijwilligers. De mening van de commissie wordt gevraagd. Volkshulsvestlngsplan In de voorbereiding voor een volkshuisvestingsplan is met alle belangenorganisaties een aantal bijeenkomsten georganiseerd om voldoende input vanuit verschillende invalshoeken te krijgen. Deze bijeenkomsten, de evaluatie van de nota Wonen en uitgangspunten in het Collegewerk- programma vormen de basis van het eerste concept van het Volkshuisvestingsplan. Het voornemen is de definitieve versie van het Volkshuisvestingsplan in de vergaderingen van gemeenteraad en raadscommissie van maart 2008 te agenderen. In deze vergadering wordt de commissie in de gelegenheid gesteld hun input en feedback te leveren voor een op te stellen Volkshuisvestingsplan. Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen sloopaanvragen van 26 november en 27 november 2007: Noordvest 28, 3111 PH Aannemingsbedrijf V.d. Tempel asbesthoudend plafond verwijderen Paulus Potterstraat 9, 3117XA J. de Gids asbest verwijderen Ingekomen sloopmelding van 28 november 2007: Beierlandselaan 2 B, 3114 BD E.J. van Duin asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Op 30 januari 2007 heeff het college van burgemeester en wethouders besloten om de jaarwisseiing (1 januari 2008) aan te wijzen als coliectieve festiviteit in de zin van artikel 4.1.2 van de APV Schiedam 2005. Dit houdt in, dat horecabedrijven in de gemeente Schiedam zich niet hoeven te houden aan de gebruikelijke geluidsnormen, die voor een horecabedrijf van toepassing zijn. In navolging van bovengenoemde aanwijzing verleent de burgemeester op grond van artikel 2.3.9, vierde lid, onder d van de APV Schiedam 2005 een algemene ontheffing van het sluitingsuur voor de horecabedrijven in de gemeente Schiedam. De ontheffing, geldt voor alle horecabedrijven in de gemeente Schiedam, met uitzondering van de canna- bisverkopende horecabedrijven (coffeeshops), deze horecabedrijven mogen op in de nacht van 31 december 2007 op 1 januari 2008 open blijven tot 04.00 uur. De ontheffing geldt niet voor de terrassen. Vanaf 28 november 2007 ligt een afschrift van bovengenoemd besluit gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden hiertegen een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam De cannabisverkopende horecabedrijven (coffeeshops) in Schiedam, dienen zich grond van artikel 2.3.9 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2005 te houden aan de tijden zoals vermeld in de exploitatievergunning. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Veiligheid, bereikbaar op telefoonnummer 010 - 2465830. Schiedam heeft in de 20ste eeuw ingrijpende veranderingen meegemaakt. Het Gemeen- tearchief Schiedam heeft in zijn nieuwe uitgave, Het Groot Schiedams Prentenboek. De verbeelding van Schiedam, een deel van die geschiedenis in tekening en prent verzameld. Woensdag 12 december 2007 om 15.30 uur wordt het eerste deel officieel aangeboden in de Aleidazaal in het Stadskantoor. Uit het Prentenboek blijkt dat er veel gebouwen zijn verdwenen en hele buurten een ander uiterlijk hebben gekregen. In veel gevallen is dat een goede zaak gebleken, in andere een gemiste kans of ronduit zonde. Gelukkig is bij het opstellen van de uitgave gebleken dat er meer op papier is vastgelegd dan veel Schiedammers misschien weten. Dat er nu al meer dan 150 inschrijvingen bij het Gemeentearchief zijn binnengekomen, toont wel aan hoe deze historische uitgave leeft onder de bevolking. Het Groot Schiedams Prentenboek is niet zomaar een verzameling prenten en tekeningen van vroeger en nu. Het toont meer dan wat er allemaal was, het geeft ook aan wat er ont- breekt en wat er is behouden bijvoorbeeld dankzij de Historische Vereniging of een groep krakers! Zo zult u zien of herkennen dat de rui'ne de enige constante aan de Broersvest is, of mouterij De Goudsbloem een van de weinige overgebleven monumentale gebouwen van de Brandersbuurt. Historicus Henk Slechte zal hier in zijn lezing verder op ingaan. De naam topografisch-historische atlas geeft aan dat het niet alleen om stadsgezichten gaat, maar ook om historische gebeurtenissen, bijvoorbeeld het bezoek van koning Willem II in 1846. Ook van particulieren De verzameling bevat reproducties van 165 Schiedamse prenten en tekeningen die voor het overgrote deel afkomstig zijn uit de topografisch-historische atlassen van het Gemeen tearchief Schiedam (81) en het Gemeentearchief Rotterdam (52) en uit verzamelingen van particulieren (21). Het aantal collecties waaruit dit werk put en het formaat rechtvaardigen het predikaat 'groot'. De oudste opgenomen afbeelding dateert uit 1598, de jongste uit 2006. Het door de Stichting Musis uit- gegeven boek in oblongformaat telt 412 pagina's en is geheel in kleur uitgevoerd. Programma Uitgever Hans van der Sloot zal aan kunste- naar Nico van Welze- nes, die met vijf teke ningen in het boek is vertegenwoordigd, en wethouder van Cultuur Menno Siljee een exemplaar aanbieden. Vanaf 15.30 is een ieder welkom in de Aleidazaal voor ontvangst met koffie of thee. Het verdere programma is als volgt: 16.00 uur: Woord van welkom, door Laurens Priester, gemeentearchivaris. 16.10 uur: Verleden, heden en toekomst van de topografisch-historische atlas, door Boude- wijn Bakker, oud-conservator topografisch-historische atlas Stadsarchief Amsterdam. 16.30 uur: De Brandersbuurt, de prachtwijk die moest verdwijnen, door Henk Slechte, publicist. 16.50 uur: Aanbieding van Het Groot Schiedams Prentenboek door Hans van der Sloot, uitgever, aan Nico van Welzenes, kunstenaar, en Menno Siljee, wethouder van Cultuur. 17.00 uur: Afsluiting en borrel bij de Aleidazaal (deze bereikt u via- de receptie van het Stadskantoor). f .mmm M#nk Slechte tauf©ns Priester Beschikkingen Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor- zaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1Op 3 juli 2006 is een aanvraag ontvangen van Wilton Fijenoord Automobiel Club om een revisievergunning voor een hobbygarage met tankvoorziening aan de Admiraal de Ruyterstraat 22 te Schiedam. 2. Op 29 mei 2007 is een aanvraag ontvangen van Itho B.V. om een revisievergunning voor een internationale handelsonderneming aan de Admiraal de Ruyterstraat 2 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunningen zijn voorschriffen verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 6 december 2007 tot en met 16 januari 2008 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde peri ode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van een beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen de desbctreffende ontwerp beschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbetreffende beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening grififierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het veranderen van een inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeff verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel.(010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummers: 305820 en 315221. Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken heb ben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Het bevoegd gezag heeft de mogelijkheid een vergunning in te trekken, als gedurende drie jaar geen handelingen worden verricht (lid 1 sub c) met gebruikmaking van de vergunning, of als de inrichting geheel of gedeeltelijk is verwoest (lid 1 sub d). De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het schriftelijk ter kennis brengen van het voornemen tot intrekking aan de vergunninghouder en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrek- ken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken het volgende bekend. 1Wij hebben besloten de op 16 juni 1970 verleende vergunning ten behoeve van de in richting aan de Kommiezenlaan 23-25 te Schiedam krachtens artikel 8.25, lid 1 sub c van de Wet milieubeheer ambtshalve in te trekken omdat de inrichting gedurende een periode van tenminste 3 jaar niet meer wordt gebruikt. 2. Wij hebben besloten de op 12 april 1983 verleende vergunning ten behoeve van een onderhoudswerkplaats aan de Westvest 54A te Schiedam krachtens artikel 8.25, lid 1 sub c van de Wet milieubeheer ambtshalve in te trekken omdat de inrichting gedu rende een periode van tenminste 3 jaar niet meer wordt gebruikt. Inzage U kunt de beschikkingen en de overige van belang zijnde stukken van 6 december 2007 tot en met 16 januari 2008 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, tel. (010) 2468 621 kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien bij de DCMR Milieu dienst Rijnmond. Bezwaar Ingevolge artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen deze beschikking. Het maken van bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van verzending van deze beschikking. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient in ieder geval het volgende te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van de beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; - de gronden van het bezwaar. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van Burgemeester en Wet houders van Schiedam, Bezwaar- en beroepschriften Commissie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaarter- mijn, tenzij voor deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel; 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek is gedaan tot het trefifen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het trefifen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening grififierechten verschuldigd zijn. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en voor kopieen (tegen betaling) van de stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer 010 - 2468 621). Projectnummers: 308771 en 421667. Colofo Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veitigheidszaker Tel.: (010) 246 54 00 U

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2007 | | pagina 2